Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Víden

Autor socha.j 
Víden
15. 07. 2015 08:56
Nevíte jak ve Vídni? když jedu domu tak mám pocit že mě to táhne jinudy než když jedu tam. Navíc určitě delší cestou.Jedu na Brno,takže přes Mikulov. Díky za radu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil socha.j (15. 07. 2015 09:04).
Re: Víden
15. 07. 2015 09:28
Pro zpáteční cestu platí:

- držet se pořád směr Favoriten ( na okraji Vídně na šipku Brno nereagovat)
- až se objeví šipky Praha tak podle těch až do místa, kde se rozdvojí na směry Praha a Brno.

Aspoň takhle jezdím já.
avatar Re: Vídeň
15. 07. 2015 09:41
To není pocit, první značení na Prahu u Vídně je už na křižovatce Vösendorf - po A21 je to cesta přes Linec a Č. Budějovice, další značení na Brno i Prahu tě vede na téže křižovatce po S1 k letišti Schwechat a po A4 zpět do města na křižovatku Prater. Asi aby se odlehčilo průjezdu po A23 skrz město, tudy je ovšem cesta o 12 km kratší.
Protože se intenzivně dělá na mostě před Dunaj, je to nakonec jedno: když se kolona vytvoří, tak už od křižovatky Prater k mostu. Přes ten musíš tak jako tak, přes všechny další je to buď zajížďka nebo nepřiměřená ztráta času.
Takže na kilometry je lepší ve Vídni nikam z A2 neodbočovat, pokračovat přímo na A23 a teprve u mostu přes Dunaj koukat po řazení Znojmo/Praha a Brno, kam že to vlastně chceš jet. No, a pokud prošvihneš odbočení na A22 směr Znojmo, nic se neděje - pokračuj po A23, až z ní bude S2 a z ní S1 a sleduj značení na Stockerau. Vyvede tě na A22 u Korneuburgu. Je to sice o asi 13 km delší, zato hezky dlouhým tunelem.

Naopak ještě na výjezdu z Vídně po A22 směrem na Stockerau a Znojmo je ještě možné odbočit na Brno po B7 na výjezdu Floridsdorf.
Značení je ale velmi dobré. Když si přitom hlídáš ještě čísla silnic, nějaká ta "odbočka jinudy" tě nemůže zblbnout.
Re: Víden
15. 07. 2015 10:44
To socha.j.,
takhle jsem se nechal nachytat někdy v roce 2006 nebo 2007, kdy otevřeli ten obchvat k letišti. Taky jsem si při cestě zpět říkal, že tudy jsem nejel. Po nastudování mapy se pro mě stal záchytný bod most přes Dunaj a zatím jsem teprve sjížděl na Znojmo. Co jsem začal jezdit přes Mikulov, tak už si hlídám jenom rozdvojení severního obchvatu na S1 a A5 a jedu po A5 na Mikulov.

to Hill
hezky popsány cesty pro zbloudilé.
avatar Re: Víden
15. 07. 2015 11:07
já najedu od konce A-2 do dvou levých pruhů a jedu až na S-1 ... když nikam neodbočíš a jedeš rovně tak nemůžeš zakufrovat
Re: Víden
15. 07. 2015 14:03
Je to hrozně jednoduché, již jsem to tady v minulosti popisoval. Tak jak je uvedeno výše, nekoukat po cedulích a ignorovat odbočky na Prahu/Brno. Jet stále rovně, přejet Dunaj po lanovém mostě a za ním se teprve řídit cedulemi - Praha (Hatě), Brno (Mikulov). Pokud se sekneš a zapomeneš odbočit na Prahu, o pár km je cedule další, která tě navede na Prahu. Totéž je i v případě Brna, pokud omylem odbočíš na Prahu. Značeno více než dobře.
Re: Víden
15. 07. 2015 14:25
Taky si na to dávám pozor, ale není špatné, když se tady tohle téma oživilo, třeba to někomu pomůže, kdo přes Vídeň nejezdí moc často.

K tomu mostu přes Dunaj - neví někdo kdy to má být hotové a jak moc to v současnosti komplikuje dopravu přes Vídeň? Ve všední den ráno to bylo s dlouhými kolonami i bez intenzivních prací na mostu přes Dunaj.

Nemá někdo zkušenost s objížďkou Vídně z Brna přes Bratislavu, potom kolem Neusiedler see, na A2 se napojit u Wiener Neustadtu?

Když jsme u té Vídně tak pro návštěvníky Vídně můžu doporučit - autem po S1 a S2, bez kolon, na konečnou metra (U-bahn) Leopoldau. Tam stojí celý den parkování jen 3,40,-€. Tam si koupit celodenní lístek na metro. V pohodě se dá za jeden den stihnout Schönbrunn, Prater, Stephansplatz. Kousek od Stephansplatz se dá v Mc. Donalds pohodlně a celkem levně najíst. Loni jsme to absolvovali, byl to pěkný, nízkorozpočtový a pohodlný jednodenní výlet. Příště to ještě musíme doplnit o nějaký dobrý Viennerschnitzel :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (15. 07. 2015 14:26).
Re: Víden
15. 07. 2015 14:41
Martine, včera jsem to zrovna dával do vedlejšího vlákna, ale tak šoupnu i sem, ať je to v tomto vlákně pěkně pohromadě. To zúžení od Dunaje až někam k Favoritenu nás bude provázet až do konce roku 2017, tj. ještě dvě dovolenkové sezóny.sad smiley
Tady je odkaz na Asfinag kde je jaké omezení:
http://routenplaner.asfinag.at/bin/query.exe/dn?L=vs_asfinag
Re: Víden
15. 07. 2015 15:25
díky za ten link na asfinag, chcem ist s detmi na jeden den do Viedne po starej ceste a vidim, ze do polky augusta neprejdem.
Re: Víden
16. 07. 2015 08:11
nevíte jestli jsou u letiště pořád ty betonová zúžení na cestě z Bratislavy? jestli mám na to manželku už psychicky připravit grinning smiley
Re: Víden
18. 07. 2015 20:01
Objíždka Vídně přes Bratislavu a kolem Neziderského jezera (ve směru SLO, I):
ano, trasa existuje, a je celkem slušná (ušetří se nějaký ten kilometr a riziko koleny kolem Vídně).

Bratislava - odpočívadlo Jarovce - křižovatka Jarovce - dálnice D4 - býv.dálniční hraniční přechod Jarovce/Kittsee - rakouská dálnice A6 - dálniční křižovatka Bruckneudorf (kousek směr Budapest, ne Vídeň) - dálnice A4 - sjezd Neusiedl am See (43.km dálnice A4) u Outletu Parndorf - státní silnice B50 (tranzit kamionů je zde omezen, právě kvůli zkracování cesty na Bratislavu) směr Eisenstadt - tradičně slušná rakouská silnice (několik průjezdů obcí, vinice, kolem silnice cyklostezky, v dálce jezero, na druhé straně zalesněné Leitha Gebierge - od loňského roku nový obchvat Schützen am Gebirge - už před Eisenstadtem nájezd na rychlostní silnici S31 - pak rychlostní silnice S4 na obchvat Wiener Neustadt - pak napojení na Jižní dálnici A2 na 46.km od Vídně (Vídeň - Graz - Tarvisio).....Ve směru na Graz první odpočívka Steinfeld na 50.km (Asfinag) nebo pak 78.km motorest Zöbern......Z Bratislavy jde o nejkratší trasu, pochopitelně průjezd po B50 (jediný úsek mimo dálnici) není tak rychlý jako jízda po dálnici.
Re: Vídeň
18. 07. 2015 20:26
Průjezd Vídní: Hill to zopakoval velmi dobře.

Při příjezdu do Vídně od jihu od Grazu (po A2) to chce držet na dálniční křižovatce Vösendorf (za nákupní centrem Shopping City Süd SCS) přímý směr a neodbočit doprava na okruh S1 směrem k letišti (směrem na Bratislavu a Budapest). Účelem značení bylo odklonit část tranzitní dopravy z přetížené tangenty A23.

[commons.wikimedia.org]

následně (směr Favoriten - A23):
[upload.wikimedia.org]

Ve Vídni pak platí obecná zásada, že směr na hraniční přechod Drasenhofen/Mikulov je BRNO, na hraniční přechod Kleinhaugsdorf/Hatě (Znojmo) je PRAHA.
Hned za dálničním mostem přes Dunaj (Praterbrücke) je důležitá křižovatka Kaisermühlen. Směr na Brno (A23-S2-S1-A5) pokračuje za Dunajem rovně, na Prahu (A22) je nezbytné na této křižovatce odbočit druhým sjezdem doprava (je tam omezená rychlost 50 km/h).

[commons.wikimedia.org]

[commons.wikimedia.org]

I tak, jak píše Hill, i v případě omylu je zde možnost jednoduchého "reparátu".....
Re: Vídeň
21. 07. 2015 00:42
Při cestě Vídní směr Hatě-Praha se držím jednouduchého pravidla pro protažení centrem a vyhnutí se obchvatu. Ignorovat první ceduli na odbočení na Prahu. Podle té druhé-další cedule se dá už jet dál přes centrum. Je to jednuduchá pomůcka i pro ty méně chápavé řidiče.
Re: Víden
19. 06. 2018 21:07
Měl bych dotaz, jak je to s dopravní špičkou v pracovní dny ve Vídni? Asi po deseti letech ježdění na noc a na jeden zátah, bych chtěl letos cestu rozdělit na dva dny a jet přes den. Do kolika být ve Vídni aby se dala projet plynule? Jedu ve čtvrtek. Díky za názory
avatar Re: Víden
20. 06. 2018 13:09
Řekl bych tak do 6 až 6.30

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Víden
20. 06. 2018 19:17
Já bych řekl že špička je furt neboli pořád.
Re: Víden
20. 06. 2018 21:51
Před sedmou ráno to je průjezdné ještě bez komplikací. Sleduj to pár dní na google maps a ziskas slušný přehled kdy a kde to vázne. Na webu asfinag.at je spousta kamer a mají docela pěknou aplikaci pro android.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (20. 06. 2018 21:53).
Re: Víden
20. 06. 2018 22:34
Odporučam tak do 6 h rano. Jazdim to denne. Plati pre A23 pred Dunajom.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petinek77 (20. 06. 2018 22:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.