Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

K Zadaru přes Bosnu

Autor HonzaST220 
K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 10:53
Napadlo mě,že bychom jeli do Chorvatska přes Bosnu a to konkrétně Bosanska Dubica-Sanski Most-Velagiči-Jasenovac-Malo Očijevo-Dobroselo.
U Sanski Mostu a Malo Očijevo jsou nějaké vodopády,takže bychom to prohlédli.Času budeme mít dost,protože vyjedeme dříve o den,dva.Myslíte že ta cesta je v pohodě,bezpečná?Popřípadě ještě něco co by stálo za to vidět?
Děkuji
avatar Re: K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 12:32
Cesta přes BiH je v pohodě bezpečná...
K těm vodopádům, co jsem zmiňoval v jiném vláknu... tak letos NP Una navštívila vranka
Nech se inspirovat thumbs up, pak máš po cestě k Zadaru řeku Zrmanja, co jsme letos navštívili my.
Pokud pojedeš přes HU po 84-ce, tak mám pár tipů na výlety cestou... časem to dám do vlákna Přes HU 2.
Chceš jet přes Barcs nebo to lámat přes Goričan?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (19. 08. 2018 12:34).
Re: K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 12:58
Mohu potvrdit slova Slavkova včetně průjezdů vnitrozemím a jak již zde bylo sdělováno,PHM i na malých pumpách lze platit kartou tak jako eventuální použití dálnice a budete li mít potřebu něco pojíst,nebojte se zastavit i v nějaké malé restauraci.Možná,že budete na ty porce masa a jejich výběr,vzpomínat ještě dlouho.Někde berou jakoukoli měnu,ale samozřejmě po dohodě,ale je dobré trochu si pohlídat přepočet.
avatar Re: K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 13:20
K tomu placení v BiH (někde tu je můj loňský přspěvek a "zážitek" z Jajců), doporučuji si vyměnit alespoň "pár" BAM (KM) např. na záchod v parku apod. Minimum v ATM (bankomatu) bylo 20 BAM = cca 270 CZK (tak, jak je v zahraničí běžné - ohlídat si, která banka bude dělat konverzi). Co jsem vypozoroval, tak na severu a na jihu BiH je € akceptováno, v tom srbském středu je to "only cash, only máraka"...
Já tankuji běžně za Gradiškou na pumpě Nešković Brestovčina (opět suveréně nejlevnější na trase Gradiška - Livno)... PHM lze platit kartou, ale kávu již nikoli (alespoň berou €)
Jak psal Vašek, jídlo v BiH thumbs up, totéž v HU thumbs up... v HR je to o poznání horší a dražší thumbs down
Re: K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 14:13
To Slavkov,můžu poprosit tedy o nějaké tipy ohledně HU?
Ještě to pořád plánuji,ale asi pojedu na Barcs a v HR někde přespíme.

A optám se zde pokud to nebude vadit,ať to pak nehledám.Přes HU jakou trasu doporučíte?Po dálnici nemusíme jet,ale známku klidně koupím.Pojedu od Bratislavy(jsme z Bojkovic okr.UH.Hradiště)

Děkuji
avatar Re: K Zadaru přes Bosnu
19. 08. 2018 15:23
Tak já ti nahodím nějaké tipy a z toho tak nějak vyplyne trasa grinning smiley
Výchozí bod máme na Moravě cca stejný... tudíž naše trasy se potkají na SVK - Holič - po staré 2 na Blavu - nájezd Lamač (na bezplatný úsek D2) - sjet na AT Kittsee - kolem Neziderského jezera na Lövő (úsek Pamhagen - Fertőd je stále ten hrbolatý asfalt, případně si to můžeš dát z druhé strany na Sopron)) a po 84 dolů k Balatonu. Samozřejmě i okolí Neziderského jezera je nádherné, je to excelentní přírodní biotop thumbs up
Cestou po HU 84 je
- hrad Sümeg. My jsme to letos pojali pouze jako snídani pod hradem, jinak se tam dá strávit i celý den (atrakce pro děti atd.)
- o kousek dál v lese je Zalaszántói Sztúpa - největší budhistická stúpa v Evropě O ní neví ani 99% Maďarů.
- pak jsou v Tapolce (přímo pod centrem města) jeskyně s lodičkami (cca 100m plavby). Na netu jde koupit / rezervovat vstup předem, my jsme to letos riskli a nedostali se (neděle)... Prohlídka a 3D kino je pouze v maďarštině!
- od tud lze jet k Balatonu do Badacsony na sopečný kopec s rozhlednou na vrcholu a nádherným výhledem na Balaton (něco je již ve vláknu Přes HU 2)
- rovněž lze navštívit termály Hevíz nebo Keszthely
a pokračovat dál ať již na Goričan či Barcs

My jsme to letos jeli přes "místa mého mládí u Balatonu", tudíž z Badacsony nikoli na západ, ale na východ přes Balatonakali... a dětem dopřali "atrakci" = trajekt Tihany - Szántód (cca 10minut na jižní břeh Balatonu). V Tihany je krásný klášter, historické domky atd. Od klášteru je opět nádherný výhled na Balaton.
Pokud by jsi takto jel, tak pak Kaposvár - Barcs je OK. Na Goričan bych raději doporučil dálnici M7...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (19. 08. 2018 15:26).
Re: K Zadaru přes Bosnu
24. 08. 2018 09:51
Ahoj,může mě někdo napsat stručně kudy jet mimo dálnici od Bratislavi k Barcs?Je to Csorna-Sarvár-Sumeg-Keszthely-Böhönye-Barcs?

A kolik tak stojí nějaký normální oběd v Bosně?Mám 50marek,tak snad to postačí pro dva.
avatar Re: K Zadaru přes Bosnu
24. 08. 2018 21:13
Honzo, 50 marek pro dva bohatě na oběd stačí...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.