Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 13:33
Že by výhovorka?
Zkus nastoupit na dovolenou od CK do hotelu jiný den, než sobotu. Z 95 % se ti to nepovede.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 13:40
a preto sa snazim skontaktovat s hotelom priamo a dohodnut iny termin, naposledy to bolo od piatku do piatku, parada aj cesta aj pobyt, ten pocit ked sme sli vplavkach v sobotu rano cez plnu recepciu k bazenu je na nezaplatenie
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 13:41
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Že by výhovorka?
> Zkus nastoupit na dovolenou od CK do hotelu jiný
> den, než sobotu. Z 95 % se ti to nepovede.


Je to apartmán a je tam nástup v pondělí. Tak jsem to vzal. Bude nás šest lidí.
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 13:43
Máme výhodu že si apartmán vybíráme podle nás,většinou od neděle.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:07
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máme výhodu že si apartmán vybíráme podle
> nás,většinou od neděle.


Jaká lokalita?
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:09
Však já si na sobotní nástup do hotelu neztěžuji. Posledních několik let preferujeme hotel se zajištěnou stravou a ostatním pohodlím před apartmánem. Když jsme ještě jezdili v sezoně, vyráželi jsme ve čtvrtek večer, někde blízko hotelu v kempu jsme v klidu jednu noc přespali. Ráno jsme v klidu přejeli pár kilometrů a nastoupili na rekreaci od soboty do soboty.
Zpět domů jsme vyráželi od moře až v sobotu navečer, dá se říct, že cesta bez problémů. No bylo to naposledy už před 5 léty, teď se situace s dopravou ještě trochu změnila o víkendech k horšímu.
A k té domluvě s hotelem o jiném nástupním termínu. Taky jsme se o to dvakrát pokoušeli. Nebrali jsme to kvůli financím. Takto domlouvaný hotel byl o dost dražší než hotel přes námi preferovanou CK.
Teď už jezdíme mimo sezonu (začátek června a podruhé polovina září), tam z pátku na sobotu v noci a ze soboty na neděli s odjezdem po obědě. Všude bez kolon a bez problémů i na všech hranicích.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (22. 07. 2017 14:58).
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:12
rudla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavel.R napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Máme výhodu že si apartmán vybíráme podle
> > nás,většinou od neděle.
>
>
> Jaká lokalita?

Slavkov--Starigrad-Paklenica
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:12
Od neděle je to zásadně lepší než od soboty. Letos jsem jel v neděli ráno a všude bylo volno. Nikde jsem nestál.
Když už bych musel vzít ubytování od soboty, jel bych v pátek ráno a kousek před cílem přespal.
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:20
Problémom sú tie ich "naplatne postaje" a celý ten systém, ktorý síce dáva prácu obrovskému množstvu ľudí, ale z pohľadu turistiky je "o ničom". Napr. koľkokrát keď som išiel cez Maďarsko, nikdy som nezažil na diaľniciach kolóny. Možno trochu zhustená premávka okolo Budapešti, ale rýchlosťou 110 - 130 sa to vždy dalo prejsť. Proste, zaregistruješ si na benzínke špz-tku a brázdiš celé Maďarsko bez problémov. Keby to urobili Chorváti, myslim si, že z nejakých 70% by sa vyriešil problém s kolónami. Ale na druhej strane, kopec ľudí by prišlo o prácu.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:22
pro kabinet 302: Já jsem taky jezdil v červnu a září do Chorvatska. Byl to klídek. Ale okolnosti se změnily a musím jenom v srpnu. Měj se dobře.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 14:50
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Že by výhovorka?
> Zkus nastoupit na dovolenou od CK do hotelu jiný
> den, než sobotu. Z 95 % se ti to nepovede.


Vyjedu o den dřív, pak to někde kousek před cílem zapíchnu. V sobotu ráno to dojedu a jsem tam, v klidu a bez stresu. Ale třeba někdo chce trčet X hodin na hranicích a na mýtnicích. Podle toho, co jsem dneska četl/viděl, tak nástup v sobotu stejně možná nestihnouthumbs up smiley
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 15:08
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 15:27
Co to píše za redaktora? Ten snad nebyl v Chorvatsku ani prstem po mapě! Prý kolona u Sv.roku před Splitem. To vypadá, jako by neznal jiné chorvatské město než Split.
Podle mne je Sveti Rok rozhodně blíže k Zadaru než ke Splitu.
Sveti Rok - Split: 192 km
Sveti Rok - Zadar: 69 km
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 16:16
... při odjezdu v pátek odpoledne a nástupu na turnus v sobotu dopoledne musí nyní být cesta autobusem a přes cestovku krušná ...

... ten sobotní nástup dopoledne se odteď asi stejně pár víkendů nepodaří ... lidi budou rádi, když přijedou na místo v sobotu večer ... zvláště s malými dětmi to musí být tristní ... dospělí se s tím můžou v autobuse popasovat za pomoci slivovice a jiných zdrojů ... děti to musí přetrpět ...

... při cestě autem se tomu dá vyhnout jedině odjezdem brzo ráno v pátek a před cílem to někde zapichnout ( nikoliv čelem auta ) tak jak píšou zkušení kozáci ...
... ti, kdo má jiný termín nástupu než v sobotu, jako např. Zahajský, Kopera, Martas74 ad. tak se při odjedu v sobotu odpoledne vyhnou tomu nejhoršímu ... ideál je vyjet do Chorvatska, (pokud to jde) ... od neděle do čtvrtku ... ale to musí mít domácí přestavěný harmonogram nástupů zcela jinak, než je obvyklé ... a taky musí mít stálé klienty, kterým to tak vyhovuje což si po čase taky sedne ... zvl. teď, když bude větší poptávka po Jadranu ... drinking smiley
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... a že bude, tak o tom svědčí zájmy společností s plovoucími hotely ... vylifrovat velké parníky z jejich domovských přístavů v rizikového středomoří do karibiku a jinam ... nejraději by i do blízkého a klidnějšího Jadranu ( Zadar a Dubrovnik ) ... ale Dubrovnik už je přeplněný i bez toho, že tam mají mají turistické křižníky domovské právo ...

smileys with beer
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:00
Poprosím o radu- kdyby jste si mohli vybrat, jedete zpět z HR v neděli večer kolem 18, nebo v pondělí ráno kolem 8?
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:04
Zdar záleži odkud,já jezdím v neděli domů odpoledne z Trpánje,kolem 22 na Lučku bez problému,Slovinsko taky mám to již vyzkoušené 3 krát tam i zpět a spokojenost.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:05
Od Zadaru, přes Hu a Svk..
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:08
Tak to ti neporadím ,ale myslím si že to nebude zlé jelikož hlavní nápor je v sobotu a v neděli to bude v pohodě.I přes HU A SVK .
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:17
to Radek24, ako počítam, tak počítam a vychádza mi to, že by si mal byť v Bratislave, ak vyrazíš v pondelok ráno o 8 cca medzi 15-16tou .. čo je vcelku Blava dosť plná, určite prejazdná len je to hustejšie smiling smiley
Mne vyhovuje cesta v noci, tak ja by som volila odjazd o 18tej smiling smiley
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:23
Radku, podle mě to vyjde na stejno. V neděli budeš mít hustější provoz na dálnici v HR (Záhřeb se vrací z víkendu u moře) a v pondělí budeš mít hustější provoz s kamiony v Maďarsku a na Slovensku). Ale rozhodně to nebude taková tragédie jako dnes.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:42
Me se povedlo domluvit nastup ve ctvrtek a vyrazel jsem streda na noc. Zpatky to same a trosku se to brzdilo jen na mytnicich. Ale ne vzdy to jde
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:46
Na Lučku to řídne,za chvíli bude plynulý provozhot smiley
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 18:50
Neděle ráno je imho zatím nejpohodlnější cestování (až na vlaksmiling smiley). Nejsem až tak noční jezdec na cestu z5. Párkrát jsem to zkusil a už ne. Cesta tam jak kdy a podle toho kam. Ale jak se píše výše, ne pátek a sobota (je to klišé, ale buď si den přidám, nebo nejedu). Na Hvaru nám to vycházelo dobře, nástup dle dohody (aby to navazovalo, ale mimo víkend) přidali jsme si nějaký den navíc ve Splitu (doporučuju v klidu projít, posedět, kávička, klid, ne ve spěchu a pak mazat. Večery u skleničky jsou super). Ze Splitu v neděli ráno, krásná cesta. Teď přes Čedok hotel a šlo zařídit po. až ne.
Vždy se může něco po.... ale kdo jede v sobotu, ať si nestěžuje....smiling smiley
Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 20:40
Dík, po pečlivé rozvaze všech tří posádek volíme odjezd na zítřek v 9.00 ráno. Snad v pohodě..
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2017 20:41
Dneska jsem to projel od spodu nahoru a reknu vam masakr. Od Sv. Roku prakticky kolona az na Macelj. Misty se to rozjelo a za chvili zas stali. To jsem pred tim nikdy nevidel. Naopak cesta z Chorvatska v klidku. U Sv. Roku sice hlásili 25km kolonu, coz me dost vyděsilo, ale nakonec se to jen zhustilo a jelo se asi 120 a pak se to roztrhalo.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (23. 07. 2017 17:54).
avatar Re: Hustota provozu
23. 07. 2017 09:48
Tak jsme na místě,(Starigrad-Paklenica.Odjezd v sobotu 22 hodin,cesta skoro prázdná,objezd Slovinské dálnice také poloprázdný.Nedoporučuji ale nájezd na rozestavenou dálnici,ucpané až na hranice,vázlo to jen na celnici.Jinak provoz trochu větší v Chorvatsku ale v pohodě.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2017 12:13
Ahojte.Tak ja som vyrazil 21.7. o 21:15 z domu (domacemu to inak nevyhovovalo len nastup v sobotu) smer madarsko.Kupa dialnicnej znamky so stastim.Za mnov zavreli dvere ze prestavka.V Szekesfehevari som netrafil na dialnicu,takze trochu stresu ale potom uz v pohode.Nocne cestovanie v pohode, chorvati na mitniciach podavali listky,takze ok.Ale potom za gospicom som asi na pol hodku zaparkoval na dialnici.Ked sa to pohlo tak az po tunel sv.rok 60-100km/hod.Takze v kolone som bol asi v predu tak to celkom dobre prebehlo.No a teraz oddych v Rogoznici.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2017 13:04
Když pojedu SLO - HR a pojedu na Cvetlin, dostanu se tak do HR? Na hranici budu počítám okolo 2 hodiny ráno (sedí tam vůbec takhle brzy někdo?grinning smiley ). Chci jet tudy, protože předpokládám, že klasika bude stát.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2017 13:12
Právě,že kdyby Chorvati,ale i Srbové a Makedonci nepoužívali mýtnice,ale elektronické známky jako na Slovensku,Maďarsku a Rumunsku,tak by byl systém levnější a poplatky menší než teď.O Kolonách ani nemluvě.Počítám,že i tu slevu na ENC příští rok zruší,aby to všechno zaplatili.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
23. 07. 2017 17:28
valeri, my jsme jeli v sobotu týden před tebou od Splitu do Záhřebu a viděli jsme to samé. V našem směru sice hustý, ale plynulý provoz, jen kolem Zadaru a ve stoupání k tunelu Sveti Rok to asi dvakrát zpomalilo až skoro do zastavení, ale pak v pohodě. V protisměru ale postávající souvislá kolona od Záhřebu až po Zadar. Pŕed Lučkem pak 14 km kolona na placení, tak úhybný manévr na exitu D.Zdenčina a po "staré" v pohodě do Záhřebu.

Pak v neděli ze Záhřebu po A4 na Maďarsko pohodová cesta s malým provozem, ovšem v protisměru (v neděli dopoledne!) sice plynulý, ale velice hustý provoz a před mýtnicemi Sveta Helena i Goričan ve směru do Záhřebu dlouhé fronty. V našem směru tak cca 20 aut v "cash" pruzích, ale ENC pruh volný bez zdržení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.