Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chladiaci box

Autor milos 
Re: Chladiaci box
26. 04. 2009 21:00
Taky ho mám a naprostá soikojenost. Akorát sem loni mýsto vychlezení zapl ohřívání. To bylo smíchu. Pivo jak chcanky.
Re: Chladiaci box
27. 04. 2009 13:54
Jezdím již čtvrtý rok se 40l lednicí OLÉ.Může se zapojit na 12 i 220V,celou cestu do HR je vzadu v kufru,kde není v hotelu lednice tak se zapne na 220 a jede dál.Uplně v pohodě,výrobce vyhrožuje,že uchladí až o 20stupňů méně od okolí a asi je to pravda.Akorát jsem musel nechat prodloužit kabel na zapalovač,protože nemám v kufru zásuvku.
Re: Chladiaci box
07. 06. 2009 18:25
Ahoj všem,

používáme již asi 6 let starý GIO´Style chladící box OLE´25 ( 25l ). Vleze se do něho mimo jiné i 4x 1,5 láhev, super pomocník!! Je pouze na 12V, ale navíc ještě má výměnný kryt bez chladícího agregátu. Používáme ho v VW Touranu buď pod nohama dětí či v zavazadlovém prostoru ( velká výhoda tohoto vozu - 4x zásuvka!!!), nachladíme mrazící vložky, kravicové džusy, dobrůtky pro děti, a nikdy se nestalo že bychom něco nedovezli k moři!!! Musím souhlasit s názorem v tomto vláknu řečeném před časem, a to že je důležité vše do boxu vkládat z maržáku resp. ledničky až jako poslední věc před startem.
Tato chladnička má vychytávku v tom, že má 3 síly chlazení : chlazení (větrák) na max, standartní chod a třetí je poloha tzv.Bypass, kde se hlídá stav autobaterie a v případě snížení jejích "životních funkcí" chladnička vypne ( zatím se nám nestalo, ato box fičí dost často hlavně na tento mód!!). Jinak je životně důležité nezakrývat přívod vzduchu k větráku boxu!!!!

Holdovi
Re: Chladiaci box
14. 06. 2009 18:44
Jezdíme s neznačkovou autolednicí, kterou jsme koupili kdesi v hobbymarketu (tuším, že Obi, nebo něco takového), stála asi 1200 korun. S tím, jak chladí, jsem naprosto spokojená, rozhodně se nedá říct, že by chladila jen o pár stupňů níže než je okolní vzduch. Vozíme ji v kufru, kde máme i zásuvku, za jízdy ji několikrát otevíráme. Nevozíme maso ani nic podobného, takže nám bohatě stačí.
Re: Chladiaci box
09. 07. 2009 14:14
Zakoupila jsem chladici box znacky Mobicool, ale co me zarazi je fakt, ze dost huci, spat se vedle toho neda, to tak huci vsechny nebo je to nejaky cinsky smejd co jsem zakoupila, nemate s hlucnosti nejake zkusenosti?
avatar Re: Chladiaci box
09. 07. 2009 14:49
Svatosova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zakoupila jsem chladici box znacky Mobicool, ale
> co me zarazi je fakt, ze dost huci, spat se vedle
> toho neda, to tak huci vsechny nebo je to nejaky
> cinsky smejd co jsem zakoupila, nemate s hlucnosti
> nejake zkusenosti?

To není šmejd to je proto aby řidič nezaspal.
Re: Chladiaci box
09. 07. 2009 20:54
Pro Svatosova : můj chladící box taky hlučel, tak jsem po několika letech udělal generální opravu. Celé jsem to rozmontoval, důkladně vyčistil všechen ten nános prachu, promazal ložiska ventilátoru a složil. Zavolal jsem manželku a říkám, teď jsi poslechni jak pěkně to pojede. A zapnul jsem. Doslova rána pod pás. Box hučí ještě více než předtím.
Holt je třeba se stím smířit a na místě ho uložit někam jinam.
Re: Chladiaci box
09. 07. 2009 21:29
Ten co mám já, má dva ventilátory a tak hučet prostě musí. Za jízdy ho neslyším, ale když zastavím, tak ho slyším i z kufru.
Re: Chladiaci box
18. 07. 2009 00:28
Já uvažoval původně taky o nějaké miniledničce, především kvůli cestování přes den v těch největších vedrech. A pak sem si uvědomil (i na základě vašich spíše negativních referencí v souvislosti s odčerpáním mnoha energie), že u nás na firmě jsou k dispozici krabice s vložkami, které udrží chlad. Převážíme v nich z Německa zboží, které musí udržet určitou teplotu. V těchto krabicích je systém chlazení zajištěn suchým ledem.
A situace je taková, že se nám tyto "chladící systémy" hromadí ve sklepě a musí se kvůli tomu občas objednat kontejner, aby se to veliké množství nějak zmenšilo.
Jsou tyto krabice určeny teda především pro auta, které mají větší kufr, ale určitě se vyplatí.
Firma má sídlo ve Zlíně, proto pokud bude zájem, krabice nafotím, jsou to tři různé rozměry, od malých až po velké a je možný ve Zlíně osobní odběr. Jen nám to ulehčí situaci.
avatar
FAT
Re: Chladiaci box
18. 07. 2009 17:54
Funny_Money napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na firmě jsou k dispozici krabice s vložkami,
> které udrží chlad. Převážíme v nich z Německa
> zboží, které musí udržet určitou teplotu. V těchto
> krabicích je systém chlazení zajištěn suchým
> ledem.
Toto by bol asi najlepší spôsob prepravy. Ja osobne roky používam plastový cestovný box, do ktorého sa vkladajú zamrazené vložky. Pri rozumnom používaní v pohode vydrží objem zamrazený aj 24 hodín. Len si treba uvedomiť, že takáto krabica chlad nevyrába, iba udržuje. Ak teda do nej vložíte zamrazené mäso a k tomu čerstvo odtrhnutú zeleninu, musíte počítať s tým, že teplejší obsah sa ochladí od zamrazeného a naopak. Mäso teda rozmrzne. Ani do mrazáku doma nedávate to, čo patrí do chladničky. Takýto box vydrží ak do neho nebudete stále nazerať a bude čo najviac naplnený. Stačí do mrazáku dať aj plastové fľaše naplnené obyčajnou vodou. Ak by bolo možné mať viacej takých krabíc, možete si dovoliť v jednej viezť zamrazené, v druhej chladené a v tretej chladené na cestu. Len neotvárať zbytočne a vyplniť celý objem.
Mal som aj karavan s kombinovanou chladničkou s mrazákom na 12V, 220V a PB. Bolo to dobré, ale stalo sa mi aj to, že vplyvom obrovskej teploty okolia prestala chladiť, čo sa môže stať, a celý obsah bol v háji.,
Re: Chladiaci box
18. 07. 2009 20:41
Přátelé nezlobte se, ale vzhledem k tomu, že do Hr cestujeme civilizovanými státy je nejlepší chladnička co cca 30 km na benzínce v kombinaci s plastovou kreditní kartousmileys with beer
Re: Chladiaci box
18. 07. 2009 20:56
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:58).
Re: Chladiaci box
18. 07. 2009 20:58
Já si v ledničce nevozím pití. Na cestu si naopak vařím horké kafe.

V ledničce mám věci jako máslo, sýry, lipánky pro děti... Tedy zásoby na dvě-tři snídaně. Nechce se mi většinou hned po příjezdu nakupovat.
Re: Chladiaci box
19. 07. 2009 18:19
Jezdím s třemi dětmi, pití a jídlo na cestu mám v termotašce a zásoby doplňuji podle potřeby kdekoliv po cestě tak, aby byly čerstvé. Na cca 12 hodin, z kterých toho děcka 2/3 prospí toho věru moc nepotřebuji. Kdysi, před mnoha léty jsem taky jezdíval s menáží, ale pak jsem si jednou sedl a začal počítat a dospěl jsem k tomu, že se to naprosto nevyplatí.
Re: Chladiaci box
19. 07. 2009 19:36
Loni jsme vezli v dlouhé Feldě s LPG s sebou sice pasivní izolační box, v něm nějaké to vychlazené pití, trochu jídla na cestu a dvě zmrzlé láhve. Jenže v Kolíně na přejezdu jsem ohnul šroub držáku koule a, když jsme to opravili, strhl jsem točítko na šroubu sklápění držáku na kola. Utáhnout to šlo, ale při povolování se vždy vyšrouboval druhý konec, jen ne ten, co třeba. Na to jsme ale přišli až při noční zastávce v Rakousku, dřív to nevadilo, nějaké pití jsme si vezli v izolační tašce vpředu. Kufr nešel otevřít kvůli kolu, za sedadly překážela plynová nádrž. Sedmnáctka klíč někde na dně pod boxem. A nikde nikdo s nářadím nebo ochotou ho vyhrabat - než se někdo našel, padlo rozhodnutí popojet. Asi by to bylo zajímavé, kdyby celníci někde chtěli kontrolovat, nebo kdybych třeba píchnul. Ale tím by se to třeba vyřešilo.
Tak jsme se do kufru a boxu dostali půjčeným nářadím až v Žuljaně (dlužno podotknout, že ty zmrazené láhve ještě obsahovaly asi čtvrtinu ledu). Nakonec - u pump se dalo něco na zub i k pití koupit, čili jsme cestou zas až tak tíživým nedostatkem netrpěli.
Na zpáteční cestu jsem automaticky uložil klíč #17 do kufru, zabouch, přiklopil a utáhl držák na kola - a zase se cestou nakupovalo u pump...
Naši tam letos jedou, ale bez kol, tak to nehrozí. Loni si vyzkoušeli, že to jde i bez zásob s sebou, i když: do kufru můžou zadem i předem...
avatar
FAT
Re: Chladiaci box
19. 07. 2009 19:47
Páni a dámy. Toto vlákno založil niekto, kto zháňal rady okolo chladiaceho boxu na cestu. Ak nemáte nič, čím ny ste prispeli, nerobte tu z toho mrdník. Je tu dosť vlákien, kde sa vychvaľujú mladí cucáci, ako rýchlo jazdia a na čo všetko majú dosť peňazí, píšte prosím tam.
Dá sa podľa Vás porovnať pivo v HR a české? Netvrdím, že ich je zlé, ale české je české, vozím ho plný kufor, ak som pre niekoho blb, nevadí. Aj nealko na cestu si vyberám, nebudem sa spoliehať na to, čo má pekný obal. Mám už svoje roky a nemienim na sebe experimentovať. O jedle počas cesty je to podobné. Nemyslite si ale, že som nejaký držgroš, utratím tam dosť peňazí, ale rozhodne nie som z tých, čo sa predvádzajú na pláži s jednou plechovkou piva celý deň. Také teplé patoky sa mi hnusia. Vôbec sa nehanbím, keď si z vlastného boxu vytiahnem orosené pivo, ktoré mi chutí a exnem ho behom dvoch sekúnd. Neberiem si ho na pláž preto, aby som sa s nim predvádzal.
Je každého osobná vec, čo si so sebou vezie. Či sú to lieky, potraviny, alebo pivo.
Keď sa tu píše o civilizovanom svete, tak tam platí tiež, že je slušné odpovedať na to, čo sa Vás pýtajú. Čítajte teda a radte, nechválte sa prosím.
Re: Chladiaci box
19. 07. 2009 22:57
Fate, do Chorvatska a nejen tam,jezdím už drahnou řádku let, a jezdíval jsem i s chladničkou na 12 V, kterou jsem si hned po roce 89 koupil v Německu(dodnes leží na půdě-je mi ji líto vyhodit). Tehdy to byl výborný tah už jen z toho důvodu, že jsme jezdili po Evropě jako chudí příbuzní víceméně jsme takoví i byli, což mám za to, dnes již neplatí. S tím oroseným pivem-fakt bych chtěl vidět autoledničku,která to dokáže, a do které ti jich tolik vejde. S bídou tam vleze trocha svačiny a nějaké to pití, a pokud pojedeš v neklimatizovaném autě při vnějších teplotách nad 30°C stejně v ní vše bude teplé. České pivo, které si nutně potřebuješ k moři dovézt si ochladíš v chlaďáku až na místě. Jen doufám, že jsi jeden z těch,kdo si taky domů odveze prázdné plechovky od něj, a ne ten, kdo je nechá na pláži nebo je mocným hodem zaparkuje v moři.
S tou mojí radou na užívání lednic na benzínkách spolu s kreditkou jsem to myslel naprosto vážně, protože podle mých zkušeností za mých cca 30 let jezdění autem za mořem mi došlo, že postupně všude, kde vede dálnice fungují stejné společnosti prodávající benzín, a i ostatní produkty jsou na nich téměř stejné, se zanedbatelnými cenovými rozdíly. Mimochodem tam dostaneš i to orosené české pivo.
Takže pokud chceš, voz si s sebou co považuješ za nutné a klidně to raď i ostatním. Mě ale neodsuzuj, že mám jiný názor a nech mě, abych poradil také. Výběr z rad nech na tazateli.
Re: Chladiaci box
19. 07. 2009 23:15
Dnes sa vrátil kamarát z chorvátska. Cestou tam dostal na dialnici defekt. Vyložil z auta všetky veci vymenil koleso za rezervu, (pneumatiku mu úplne roztrhalo) naložil veci do auta, išiel naštartovať a auto ani necvaklo. Zabudol síce zapnuté svetlá a celú dobu mal pustené blinkre, ale tvrdí že baterku mu vybila autochladnička. Neviem aký má odber, ale nechcel by som zažiť podobnú situáciu. Myslím že je to zbytočná vec a úplne mi postačuje klasika s tými modrými freezermi.
avatar Re: Chladiaci box
20. 07. 2009 05:12
Adis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fate, do Chorvatska a nejen tam,jezdím už drahnou
> řádku let, a jezdíval jsem i s chladničkou na 12
> V, kterou jsem si hned po roce 89 koupil v
> Německu(dodnes leží na půdě-je mi ji líto
> vyhodit). Tehdy to byl výborný tah už jen z toho
> důvodu, že jsme jezdili po Evropě jako chudí
> příbuzní víceméně jsme takoví i byli, což mám za
> to, dnes již neplatí. S tím oroseným pivem-fakt
> bych chtěl vidět autoledničku,která to dokáže, a
> do které ti jich tolik vejde. S bídou tam vleze
> trocha svačiny a nějaké to pití, a pokud pojedeš v
> neklimatizovaném autě při vnějších teplotách nad
> 30°C stejně v ní vše bude teplé. České pivo, které
> si nutně potřebuješ k moři dovézt si ochladíš v

Tolik let ještě k moři nejezdím,ale s tou autoledničkou to musím z vlastní zkušenosti potvrdit.Ona totiž chladí o 16 stupnů méně než je okolní teplota.Stačí nachladit kostky do klasického boxu a pokud se neotvírá ,tak vydrží až do Chorvatska (vlastní zkušenost)
To:FAT: Je rozdíl jestli člověk veze léky nebo pivo! Záleží co člověk víc potřebuje.

> chlaďáku až na místě. Jen doufám, že jsi jeden z
> těch,kdo si taky domů odveze prázdné plechovky od
> něj, a ne ten, kdo je nechá na pláži nebo je
> mocným hodem zaparkuje v moři.
> S tou mojí radou na užívání lednic na benzínkách
> spolu s kreditkou jsem to myslel naprosto vážně,
> protože podle mých zkušeností za mých cca 30 let
> jezdění autem za mořem mi došlo, že postupně
> všude, kde vede dálnice fungují stejné společnosti
> prodávající benzín, a i ostatní produkty jsou na
> nich téměř stejné, se zanedbatelnými cenovými
> rozdíly. Mimochodem tam dostaneš i to orosené
> české pivo.
> Takže pokud chceš, voz si s sebou co považuješ
> za nutné a klidně to raď i ostatním. Mě ale
> neodsuzuj, že mám jiný názor a nech mě, abych
> poradil také. Výběr z rad nech na tazateli.
Re: Chladiaci box
20. 07. 2009 07:00
Pro Funny_Money:

Jak přesně prosím funguje to chlazení? Je to jednorázové, tedy v současné době už nefunguje nebo se to dá "naplnit novým suchým ledem"? Nerozumím tomu, slyším to poprvé. Jak jsou ty boxy velké? Myslím, že by nebylo špatné to nafotit.
Re: Chladiaci box
20. 07. 2009 15:55
Taktéž jsem si autoledníčku pořídil. Pokud člověk pochopí, k čemu a jak to slouží, nemá chybu. Do té doby taky nebyl problém zastavit u pumpy a koupit studené pití, ale to bylo za chvíli stejně zase teplé jako chc......V chladničce je stále studené až do vyprázdnění. Je třeba taky myslet, že je třeba do ní dávat ty "správné" 1,5l lahve. Autolednička papá asi 55W, to je jedna žárovka ze světlometu. Pokud je baterie OK, není problém, ale ta by měla být OK vždy!!! Lepší autoledničky mají kontrolu napětí a pokud klesne pod určitou hranici, samy se vypnou, aby to nevyklepalo baterku až do dna a šlo nastartovat. Autolednička je na to, aby měl člověk v autě při ruce studené to, co studené chce mít. Není to přenosný mrazák!!! Pokud chcete převážet zamražené potraviny, je nejlepší si slepit krabici z 3 cm extrudovaného polystyrénu (dá se koupit v každém hoby marketu nebo stavebninách), naládovat mraženým, zavřít, zalepit páskou a otevřít až "tam".
Re: Chladiaci box
20. 07. 2009 16:11
Ledničku z pěňáku jsem měl dřív. Vzal jsem tuhou papírovou krabici. Nařezal uříznul jsem dno, boky a víko z pěnového polystyrénu. V pohodě v tom jídlo zůstalo zmražené spoustu hodin.

Na chlazení pití nepotřebuju ledničku. Lahev s pitím strčím do kapsy ve dveřích a nasměruju na ní boční výdech klimatizace. Je to ledové, že se to nedá pít. Každé současné auto snad už má chlazenou přihrádku, tak nemusíte ani dělat takové akce jako já se svou desetiletou felicií.
Re: Chladiaci box
20. 07. 2009 20:34
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro Funny_Money:
>
> Jak přesně prosím funguje to chlazení? Je to
> jednorázové, tedy v současné době už nefunguje
> nebo se to dá "naplnit novým suchým ledem"?
> Nerozumím tomu, slyším to poprvé. Jak jsou ty boxy
> velké? Myslím, že by nebylo špatné to nafotit.


Zdravím..
No, tak je to prostě tak, že je to klasická silnější kartonová krabice. Uvnitř jsou vložky, které (jak sem se na to díval) vypadají hodně kvalitně, ta náplň té vložky bude nějaká hodně kvalitní. A je to tak, že to můžeš použít kolikrát chceš, samozřejmě smiling smiley Jen, s tím suchým ledem bude asi problém, to kupujem ve velkém v Praze, nevím, jestli by byl takhle k dispozici. Ale všechno zjistím...
Jen, já teď nebyl v práci a budu tam až v pátek, proto se pokusím to nafotit a nahodit sem v pátek, snad to bude stačit. A napíšu rozměry, jak říkám, jsou to 3 rozměry krabic. Ale co si tak matně pamatuju, když mě tím úkolovali, abych našel nějaké odběratele na to, tak ta nejmenší mohla mít tak 30x30x40, to je malé, a ta největší snad 80x40x40.. ale jak říkám, mrknu na to v pátek a hodím sem echo smiling smiley
Re: Chladiaci box
21. 07. 2009 10:12
Tak díky, jedeme až 4.9. takže času je hromada. Máme koupený poměrně velký chladící box, ještě máme jeden menší a jednu "měkkou" chladící tašku. To by teoreticky stačilo, ale ty krabice se suchým ledem by mohly být taky zajímavé. Stejně tak by asi nebylo k zahození udělat si krabici na míru z polystyrenu...
Re: Chladiaci box
21. 07. 2009 10:35
MartinR napsal:
----------------------------------------
>...ale ty krabice se suchým ledem by mohly být taky zajímavé...

Ale to chce mít dobře odvětraný kufr spodem, ne? Suchý led je vlastně CO2 a ten se jako plyn uvolňuje, jinak by nechladil, a dobře se v té atmosféře usíná, často natrvalo.
Nebo jsou nějaké jiné zkušenosti se suchým ledem v osobáku?
avatar Re: Chladiaci box
21. 07. 2009 11:18
ja pouzivam na cestu az do Orebice tento box za 49,90 €

napred jsem do nej davala ty polstarky

ale ted jen pred cestou zmrazim veskere piti a to mi chladi celou cestu samo a je po problemu,dokonce ho nemusim ani za jizdy zapinat,pekne vse vydrzi studene az do Orebice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (21. 07. 2009 11:18).
Re: Chladiaci box
21. 07. 2009 12:05
Fanky, to je dost dobrý nápad, to zkusím.
My v lednici vozíme věci jako je máslo, mléko do kafe, čokolády, pití na cestu, sýr. Lednice je pro dvě nebo tři osoby jen poloplná, ale stejně mi přijde fajn - a když máme místo, proč ji nevzít smiling smiley
Re: Chladiaci box
03. 08. 2009 00:08
My vozíme tu na 12V je to super
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 18:24
Taky uvažuji nějakou koupit na pití ,sýry atd ale pořád nevím jakou ,poradí někdo zase po roce ? Já bych koupil tehle nemá jí někdo ?smoking smiley [www.mall.cz]
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 19:02
renonnous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky uvažuji nějakou koupit na pití ,sýry atd ale
> pořád nevím jakou ,poradí někdo zase po roce ? Já
> bych koupil tehle nemá jí někdo ?smoking smiley
> [www.mall.cz]
> ox-30l-platinum-?gclid=CIH26_-2rKICFQVgZwodkA7TCw

Nechci ti nic rozmlouvat, ale zdá se mi zbytečně drahý, pokud box použiješ jen jednou nebo dvakrát do roka. Já loni koupil chladicí box za cca. 1200,- Kč v Lidlu sice je o něco menší (myslím že 26 litrů), ale podle mně službu udělá stejnou (lze připojit na 12 i 220 V), minulý týden byl opět v nabídce za stejnu cenu jako loni. Pokud máš cokoliv proti Lidlu mám ještě jednu ověřenou alternativu "Termoelektrický chladicí a ohřevný box W35 DC/AC" za cca. 3000 Kč - objem 35 litrů.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 150
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.