Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
05. 12. 2014 22:23
Nad tím jsem také přemýšlel, ale zdálo se mi to už moc po okrskách.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 08. 2016 11:01
Jel jste někdo tuto trasu letos? Je v pohodě? Díky za info.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 08. 2016 20:04
Ano jeli jsme tudy 18/6. Trasa byla v pohodě a oproti loňsku zase o trochu vylepšená.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 00:05
Děkuji a zdravím thumbs up
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 07:59
To jsou starosti. Kočka mi před půlnocí přitáhla do baráku myš. pustila ji. resp. si s ní hrála. Upozorňuji Tě Majko, že jsem půl hodiny při lovu a nahánění těch dvou mrch na HR ani nepomyslel.
Dobře to dopadlo. Žiju !!!!! Myš bohudík odeěla do věčných lovišť.thumbs up smiley
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 10:15
Tak hlavně, že jsi vyhrál Ty a ne myška yawning smiley
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 14:19
Letos opět pojedu tuto svoji oblibenou trasu na zacatku zari (8.9.), tak doufam, ze neprijdou jako tenkrat deste, sesuvy pudy a uzavrenou Strasse mezi Triebenem a Judenburgem...

Ad hohza - a v cem je to letos vylepsene? :-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 15:12
No o žádné velké změny nejde. Rakouská A7 se o trochu přiblížila k našim hranicím, mezi Triebenem a Judenburgem opravovali pár úseků, na Klagenfurt se dá pohodlně odbočit už za Múhltalem a ne až u St. Peter ob Judenburg a na 317 resp. S37 bylo taky pár oprav. Prostě nic zásadního, ale i drobnost potěší.spinning smiley sticking its tongue out
Jedu tudy opět 3/9 tak uvidím jak pokročili. Jinak přeji šťastnou cestu a hlavně aby nepřišly ty sesuvy!
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 08. 2016 19:21
[www.youtube.com]

kdyby se tenkrát řešilo toto, bylo by vše malinko jinak.
Podotýkám že tento projek byl základní a k němu se připojovala řada států. Z Terstu do Švýcarska a třeba z Terstu do Dalmácie.
Snídaně v Orl. horách a oběd na Makarské. smileys with beer
Původně železniční a později i automobilový .
Vítězila myšlenka na převoz aut vlaky. Rychlost vlaku by byla přes 200 km/hod. Někde z Bazileje by se jezdilo až 500 km/hod.
Utopie ? Ne , věřím, že to mohlo fungovat. Dnešní dálniční síť tím směrem by dnes pomalu končila. Sloužila by jenom jak taková dodatková - na najetí a nebo odbočení k nějakému určitému místu.
Mně se to tenkrát moc líbilo. Uvědomte si, že se do Jugoslávie jezdilo malinko jiný čas než nyní. Vyjel jsem ráno a nějakých 24 hod mi trvalo do Splitu. Jižnější lokality byly opravdu na dny.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 09. 2016 19:35
Zdravím,
nějak se na té trase přes Dvořiště nemohu zorientovat.Je tedy lepší jet přes Linz a Klagenfurt,příp.přes Villach?Jak je to s těmi tunely,jsou dva,nebo tři?Jezdím 15 let klasickou trasou Mikulov-Vídeň-Graz,ale až nyní jsem zaregistroval,že se svým autem kat.N1 nemohu přes Vídeň ani Graz a na pořízení potřebné známky je pozdě./To už jsem v květnu jel bez,naštěstí bez pokuty/Poraďte prosím.Jedu na Krk v sobotu v noci.
Moc děkuji
Marcel
Fotky
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 09. 2016 23:29
Marceli, my jedeme trasu: Dolní Dvořiště, Linz, Trieben, Hohentauern, Klagenfurt, Podljubelj, Ljubljana a dál. Velkou část trasy jedeme mimo dálnice, ale je to pohodová a hezká cesta.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 09. 2016 09:21
Rosmarine,děkuji,tuto trasu vyzkouším.M.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 09. 2016 20:31
... M.K. ... profesionální fotky ... thumbs up
smileys with beer
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
10. 09. 2016 18:28
To jistě ne,díky yawning smiley
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 06. 2017 18:05
Zdravím,

jel letos někdo touto trasou? Nebo se chystáte? smiling smiley
My se chystáme začátkem července do Rovinje a přemýšlíme, která cesta by byla nejlepší. Vyrážíme od Příbrami a chceme jet přes Dvořiště, Linz atd.
Nicméně pojedeme na noc a tak se chci zeptat, jak moc je to drsné s těma serpentýnama, stoupáním a klesáním a jestli není tedy lepší jet spíš po dálnici na Graz. Trošku se toho v noci bojíme.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 06. 2017 09:57
Také jsem od Příbrami a touto trasou (Dolní Dvořiště, Linz, Trieben, Judenburg, Klagenfurt, Podljubelj, Ljubljana, ...) jsem jel naposledy vloni. Žádné dramatické serpentíny tam nejsou, ve dne tam jsou pěkné výhledy. Jen od dálnice než se vyjede na kopec je to klikaté, a pak - pokud pojedeš přes Loibl Pass - tam je to kousek klikaté hodně, ale dá se to.
Letos jsem jel do Poreče přes Linec a Salzburg, ale ve Villachu jsem odbočil doprava a jel přes Wurzenpass. Chtěl jsem se tam podívat a objet Karavanken tunel, protože tam jsem vždycky čekal. Je to dobrá trasa, ale přes samotný průsmyk je to dost do kopce a silnice nic moc. Nicméně jen pár kilometrů. No a pak cesta od Podkorenu údolím řeky Sávy - nádhera.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 06. 2017 10:26
Díky za info.
To ráda slyším, že to není zas tak dramatické.
My bysme i za tunely zaplatili, ale spíš se chceme vyhnout velkému provozu a dálnici. Navíc z mapy to vypadá, že na té A9 do Grazu jsou nějaké dopravní omezení. Nespěcháme, tak myslím, že tahle trasa by mohla být ideál. Snad to bude v pohodě i přes noc.
Navíc jedeme v úterý, takže předpokládám, že touto trasou pojedem skoro sami. O cestě na Villach jsme taky uvažovali, ale nakonec jsme to zavrhli.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 06. 2017 10:55
Pokud jedeš z Příbrami, tak já někdy používám trasu přes Strakonice a Strážný s napojením na německou dálnici u Passau. Koukni do mapy je to dobrá cesta. Na tvoji původní variantu se napojíš u Weisu.
Ta "kochací" trasa je od Triebenu po B114, ale v noci z ní nic mít nebudeš.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 06. 2017 11:56
A9 je naprosto v pohodě. I když jsou tam nějaké omezení, tak to většinou jede. Nebál bych se jí.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 06. 2017 18:48
Nevím, kam to strčit, ale dnes jsem v autoradiu zaznamenal info o částečném omezení tunelem Karavanky. Pouštěno jedním tubusem s návratem k normálu od 1.7. Možná, že to tu již šlo, ale třeba se bude někomu hodit.
Zaznamenal jsem až v průběhu vysílání, snad mi toho mnoho neuniklo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 06. 2017 07:14
Ony maji Karavanky druhy tubus?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 06. 2017 08:03
Nemají, ale vypadá to, že se bude snad dělat. Tady je to omezení - [www.oeamtc.at]
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 06. 2017 09:28
Jsem psal, že jsem zachytil na poslední chvíli, takže nepřesnosti mohou být. Bylo to na Country radiu a tam bych tuhle informaci nečekal. Jinak Karavanky neznám, tudy nejezdím, takže jsem asi přehodil tunel za směr. Pokud jsem někoho znejistil, omluva. Ale každé info na začátku sezony se hodí.
Zdali tudy, či jinudy, hlavně bez komplikací a vcelku.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
29. 06. 2017 22:53
Ahoj, vyrážíme 1.7. ve 3 hod ráno z Čimelic touto trasou. Jedu jí už po 3tí a neměnil bych.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 07:26
Aha, to dava smysl, diky.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 10:53
Kam jedeš ALONSO? Já tu trasu jel snad 7 krát na dovolenou a zpět a mám jí pořád rád. Koncem prázdnin asi vyrazím na Pag a chci jet trajektem a tak přemýšlím, že bych to zase vzal tudy.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 18:29
My budeme vyrážet v úterý a asi ty Alpy prubneme pokud nebudou nějaké bouřky a vichřice atd. Snad to bude v klidu.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 20:26
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kam jedeš ALONSO? Já tu trasu jel snad 7 krát na
> dovolenou a zpět a mám jí pořád rád. Koncem
> prázdnin asi vyrazím na Pag a chci jet trajektem a
> tak přemýšlím, že bych to zase vzal tudy.


čau, jedu do Labinu. Dneska se zrovna vrátil po této trase otec. Ráno vyjel z Krku v 8.30 a byl tu v 16.30. Cesta v jeho směru v pohodě, jen směr do Chorvatska dost hustej. Tak doufám, že to zítra projedu v klidu yawning smiley
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 20:46
Neboj, ono se to probere a pojedeš skoro sólo až k napojení na Slovinskou dálnici. Přeji šťastnou cestu a až se vrátíš, nezapomeň napsat jak to šlo.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 06. 2017 22:53
Alonso, odkud kam jel otec? celkem rychlý čas? (díky za info).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.