Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)

Autor martin7601 
trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
07. 06. 2017 13:59
Zdravím, jedu letos na Pag do Novalji. Původně jsem zamýšlel klasickou trasu Linz - Graz - Macejl - Zagreb - Žuta Lokva - Senj - Prizna a trajekt na Pag. Google maps i mapy.cz to uvádějí jako nejvýhodnější trasu. Přemýšlím, že vyzkouším letos něco jiného a na mapě se mi líbí trasa přes rakouskou A10 (viz titul vlákna). Google maps uvádí tuto trasu o 41km a o cca 40 minut delší. To by mě až tolik nevadilo, spíš mě zajímá, jestli na trase nejsou nějaké špatné cesty, napadá mě hlavně úsek Postojna - Rupa, kde není dálnice. Má s tím někdo zkušenosti? Mimochodem, část trasy pojedu v noci. Finanční stránku prosím neřešte, v A se platí něco navíc za tunely ale v HR se ušetří za mýto, takže to vychází +- stejně jako přes Macejl. Rád bych spíš zjistil nějaké zkušenosti s touto cestou jako takovou. Děkuji.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
07. 06. 2017 17:24
Postojna - Rupa je cesta dobré kvality,zatáčky,kochačka.V noci bych to asi protáhl až na Kozinu a odtamtud po rychlejší cestě na Rijeku (sice o pár km delší,silnice rovnější).

Karel
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
07. 06. 2017 17:33
Ahoj, posledné dva roky som trasu Graz, Lublana, Postojna-Tupá do Rabacu absolvoval. Trasa je v pohode, cesta super, žiadne problémy ani zápchy. Inu trasu som neriešil lebo som chcel co najviac využiť Slovinsku známku.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
07. 06. 2017 18:49
Mohu potvrdit obě trasy. Je to rychlé a naprosto využiješ "hodnotu sl. DZ". Pokud jede někdo s caravanem, už to i vychází levněji než cesta přes HR.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
08. 06. 2017 10:08
Tak to zní dobře. Napadlo mě se i podívat na google maps street view a vypadá to ok. Mimochodem co Karawanken tunel? Má tam být jen jeden tubus pro oba směry ale v noci by tam snad kolony být neměly, doufám.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
09. 06. 2017 20:37
Karavanky jezdím spíše v zimě. Ale je to úplně v pohodě, pokud si pohlídáš "velké turnusy". Určitě zde najdeš výjezdní kalendář a existují dny, kdy je dobré se karavankám vyhnout. Ale jinak bych se toho nebál.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
09. 06. 2017 20:47
Odjíždím z Prahy v neděli 18/6 večer, to bude snad OK.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
09. 06. 2017 21:08
Tak to věřím, že ano.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
18. 04. 2018 17:03
Ahoj všichni, vím, že tohle vlákno je rok staré, ale pro mě aktuální. Pomozte mi prosím radou: letos jedeme na dovču poprvé karavanem,
do kempu Čikat na ostrově Lošinj. Máme naplánovanou trasu Praha - České Budějovice - Graz - Spielfeld - Ljubljana - Rupa - trajekt Brestova - Porozina na Cres a dál na Lošinj. Tuto trasu jsme vybrali také kvůli plnému využití SLO dálniční známky a úspoře na mýtném v Chorvatsku. Vím, že někteří jezdí trochu jinak (Klagenfurt?); můžete mi prosím někdo poradit, která trasa je lepší? Někde jsem zachytila informaci, že tou druhou trasou nesmí karavany...... Děkuju moc.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
21. 04. 2018 13:30
Kde by to s temi karavany melo byt?
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
21. 04. 2018 20:15
Martino B. Doporučil bych cestu s karavanem protáhnout po dálnici až do Koziny a potom na přechod Pasjak. Je to sice trochu dál, ale mnohem lepší cesta než přes Postojnou. Jezdil jsem 10 let na Krk s karavanem a Postojnou jsem zavrhnul z důvodu kopců a zatáček.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
21. 04. 2018 20:39
Tady si něco přečti: Loibltunel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (21. 04. 2018 20:40).
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
24. 04. 2018 08:03
Ahoj.Jezdí někdo touto trasou,ale za Ljubljanou na Novo Mesto a Metliku s připojením na dálnici na Split?
Chtěl bych to vyzkoušet.Díky za info.
Pojedeme v pondělí 2.7. Přes den.U tunelu Karawanken bychom mohli být tak okolo deváté ráno.
smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
24. 04. 2018 08:20
Děkuji všem za reakci a odpovědi, rozhodli jsme se, že pojedeme Rakouskem "naší" známou trasu (Graz - Spielfeld) a využijeme rady čerta17 a pojedeme po dálnici až do Koziny a přes Pasjak. I podle mapy ta cesta vypadá "rovnější"....spinning smiley sticking its tongue out O pár kilometrů navíc opravdu nejde, spíš o celkovou pohodu a zase uvidíme něco nového.Až pojedeme někdy příště jen autem, zkusíme tu druhou trasu přes Rakousko, abychom si taky užili "kochačky". Ještě jednou moc děkuji, chceme být přiměřeně připraveni (nejsme moc "dobrodruzi"smiling smiley) , protože už cesta je pro nás dovolená (jediná za celý rok), a tak chceme pokud možno předem vyloučit možná nepříjemná překvapení a řešit jen to, co přijde cestou. Díky
avatar Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
24. 04. 2018 08:40
vočko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj.Jezdí někdo touto trasou,ale za Ljubljanou na
> Novo Mesto a Metliku s připojením na dálnici na
> Split?

Ano, jezdí tak Tomáš539
avatar Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
25. 04. 2018 15:01
Vočko, já tak jezdím taky a spokojenost :-)

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
25. 04. 2018 15:32
Tak to je dobrá zpráva.Díky.A máš na trase nějaké místo,odpočívadlo na kterém se stavíš rád,nebo nějaké neoblíbené,kterému je lepší se vyhnout?
avatar Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
25. 04. 2018 15:55
To neřeším, zastavím, když potřebuji , je mi to jedno, jsou tam tedy placené WC, ale pokud si dáš třeba kafe, tak ti započítají slevu za ty lístečky, bez problémů mi vzala i lístek synův, přestože jsem si dával 1 kafe ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
17. 05. 2018 00:16
Z vlastní a opakované zkušenosti doporučuji zmíněnou trasu Praha - České Budějovice - Graz - Spielfeld - Ljubljana - Kozina - Rupa a dále. Do oblasti ostrova Krk a Cres doporučuji pokračovat na Rijeku a Krčský most.Ten je bohužel placený, asi 35.-HRK (jedna platba pro tam/zpět). Na Cres je to tudy rychlejší. Sjíždět před Rijekou na trajekt Brestova znamená proplétat se pobřežním provozem s množstvím zástavby. Je to pomalé a únavné. Trajekt z Krku na Cres (Valbiska) stojí stejné peníze. Zmíněná trasa Kozina - Šapjane - Rupa též umožní obstarání chorvatských kun v bankomatu na konci osady Šapjane.
Uváděná úprava trasy na Klagenfurth je zajímavá (vyhlídková) cestou zpět. Pro cestu tam je velké nepříjemné stoupání k Loibltunelu. Po celé trase slovinské dálnice je dost motorestů s nočním provozem, v Chorvatsku je hned za hranicemi příjemný motorest Rupa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cresan (17. 05. 2018 00:26).
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
17. 05. 2018 05:23
S karavanem na Cres jedině přez Merag.
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
17. 05. 2018 16:52
S karavanem doporučuji trajekt z Krku na Merag. Od trajektu Brestova - Porozina vede úzká cesta, kdy se mají problém vyhnout širší auta:
[www.google.com]

U Loiblpassu je na rakouské straně několik pitomých ostrých zatáček.
avatar Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
18. 05. 2018 18:44
Pokud pojedete do konce května na Dvořiště přes Budějice, obrńte se trpělivostí. Z Budějek na Kaplici a Krumlov je slovo "masakr" ještě hodně mírný. confused smiley
Děkuju všem za rady pro cestu s karavanem. Cesta přes Krk je jednoznačně lepší a tak tudy pojedeme. Už před 14 dny jsem na google earth prostudovala cestu na trajekt Brestova a hned mi bylo jasné, že to bude náročné...z Valbisky to bude ok a ještě si "zkusíme" most na Krk...
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
20. 05. 2018 07:57
Most bývá za velmi špatného počasí uzavřen pro motorkáře ,autobusy a přívěsy
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
20. 05. 2018 10:18
Za 20 jízd přes most se mi to ještě nestalo, ale slyšel jsem, že tam trávili i 1.5 dne. Doufám, že to ale nezakřiknu a že se mi to nestane letos, kdy se na Krk chystám po osmi letech znovu.
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
21. 05. 2018 18:47
Osobně jsem se s přívěsem v 15. 7. 2016 nemohl přes most a celý den jsme byli nuceni strávit na parkovišti na ostrově. Vítr byl tak silný že to hejbalo s přívěsem i když jsem ho zapatkoval. Motorkářům padaly motorky hned po zastavení. Naštěstí když se večer setmělo tak se vítr utišil.

Jinak já jezdím v Rakousku po A 9 sice se platí mýto , ale hezky se tam jede. Slovinsko jedu skoro celé tak se mi vyplatí měsíční známka.
avatar Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
22. 05. 2018 06:46
K trase Budějovice - D. Dvořiště doplním Grizzlyho … oprava silnice



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (22. 05. 2018 06:46).
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
22. 05. 2018 21:43
Most krk se dá naplánovat ""
Ty "profuky" hlásí na hak dopředu. Takže buď se po cestě někde stavit a počkat a nebo z krku ven vyjet dříve. Zasvecoval mě do toho jeden Slovák loni. Dá se to naplánovat. Osobaku se to netýká. Spíš jen karavanů.
Re: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
23. 05. 2018 14:26
Možnost uzavření mostu uvádí HAK maximálně 24 hodin předem mnohdy i mnohem kratší dobu na to se nedá spoléhat moc dopředu. Podle větru se potom uzavírá postupně pro karavany a motorky, popřípadě patrové (vysoké ) autobusy a až když je situace vážná tak pro ostatní osobní dopravu.Velké omezení rychlosti popřípadě uzavření dálnice Rijeka - most na Krk je také při velmi silném větru .
Re: smiling smileyRe: trasa D. Dvořiště - Linz - Salzburg - Ljubljana - Postojna - Rupa - Rijeka - Prizna (Novalja, Pag)
26. 05. 2018 19:58
Při špatném počasí doporučuji sledovat chorvatská rádia. Kmitočty stanic jsou uváděny na cedulích podél dálnice. I při neznalosti jazyka lze ze zpráv odvodit., že je most na Krk (případně i jiné trasy) uzavřen pro vymezený druh dopravy a dle toho se zařídit. Osobní zkušenost: osobní mohly, kemp vozy, přívěsy a autobusy ne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.