Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Lendava či starý Goričan co je lepší ????

Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 10:28
rád bych znal pár názorů
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 11:12
Pár svých poznatků ale je to už tady několikrát napsané.
1.Objezd Slovinské dálnice při cestě přes Lendavu, trasa objezdu je spoustu krát popsaná ale jestli se seknete může se to prodražit.

2.Na obou přechodech jsou benzinky,Lendava- Petrol,Goričan- Ina, celkově zázemí na starém Goričanu se mi zdá lepší, jsou tam restauračky,WC a i otevřené přes noc.

3.Pro nás majitelé koncernových aut je Slovinsko problémová země, už jenom při podezření že je vůz kradený ho má právo celník zadržet, může být koupené v Čr, jediný majitel a je to k ničemu.Vysadí Vás a auto zajistí, byť se podezření neprokáže ,trvá to několik měsíců než dostanete auto zpět a s několika tisíci najeto víc, na netu je spousta případů.

4.Byť je trasa přes Lendavu "jenom" o 11 km kratší , bych řekl časově to vyjde nastejno anebo déle,přejezd Slovinska a potom se motat dědinama K Čakovci nebo Varaždinu mi přijde jako časově delší.Cestou přes Goričan se vyhnete problémovému úseku cesty před Rédicsem , je tam dost špatný asfalt,cesta na Lenti a Torniszentmiklosz je vpohodě,polodálnice M70 zdarma pro OA a za přechodem hned nájezd na HR dálnici osobně mi to je příjemnější trasa.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 11:33
úplne súhlasím :-)
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 11:46
Nejdříve jsme taky jezdili přes Lendavu,ale co jsme zkusili starý Goričan,od té doby jezdíme přes něj.
Dle mého názoru je nejpomalejší úsek od Zalabaksy po Torniszentmyklos,ale pak je člověk jedna dvě na A4.
Takže si myslím že je to rychlejší než pak projíždět Čakovec.Ale sto lidí sto chutí.smileys with beer
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 12:19
Jen nesmí maďarský celník po Tobě něco chtít (kromě OP či pasu ). Pak jsem v ............jak baťa s dřevákama.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 12:24
a kdo říká že musíte se motat od Redicse na Goričan.Inteligentnější je za Kormendem odbočit na cestu č.76 na Zalaegerszeg ,Nagykanizsa,Letenye a Goričan.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 12:41
Asi preto lebo tu trasou čo popisuješ ty je to o 25 km navyše a o 20 minut dlhšie
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 13:00
no to je přímo kolosální rozdíl,při délce trasy 1000 km to jsou 2,5%. Akorát že se takhle držíte jak h...o košile západní části madˇarska,pak jedete na 10 minut do Slovinska ,pak jedete na východ zpátky do Madˇarska až do Goričanu.Logika jak svinˇa..... Akorát nevím proč je kvůli tomu založeno zase extra vlákno,když to samé, je již snad posté řešeno v dalších dvou vláknech.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 06. 2011 13:05).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 13:25
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (05. 06. 2011 13:36).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 13:31
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no to je přímo kolosální rozdíl,při délce trasy
> 1000 km to jsou 2,5%. Akorát že se takhle držíte
> jak h...o košile západní části madˇarska,pak
> jedete na 10 minut do Slovinska ,pak jedete na
> východ zpátky do Madˇarska až do Goričanu.Logika
> jak svinˇa..... Akorát nevím proč je kvůli tomu
> založeno zase extra vlákno,když to samé, je již
> snad posté řešeno v dalších dvou vláknech.
Máš pravdu v tom,že to tu už je sto x popísané.On sa však pýtal na názor,keď už je v Zalabakse,či na kruháče v SLO,alebo na M70 a Goričan. Presne o tomto rozmýšľa aj veľa mojich kamošov.Idú po 86 a potom sa rozhodujú,či SLO,alebo M70.
A ešte niečo.Neviem odkiaľ on prichádza,ale ak od Rajky a Csornej,potom ak má za Kormendom ísť na Zalaegerseg,tak to som riešil tak,že som už pri Hegyfalu na kruháči prášil na Sarvar,Vasvár,Zalaegerseg,Sojtor,Borsfa a vybehol som kúsok od Letenye a šup na starý Goričan.Je pravda,že tieto cesty sú úzke,ale bez jám a v noci nestretneš auto ani policajtov.
Ja idem tento rok 3x, už som rozhodnutý pre 86 a SLO a aj tak viem,že za Zalabaksou pri odbočke na Lenti a M70 si dám cigu a budem váhať,či odbočiť,alebo nie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (05. 06. 2011 13:39).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 14:47
to Darko: prečo by šiel z maďarska do slovinska a naspäť do maďarska ?
Z 86-tky sa odbáča za Zalabaksou na Lenti a pri Tornyszentmilosi sa napája na bezplatnú M70 priamo na starý Goričan, určite je táto trasa praktickejšia a rýchlejšia ako schádzať z 86-tky na Zalaegerseg a Nagykaniszu.
Zakladatel vlákna sa pýtal na to, či má ísť na Redics cez Slovinsko, alebo na Lenti a starý Goričan a ty si sem hodil úplne inú tretiu trasu.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 15:32
Loni cestou z5 jsem jel trasou Nagykanisza,Zalaegerseg,Vasvár,Sarvar a na kruháku u Hegyfalu do prava na 86 a směr Rajka.Tato trasa mi nepřinesla žádnou časovou ani kilometrovou úsporu , vyšlo to úplně nastejno možná o trochu lepší povrch a méně kamionu ale tam záleží v jaký čas jedeš.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 15:45
všem děkuji za příspěvky je rozhodnuto
jedu nedříve po 86 a pak to beru přes starý Goričan už jsem se dočetl že je už otevřen a pak hurá až do kempu DOLE
spinning smiley sticking its tongue out
máme to dnes už za 28
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 16:13
michale a odkial vyrážaš ak smiem vedieť ?
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 16:42
jedu z Loun
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 16:50
preboha som myslel, že odniekiaľ z okolia Brna, alebo Ostravy, ale ak ideš až z takej dialky neuvažoval si radšej o zakúpenií rakúskej a slovinskej známky a švihať si to po dialnici ? Veď cez Slovensko a Maďarsko to je strašná obchádzka, to si si už rovno cez Nemecko mohol švihnúť, tam sa aspoň neplatí za dialnice
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 17:24
ne ač se to tak zdá že je to daleko kratší úsek měřil jsem to kilometrově a je to zajíždka cca tak o 50km a ušetříš celkem dost peněz za známky takhle platím jen měsíční slovenskou už jsem tuto trasu jel několikrát a jediné co mi na ní vadilo je dálnice D1 ta je opravdu hrozná. cestu přes Madary znám jen jsem váhal tu část s tím Slovinskem a to už mám taky vyřešenéspinning smiley sticking its tongue out na této cestě jsem zatím nikdy neměl problém a vždy jsem jel bez zdržení až do HR.tak doufám že tak bude i letos
avatar Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 18:03
...Onical ... prosím Tě ... v blízkosti odbočky cca 3 km za Zalabaksou ... na Lenti, přibrzdi, ale ne abys tam stál ... nebo snad dokonce pukal cígo ... yawning smiley
taky by Tě mohl smést kamion jedoucí po 86tce ... co jsem za tu dobu, co tama jezdím vysledoval, tak víc kamionů jede na Redics ...
a od Redicse ...
( samo ... že kamiony valí i na Lenti, ale ty po 86tce, co neodbočují jedou v těch místech dost přes 100 ... )
jednou když jsem se vracel domů od Lenti a najížděl jsem na 86 tak jsem si myslel že ten TIR od Redicse je dost daleko ... ale po 50 metrech, než jsem to rozjel ... už jsem ho měl za prdelí a ještě na mě troubil ...
musíš se prostě rozhodnout dřív než na odbočce ...
... jasně ... žes to myslel z legrace ... smileys with beer
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 20:09
Bessy,není náhodou označena cesta na Lenti a dále značkou do7,5t.Ted´jsi nejsem jistý.
A pro Onical:pokud se tam zastavíš na té odbočce za Zalabaksou,tak tam ty cigarety zahod´a máš ušetřený čas.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (05. 06. 2011 20:12).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
05. 06. 2011 20:30
Kdo má strach, že mu budou dělat problémy u některých typů aut, ať jede na Goričan, my ostatní klidně bez problémů přes Lendavu. Jiná logika zde není. Lendavu využívám 8 let, zcela bez problémů, nikdo si mě nevšímá. Za ty roky, co jezdím do HR, mě kontrolovali celníci 1x na Starém Hrozenkově mezi SK- ČR, to snad již nehrozí( jen chtěl otevřít kufr, ale hlavně pokecat)
avatar Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
06. 06. 2011 07:19
michalblackoun napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ne ač se to tak zdá že je to daleko kratší úsek
> měřil jsem to kilometrově a je to zajíždka cca
> tak o 50km a ušetříš celkem dost peněz za známky
> takhle platím jen měsíční slovenskou

Michale,
mám tomu rozumět tak, že místo aby sis koupil dvě rakouské desetidenní známky za 15,80 Euro a využil cca 280 km rakouské dálnice, tak si raději koupíš jednu měsíční slovenskou za 14 Euro a využiješ cca 85 km slovenské dálnice ?
Potom dovol, abych Ti pogratulovala k úspoře 1,80 Euro a zároveň Tě přívítala mezi stejně postižené. smileys with beer
Pokud do úspor počítáš i slovinskou dálniční známku, tak i z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že trasa Mureck - Lenart - Ptuj je naprosto bez problémů a bez dálničních poplatků.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
06. 06. 2011 07:33
Paní učitelko na blatníku?(citát z Pražské pětky)
I těm slovenským se dá bez problemu vyhnout



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (06. 06. 2011 08:04).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
06. 06. 2011 08:12
.......mimořádně souhlasím se soudružkou učitelkou.
Od té toby co jsem to projel dle Mirusova návodu (sice v dešti a na dvou kolech) tak už budu jezdit tama - pokud se něco nezmění.smoking smiley
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
01. 04. 2012 17:06
Jsem pro Goričan , několikrát projeto bez problémů a od loňského roku perfektně opravená cesta od Kormendu směrem k Lenti !!! Zvlášť pro p. učitelku nikoho NENUTÍM !
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
02. 04. 2012 04:37
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (01. 08. 2012 04:48).
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
02. 04. 2012 06:05
Pro mě taky a po opravě cesty to bude pohodička
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
02. 04. 2012 11:45
Taky jezdím přes Lendavu. Loni jsem taky tankoval (ve Slovinsku byl levnější benzín). Až tu silnici maďaři doopraví, tak se tam pojede zase lépe. Já ale nerad jezdím pořád stejně, tak příště možná Goričan...
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
02. 04. 2012 12:38
Já mám zase raději, když se s celníkem (čkou) domluvím a proto Lendava.
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
02. 04. 2012 20:55
Také jsem pro Lendavu. Projel jsem to několikrát a bez problémů /tam i zpět/. Taky na trase moho natankovat levnější LPG ještě před dálnicí. Mirek
Re: Lendava či starý Goričan co je lepší ????
08. 04. 2012 00:06
cesta do HR cez Lendavu
domov zase cez Goričan
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.