Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
avatar Re: Hustota provozu
01. 09. 2015 16:36
U bratrů Slováků to ale naprosto chápu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Hustota provozu
01. 09. 2015 17:21
Včera jsem jel přes hranice HU-SK a vůbec nic.. A jel jsem tam před 16tou hodinou..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Hustota provozu
03. 09. 2015 17:15
Tak zítra po ránu přes Rajku pojedu, to se nebojím, ale doufám, že nebude drama, až se budu vracet. No, když by hlásili tlačenici, tak to říznu po dálnici a uhnu na Komárno, Nitru a přes Trnavu na dálnici směr Trenčín. Jinak mne nic nenapadá. Nebo přes Rakousy.
Ani se mi moc nechce, mám extremně moc práce, ale když domácí napsala přijeď zadarmo, je volno, tak jseme neodolali a pojedeme. Samozřejmě za peníze, nemají tak lehký život, jak to vypadá.
Přeji všem co ještě jedou šťastnou cestu.
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
04. 09. 2015 18:05
Já bych přijel i zadarmo, nic bych za to nechtěl thumbs up smiley

Omlouvám se, alé této nahrávce na smeč jsem neodolal tongue sticking out smiley
Re: Hustota provozu
05. 09. 2015 14:59
pláže sú na Jadrane prázdne a Lučko preplnené aj s Demerje eye rolling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Hustota provozu
05. 09. 2015 15:34
Pardon, omylem jsem vložil příspěvek o cestě domů sem. Najdete ho ve správném vláknu.

Sem patří rozbor hustoty provozu, tu zmiňuji i v tom příspěvku okrajově také, byla proti pátečnímu (4.9.) očekávání pořád ještě přijatelná. Od tunelu Mala Kapela k Zagrebu (pár kapek deště, bez rychlostního omezení) sice už to byly téměř souvislé kolony, ale pořád to jelo.
Tradičně úzká místa, jako hranice Zaton/Neum i Neum/Klek (odmávnutí), příjezd na rozdvojení Lučko/Demerje, Demerje samotné, i mýtnice Trakoščan provoz sice hustý, ale pořád i brány stačily - jedno, maximálně dvě, auta přede mnou k závoře, zdržení do půl minuty. Chorvatská závora na Maclju zvednutá s odmávnutím, jen překážela fronta k závorám slovinským v Gruškovje, tam byli ostražitější.
Na rakouské A2 to jelo také slušně, provoz zhoustl do souvisle naplněných všech pruhů až tak na 7.km A2 před Vídní (Mödling), ale opět se jelo na limit. Průjezd Vídní těsně kolem sedmé večerní naprosto plynulý.

Výjezd z A23 na A22 na mostě přes Dunaj je přeznačený, aby se nejezdilo pod mostem, na němž se pracuje, tak se A23 opouští o výjezd dřív a opačně vedenou trochu delší smyčkou se připojuje až mezi mostem a tunelem. Toto vedení dopravy je ale provizorní, je možné, že za týden to bude zase jinak.
Každopádně už před Handelskai to měli označené žlutými tabulemi, a to velmi dobře.
Z Vídně souvislá kolona, která zase zhoustla u Hollabrunnu, ale pořád to jelo. Na naší osmatřicítce, až na mnoho zbytečných omezení, také nic zvláštního. Ale o tom se zmiňuji také ve vláknu "Tak jsme se vrátili..."
Mimochodem - na B303 na Vídeň i na osmatřicítce u nás ještě kus za Jihlavu jsme potkávali kolony mířících na Znojmo a převážnou většinu tipuji, že i na Vídeň a pravděpodobně dál někam k Jadranu, aspoň podle krajů na erzetkách tak soudím.
Těm z nich, kdo tam skutečně jeli, přeji co nejpříjemnější pobyt.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (06. 09. 2015 09:12).
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 12:57
Že o prázdninách bývá v sobotu na cestách do Chorvatska masakr vím. Proto jsem zatím vždy jezdil v pátek, abych tu hrůzu předběhl. Ale příští rok bych potřeboval jet v neděli (7.srpna) a zjistil jsem, že o hustotě provozu nic nevím. Je tu někdo, kdo má s nedělemi zkušenost? Nebo to raději odsunout až na pondělí?
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 14:09
Jezdíme tak už několik let a bez problémů.
Vyjíždíme v neděli ráno kolem deváté, spíme u Zagrebu a v pondělí dojíždíme na místo.
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 14:47
Já mám naopak zkušennost mizernou. Jednou jsem jel v neděli domů, v červnu. Cesta trvala bezmála 22 hodin. V HR byl nějaký církevní svátek a vše se vracelo domů. Bylo i mnoho Italů, hlavně s autobusy. Od Karlovace do Zagrebu jela dálnice chvílemi i 40. Na čerpacích stanicích hoďka, než se člověk dostal ke stojanu. Na hranici se SLO masakr, od prvního tunelu až po SLO celnici necelé 4 hodiny. Jelo hodně Turků zpět do D a celníci jim auta obraceli naruby. Tím hranici ucpali. Nedělní návrat lufťáků zpět do Vídně totéž. Již asi 20km před Vídní jsme jeli okolo šedesátky, pak to stále zpomalovalo. Za mě neděle již nikdy.
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 15:37
...ale Gigi3 se neptá na cestu v neděli domů, ale naopak na cestu tam.....slovy "klasika": "kapišto" yawning smiley

smileys with beer
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 15:39
Cesta v neděli směrem do HR je naprosto bez problémů, jezdíme tak už asi 6 let. Vyjíždíme ráno mezi 5-6 a mezi 16-17 jsme na místě kousek pod Šibenikem. Ovšem cestu zpět bych asi v neděli neriskoval.
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 15:57
Já vím, mně se to mluví. Jsme důchodci. Jezdíme jenom ve všední den, nejraději v úterý. A jedno jestli tam nebo zpět. Opravdu je na silnicích v HR klídek. Ve dne nebo v noci -je to jedno. Jenže to tak bylo, i když jsme byli pracovně vytíženi. Tam jsme jeli třeba v pondělí a zpět další týden ve středu. Jedno. Jenom ne pátek až neděle. To bylo vždy dost ošemetné.
A když nebyly dálnice ? To bylo ježdění. Jadranská magistrála. To byla věc. Krásné vzpomínky. Z Varaždinu do Ri a odtud se hledalo kam pojedeme se stanem nebo s obytňákem. Pokaždé jsme byli jinde. Poznali jsme toho se ženou i s dětmi dost. Ono to bylo i takové jednodušší. Nedá se říci, že by bylo moc turistů.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 17:41
Přesně tak, není lepší doba na jízdu než v neděli ráno.Jak průjezd Českem a Slovenskem, tak i další cesta. Cestovky najíždějí na sobotu ráno, vracejí se ze soboty na neděli a ty 1 1/2 turnusy končí a začínají středou. takže v neděli ráno se vracet je neštěstí. Nakonec sami tu píšete, jak se vám dobře cestovalo v neděli přes celou republiku.
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 19:34
V neděli jsem jel několikrát. Jezdil jsem na noc ze soboty na neděli. Dřív to bylo v pohodě, postupně se to ale zhoršuje. Není to tak husté jako z pátku na sobotu a v sobotu, ale i tak je na silnicích dost rušno. Např. letos jsem se na cestu vydal v neděli ráno. Odpoledne jsem byl na hranicích. Na konci dálnice u Ptuje slušná fronta, na hranice se jelo v koloně, ale jelo se. Lučko taky s minimálním čekáním.
Cestou jsem sledoval stav na internetu a docela dopolední provoz děsil. Odpoledne se to ale už trochu uvolnilo.
V neděli bych jel jedině tak, abych byl na hranicích s Chorvatskem nejdříve odpoledne, raději až večer. V noci z neděle na pondělí je již úplně prázdno.
Re: Hustota provozu
26. 10. 2015 20:57
Myslím si, že průjezd např Přerovem,sjezd z dálnice na Napajedla a další města po cestě na Bratislavu jsou coby jízda přes den nejlepší v neděli. O noci se nebavím. Tam je třeba brát v úvahu i oslňování protijedoucích aut mimo dálnici. Hlavně v Maďarsku a dále na jih.
Re: Hustota provozu
27. 10. 2015 08:39
M



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (02. 11. 2015 18:14).
avatar Re: Hustota provozu
27. 10. 2015 11:16
Stačí nebýt línej, zjistit si zde na foru místa, kde se tvoří kolony a v google mapách si naplánovat objížďku. Po cestě pak poslouchat HR radio, kde každých 15 minut říkají jaká je kde dopravní situace a zareagovat na to objížďkou. Udělal jsem to tak letos, nestál jsem nikde a to jsem vyjížděl v sobotu ráno.
Re: Hustota provozu
21. 11. 2015 13:54
Dalo se to očekávat.
[www.blesk.cz]
Re: Hustota provozu
21. 11. 2015 14:30
no to akurát vychádza, že postupne Slovinci dostavujú úsek dialnice na Macelj, aby tak vytvorili krásne parkovisko...pretože kolóny nebudú len v smere do Schengenu, ale aj opačne confused smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Hustota provozu
21. 11. 2015 14:57
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dalo se to očekávat.
> [www.blesk.cz]
> letni-dovolena-v-chorvatsku-pres-hranice-kolony-kv
> uli-teroristum.html

Je vidět, že je to Blesk:

Citaci

Ani jedna z těchto dvou turisticky vyhledávaných zemí totiž není členem EU ani schengenu.
Re: Hustota provozu
21. 11. 2015 16:44
To mne také utvrdilo v mém názoru na kvalitu informací v Blesku.
avatar Re: Hustota provozu
21. 11. 2015 18:00
... [cs.wikipedia.org]
[www.novinky.cz]
[www.ceska-justice.cz]
... smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 11. 2015 18:31).
avatar Re: Hustota provozu
19. 12. 2015 08:07
... odbočím od nejvíce probíraného tématu ... tj. uprchlíků ...
k hustotě provozu, tentokrát ma E 461 ...
... jet několik kilometrů s někým 3, 4 metry za zadkem na tak frekventované trase jako je Lipůvka ... Brno,
když vás kvůli hustotě provozu nemůže předjet, jsou docela nervy ... to by si na A1 u Zagrebu vydělali
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Hustota provozu
19. 12. 2015 09:33
...to máte pravdu, za mobil v ruce řidiče tam jsou velké pálky.... thumbs down


smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
19. 12. 2015 10:43
U nás zatím doma dobrý, tak akorát "natěsno " Lipůvka .
smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
20. 12. 2015 14:54
... mlha přede mou i za mnou ... a v ní asi provoz yawning smiley
[www2.hak.hr]
smileys with beer
Re: Hustota provozu
20. 12. 2015 20:09
Ještě, že není sníhspinning smiley sticking its tongue out
Re: Hustota provozu
20. 12. 2015 21:36
I ten už letos měli. Dokonce dřív a víc než my.
Re: Hustota provozu
21. 12. 2015 13:51
Mám jen dotaz jak jsem se dočetl že tunel Malá Kapela stála 550 mil kun cca 1,95 mld kč a cca stejně dlouhá blanka 43 mld.kč je ta cena toho Chorvatského tunelu správně a nebo je to překlep.
avatar Re: Hustota provozu
21. 12. 2015 15:31
Ta cena je správná a stejně asi i tunel Sv. Rok.Oni to totiž rubali myslím naši pracanti a prokopávali se celým pohořím,tedy skálou.jako většina v HR.Kdežto Blanku rubali ve hlíně thumbs down Kde jinde by se napakovali,když ne u nás.Vůbec celá dálniční síť v HR je obdivuhodná,že to tak rychle dělají v takovém terénu,samá skála a samé údolí,co je tam různě dlouhých tunelů a viaduktů,snad ani nelze spočítat.grinning smiley

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 160
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.