Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
14. 08. 2017 15:17
Ano, dálniční známky jsou nespravedlivé. Přiklad z naší domoviny. Já na roční známku jedu minimálně 500x po dálnici, jezdím po ní do a z práce, jiný jednou až dvakrát měsíčně. Oba zaplatíme stejně, jen mě kilometr vyjde na nula nula nic, toho druhého třeba na korunu. Při mýtu si každý zaplatí své kilometry.
Re: Hustota provozu
14. 08. 2017 17:06
No pokud by to bylo na známku,tak třeba by dálnici využilo více lidí i místních. Ty 2-3 měsíce od turistů nemůžou zaplatit ty lidi na celý rok na mýtnicích nebo jestli najímají brigádníky na léto a anebo lidi na mýtnicích propouští na zbytek roku?
Pochybuju,že je narváno na dálnici celoročně.El. systém musí stát zanedbatelnou částku oproti platům několika set lidí na mýtnicích.
Re: Hustota provozu
14. 08. 2017 17:36
No na Slovensku okrem iného ukradli a kradnú aj mýtné z nákladnej aj osobnej dopravy a prfoituje z toho niekto iný, len nie štátna pokladňa. V Chorvatsku to bude asi podobné.
Re: Hustota provozu
16. 08. 2017 03:05
Ahoj, nejspíše stupidní dotaz, anebo už tady bylo zodpovězeno, tak se rovnou předem omlouvám..., ale jak zjišťujete aktuální délku kolony např. na hran. přechodu Macelj? Na kamery koukat je myslím nesmysl, je vidět jen kousek... Takže Waze? Google Maps? Apka HAKu (ale v té jsem zobrazení trafficu nenašel)?
Předběžně mi jde o noc ze SO 26. na NE 27. směr zpět, ale otázka mne zajímá i obecně. Děkuji

------------
edit:
kdo se ptá, málo googlí... Je např. správný postup (anebo jeden ze správných postupů) při zmiňované zpáteční cestě zavčas před Maceljem mrknout na [promet.si] a podle délky kolony se rozhodnout odbočit na Cvetlin?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Macx (16. 08. 2017 03:45).
avatar Re: Hustota provozu
16. 08. 2017 06:05
Rozhodně.
Potíž je jen v tom, že na slovinských stránkách se dozvíš jen rámcově, jak dlouho se čeká na vjezd do Slovinska, ale délku kolony na chorvatské straně už můžeš jen odhadovat. Přece jen je tam ještě chorvatská závora a před ní mýtnice Trakošćan. Zatím se mi osvědčilo, když jsem v rádiu na HR2 uslyšel něco takového, opustit A2 už v Đurmanci a cestou podle dálnice sledovat, jak je kolona dlouhá, a zda se hýbe. Podle toho se rozhoduji, zda se na dálnici vrátím na Maclju, nebo se dám vpravo na Cvetlin.
O stanicích, které vysílají dopravní hlášení, jsem psal například tady.
Každopádně na 26. - 27.8.2017 se očekává provoz velmi hustý, i když ne ještě s dlouhými zástoji, hele. Spíše to pojede ve vlnách, takže můžeš mít i štěstí, že projedeš mezi nimi.
avatar Re: Hustota provozu
16. 08. 2017 07:20
mne se zda nejlepsi google maps se zapnutym trafic... je to nejrychlejsi, nejaktualnejsi
Re: Hustota provozu
16. 08. 2017 16:44
Google maps a Waze. Navíc koukám na promet.si Mají tam kamery, počítadla provozu a textovou informaci o čekací době.
Stránky a aplikace HAKu, to je aktuální jako včerejší noviny. Např. teď jsou tam informace dvě hodiny staré a ani o víkendech to nebývá lepší.
Rozhlasové stanice na tom nejsou o mnoho lépe. Kolona tam musí být delší dobu, aby jsi se o ní dozvěděl.
Re: Hustota provozu
17. 08. 2017 11:10
Děkuji, zkombinuji vše dohromady smiling smiley Tj. sjedu v Durmanci a podle Waze, Google maps a promet.si se rozhodnu.
Ano, termín není nejšťastnější... Snad trefím mezivlnu smiling smiley Děkuji všem
avatar Re: Hustota provozu
17. 08. 2017 11:49
Tak mi odjíždíme v úterý 22.8 na noc, myslíte, že má cenu uvažovat o jiném přechodu než Macelj?
V plánu je být na přechodu kolem půlnoci, takže to snad bude OK. Podle momentálního (mentálního?) zdraví se ještě rozhodnu, zda budeme opět objíždět SLO dálnici, či ne
Mám pocit, že by to v tuto dobu mělo být na Macelji v pohodě, ale asi stejně zastavím v Ptuji a zkontroluju to.grinning smiley
Držte nám palce, naposled jsem jel do HR před 3 lety, tak snad jsem tolik nesešel věkem... grinning smiley
.
avatar Re: Hustota provozu
17. 08. 2017 11:53
Alespoň si zkontroluj na promet.si jestli nepíšou nějaké zdržení na hranicích - v Ptuji se dá vždy uhnout na Cvetlin.
Ale v týdnu před půlnocí bych nečekal nějaké komplikace.
Re: Hustota provozu
17. 08. 2017 15:05
Bude tam téměř prázdno. Přes Cvetlin je to o půl hodiny delší a tak dlouho určitě na Macelji čekat nebudeš.
Re: Hustota provozu
18. 08. 2017 11:14
Mám zkušenosti, že aplikace HAK je aktuální, "Stanje na cestama", "Prochodnost cesta", aktualizují to každou chvíli. Posloužila mi i "Prometna prognoza".
Re: Hustota provozu
18. 08. 2017 13:00
Jel jsem 10.8. cca ve 2 v noci a Macelj téměř prázdný v obou směrech. Čekačka max 5min. Vůbec bych se nebál a jel rovnou na Macelj. Přeci jen ty klikyháky přes Cvetlin se vyplatí, když je to více ucpaný.
Re: Hustota provozu
18. 08. 2017 23:58
Teď o půlnoci z pátku na sobotu má HAK ve své aplikaci informace staré přes dvě hodiny. Při tom jak rychle se v tuto dobu situace mění, je tento informační kanál použitelný jen velmi omezeně.
Re: Hustota provozu
19. 08. 2017 13:03
Dnes je to směrem domů asi nejhorší v této sezoně. Nehoda u Zadaru a dlouhá kolona. Hned nad Zadarem v tunelu Ledenik další nehoda a kolona již srostlá s tou předchozí. Celkem tak 15 km.
Před Lučkem už to také stojí v délce tak 6-8 km.
Nehezké je to i před Macelji. Kolona skoro po Durmanec.

Vycházím z google maps a kamer. Textové info v aplikaci HAK to komentuje dost diplomaticky. Uvádějí nehody a varují před dopravní komplikací.
avatar Re: Hustota provozu
19. 08. 2017 13:32
Tak šup na alternativní trasy smoking smiley
avatar Re: Hustota provozu
19. 08. 2017 14:12
Bosna to istí.
Re: Hustota provozu
20. 08. 2017 13:01
Směrem domů je rušno i dnes. Lučko - fronta až k Demerje. Macelj - fronta 2 - 3 km.
Aktuálně je ale dlouhá kolona u Karlovace. Asi nehoda. HAK mlčí, na kamerách je vidět stojící auta. Podle google a Waze je to tak deset km dlouhé. Dálnici je potřeba opustit už na exitu Novigrad. Pak už bude lepší jet na Slovinsky přechod Metlika a tomu mumraji kolem Záhřebu se úplně vyhnout.
avatar Re: Hustota provozu
20. 08. 2017 16:10
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bosna to istí.

To "ortodoxním" nevysvětlis...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Hustota provozu
20. 08. 2017 16:35
Kdybych jel někde na Makarskou nebo jižněji, taky bych uvažoval nad Bosnou. Jednou jsme to vzali přes Bosnu z Mljetu a jednou jsme jeli přes BiH do Černé Hory s noclehem v Sarajevu. Bylo to velice fajn.
avatar Re: Hustota provozu
20. 08. 2017 17:34
Samozrejme cez BiH sa oplatí len ak ideš od Splitu južnejšie.
avatar Re: Hustota provozu
20. 08. 2017 19:28
To se muze vyplatit jen lidem od Brna na vychod. Z jiznich cech je to zajizdka jak kdybych jel pres Insbruck
avatar Re: Hustota provozu
25. 08. 2017 14:50
Tak "na Lučku" to začíná být, nebo aspoň je v tuto dobu "hustý". Při platbě v hotovosti kolona až na sjezd k Demerje a kolona i za Demerje pro platbu kartou.
A příjezd na Lučko od Záhřebu taky plné.
Re: Hustota provozu
25. 08. 2017 19:52
Na mýtnici Demerje dojde ke změně :!: celý úsek bude monitorovat jak HAC tak HR policie a v exponovaných časech se tady bude dát platit i hotovostí, tedy nejen kartami a ENC

[forum.ceskedalnice.cz]
avatar Re: Hustota provozu
25. 08. 2017 21:53
No, jak jsme jeli v nedeli, rekl bych, ze by to melo byt opacne. Na Demerje byla delsi kolona nez na Lucku. Rekl bych, ze platcu kartami bude pribyvat a hotovostniku ubyvat.
Re: Hustota provozu
25. 08. 2017 22:54
V neděli se vracejí lufťáci z víkendu do Záhřebu, a většina má ENC.
Re: Hustota provozu
25. 08. 2017 23:28
I když je na ENC kolikrát větší fronta, tak jede, nestojí. Je to určitě rychlejší než cash.
avatar Re: Hustota provozu
27. 08. 2017 14:05
Tak drobný přehled cesty - odjezd 22.8 v úterý v cca 18:45 od Brna. Směr Vídeň, bez jakéhokoliv provozu, Poysdorf úplně prázdný, trefili jsme "zelenou" vlnu, takže průjezd asi 3 minuty, až do Vídně bez provozu, ve Vídni hustější, ale naprosto plynule stále na tempomat 80 km/h. Dále až na Graz v poho, slabý provoz. Sjezd na Mureck v pohodě, značení dostatečné. Pak naprosto prázdno až do Ptuje. Tam jsme byli v 0:00. Pak na Macelj, v omezení opět sami, stále 60-70. Na hranici odmáváni, stále sami. Až do Zagrebu slabý provoz, od Lučka (sami) úplně prázdno. Hrozně nudných 400 km až na Zagvozd. Pak sjezd tunelem do Baška Voda, v Gradaci před hotelem v 6:15. Takže naprostá pohoda. Užíváme.
Re: Hustota provozu
28. 08. 2017 14:21
ahoj, vyplatilo se mi při cestě v sobotu 26.8. zpět držet se HILLových instrukcí + dalších...

- podle trafficu Google maps a rádia jsme někdy po obědě zavčas vychytali nehodu a zácpu v okolí Jasenice, a myslím, že se v tomto případě vyplatilo objet tunel Sveti rok (minimálně proto, že jsme nestáli)

- na mýtnici Lučko kolona 3 km a postávající lidé venku z aut, dle HR2 na Demerje 300 metrů, ve skutečnosti 8-10 aut v jednom pruhu před námi, takže zdržení 2-3 minuty

- sjetím na Durmanec jsme se vyhnuli 9 km koloně před přechodem... až mi bylo líto všech, co tam stáli. Přitom cesta přes Cvetlin a na Ptuj není výrazně delší či krajně nepohodlná (a je rozhodně zajímavější, serpentiny mne baví)

Tímto velice děkuji smiling smiley
Re: Hustota provozu
29. 08. 2017 14:33
Máte někdo zkušenost s poslední srpnovou sobotou při návratu domů? Máme na výběr sobotu nebo neděli.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.