Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
29. 08. 2017 15:01
Osobne doporucuji nedeli a vyjet brzo ráno do 8.00. Pak jsi před "volnou" i z Gradace...
Re: Hustota provozu
30. 08. 2017 07:33
Doporučil bych vyjet ráno co nejdříve, tak v 5 (okolí Splitu) nebo v 6 (okolí Zadaru). Klíčové je dostat se co nejdříve na Lučko/Demerje. Když jsme odjížděli z Podgory tak jsme odjížděli již cca. ve 4 a cesta byla bez problémů.
avatar Re: Hustota provozu
30. 08. 2017 19:33
Jel jsem teď v neděli (27.8.) Na Demerje jsme byli asi v 11:00, tak 7 aut (na Lučku možná 100 - 200 m kolona), na Goričanu tři auta.
avatar Re: Hustota provozu
30. 08. 2017 21:24
Tak tos chytil ještě dobře. My jsme v neděli jeli naproti (Lučko 16:30, Nadin 18:55), bez zdržení i kolon, ale viděli jsme ten cvrkot v protisměru a nechápali jsme, kde se to všechno bere: na Lučku asi 4 km fronta, už to řídili i na Demerje, dálniční službě tam pomáhali policajti, viděl jsem tam dvě cobry - jednu kousek před Demerje a druhá jela od Jastrebarska.
K Zagrebu se hrnuly dva nekonečné proudy aut, ještě během pauzky na odmorišti Dobra jsem si to stopnul a, co jsem stihl napočítat, směrem na Lučko nepřetržitě přijíždělo nejméně 180 aut za minutu. U Nadinu jich už jelo odhadem nanejvýš 50 za minutu. Ale i tak - to přece nemohli stíhat odbavovat ani na Lučku ani na Demerje. Už jsem se ptal, jestli na pobřeží vůbec někdo zbyl...
Přes to nekonečno, co pak bylo ještě večer vidět i na kamerách, hlásil HAK, že na NP Lučko nema dužich čekanja...
Čemu tady říkají "dlouhé čekání", to teda nevím.
Re: Hustota provozu
30. 08. 2017 22:32
To je jen jiný úhel pohledu:-)
Re: Hustota provozu
31. 08. 2017 07:05
TO. PAVEL72 potvrzuji tva slova, jeli jsme ve stejnou dobu.
smileys with beer
Re: Hustota provozu
31. 08. 2017 12:24
Vraceli jsme se v úterý 11.7., na Demerje jsme byli někdy kolem 9h nebo tak nějak, to bylo v pohodě. Po druhé jsme se vraceli ještě v neděli 6.8., na Demerje jsme byli opět kolem 9h, na Demerje několik aut, ale Lučko odhadem tak na půl hodiny. Cestou jsme poslouchali HR2 a dopravní zpravodajství HAK, podle těch informací se chvíli po nás začala kolona na Lučku prodlužovat, někdy kolem 11h nebo 12h již myslím hlásili i kolony na Demerje. Zasekli jsme se ale na NP Goričan, nefungovaly jim tam platební karty, docela dlouhá kolona, která se pohybovala jen pomalu, mnoho lidí pobíhalo kolem aut a sháněli peníze, my jsme naštěstí nějaké ještě měli, jinak jsme taky chtěli kartou. Mrzelo nás, že nemůžeme využít prázdný pruh na ENC, které jsme letos ani jednou bohužel nepoužili, při obou dovolených jsme sebou brali druhou posádku, kteří ENC neměli.
avatar Re: Hustota provozu
01. 09. 2017 11:15
Jardo, pri mori ľudia ešte sú. V stredu večer sme boli v Splite, neskutočné množstvo áut a motorkárov mám v zuboch. Nepredvídateľní, do poslednej chvíle ho nevidíš. Sme dvoma autami, jeden originál to za dcérou neubrzdil a trafil Golf zozadu. Chvalabohu nikomu sa nič nestalo.
Zajtra sa pravdepodobne ochladí, plus búrky. Predpokladám na nedeľu hromadný únik. Už to plánujem aj ja. Deň skôr proti pôvodnému plánu, ale pohoda. A samozrejme cez Bosnu. Na vyššie spomínaných miestach to zrejme bude husté.
avatar Re: Hustota provozu
01. 09. 2017 11:56
Včera jsme se vrátili (přes BiH), všude na přechodech max 2 auta před námi.
Eifel, také jsme dostali "ťukec", pro změnu na PP blatník v Banja Luce na kruháči (borec mi nedal přednost). Trochu jsem to ještě stihnul strhnout ke středu a zbrzdit... jinak by jsme měli asi vylomené PP kolo..
Jinak my jsme pozorovali již (2. polovina srpna) znatelně méně lidí, jak v Pisaku, tak v Makarské či Omiši



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (01. 09. 2017 14:05).
avatar Re: Hustota provozu
01. 09. 2017 16:27
Tak už od 12 hodin jsou kolony oběma směry na Lučku. K Záhřebu sahá kolona až za sjezd na mýtnici Demerje a to je taky plné. Lidé asi "utíkají" před horšícím se počasím.
Na hranicích zatím klid, pár aut.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (01. 09. 2017 16:30).
Re: Hustota provozu
01. 09. 2017 22:46
Po12-tej? Tak to som stihol dobre.Dnes som sa vracal domov,na demerje som bol cca o 11:30, asi 5 aút pred nami. Na lucku kolóna asi 200m

V crikvenici od 9:30 burka,v horách lialo a iba 14stupnov
Re: Hustota provozu
03. 09. 2017 10:12
Návrat včera 2.9.,na Hr-Slo hranici kolem 16,30hod nikdo, byl jsem 2 v pořadí,takhle jsem neprojel nikdy ani mimo sezenu
avatar Re: Hustota provozu
03. 09. 2017 15:43
já jel 1.9. přes Metliku a docela mě překvapilo, kolik tam bylo na hranicích aut okolo 16-té hodiny, přede mnou asi 20-30 aut , ale 2 fronty, tak zdržení cca 10 minut, Slovinci skenovali pasy všem. V protisměru to bylo horší a těch vláčků D a SLO , co jsme potkali cestou serpentinama do Novo Mesto - vypadalo to, jakoby půlka Slovinska se stěhovala k moři grinning smiley , a ještě nás tam zdržoval nějakej dědek z Hodonína s šuškajem (Qaškaj), jel jako posranej a předjet se tam nedá, tak za náma taky vlak

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Hustota provozu
03. 09. 2017 16:05
Předpokládám, že na "dědka z Hodonína" usuzuješ, že měl na RZ "H"... tak to není od Hodonína, ale od Hradce Králové smoking smiley
avatar Re: Hustota provozu
03. 09. 2017 18:35
aha grinning smiley , dík,

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Hustota provozu
04. 09. 2017 07:15
Mno a ve vysledku byl treba z Prahe, ale auto koupil vyhodne v Trotine :-)))))
avatar Re: Hustota provozu
04. 09. 2017 07:53
No já si pořád myslím, i přes různou hustotu provozu kdekoliv (abych byl "v tématu), že kdo vymyslel tento "typ" státních poznávacích značek, byl "momentálně" poznamenaný! A pořádně! Svádět to na to, že neexistují okresy, to je výmluva. Celkem člověka potěšilo, např. v Chorvatsku, když uviděl v kempu auto např. se ZN a zjistil, že to jsou sousedi vedle z ulice. Teď se za nic neříkající značkou "B" ani neohlídnu, i kdyby to bylo auto souseda z bytu v paneláku. I z hlediska zapamatování si značky auta, které způsobí např. nehodu a ujede od ní, původní SPZ byly zapamatovatelnější.
A značky se vydávají pořád na stejných místech "v okresech" jako tomu bylo dřív. Takže, kdo si napakoval kapsu?
avatar Re: Hustota provozu
04. 09. 2017 08:53
Naprostý souhlas, až na to, že značky se vydávají i v bývalých okresech, co byly do roku 1959. Pamatuji, jak jsme museli na dva roky starém Spartaku měnit číslo z OU (to byl okres Hořice) na JC.
Němci ani Slováci asi netouží tak moc po anonymitě, tak si přidělili značky i pro střediskové obce nebo menší okresy, či jak tomu dělení říkají. Prostě nejsou tak blbí.
Za návrat k tomuto dělení jsem hlasoval v dotazníku Dopravní Akademie, protože boj s blbostí nerad vzdávám, i když se opět potvrdilo, že jej nelze vyhrát: nakonec kdosi s kulatým razítkem nad naprostou převahou požadavků na hustší dělení mávl volnou rukou a prosadil tak ten paskvil, co máme. Asi už byly ty značky předem nalisované a dotazníky byly jen divadýlko pro veřejnost...
Teď navíc leasingovky sídlící v Praze dodávají auta s pražským číslem kamkoli, takže se v tom nevyzná už vůbec nikdo. Ale asi písmena za A brzy dojdou, proto se povolily značky na přání...
Ale to už jsme úplně mimo téma. S hustotou provozu to prakticky nemá co dělat, spíše se setkáváním sousedů v tu- i jinozemsku. Prosím proto o pardon.
Re: Hustota provozu
04. 09. 2017 21:57
Návrat sobota 2.9. - z Podgory odjezd v 6,00 ráno (abychom se vyhnuli sobotním kolonám), první zdržení asi 15min na první platbě mýtného, druhé zdržení na hranicích do Slovinska opět asi 15min., na dálnici v Chorvatsku nás 3x chytil slušný slejvák, doufám, že nám nepřijde nějaká předražená fotka, protože manžel nohu z plynu nesundal. Příjezd do Olomouce o hodinu dýl než cesta do Podgory (2x15min. zdržení a protože se jelo přes den, tak více zastávek než při spací cestě v noci). Nicméně za 11 hodin doma , celá trasa po dálnici Podgora-Vídeň-Bratislava-Olomouc.
avatar Re: Hustota provozu
28. 04. 2018 15:55
... prodloužený dubnový víkend, fronta na Macelju, a Lučko ... ?
Lučko ve směru k moři ... 5 km kolona ...

[dnevnik.hr]

smileys with beer
Re: Hustota provozu
28. 04. 2018 19:10
Když vidím tu předpověď a měl bych to k moři pár hodin tak jedu taky smiling smiley
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 12:34
Na Lučku to podle kamer již začíná houstnout. Na cestě směrem k moři jsou kolony před Lučkem (ale zatím nic zásadního) a vypadá to, že se to i za Lučkem směrem k moři za mýtnicí jen pomalu rozjíždí. Směrem od moře je kolona 1 km, Demerje zatím celkem prázdné.
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 12:49
Takže doporučení pro všechny následující prázdninové pátky: být na Lučku směrem k moři nejpozději cca. do 12-13h.
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 16:37
Ahoj tak další nájezd Zdenčina ,cestou zpět tady vyjíždím protože v sezoně i v sobotu byla 2km fronta i na odbočující pruh Demerje
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 18:28
Koukal jsem na kamery a zatím všude klid. Akorát že prší až hodně dolů a i okolo Makarské je hnusně.
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 19:33
Moře pod Makarskou má dnes 21. Na sluníčku už to oproti včerejšku bylo lepší (měl jsem telefonát s kamarádkou, co tam bude měsíc).

Nicméně koukám na zprávy: U Merkuru na semaforech min. 30min. Dle Haku je na Macejlu už hodina a prší. Po tom, co jsem to projel minulý týden zpět, uznávám, že to nebudou kolony v řádech minut, ale v řádech hodin. Je to tak úzké, pomalé. Při představě, že tam někdo píchne a nebo bude chtít dítě na záchod v tom úzkém pásu staveniště....nechci malovat čerta na zeď, ale sám bych buď znovu risknul tu šílenou Laško - Metliku (a nebo Vinici), ale rozhodně dává smysl - jak kolegové psali - klidně frčet na Ljublaň a pak se vrátit na Novo mesto. Vyřítíte se stejně pod Karlovacem....
Jinak (výše zmíněná kolegyňka) jela "maďarskou trasu" stále po dálnicích. Pod Makarskou do Gradacu za 11h, přes den.
Ovšem Hillova trasa nebo Bessyho, případně rady os Slavkova bych všem doporučoval zvážit jako variantu.

ps: jak to bude na Macejlu dostavěné, bude to pecka. Takže je třeba vydržet...
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 20:33
Nebude to pecka nikdy, protože se to všechno stejně zastaví před mýtnicí na HR straně a pak se to bude soukat do jednotubusového tunelu.
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 20:39
Tak v tom případě doporučuji karton piva do kufru. Objet to i s prohlídkou pivovaru Laško. Směr Itálie BARI a trajektem s kartonem piv do DUBROVNÍKU a tam hned, jak člověk najde parkovací místo, tak hned potom se může rozhodnout - "kam to pošle" smiling smiley .)smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 20:53
... na jihu dnes počasí zlobí, dálnice plné, v Chorvatsku prší ...
a proto k tématu jen to, že když jsem jel v poledne po A1, z Vyškova na Brno ... tak už hrnulo docelo dost Poláků ...
krásný byl SUV po strop nafutrovaný kufry a karimatkami (rakouská dálniční Cobra bude mít radost) ... a k tomu poetický slamáček na zadním skle, jak ho tam po zabouchnutí rozplácly pátý dveře smiling smiley

pokud jde o hustotu provozu, nebudem si namlouvat že to o víkendu nebude tak, jak se píše zde ...
... prometna prognoza za vikend ... stižu velike gužve, HAK objavio kada se točno na cestama očekuje najveći broj vozila i kad su mogući zastoji ... [dnevnik.hr]
musíme ale veřit, že i ty gužve nakonec dobře dopadnou ...

smileys with beer
Re: Hustota provozu
29. 06. 2018 23:43
Pozor, silnice č.1 je před Lučkem uzavřena. Kdo sjedete na exitu Donja Zdenčina, na Lučko neprojedete.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.