Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Istrie - podrobný popis cesty

Autor Cestovatel19 
avatar Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 15:09
Přeji pěkný den všem,
zakládám toto téma, jelikož si myslím, že pro spousty lidí bude užitečné.
Je tady sice spousty zajímavých témat, ale prokousat se tím vším a vybrat si jen to důležité je opravdu na dlouho, proto jsem tu s tímto novým tématem.

Byl bych velice rád, kdyby jste zde mohli popsat celou svoji cestu do Chorvatska trochu podrobněji + své poznatky. Věc se má totiž, tak, že toto léto jedu s přítelkyní do Chorvatska poprvé. Moje nejdelší cesta trvala dvě hodiny a mám tedy z cesty do Chorvatska trochu strach.

Strávil jsem již několik hodin zjišťováním nejlepší cesty do Chorvatska a pokaždé se dozvím něco jiného, jsem z toho doslova jelen. Proto se ptám zde...

Otázka zní jednoduše: Jak se co nejrychleji a nejjednodušeji dostat do Chorvatska a nejet přes placenou dálnici ve Slovinsku? Jedeme někam do Istrie tzv. na blind, takže mi stačí se dostat někam do Rijeky, pak už si s mapou snad nějak poradíme a někam se upíchneme. Za čísla dálnic apod. budu velice rád - opravdu bych chtěl co nejpodrobnější popis (pokud tady bude někdo kdo s vypsáním "mapky" bude kvůli mě ztrácet svůj drahocenný čas budu rád.

Je mi jasné, že pro mnohé z vás je toto téma naprosto triviální, ale vemte v potaz to, že jsem s autem (jako řidič) sám do zahraničí zatím nikdy nevyjel.
Popřípadě pokud je tu někdo kdo již trávil svou dovolenou na podobném místě (okolí Rijeka) budu rád za jakékoliv info (levné ubytování, pěkné pláže, výlety apod...)

Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Cestovatel.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 15:28
Cestovateli toto jsem jezdil já, [www.google.cz]

I toto jsem jezdil

[www.google.cz]

Pro co se rozhodneš. Otázka je pouze uslovinské dálnice. Pokud ji nechceš platit vol trasu první s úpravou přes Mureck a Ptuj.
Pokud ji chceš platit zvol trasu druhou. Jinak nelepší je v této části HR Jirka Ri, protože to je pržský slávista který bydlí ve Rijece. Ten Ti dá tipy jak hrom. Jak projedeš nejlépe Mureck až do ZGB Ti rád poradím.
Zdravím Václav
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 15:36
Pokud bych jel na Istrii tak bych naopak neobjížděl Slovinskou dálnici, ale jel bych po ní až na Istrii. Myslím, že to je výhodnější. Jsou podstatně prázdnější a klidnější.
Jinak myslím, že na vše najdeš odpovědi, nechtěj po někom aby Ti speciálně pro Tebe vypisoval to co se tu už všude řešilo. Nebuď líný číst.
Neber to ve zlém, ale jak by jsi někomu popsal třeba cestu do Ameriky, nebo jinam, když nevíš ani sám kam chcete jet. Hledej čti a pak se klidně ptej na již jasné dotazy, na které jsi nenašel odpověď.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 15:46
Pokud pojede třeba ze severu Moravy (nenapsal odkud), tak s klidem přes HU a pak bych také preferoval SLO dálnici smoking smiley
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 15:56
Pánové děkuji moc za odpovědi.

Pro doplnění vyjíždíme ze středu čech. Přesněji Kolín....
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 16:21
Na Istrii jednoznačně po SLO dálnici.
Nejezdím sice k Rijece, ale k Pule, ale při předloňském výpočtu nákladů vyšla cesta po SLO dálnici při koupi měsíční vinjety na cca stejné peníze, jako když bych jel mimo SLO dálnici do HR a po HR dálnici do Rijeky a dál do Puly.
Jak je výše psáno, SLO dálnice bude určitě volnější než dálnice v HR a navíc pokud vyjíždíš v kritických časech (z pátku na sobotu), vyhneš se zácpám na HR hranici a mýtnicích.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 20:10
No vidíš jak radějí. Musíš se rozhodnout přesně od kud a kam. To je první a základní.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
03. 06. 2014 20:46
Kdy jedeš Cestovateli19? Nenašel jsem Tě ve výjezdovém kalendáři.
Já letos razim opět na Istrii, 4.7. večer odjezd do Fažany (kousek od Puly).
Třeba se někde na cestě potkáme :-)
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 07:25
Na Istrii v každém případě po SLO dálnici. Pokud by jsi jel přes HR, tak sice můžeš ušetřit za SLO známku, ale zase zaplatíš HR dálnice. Pokud jedeš poprvé, vůbec se nezatěžuj nějakým objezdem dálnice, atd. Vyber co nejjednodušší trasu. Třeba i trochu dražší. Při dalších cestám si už můžeš dovolit víc spekulovat, modifikovat trasu, atd. Takže pro první cestu doporučuji Vídeň, Graz, Maribor, Lublaň, někde kolem Postojné se musíš rozhodnout, jestli už sjet na Rijeku a na východní pobřeží Istrii nebo pokračovat po dálnici dál na Koper a západní pobřeží Istrie. Pokud jedeš poprvé tak si rakouskou i slovinskou známku kup už pár dní předem v ČR a doma si ji vylep na sklo, budeš mít o starost míň s nákupem známek (dělám to tak stále, po mnoha cestách do HR), pár desítek korun navíc v celkovém rozpočtu dovolené neřeším.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 07:41
Já jsem byl i na Isrii několikrát. Je to tam hezké. Hlavně památky. Nechá se chodit celý den a jenom koukat. Ty ostrovy a ostrůvky. Chceme jednou navštívit Rab. V TV byl užasný. To je již ale trochu níže.
Ale stejně. Táhne mě to stále na ten jih. Gradac a někdy i ještě níže. Dubrovník je kouzelný.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 10:35
Jako první cesta do HR je Istrie asi ideální. Byl jsem pouze zatím 2 x na západní straně, tam jsou pěkná místa jako Poreč, Rovinj, Limski Zaljev, amfiteátr Pula, ale pláže méně pohodlné (betonová plata, skály, kamení). Na východním pobřeží jsem nebyl, ale tuším podstatně méně památek, zato lepší možnosti koupání. Takže na výlety a procházky západní pobřeží ideální, na válení na pláži zase lepší asi východní část.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 11:17
Takisto môžem iba doporučiť diaľnicu cez Slovinsko, boli sme v Umagu v roku 2012, už na hraniciach s Rakúskom na diaľničnom prechode Kittsee som kúpil slovinskú nálepku bez marže a prešli sme smer Graz, Šentilj, Maribor, Ljublana, Koper - tam diaľnica končí a po pobreží je to chvíľa a už sú chorvátske hranice, naviac je tam veľmi pekná cesta okolo Portorože, Izola... a potom už poprípade ak niekde južnejšie na istriu, ihned za hranicami začína diaľnica a pokračuje sa pohodlne dalej.

boli sme 10 dní, nálepky rakúske aj slovinské vyšli dokopy na 38eur, nemyslím si, žeby som extra ušetril, keby som slovinskú diaľnicu obišiel a napojil sa cez Macelj, Zagreb až do Rijeky.... tam by sa to dorovnalo hore-dole ako nič a ešte by bola cesta zdlhavejšia.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 11:20
Také souhlasím s ostatními, na Istrii rozhodně po slovinské dálnici. Pokud by Cestovatel toužil jet na západ nebo jih poloostrova, pak je super polodálnice Istarski Ipsilon, která je fakt za pár drobných. Možná bych u slovinské dálnice tazatele upozornil, že i když bude mít nalepenu slovinskou známku, velmi často po trase se projíždí mítnicemi, které jsou snad pro náklaďáky (nebo proč, sám nevím), musí se projet opravdu krokem, jsou tam čtečky na dálniční známku. Ale to řeší dopravní značení (snížená rychlost).

Možná by tu mohli ještě hodit radu zkušenější borci, mám totiž pocit, že v několika vláknech se o Istrii psalo, že je to téměř katastrofa pro jízdu na BLIND. Náš domácí sice občas hodil tabuli před barák o volné místnosti, ale vždy se jednalo o pár dnů, než přijedou další objednaní hosté. Rozhodně jsem tam nikde neviděl čekat lidi s cedulemi u příjezdových cest s nabídkou ubytka.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 11:53
My sme do Umagu išli posledný augustový deň, veruže nikde nikoho nebolo, kto by čakal že prídu hostia, boli aj nejakí lahostajní k hosťom, ktorí by chceli ubytovanie na blind.... nakoniec sme boli radi, že sme niečo našli, už to bolo únavné sliediť nejakého domáceho čo by bol akurát pred domom v záhrade. Skúšali sme aj v blízkej dedinke pri Umagu cca 3-4 km a ani tam nechceli dať lacnejšie ako priamo pri mori, no rozhodne už na blind tak skoro nepôjdem, bolo to prvý a posledný krát. Ale napríklad už južnejšie okolo Zadaru si pamätám, ako domáci vysedávali pri ceste a dobre že sa nehádzali autám pod kolesá, aby išli ku nim sa ubytovať. Bolo to tiež na konci sezóny....
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 13:16
Děkuji všem za odpovědi.
Vyjíždíme nějaký den po 8. srpnu (výplata). Jak budu při penězích, koukneme na počasí v Chorvatsku na příštích deset dní a vyjedeme. Rád bych vyrazil nějaký den aby byly co nejprázdnější silnice (úterý, středa, čtvrtek). Pojedeme přes noc...

Takže radíte přes Slovinsko? No dobrá, věřím vám. Omrknu mapu, dořeším ceny za ty dálnice a uvidíme :-).
Každopádně mě zde překvapilo tvrzení, že je téměř nemožné sehnat ubytování na blind na Istrii, prý max. na pár dní... S přítelkyní jsme plánovali, že třeba dva dny, budeme někde u Rijeky, pak zase popojedeme trochu níž, strávíme tam zase dva dny, pak třeba krk atd. S tím, že sebou vezmeme stan a při nejhorším se vyspíme někde ve stanu u pláže. Jedeme jenom dva, tudíž doufám, že to ubytování vždy nějak zajistíme. No co si o tom myslíte vy? Nebo si mám raději připlatit na benzínu a jet trochu jižněji?
Každopádně jde nám hlavně o pláže, rádi šnorchlujeme, chodíme na zmrzku. Chtěl bych omrknout nějaké město zajít na nějaké jídlo, pravidelně kupovat zmrzlinu (přítelkyně ji miluje), noční procházky po pláži a rád bych se kouknul i na nějakou chorvatskou diskotéku. No uvidíme...

Takže za jakékoliv další rady budu velice rád. Jak jsem již psal. Jedeme poprvé možná si to představuji moc růžově, takže opravdu za jakékoliv rady a poznatky budu rád.
Přeji hezký den, s pozdravem Cestovatel.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 13:23
Teď koukám na mapy. Co myslíte kam by bylo nejlepší jet?
Koper, Izola, Piran, Umag, Novigrad? Nebo vedle Rijeky Opatija, Ičiči, Lovran?

Nebo jet spíš na ten krk? Popřípadě kam (Šilo, Vrbnik, Njivice)? Myslel jsem, že budu objíždět menší vesničky a shánět nějaké to ubytování na blind. Tudíž bych opravdu měl, alespoň trochu jistotu, že nějaké takové ubytování seženu.

No nechám to na vás, za každé doporučení nějakého pěkného místa budu rád. Viz. příspěvek nad tímto :-).
Předem děkuji za trpělivost. Cestovatel



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Cestovatel19 (04. 06. 2014 13:26).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 13:37
Cestovatel19 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... S tím, že sebou vezmeme stan a
> při nejhorším se vyspíme někde ve stanu u pláže.

Mám pocit, že volné stanování je v Chorvatsku zakázáno smoking smiley
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 13:41
Těžko ti radit, chceš "spojit" dost aktivit během 10 dní. A každý rádce má na "věc" jiný názor.A bylo tady na fóru toho o Istrii napsáno dost a dost, tak sedni a procházej témata.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 13:41
Ty mýtnice ve slovinsku jsou skutečně pro nákladní auta a asi i autobusy. Ty jsou ale bokem, osobní auta projíždí bývalými mýtnicemi pro osobní auta, sníženou rychlostí, ale určitě ne krokem. Myslím, že tam je 60 km/h.

Ubytování v tomto termínu bych si raději zajistil předem, je spousta možností přes internet, např. www.aparmanija.hr a podobné, nebo na stránkách měst nebo jejich turistických združení, případně něco rovnou vygooglit. Pochybuji ale, že budou ochotní někoho ubytovat na pár dní.

Cestou bych radil vyhnout se ranní a odpolední špičce ve Vídni.

Asi bych nedoporučoval být někde jen dva dny a potom někam dál, bude to potom takové rozlítané, samé balení a přejezdy, nevím jestli by jste si to užili.

Koper, Izola a Piran jsou ve Slovinsku, Koper je hlavně asi přístav. Umag je taková nezajímavá placka, Pula kromě amfiteátru nic moc. Na západním pobřeží doporučím Novigrad, Poreč, Rovinj, Vrsar, na východním jsem nebyl, ale asi lze doporučit Lovran, Moščenička Draga.

Před měsícem jsme byli v Novigradu, tam to bylo super.
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:05
Cestovateli - počítej s tím, že při ubytování na krátkou dobu (obvykle méně než 3 dni) je příplatek k ceně. Viděl jsem i 100%. Může se ti to prodražit.
Na Krk jezdím a ten je ještě dražší, než pevnina. Také pochybuji, že v srpnu seženeš rozumné ubytování až na místě. Nejspíš to bude někde daleko od moře.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:06
Stanování mimo placené kempy nedovolené a velmi stíhané. Stejně tak spaní v autě.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:18
Nic osobního, nicméně nejprve jsi psal:

Cestovatel19 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Věc se má totiž, tak, že toto léto
> jedu s přítelkyní do Chorvatska poprvé. Moje
> nejdelší cesta trvala dvě hodiny a mám tedy z
> cesty do Chorvatska trochu strach.


a pak:

Cestovatel19 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Pojedeme přes noc...

Opravdu záleží, jak se na to (bez machrování) cítíš, zda jsi zvyklý jezdit v noci atd.
Možná bych se zamyslel nad variantou raději vyrazit někdy za svítání.... okolo páté?
Záleží, jak rychle jezdíš, z Kolína do Vídně, předpokládám, že si uděláš jednu zastávku a budeš tam cca v devět (to již bude končit ranní špička). Do cíle dojedeš cca okolo 15. hodiny (na pohodu se zastávkami), což je dobrý čas na check in ubytka...
Ještě si stihneš něco užít u moře, dojdete si na večeři... diskotéku... a spinkat grinning smiley
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:24
A nebo spát po cestě, je spousty krásných míst i po cestě.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:30
To je pravda, první cesta do HR, v noci, zatím nejdelší jízda 2 h, to není vůbec dobrá kombinace. My jsme vyráželi do Novigradu v 5:30 od Prostějova, dost jsme se zdrželi ve Vídni (dopravní špička), na místě jsme byli kolem 15h, takže pohoda.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 14:50
Rekord zdržení jsem zažil při cestě od Zadaru a to 26 hodin cesty. Havárie jiného auta na dálnici, ucpaná celnice, zácpa ve Vídni. Prostě pohoda.sad smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 16:48
A znáte někdo prakticky tuto trasu?? Je to z chorvatské dálnice do Klagenfurtu mimo slovinskou dálnici.


https://goo.gl/maps/nIegF



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (04. 06. 2014 16:48).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 17:08
My máme nechvalný rekord v době jízdy 18 hodin z Omiše do Znojma.
Stálo se už při výjezdu ze Splitu(havarie), pak objezd tunelu Sveti rok "po staré"(odkláněla policie), 17 kilometrů kolona na Lučku (platilo se tenkrát jenom hotově), dále ucpaná celnice Chorvatsko -Slovinsko (taky několikakilometrová kolona), a nakonec poměrně velká překážka Vídeň, kde se sjíždělo kvůli opravám pouze do jediného pruhu (za jedna a přískoky vpřed). Ale to už bylo hluboko v noci. Tento "zážitek" bych už nechtěl nikdy zažít.
Je pravda, že jsme vyjížděli v nejméně vhodném čase v sobotu v 8.00 v srpnu (naše blbost). Ale to byly "začátečnické" chyby. Teď už má člověk aspoň v hlavě tak trochu připravené objízdné trasy.
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 18:23
Opět děkuji za příspěvky...
K té jízdě, ano má nejdelší cesta (na jeden zátah) trvala přibližně dvě hodiny, ale jezdím denně. Prakticky po celé ČR, pravidelně objíždím Praha, Kolín, Kutná Hora, Čáslav, Městec králové a jednou za půl roku Vyškov... Denně najezdím minimálně 40km. Zrovna tento pátek mě čeká cesta do Prahy (přítelkyně prý musí nutně nakoupit :-D ) V noci jsem jel už mnohokrát, z jízdy jako takové strach nemám. Bojím se spíš toho bloudění (cizí jazyk, jiné silnice, neznámé prostředí = zmatek), proto jsem si do mobilu raději stáhl lepší navigaci (pro jistotu). Zkrátka bych rád věděl kudy je nejlepší se vydat, předem vědět kolik mě to bude stát apod... Ještě mě čeká hodně počítání :-).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 18:32
My jezdime na Istrii, smer Umag, pokazde v druhe polovine srpna. 15-22srpna, kazdej rok se to posouva. Vpatek vecer v 20:45-21:30 z BA. Swechat, Gratz, Maribor,Postojna, Dragonia - dobrodosli Croatia, Umag. Jsme tam v 6 rano. Silnice a dalnice, temer prazdne. Kdyz nas bus takhle zavcasu vysadi, je to tam temer bez hostu. Vsichni jeste spi. Kufr si odlozime na recepci. Jdeme do konzumu, na zmrzku az v 9hod, na toalete recepce si navleknu plavky a honem vsichni do mora. V 9 hod kolem po silnici, nebo na parkoviste projizdi spoustu autaku. Vpoledne na recepci vyzvedneme klic a jedeme na apartman se vybalit.

Vetsina vas se stezujete na kolony. Kdyz jedete v takovem case, abyste tam dojeli, kdyz se davaji na recepci klice, tak tam samozrejme kolony budou. Vy mate vyhodu, ze se muzete v aute prevlict, zamknout si tam zavazadla. My musime nejmin 5 hodin cekat. Ten kdo jede k nejake pani domaci, toho se to samozrejme netyka.

Jednou jsme jeli do Umagu pres Madarsko aby cestovka usetrila. Ted jezdime s jinou cestovkou. Jeli jsme pres tunel Ucka a autobus nas vyplivnul az v 9hod. Samozrejme kolony.

I na mytnicich je klid. Semtam projede auto. Nekdy na colnici, nebo mytnici mame pred sebou 2 auta, nebo autobus. Pri nocni odpocinku ridicu ve 2hod jsem jeste svezi, kdyz okusuju na cerpacke bagetu.

A rano se nemuzu ani posadit. Vite, ja usinam v busu cez 5 sedacek v posledni rade. Bus nebyva plny. Ono se da v cestovce zarezervovat konkretni misto v busu. Kdyz jsou vedle nas volna mista, tak si predse lehnu, i kdyz ridici zahlasi, aby se lidi pripoutali. Zakryju se vetrovkou a usnu. Nebo mam pro sebe alespon 2 sedadla vepredu. Nas je vic a rozsedneme si mezi sebou jak nam to vyhovuje. Pak na colnici se budim unavenej a to nemuzu rozchodit, ani si natahnou boty, Jednou jsem je odkopnul, az pod sousedni sedadlo a nemohl jsem je najit. A pak nejmin 2 hodiny sedime ve fotelach na recepci.
Spatky 24-29srpna v sobotu ve 22 hod, jsou uz v Dragonii mensi kolony. Nebo jednou jsme nabirali lidi, v Rijece, co prijeli z Dalamacie. Dalnice v Slovinsku je vysoce kvalitni proti ceste pres Madarsko. I toalety vsude, neco k snedku za eura. Pres Madarsko bych uz nechtel jet. Jeli jsme 2 cesty a taky nasi znami se stezovali, co jeli pres Madarsko autem. Popraskany cesty, samej kruhac, kukuricni pole, nikde nic. vsecko pres noc zavreny, eurami se platit neda.
Dobra rada na zaver: Pres rakousko nonstop. Je to tam drahy, toalety zapoplatek a horsi kvality proti SLO a ten kousek z SR/CR do SLO vydrzite jet. Vim o cem mluvim. 10 jazd a nekolik prestavek na ruznych mistach.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil dino111 (04. 06. 2014 22:15).
avatar Re: Cesta do Istrie - podrobný popis cesty
04. 06. 2014 21:35
Dino, ještě jsem na rakouské dálnici Vídeň - Gratz - přechod do Slovinska neplatil na Ratstationu za WC. A to jsem si nedával někdy ani kafe, ani bagetu. Maximálně jsem viděl jednou talířek s několika dvaceticenty.
A kvalita silnic a dálnic, kam se na ni hrabeme.Navíc můj dojem je ten, že každý rok jim tam v okolí Vídně přibude jeden jízdní pruh dálnice a vymění několik desítek kilometrů povrchu dálnice. I za Gratzem na Slovinsko. To je teď poježděníčko. To jim ale minimálně 2 roky trvalo uvést do současného stavu.
A letošní dojem. Jako by Rakušáci začali dodržovat předepsanou rychlost. V minulých letech jsem si připadal jako "brzda" provozu, když jsem jel předepsaných a + 10 km/hod. A letos jsem měl strach přidat byť jen 5 km/hod, neboť nás nikdo nepředjížděl. A to po celém Rakousku.Tak jsem z toho byl "volaako zmetený".
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.