Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdy je nejlepší výjezd

Autor terkazv 
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
14. 07. 2011 18:02
Vždycky při nástupu v sobotu,jsem vyrážel kolem 15 hod. od Kutné Hory,abych všemu ujel a v noci na Chorvatském území v klidu spal třeba 4 hodinky a pak na místo bez problémů.....


Vídeň?Ta opravdu jezdí snad každou hodinu,jednou možná neděle odpoledne klidnější,ale ještě se nevraceli z víkendu...
Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 14:36
khakin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> odjezdy z Prahy vždy v pátek odpoledne kolem 14
> hodiny, průjezd Vídní za soumraku, do cíle
> Šibeniku kolem 6té ráno s přestávkou po cestě na
> spaní. Jeli jsme to cca 10x a vždy bez problémů.
> Dá se říci že největší problém jsou silnice v ČR.
> zpátky vyrážime vždy v sobotu v 6 ráno a opět vše
> bez problémů až na cestu z Hatí do Jihlavy to je
> vopruz který vydá za předchozích 800 km.


Ahoj tento příspěvek mohu potvrdit do poslední čárky jezdíme ve stejný čas myslím tím pátek sobota zpět akorád s tím rozdílem že do Šibeniku přijíždíme až kolem 8--9 hodiny a to proto že si dáváme delšího šlofíka na parkovišti plitvice
Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 19:55
Já bych chtěl vyjet ve čtvrtek z Prahy okolo ( ale jezdím v klidu mám děti) 17-18 hod.přez D Dvořiště Kolem Linze Graz Objet dálnici SLO přez Ptuj na Varaždin a dolu pod Makarskou a zpět po 9ti dnech v pátek.Co na to staří vyježdění kozáci je to ok?
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 20:33
Ve čtvrtek je to bez problémů.smileys with beer
Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 20:46
Několik let odjížďím ve čtvrtek mezi šestou a sedmou večer. Jezdím z výchdní části chrudimska a trasa Vysoké Mýto -Svitavy - Brno je skoro prázdná stejně jako Brno. Bratislava díky "Sitině" je otázka patnácti až dvaceti minut, maďaři spí, stejně jako slovinci v Lendavě.Chorvatská dálnice je potom bez problémů včetně tunelů Mala Kapela a Světi Rok a to i v době kdy byl průjezdný v obou tunelech jen jeden tubus. Zdraví Mirek
Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 22:26
Tento rok prvýkrát do Chorvatska ( Baška Voda ).Vyrážame v stredu,takže dúfam,že to bude v pohode.Už som preberal s manželkou čas odchodu mnohokrát a zatial sme sa zhodli na odjezdu v 19:00 h z Plzně.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
22. 04. 2012 23:41
ragor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já bych chtěl vyjet ve čtvrtek z Prahy okolo ( ale
> jezdím v klidu mám děti) 17-18 hod.přez D Dvořiště
> Kolem Linze Graz Objet dálnici SLO přez Ptuj na
> Varaždin a dolu pod Makarskou a zpět po 9ti dnech
> v pátek.Co na to staří vyježdění kozáci je to ok?

Jsme z Mostu a taky jsme jezdili přes Dvořiště. Pak jsme začali jezdit Brno, Vídeň, objet SLO dálnici. Přijde mi to rychlejší a neplatí se tunely. Ale přes Alpy to má svoje kouzlo yawning smiley
Jinak k tématu, taky vyrážíme kolem 15 hod a v pohodě.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
23. 04. 2012 08:07
bubu
No pokud jste jezdili Linz-Graz tak těch Alp jste si moc neužili, je to samej tunel, kouzlo žádný
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
23. 04. 2012 12:16
Já vyjíždím z Kladna v pátek ráno ve 3h a v 16h sedím na balkoně v Mimicích,1165km Kladno,Praha,Jihlava,Znojmo.Vídeň,Graz.Mureck,Ptuj a hurá po 59 dolů k moři.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
23. 04. 2012 14:11
To slofik: každý rok jsem jezdil v sobotu na večer a na hranicích SLO-HR jsem byl kolem 02:00 v noci a bylo to bez problémů.
Letos chci poprvé vyjet v pátek ráno ve 03:00 (Zlín-Břeclav-Vídeň-Graz-Maribor-Zágreb-Split- Marušiči). Počítám že budu na hranicích SLO-HR kolem 09:00 v pátek. Jak to vypadá na přechodu v tuto dobu. Moc díky za odpověď.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
23. 04. 2012 18:01
Jel jsem vloni v pátek přelom červenec srpen, na SLO / HR hranicích jsem byl cca v 8.00 a čekání mě zdrželo cca 20 minut, pak už všechno plynule průjezdný
Re: Kdy je nejlepší výjezd
23. 04. 2012 18:39
Když ono je to jak v marketu u pokladen. Fronta až za regály, otevřou čtvrtou a pátou kasu a jsi pryč okamžitě.
Nedá se paušalozovat, že tam přijedeš ve tři a bude prázdno. Takto taktizují i ostatní.
Moje maminka mi jednou řekla : pojedeme ať jsme v Rusovcích tak v 6.40 hod. To prý se střídají směny a je to tam slabší. Poslechl jsem vlastní matku a ten co tam byl, tak to byla asi čerstvá sílá a vyšperkoval nás fest. A jen slyšel že jedeme z Jugoslávie a už čuchal a vyčuchal !!!angry smiley
Já jel s vypůjčenou VOLHOU 24, matka mi psala : až pro mne přijedeš, vezmi si nějaké auto s velkým kufrem, povezu toho hodně. Jo jo. 1.500,- kč bylo spropitné pro soudruha celního inspektora a byly jsme pryč. Bylo to půl mé mzdy. Někdy rok 1979 ? Asi.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 04. 2012 04:02
seny: já tam bývám kolem 10h a je tam prázdno,cca 5minut čekání.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 04. 2012 07:50
slofik: díky moc, tak nějak jsem si to představoval. Příjemnou cestu všem, krásný pobyt u moře a štastný návrat.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 04. 2012 09:44
Seny tobe taky
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 09:17
Letos pojedu 2.7. v neděli brzo ráno, ale netuším jak to bude s provozem.
Máte někdo zkušenosti s cestou na Jadran ze začátku prázdnin z jiných let? Prosím podělte se.
Tajně doufám, že hlavní špička v sobotu opadne a v neděli bude klídekconfused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil khakin (20. 05. 2012 09:19).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 13:30
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:15).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 13:37
V plné sezóně můžu právě neděli jen doporučit.Jezdili jsme různě,ale tento den je pro nás nej.
Nízký provoz,kamióny na celé cestě snad 3 a policie,tak tá má útlum.
NEDĚLE je super.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 13:54
Zdravím všechny
Po dvou letech se opět chystám k Jadranu a tentokrát do Starigrad Paklenica. Cestu mám vyzkoušenou přes Žilinu, Bratislavu, Szombathely, Lendavu, Varaždín a do Záhřebu. Dále jsem to vždy v obou případech frkal po dálnici a to jednou do Omiše a podruhé až do MonteNegra. Protože pojedu opět v noci a nechce se mi jet po dálnici až na odbočku na Posedarje, uvažoval jsem, že bych v Karlovaci sjel na cetu č.1 směr Slunj, Plitvice a Gračac a pak přes nějaké dědiny do Starigradu. Nebo mě při sezení nad mapou napadla ještě možnost cuknout s dálnice u Žute Lokve na Senj a potom už jet jenom po pobřeží až na místo. U pobřeží bych čekal na cestě trochu nával, ale protože pojedu ze čtvrtku na pátek tak by to nemuselo být tak hrozné. Ale je to asi přes dědiny a spousta turistů. Proto by mne zajímalo jak vypadá cesta přes Plitvice a jestli to není jenom z kopca do kopca. Na čase mi moc záležet nebude jenom nechci jet po dálnici s dalšími závodniky a chtěl bych vidět i něco ve vnitrozemí
Díky za pomoc
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 14:14
Přes Plitvice to není jen "z kopca do kopca". Jsou tam i zatáčky. hot smiley

A ve vnitrozemí uvidíš, co jsi ještě neviděl. Nesmíš jet ovšem v noci (ze čtvrtka na pátek) Jinak mohu doporučit. A ostatní jistě taky.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 14:24
Díky za vtipnou odpověd. Vidím to tak že bych do HR vjížděl tak kolem 4:00 ráno a to už snad ve vnitrozemí něco uvidím. A snad i v zatáčkách. Mám rád vtipné odpovědí a sám jsem si na to i nahrál.smileys with beer
A po tom pobřeží to asi fakt nemá cenu jet co?
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 14:38
Jezdíme každý rok ze soboty na něděli.Vyjíždíme tak po 22 hodině a jedem do Staréhogradu-Paklenica.Na místě jsme kolem 7 hodiny ráno a cesta v pohodě,skoro žádná auta.Nazpět v sobotu ráno po 6 hodině,provoz minimální,jen v protisměru je šílený provoz.smileys with beer
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 14:40
My to před 11 lety brali po pobřeží od Rijeky až do Živogošče. V sezoně, v týdnu, bez klimatizace. Bylo to náročné.Ale dodnes nemůžu zapomenout na to, jak jsme cestou několikrát zastavili na opuštěných odpočivadlech, seběhli 2O metrů k moři, nádherně se vykoupali a pokračovali dále. Mělo to jedinou chybu, že tě potom píchala sůl na zádech. Dnes už vím, že jsem sebou měl vést několik PET láhví naplněných "českou pitnou vodou" a pokaždé se "osprchovat".
Jistě si cestu po pobřeží ještě zopakujeme ale až v důchodu, mimo sezonu. Možná i s obytným autem.A už se to blíží.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 14:45
Pro pkluz: A nezapomeň si při jízdě "po staré"na začátku města Slunj naplánovat prohlídku a vykoupání v Rastoke. A kdyby jsi přejel odbočku vpravo dolů k vodě, tak to vezmi za mostem doprava a budeš přesně tam, kde to budeš potřebovat. Je to tam paráda.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 15:12
Díky za ohlas. Tak teď už nebudu váhat a pofičím přes Plitvice. A takové ranní opláchnutí po několikahodinové cestě příjde vhod. Jsem zvědavý co mě čeká ve Starigradu. Vyjíždky do okola mám celkem naplánované Zadar, Nin, Kornati, NP Paklenica. a možná i Pag. Nejsem ten co se týden griluje. Tak jestli mi můžete ještě něco doporučit budu rád. A ve městě putyka určitě budesmileys with beer
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 18:30
Pro pkluz,
loni jsem jel do Staríhogradu-Paklenice kolem Plitvic po staré a v Korenici odbočil na silnici č. 25, přes kopce a doliny směr Gospič a dále Karlobag a pak po pobřeží až do cíle.Co cestou uvidíš ,viz odkaz ,jinak krásná krajina a u moře super scenerie.Citek
[www.stream.cz]
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 19:02
Díky za video je to hezké. Hlavně mě fascinují ty bílé skály které jsou po celé délce Jadranu. A ty kaňony jsou na Paklenici a nebo je to na te Zrmanji? a přibližně kde?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 20:22
Pro pkluz
ve Starigradu je NP.Paklenica rozdělen na velkou Paklenici ,viz.velký kaňon, vstup placený a pak malá Paklenica. vstup volný,kaňony menší. Kaňony řeky Zrmanji cestou domů silnice č.27 směr Jesenice-Gračac u obce Obrovac,asi tak 20 km od Starigradu.Dálnici moc nemusím, dávám prednost něco vidět, a přeji hezkou dovolenou,já letos Krk.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil citek59 (20. 05. 2012 20:56).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 05. 2012 21:27
Dobrý večer,
pokud to jde,tak jezdím večer den před vysvědčením.Cesty jsou ještě prázdné a nikdy nebyl žádný problém.Jezdím trasu Ostrava,Žilina,Blava,Székesfehérvár a dál po dálnici až na Šestanovac,Brist.Maďarskou dál.známku(vinětu)si kupuji přes internet na www.virpay.hu a nemusím na Maďarech zastavovat.Domů jezdíme po14-ti dnech v pátek dopoledne a cesty byly vždy v pohodě.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midar (12. 06. 2012 14:24).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
03. 06. 2012 09:24
Zdravím a co když vyjíždím v sobotu 14.července tak 17:00 z Havlíčkova Brodu - Znojmo - Vídeň - Graz - Lenart - Ptuj - Záhřeb - Pag.Je čas odjezdu v poho?Jaký přechod ve Slovinsku použít?A co trajekt použít nebo se projet o trošku víc?Díky za infayawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.