Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 07. 2012 11:29
Pokud letos vyjde Rabac, pofrčíme tudy. Možná s ještě méně dálnicemi. Vyrazíme večer s chrupkou někde u Freiburgu a za úsvitu dále. Zpět se uvidí. Jak to vypadá na trase Pregarten - Enns - Steyer - Treiben se silnicemi? Nějak v poslední době dálnice nemusím, není to o penězích...
Pozor - usek Trieben <-> Judenburg uzavren!
31. 07. 2012 18:14
Tak zdravim a prinasim castecne spatne zpravy.

Pokusil jsem se tuto trasu i letos v terminu 21.7.-29.7. projet, jen s nepatrnym rozdilem Rovinj namisto Poreč jako cíl:

Praha <-> Rovinj

Nicmene usek Trieben <-> Pöls (Judenburg), tj. dle meho ten nejhezci usek, kdy projizdite nadhernou alpskou scenerii, navic po krasne alpske asfaltce s dostatecnou šíří a primerenym profilem (minimum prudkych zatacek, na vetsine useku se da jet kolem 100 km/h), BYL UZAVREN!

Jsou tam z obou stran, tedy i ze strany pred Judenburgem betonove zatarasy a nijak blize specifikovany duvod, pouze, ze je to uzavreno. Letos bylo hodne deste a kdyz jsem videl, jak rozvodnena byla reka Mur v useku Judenburg - Scheifling dle trasy z meho odkazu vyse, tak by me neprekvapilo, kdyby byl nekde nejaky velky sesuv pudy, ktery zpusobil, ze silnici radeji uzavreli.

Takze kdo budete chtit zkusit tuto trasu projet, pocitejte radeji s variantou, ze to jeste neotevreli...poznate to velmi rychle, po sjezdu do Trieben u posledni odbocky smer Judenburg na B114 bud proste bude ci nebude info, ze je to zavreno. Zajizdka z dalnice do Trieben je minimalni, sotva 1 km, takze za pokus o overeni stavu to stoji....pripadne pokud nekdo vite, kde by se to dalo overovat online, dejte sem nejaky odkaz, at pomuzete ostatnim...

Trasu jsem proto musel malicko protahnout, a sice o usek Trieben - Sankt Michael - Judenburg (prostě ten dalnicni trojuhelnik) a dale uz po puvodne naplanovane trase na Klagenfurt. Je to sice o fous delsi (cca 50 km) a nudnejsi, i kdyz casove cca stejne, ale co se dalo delat :-)

Trasa s touto modifikaci byla tedy nasledovne:

Praha <-> Judenburg <-> Rovinj

Co se tyce casu, klasika nejdelsi zdrzeni u prechodu SLO - HR Dragonja, kde jsme se zasekli v kolone minimalne hodinu, cestou zpet 1,5 hodiny, nebot Hrvati tradicne zdrzuji, cestou zpet zas Slovinci asi kvuli vjezdu do Schengenu....

Cestou tam start Praha cca 1:00, dojezd do Rovinj cca 14:00, cestou jsme hodne zastavovali, jedli a tak, cili cisty cas jizdy nekde kolem 10-11h pri dodrzovani rychlostnich limitu, v Rakousku navic kvuli silnemu alpskemu desti jizda kolem 110 km/h maximalne....proste na pohodu a spotrebu lehce pod 5l nafty na 100 km :-).

Cesta zpet byla se zastavkou na 3,5 hod ve Škocjanskych jeskynich (vrele doporucuji), vyjezd z Rovinj cca 13h, usek lehce pres 100 km do slovinskych jeskyni trval diky kolonam 3 hodiny, neb jsme tam byli asi 15:50, odtud odjezd cca v 19:30 a prijezd do Prahy nekdy pred 6h rano, opet cisty cas jizdy nekde kolem 10-11h....a to jsme malicko zariskovali s tankovanim v Rakousku, kde jsme dojizdeli do CZ opravdu s hodne lehkou nohou (spotreba 4,4l/100 dle pocitace), abychom natankovali v Agip kousek za Dolnim Dvoristem :-).

Dovolena byla fajn, bez nehod, akorat na ceste zpet kus za ČB bylo rozsekany BMW, pry se vyhybal lišce a vzal to do pangejtu, ale vsichni to prezili...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil xkovi (31. 07. 2012 18:21).
Re: Pozor - usek Trieben <-> Judenburg uzavren!
31. 07. 2012 21:25
Máš pravdu, jsou tam nějaké sesuvy půdy - [www.oeamtc.at]
Re: Pozor - usek Trieben <-> Judenburg uzavren!
08. 08. 2012 18:53
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máš pravdu, jsou tam nějaké sesuvy půdy -
> [www.oeamtc.at]
> l=sm&subtype=strassenzustand

Teď na to koukám a B114 je v místě sesuvu otevřena v jednom pruhu, takže do měsíce (jedu až 10. září) by už mohlo být otevřeno plně. Lavina bahna zpravidla nenaruší kvalitně založenou silnici, ale musí se odstranit a ověřit statika. Proto je asi B113 na tom se statikou hůře - je zavřená úplně.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
30. 09. 2012 14:05
Zdravím z Bašky.
Výše uvedená trasa mě zaujala a tak jsem si ji chtěl cestou sem vyzkoušet. Hned na mostě po sjezdu z dálnice u Triebenu je směrovka na Judenburg 2x škrtlá nálepkou gespert. Tak jsem usoudil, že je to neprůjezdné a pokračoval jsem dále před Graz.
Zpět pojedu pro změnu přes Salzburg.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 04. 2013 10:39
Ahoj byl někdo již po cestě do HR nebo zpět na tomto místě ? Vyhlídka Děkuju za informace a poznatky
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 03. 2014 12:38
Ahoj,

letos vyrazime na Istrii z Holandska. Pojedeme pres Nemecko po dalnici na Mnichov pak po E60 na rakouskou hranici. Zde dale po A10 na Vilach dale Slovinsko po dalnici na Lublan a po A1 pres Koper do Chorvatska pres prechod Kastel a pak dale po dalnici az do letoviska Duga Uvala. Nebo je lepsi jet ve Slovinsku na prechod Rupa kousek po dalnici na Opatija a dale po pobrezi? Ktera cesta bude lepsi? Kolik se plati za alpske tunely a na co se pripravit?

Dekuji za info.

Janka86



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janka86 (07. 03. 2014 12:41).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 03. 2014 20:30
martas74:
Nebyl jsem tam, ale vypadá to na zajímavé místo. Na této mapce je vrchol s vyhlídkou 5 fingers označen jako Pionierkreuz (kousek pod středem mapy). A od obce Obertraun nahoru (jen kousek od vyhlídky) vede lanovka.
Pro české trasy vedené přes Linz je to jen menší zajížďka, pro moravské trasy se sem cestou na jih zamířit nevyplatí.
5 fingers: 47°31'42.66"N, 13°41'30.93"E
Turistická mapa: bergfex (místo je necelých 60 km JV od Salzburgu pod jezerem Hallstätter see – neumím dát odkaz přímo na místo v mapě)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
31. 03. 2014 23:00
Pro Janka86:
Ta první varianta vypadá lépe. To znamená ve Slovinsku po dálnici do Koperu, pak kousek na hranici Kaštel-Dragonja, a dál po Istarskim ypsilonu, Je otázka, zda sjet ve Vodnjanu a pokračovat na Marčanu místní komunikací, nebo dojet až do Puly a odsud se vracet na Marčanu a pak do Duge Uvaly. Poplatky za tunely na A 10 Tauerntunel 11,- Euro a Karawankentunel 7,- Euro. Jinak užitečné informace o průjezdnosti, objíždkách a omezení v Rakousku na stránkách www.asfinag.at. Možná popřemýšlejte o trase přes Frankfurt, Norimberk, Pasov a dále po rakouské A8 a A9 přes Graz do slovinského Mariboru a dále směr Lublaň.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
10. 06. 2014 16:12
Tak tento rok si tuhle trasu zase dám. Jedu koncem srpna na Krk, tak doufám, že tam nebude nějaká uzavírka jak před 2 lety. Kdyby jste tam na nějaký zádrhel narazily, tak sem prosím písněte.
v2x
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 06. 2014 10:02
Minulý týden jsem úsek z Triebenu téměř do Klagenfurtu projel cestou do Itálie. Nikde žádné stavby, pohoda.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 06. 2014 17:27
v2x: Super a díky za novou informaci, minimálně směrem na jih touto trasou pojedeme - pokud nebudou "padat trakaře" smiling smiley
A také díky za radu Kudu. thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (12. 06. 2014 22:15).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 06. 2014 23:39
Zdravim vsechny,

po dvou letech (loni v létě narozené mimčo to driv neumoznilo :-D) zase planujeme Chorvatsko a mnou popisovana cesta vyse rozhodne je opet velmi preferovana...ale snad, aniz bych chtel Rosmarine kazit tve nadseni, tak bych si byt tebou otevrenou silnici mezi Trieben a Klagenfurt overoval az tesne pred cestou...

Jak sis jiste vsiml, pred 2 lety, kdyz jsem tam jel ja, tak to kvuli sesuvum pudy bylo uzavreno...tudiz pokud ted na zacatku cervna je to OK, tak to bohuzel neznamena, ze to tak bude i v cervenci nebo srpnu a uz vubec ne v září, kdy planuji dovču v HR já...pocitam tedy, ze tak den pred cestou projedu rakouske zpravodajstvi a overim prujezdnost...

Pokud nekdo mate dobre a prehledne stranky, kde si toto overit, tak to sem hodte...jiste nebudu jediny, kdo to doceni :-)

Diky!
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
16. 06. 2014 08:48
xkovi: ahoj, přesně tak, četla jsem Tvoji zprávu o uzavírce a mám připravené i náhradní trasy yawning smiley Snad bude cesta v pořádku a užijeme si "panorámata" yawning smiley
Stav na rakouských silnicích sleduji zde (díky Hille): [maps.asfinag.at]
A kdy jedete? My 5.9.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
16. 06. 2014 20:55
A nebo třeba i tady - [www.oeamtc.at]
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
10. 07. 2014 10:41
Nevíte jak dlouho tato cesta přes Alpy reálně trvá v porovnání s cestou přes Vídeň z Prahy?
Podle mapy mi to vychází rozdíl pouhých 20 minut a ušetřených 130 km, Rakouskou a Slovinskou dálniční známku budu kupovat tak jako tak.
Cesta přes Klagenfurt:
[www.google.com]
Cesta přes D1:
[www.google.com]
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 07. 2014 16:57
Google to uvádí celkem správně. Jeli jsme tuto trasu letos14/6. Odjezd z Prahy v 5.00 a v 15.00 příjezd do Crikvenice - cca 10 hod a 735 km. Google uváděl cca 9 hod a 717 km. V porovnání s trasou Praha -Znojmo -Vídeň -Graz -Ljubljana - Crikvenica je to asi o 100-110 km kratší a časově stejné cca 10 hod.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2014 08:26
Díky za odpověď.
Dá se tato cesta zvládnout malým a nepříliš výkonným autem? Jsou na cestě prudká stoupání? Jak to vychází se spotřebou oproti cestě přes Vídeň, Graz a Maribor? Slovinskou i Rakouskou dálniční známku si musím koupit tak jako tak.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2014 08:39
My to asi před 20ti lety jeli se Škodovkou 105 a zvládla to celkem dobře. Největší stoupání je za Triebenenem a pak za Klagenfurtem na Loibl.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 07. 2014 10:09
A my zase se 120tkou. smiling smiley A v té době byl za Triebenem fakt kopec, teď tam jsou už serpentiny. Myslím si, že každý auto to dá, jen některé pojede trochu pomaleji. Spotřeba bych řekl že je lepší než po dálnici na Graz, tam jedeš pořád těch 130, tady přes hory co vezme auto do kopce, zase ušetří z kopce.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
28. 07. 2014 14:08
Díky za rady. Trasu jsem projel a časově mi vyšla z Prahy skoro stějně jako přes Vídeň a Graz. Navíc nehrozí kolony na dálnicích, provoz na cestě minimální. Menší spotřeba a o 120 km kratší cesta. Problematické na rychlost jsou serpentiny na rakouské straně Loiblpassu - jede se tam hodně pomalu a potom serpentiny u Triebenu, spousta obcí, hlavně celý Klagenfurt, kde se jede 50. 2x se člověk dostane nad 1200 metrů nad mořem. Doporučuju spíše jako cestu z Prahy - serpentiny se jedou do kopce.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 08. 2014 23:25
Tak to rad slysim, uz to tak vypada, ze dame Rovinj mezi 1-7. 9., tak doufam, ze tentokrat si to pres ten Trieben dame...a nesouhlasim s jirim...jednakt ty serpentiny u Triebenu a Loiblpassu logicky budou "stejne" i cestou zpet, jen "obracene", navic zkusenejsi ridici to maji radi, ze to neni tak monotonni jako tempomatova jizda na dalnici...

Ja osobne se naopak vzdy tesim jak malej Jarda prave na usek u Loibl, neb 360ti stupnove zatacky primo miluji a poradne tam provetram své TDI, neb tam si clovek uzije zrychleni "od spodu" (pravda, se slabsim benzinem to takova zabava neni) :-D. Jen letos bude vzadu rocni prcek, tak asi nebudu moci tak rezat zatacky, aby se nam dcerka nepozvracela :-)))

Kazdopadne pokud nekdo jedete na konci srpna, tak nezapomente udat, jak to vypadalo...at mam(e) co nejaktualnejsi info ;-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
14. 08. 2014 21:02
Nedá mi to a musím také přidat svou čerstvou zkušenost. Odjezd z Prahy 1. 8., plánoval jsem cestu přes Salzburg do Poreče. Odjezd z Prahy V 16.00, komplikovaně přes Příbram a České Budějovice do Lince. Před Salzburgem začalo pršet, horší bylo to množství němců co se připojili v Salzburgu. Provoz hustý jako na výjezdu z Prahy a já začínal litovat, že jsem raději nejel přes Trieben a Klagenfurt. Asi po 40 km dálnice stála a já litoval po druhé. Pustili jsem dopředu asi 10 hasičských vozů a bylo mi jasné že je to nadlouho. Naštěstí jsem stál u sjezdu z dálnice a jako mnoho dalších toho využil a otočil to zpět. Nájezd cca 250 km zbytečně navíc Bohužel mne za Salzburgem skolila únava a tak jsem si musel na parkovišti dát od 24 do 4 hodin trochu spánku. Ráno jsem pokračoval na Graz. Na Trieben se mi se zalepenýma očima nechtělol, ale uhnul jsem o kus dál u Brucku na Judenburg. Tam pohodlně po dálnici, po jejím konci se přidávala silnice z Triebenu. Potom většinou po rychlostních silnicích do Klagenfurtu. Cesta přes Loibl pass v pohodě, napojení na dálnici do Lublaně asi v 9 hodin. V hustém provozu směr Koper a hraniční přechod Kaštel. Zde asi 5 km kolona a hodina cukání. V Chorvatsku nájezd na dálnici, v protisměru dálnice stála asi 5 km. Za 15 minut, ve 12 jsem byl na místě. Včera cesta zpět, odjezd v 9 hodin, krátce po najetí na dálniční přivaděč měřili švestky rychlost, otočka k nejbližšímu bankomatu pro 200 Kn abych vykoupil doklady a pak za 15 minut po sjetí z dálnice pocukávání cca 1 km na Kaštel. Za ním zase kolona, tentokrát bouračka v protisměru, nedobržděné auto mělo předek pryč a zraněné odvážela sanitka. V hustém provozu přes Lublaň až na odbočku na Klagenfurt a pak raději rovnou na Trieben. Sjezd z Hohentauren je úplně normální. Po nájezdu na dálnici pochopitelně po odbočce na Liezen, před tunelem kde se dálnice sjíždí do jednoho pruhu, dálnice stála. Naštěstí jen pár minut jak se zipovala auta. To vše za lijáku, který končil až před Táborem. Nejkratší cesta až před dům 750 km. Vzhledem k tomu že dovolená byla super, tak příště tam pojedu mimo sezonu a určitě přes Trieben a Klagenfurt.Salzburg už nikdy!!
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 08. 2014 01:00
Uprimnou soustrast Tony, vim presne, o cem mluvis...ale zkusenost s cestou pres Salzburg jsme si uzili uz nekdy v devadesatych letech a ani tehdy to nebylo ono, natoz ted, kdy se pres Salzburg-Villach-Karawankentunel tahnou tisice Nemcu do HR...ted uz je to jen pro masochisty :-)

Ja uz minimalne po pate pojedu prave PHA-CB-Linz-Trieben-Klagenfurt, samozrejme s odbockou na Liezen k objeti Pyhrnpassu a opravdu mohu stale jen doporucit...teda pokud zrovna mezi Trieben a Pöls zas nebudou sesuvy pudy...neb tento usek mam uplne nejradsi a posledne me to pekne nas***, ze to bylo uzavreny :-)

Udelal jsem si opetovnou revizi cesty a google to hada na cca 9h 26m (https://goo.gl/maps/n8Hhw) a 774km, pricemz aspon aktualne na zadne casti teto trasy neni znacena oprava, coz nelze rici o bezne navigacni trase Praha-Viden-Graz, ktera ma bezmala 900km a papirove o necelou hodinu rychlejsi (coz nejen diky situaci na D1 je nesmysl), to same plati i o trase Praha-Salzburg-Villach, kterou google koštuje v idealnich podminkach na stejny cas jako trasa pres Viden a Graz pri cca 835km...

Zkrátka ta moje oblibena trasa mi furt vychazi nejlip, at se snazim koukat sebevice kriticky :-P.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
15. 08. 2014 14:04
Pro doplnění, v kopci nad Triebenem opravují asi na 20 metrech silnici a je tam semafor.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
07. 09. 2014 20:27
Tak jen hlasim, ze trasa PHA-CB-LIN-KLA-ROV (https://goo.gl/maps/n8Hhw) vse v pohode, zadne uzavirky ci sesuvy pudy, u Triebenu zadny semafor nebyl, cela cesta dle google cca 9,5h a skutecne cisty cas jizdy dle palubniho pocitace byl temer totozny (nepocitam nase zastavky...).

Diky tomu, ze jsme zvolili termin Pondeli-Pondeli, tak patrne prinejmensim cesta tam byla naprosto beze front, a to dokonce ani na SLO-HR hranicich (prechod Dragonja), kde jsem byl zvykly v minulych letech travit nekolika kilometrove kolony...ale v opacnem smeru z HR smer SLO byly kolony dost drsne, takze tam pro zmenu pondeli (1.9.2014) zjevne zadnou roli nehralo a subjektivne, co si pamatuji z pred dvema lety, byly kolony v tomto smeru velmi podobne....

Zitra jedeme zpet domu, tak dam jeste vedet, zda i cestou zpet bylo vse ok... Istrie je i v zari plna lidi, tak zjevne asi pocasi byva v pohode, ackoli musim rict, ze my meli prvni 2 dny pekelne hnusne...ale od patku vc. to bylo "leto" jako v cervenci...jasno, teplo, proste pohoda ;-)
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
09. 09. 2014 13:26
Tak já se vrátil v noci a teď po cestě odpočívám. Cesta fajn, jako vždy minimální provoz a žádné uzavírky. Cesta z Krku - Punat do Č. Budějovic za 8,5 hodinky s přestávkami. Ale tentokrát jsem jel v obou směrech tunel Bosruck.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
11. 09. 2014 23:01
Tak jen dodám, že jsem taky dorazil v úterý ve 2 ráno do Prahy, cesta taktéž bez komplikací, tentokrát prázdná dálnice, ani u Koperu se to neštosovalo, takže opět lehce pod 12h cesty i s přestávkami ..

Tahle trasa prostě je super :-).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
12. 09. 2014 00:28
Šiel som túto cestu pred 22 rokmi, krása, pomaly, kochačka, s novým Favoritom, v Slovinsku polodialnice, na Istrii žiadne, Slovinsko krásne hneď od tunelu, ešte by som si to rád zopakoval.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
02. 12. 2014 10:42
Osobně preferuji cestu z Budějek přes Enns a Steyr a v Admontu přes kopec do Triebenu. Provoz minimální a cesta až na drobnosti komfortní a pohodlná. Žádní "dálniční chrti" ani davoví lufťáci. Prostě ubrat kilometry a přidat něco málo na čase se podle mne vyplatí, pokud nejsou sesuvy na přejezdu Hohe Tauern...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.