Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!

Autor Dolfa 
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
06. 06. 2014 21:51
Těch 24,50 za 1 Euro bylo snad loni, ne?
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
06. 06. 2014 22:06
Kreditní karta cetelem má kurz bankovní asociace mastercard. Dnes 27,536698 Kč / 1 €. odkaz Takže si to propočítej znovu na 24,50 se nedostaneš ani náhodou i kdyby jsi měl 4% vratku.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 07:42
Mám u ČS kartu VISA k běžnému účtu v CZK. Můžete mi někdo popsat, jakým způsobem se zaúčtovává platba kartou v zahraničí, v jakém kurzu a kdy se mi strhnou z účtu koruny? Na pobočce ČS mi to paní neřekla tak, abych v tom měl jasno. No a na infolince, tam už vůbec ne. Prosím, budu vděčný, pokud mi to někdo zcela jednoznačně a polopaticky vysvětlíte. Řeším, zda měnit peníze předem. Děkuji
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 10:05
Zdravím.Mám také kartu ČS.Už poslední 4 roky vybírám pouze kuny v Chorvatsku pouze z bankomatů.Je tam aktuální kurz co je v Čechách.Výběr z bankomatu je 6kč.Ale musí se vybírat pouze z bankomatů Erstebank.Tady je odkaz na mapu kde všude v Chorvatsku jsou:
[www.erstebank.hr]

Tady ceník:
[www.csas.cz]

Před rokem jsem dostal novou kartu a doma jsem zjistil že mi ze všech 6 výběrů strhli kolem 160kč za výběr.Došel jsem do ČS napsal reklamaci(při výběru z bankomatu beru lístek)předložil lístky a za 2 hodiny jsem na účtě všechny peníze zpátky.Chce to brát lístky a po návratu zkontrolovat výpis.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 10:15
Pouze pro pořádek, to platí pouze pro bankomaty "mateřské" banky.
Jinak jsou výběry z bankomatu celkem dost zpoplatněny (zjistěte si u své banky), může to být i 200CZK paušální poplatek plus nějaké procenta z částky transakce smoking smiley Banka od banky se to dost liší...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 10:20
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pouze pro pořádek, to platí pouze pro bankomaty
> "mateřské" banky.
> Jinak jsou výběry z bankomatu celkem dost
> zpoplatněny (zjistěte si u své banky), může to být
> i 200CZK paušální poplatek plus nějaké procenta z
> částky transakce smoking smiley Banka od banky se to dost
> liší...


To vím, děkuji.

Ale mně se jedná o platbu kartou např. na benzínce, v restauraci atd...
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 11:04
lujasek, jsem reagoval na příspěvek od bamra, který jsem doplnil pro obecnou přehlednost...

K tvému dotazu, banky podlě mě mlží schválně, protože si mastí kapsu víc, než při platbě kartou pár let zpět smoking smiley
Možná to někdo upraví, ale obecně ta platba kartou proběhne ve dvou fázích, v první fázi proběhne verifikace, zda máš dost finančních prostředků u své banky (hotových nebo včetně korentu, dle tvého účtu), zde probíhá ověření v částce ve středovém kurzu karetní společnosti a rezervace částky . Teprve následně proběhne zaúčtování tvou bankou na tvém účtu, nicméně již dle jejich prodejního kurzu, případně včetně nějaké jejich další procentní marže...
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 11:20
Jak píše Slavkov. Blokace na kartě je podle karetní asociace ( buď Visa nebo Mastercard )v den platby , kurzy Mastercard viz můj odkaz víše. To máme blokaci a teď v den zúčtování bankou ne v den platby ti banka podle kurzu deviza prodej strhne odpovídající částku. Kdyby si něčemu nerozuměl tak napiš vysvětlím.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (07. 06. 2014 11:22).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
07. 06. 2014 12:21
Ted jsem koukal podle odkazu od bamra na bankomaty ČS v okolí pelješacu a našel jsem si nejblíže v Opuzenu Mesnica Pivac,je značena erste bank ,ale když se kouknu panáčkem googlem ,tak je tam splitska banka,tak kdo mi potvrdí ,že jeto pobočka erste????
Díky Lukášeye popping smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
08. 06. 2014 14:18
Jo chlapi , chybička se vloudila , byl jsem už večer unavený a popletl čísla (těch 24,50 někdy 2010 možná) yawning smiley , ráno jsem to opravil , Petr 70 , no tak bych zaplatil o 30 Kč víc, ale pořád to je o 400,-Kč míň , jak ve směnárně spinning smiley sticking its tongue out

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
08. 06. 2014 14:36
Isekon - Ale já nerozporuju ,že máš výhodnou kartu a vím ,že tě to vyjde o něco levněji než výměna peněz ve směnárně. Ale platba kartou byla myšlena DEBETNÍ. To ,že ty seš mazanej a umíš používat kreditku je tvoje výhoda a tvoje ušetřený peníze. Ale ne každý to umí a plno lidí na tom prodělá majlant.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
12. 06. 2014 17:14
Tak po dnešní návštěvě v pobočce GE money bank z toho nejsem zrovna nějak happy.Ptal jsem se je jak to je když kartou zaplatím částku např:100kn a oni nemají v kurzovním lístku tuto měnu.Paní mi to nedokázala vysvětlit jediné o čem mluvila že je to převod mezi eur a kč jako deviza prodej.Rozumíte tomu někdo jak to je??Když zaplatím 100kn kolik mám počítat že mi odejde z učtu."Vše je poprvé"smiling smileydrinking smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
12. 06. 2014 19:24
Hanny - polkusím se ti to vysvětlit. GE používá Mastercard karty. Takže nejdříve převede Chorvatské kuny na Eura podle tohoto kurzu a může si přičíst až 2% za konverzi. A to co jim vyjde v Eurech převede kurzem deviza prodej v den zaúčtování na koruny a to ti strhnou. To znamená při dnešním kurzu je 100 HRK 13,18445 € a to je při dnešním kurzu 370,70 Kč. Ale pozor je to bez konverze ,není v tom případný % za konverzi tu neznám. Taky může být konverze nulová a pak by to byla tahle částka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (12. 06. 2014 19:26).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
13. 06. 2014 12:59
sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hanny (13. 06. 2014 13:00).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.