Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku

Autor zelivak 
Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 06. 2016 18:37
Ahoj, letos poprvé pojedu v hlavní sezoně, konkrétně odjezd v pátek večer 22.7. Doteď jsem jezdil klasicky Vídeň - Graz - Maribor - Záhřeb a v červnu a září to bylo v pohodě.
Čím víc to letos studuju, tím víc se děsím. Předpokládají se dlouhé kolony na hranicích v Šentilj a na Lučku. Někde jsem četl i 3-4 hodiny.
Takže jsem přemýšlel vzít to přes Bratislavu - Budapešť na Záhřeb. Sice delší, ale pěkná cesta komplet po dálnicích. To mi ale nevyřeší Lučko. Tak jsem koukal na variantu Vídeň - Graz - Maribor - Lublaň - Novo Mesto - přechod Vinici a na HR dálnici se napojím až v Bosiljevu. Rozdíl oproti klasické trase je cca hodina navíc. Jenže tam je asi 60 km z Novo Mesta na hranice po okreskách a toho se zhruba ve 4-5 ráno kvůli zvířatům trošku bojím. Takže nevím. Termín už nezměním ale určitě nechci trávit čas v dlouhých kolonách. Jedeme na Pelješac, což je samo o sobě daleko. Prosím o jakékoli rady, tipy, zkušenosti s cestou v hlavni sezoně. Díky
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 06. 2016 19:02
Ahoj,já takto párkrát jel.Upřímně jsem vyjížděl v pátek odpoledne a jel jsem,tedy pokud to tělo dovolilo(samozřejmně s pauzama na odpočinek) až do Chorvatska a tam jsem cca 3-4 hodiny odpočal na parkovišti,a pak zrána jel až na místo.Je to těžké radit,ta situace je pokaždé jiná,ale vždy jsem to takříkajíc předjel.(ujel kolonám)..Ještě upřesním,že jsem jel normálně Vídeň - Graz - Maribor - Záhřeb -Split (nebo Brist)
Příjemnou cestu a dovolenou přeji všem :-)
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 06. 2016 19:07
Já jsem loni Lůčko objížděl tak, že jsem sjel z dálnice o 5 km dřív na uzlu Jankomír. Dál na Kerestinec - Rakov Potok - Klinča Sela a na A1 jsem se napojil v Donja Zdenčina. S objížďkou jsem byl spokojenej, můžu doporučit, ale napojil jsem se brzy. Měl jsem jet po okresce až do Karlovace, protože dálnice byla ucpaná, jelo se přískokama. Ta okreska prakticky kopíruje dálnici, takže zajížďká žádná, provoz slabej, silnice dobrá.
Jankomír - Karlovac
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
09. 06. 2016 22:00
Ja idem cez Rakúsko. Mám nevhodný termín žiaľ inak sa nedalo. 6. Srpna (augusta) okolo 3 - 4h rannej budem túto sobotu na hraniciach Rakúsko - Slovinsko. Medzi 5 - 6h rannou by som mal byť na Lučku. Myslíte si že tieto hodiny budú kritické a ostanem trčať v zápche 6. srpna (augusta)?
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 06:07
Mezi tou třetí a čtvrtou ranní bys to mohl projet před hlavní vlnou, ta začíná na hranicích SLO-HR až tak po páté a prakticky ve stejnou dobu se z dálnice u Ptuje stane parkoviště.
Podle předpovědi hustoty provozu můžeš ale očekávat, že zácpy budou (koukni na kolovoz, to je august čili srpen). Protože je v HR prodloužený víkend (5.8. mají státní svátek), máš i šanci, že ti, kdo jeli na prodloužený víkend, už ho od pátku někde tráví.
Jedeš týden po nejhorším - prázdniny v nejlidnatějších spolkových zemích Německa už týden poběží, každý šestý obyvatel Německa už je doma někde na Balkánu, tak máš docela slušnou šanci to projet.
Píšu "šanci", protože se může stát cokoli, jak začne houstnout provoz, dokáže se to ucpat kdekoli doslova bleskově...
Poslouchej cestou rádio, v tuto dobu mají Slovinci i Chorvati častá dopravní hlášení, takž, zaslechneš-li "Gruškovje pol uro", víš, že na výjezdu ze Slovinska se půl hodiny poskakuje, to už je doba, kterou ztratíš tak jako tak, a můžeš to vzít na jiný hraniční přechod. Podobně, když Chorvatsko hlásí "na ulazu Macelj pol sata", je to totéž.
Já jezdím podle těchto hlášení a stejně se mi stalo, že místo půl hodiny čekání, kdy jsem se rozhodl odbočit na jiný přechod, jsem v koloně strávil přes hodinu, protože jsem se dřív nedocukal k odbočce.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 07:07
Vždyť se to tady již několikrát probíralo, ale asi bude potřeba to psát každý rok. Není to moje trasa, ale někdo to tady minulý / předminulý rok vkládal. Lučko se dá objet - [www.google.cz] .
Takže nezmatkovat, nedělat z toho vědu, dříve nebyl internet a jezdilo se podle map a vždy se dojelo.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 08:43
Dálnici a Lučku se nevyhýbám, z 99% jezdíme z pátku na sobotu. Pokud stihne být na kafi v Ptuji před půlnocí, projede i Lučko bez problémů.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 08:46
to zelivak: pokud jedeš přes noc,žádných kolon v Lučku a ani na hranicích se neboj,čekací doby do 5 minut
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 09:13
Dalším řešením je vyrazit v pátek ráno, dojet někam k Plitvicím, tam přespat a zbytek dorazit v pohodě dopoledne.
SLO/HR hranice se dají pořešit jízdou z Ptuje přes Ormož na Varaždin, nebo na přechody Rogatec či Cvetin. Lučko viz výše. Při objezdu špuntů se okreskám nevyhneš, ale furt lepší více točit kolečkem po okresce, než trénovat rozjezdy v koloně.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 09:21
filhou napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dálnici a Lučku se nevyhýbám, z 99% jezdíme z
> pátku na sobotu. Pokud stihne být na kafi v Ptuji
> před půlnocí, projede i Lučko bez problémů.


Fakt myslíš že i v plný sezoně? Jak říkám jedu 22.7.
Asi tu o nechám osudu, budu sledovat po cestě internet a podle toho budu improvizovat
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 10:11
Také většinou jezdím poslední týden v červenci a začátek srpna. Před Ptují sjíždím z dálnice, v Ptuji tankuji, kafe a směr HR. Jelikož jezdím převážně v noci, proto nic neobjíždím.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 14:42
filhou
Nepleteš si místo? Ve Slovinsku je minimálně poslední dva roky nejdražší tankování z celé trasy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (10. 06. 2016 19:29).
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 16:56
Ja idem tiež 22.7.2016 trasu mám vyskúšanú a to BA-po 86 cez Csorna-Szombathely-Lenti-Letenye na Lučku som okolo 1:30 ráno a to je čas v pohode za Lučkom to odstavím tak do 5:00 a pokračujem ďalej.Z BA odchádzam okolo 20:00.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 17:34
Lučko i Macelj celkem neřeším,budu tam v neděli v cca 02.00,mně spíš trápí Vídeň.Dostalo se ke mně zprostředkovaně info od jednoho moraváka,co tam maká pod rakouskou firmou na stavbě a opravě dálnice,že ať prý budou sezónní opatření jakékoliv,pátek až neděle hrozí megazácpy v jakoukoliv dobu v obou směrech..Aby to bylo bez problémů,museli by v pátek zahodit lopaty,a vzít je až v pondělí ráno,a to že zase nejde k vůli termínům,a navíc že stačí jeden ťukanec a stojí to celé,páč prý v těch jednopruzích není kam uhnout.Takže se Vídni po cestě na dovču radši vyhnout.Tož zase cosi k řešení.No snad to nebude tak horké..confused smiley
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 22:25
Vídeň jsme projížděli před 14 dny v pátek odpoledne směr Graz a v neděli odpoledne zpět a ani v zúženích nebyl větší problém. Sice to bylo husté, v pátek to jelo místy dost pomalu, ale do úplného zastavení to prakticky nešlo. Nevšimnul jsem si, že by někde byl jen jeden pruh, myslím, že všude byly nejméně 2 pruhy v každém směru (byť zúžené).
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
10. 06. 2016 22:48
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> filhou
> Nepleteš si místo? Ve Slovinsku je minimálně
> poslední dva roky nejdražší tankování z celé
> trasy.

Nepletu, jak jsem psal, jezdím v noci a hledat v okolí dálnice levnou čerpací stanici nechci. Jelikož mám benzín, na nádrž dojedu z domu akorát do Slovinska. Jednou před lety jsem zkoušel tankovat na Shell-Gralla a je tam více lidí než na Makarské, čekání skoro na hodinu. Tak raději jezdím o kousek dál, sice o pár drobných dráž, v klidu.a za pár minut pryč.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
11. 06. 2016 00:26
Asi to máme nastavené jinak, Shell-Gralla v klidu míjím, neplatím SLO dálnici a tankuji v Mureck každý litr ca. o 30 centů levněji, ušetřených 30E mám na jednu dobrou večeři u moře ... ale to už se dostáváme mimo téma.

Když jsem dřív jezdil z pátku na sobotu, tak vždy v noci, hranice za svítání, Lučko do 7mi hodin a nečekal jsem více než 10 minut. Dnes jezdím ze soboty na neděli a na prázdných silnicích bych se skoro bál, nebýt kolon v protisměru smiling smiley .
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
11. 06. 2016 06:50
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vídeň jsme projížděli před 14 dny v pátek
> odpoledne směr Graz a v neděli odpoledne zpět a
> ani v zúženích nebyl větší problém. Sice to bylo
> husté, v pátek to jelo místy dost pomalu, ale do
> úplného zastavení to prakticky nešlo. Nevšimnul
> jsem si, že by někde byl jen jeden pruh, myslím,
> že všude byly nejméně 2 pruhy v každém směru (byť
> zúžené).

Mi se to taky zdá jako malování čerta na zeď..Každopádně sledovat dopravní info o průjezdu Vídní se asi vyplatí jako ještě nikdy..A tím "jednopruhem" nevím,co myslel..confused smiley Zjistím..yawning smiley
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
11. 06. 2016 08:36
Jednopruh se ve Vídni o víkendu (a v týdnu ani přes den) neuvidí, občas se dá potkat v týdnu mezi 1. a 3. hodinou ranní v případech, kdy se pracuje na mostech a sváří se tam. Tak další pruh zavřou a popojíždí s náklaďákem jako stínidlem, aby neoslňovali. Za světla to není potřeba. Nebo, když ve stejné noční době skládají materiál, také přechodně zužují o další pruh. Ale plánují to tak, aby v době dopravních špiček měli stále průjezdné alespoň ty dva pruhy. Řekl bych, že to mají vymakané, někdo nad tím přemýšlí a organizace jim klape.
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
12. 06. 2016 19:41
Já v Ptuji tankuju taky. Už je to asi zvyk. Mají tam pěkný sezení venku, naproti čistý záchody, celkově klídek. Možná je Slovinsko krapet dražší, ale nebudu riskovat, že někde chytím kolonu a dojde mi benzín.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
15. 06. 2016 19:39
Tak už i na Radiožurnálu mi dnes potvrdili,že pokud se řidiči z Moravy chtějí při cestě do Chorvatska vyhnout kolonám a čekání u Vídně,mají jet přes Maďary..Tož rada nad zlato..eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (15. 06. 2016 19:51).
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
15. 06. 2016 22:00
Vídeň není tak strašná, jak nám ji líčí v médiích.
V pátek odpoledne a večer je směrem k A2 provoz nejhustší, v opačném směru pak v neděli hlavně dopoledne.
Doprava skrz Vídeň na jih je přednostně vedena nejméně ve dvou jízdních pruzích, místy zúžených. Materiál na stavby se naváží přednostně v noci, přitom můžou kvůli skládání materiálu ještě jeden z těch dvou pruhů zabrat. To ale neznamená, že to je všude každou noc, ani na příliš dlouho, jen je třeba s případným svedením dopravy do jednoho pruhu s omezením rychlosti na 60 km/h počítat.
V tomto režimu se jezdí přes:
- Praterbrücke (A23), na němž je přes den plný počet pruhů, ale zúžených
- severní konec A23 mezi Hirschstetten a tunelem Stadlau (příjezd od S2): o víkendech a v noci se adaptivně mění počet a vedení jízdních pruhů, jinak jsou vždy dva pruhy v obou směrech průjezdné, omezení na 60 km/h. V červenci a srpnu bude uzavřený tubus tunelu Stadlau směrem na jih, doprava bude převedena do obousměrné.
- uzel Inzersdorf, Hochstrasse (spoj A23 > A2): omezení na jeden pruh se týkají jen přivaděče od Altmannsdorfu, průběžných pruhů ne, ale může přechodně dojít k jejich zúžení a může zde být omezená rychlost.

To jsou hlavní a dlouhodobá omezení při průjezdu Vídní.
Samozřejmě, stane-li se cokoliv nepředvídatelného, ucpe se to, ostatně jako vždycky. Ale to pořád nedá na dostatečně katastrofický scénář, Vídeň není v ČR, dopravní situace řeší po svém, a to přednostně v zájmu co nejplynulejší a nejrychlejší dopravy.

Samozřejmě, čím více řidičů pojede jinudy, tím volnější to ve Vídni bude...
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 08:34
Nevpomínám si za poslední léta, že bych projížděl Vídní a nebyly někde práce na silnici, opravují každý rok. Většinou jsem Vídní projížděl navečer ve všední den, v dopravní špičce a i přes ta omezení byl průjezd celkem v pohodě. Žádné stání, občas rychlost jízdy spadne třeba na 30km v místech, kde se připojuje pruh odjinud. Jak píše Hill, není to Praha, převažují A řidiči, dáš blinkr a pustí. Mimo dopravní špičku je průjezd v pohodě. Poslední dva roky jsem Vídni zamával, jel jsem jinudy a Vídni se vyhnul. Už kvůli tomu, abych nejezdil stále po stejné trase.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 18:08
Vídní budu projíždět v sobotu 9.7. v cca 20 hod.,tak mám tak trochu obavy..V Břeclavi ještě naposled kouknu na dopravní info,a pokud bude nějaký zádrhel,vezmu to přes Maďary..
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 18:33
Radek24 je prosím nějaká slušná aplikace na dopravní info AT, HU, HR?
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 18:48
radek24 - z čeho máš v sobotu večer obavy? Ve Vídni budou jezdit akorát taxíky... poslední dva roky jezdíme ze soboty na neděli a není problém, sice v druhé půlce srpna, ale to nebude tak velký rozdíl.
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 19:02
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radek24 je prosím nějaká slušná aplikace na
> dopravní info AT, HU, HR?

Pro Rakousko a Android nejspíš tohle [play.google.com] ,ale já to pořeším přímo v prohlížeči v mobilu [www.alpy.net] ,nebo přímo
[www.oeamtc.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (16. 06. 2016 19:24).
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 19:41
Radek24 DIKY :-)
avatar Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 20:10
několik let jsme jezdívali v sobotu odpoledne, takže pohoda ...
letos ... půlka července, pátek po obědě ... to je ideální konstelace ... yawning smiley
... Vyškov, Brno, Mikulov, A5 ... Vídeň A23, A2 a hlavně to dotáhnout na 138 kilometr ... pak už E66, piánko na Goričan
... a 5 hodin počítat kilometrovníky do Splitu ...
... ale nepředjímejme ...
smileys with beer
Re: Jak se vyhnout kolonám na hranicích a Lučku
16. 06. 2016 22:40
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radek24 je prosím nějaká slušná aplikace na
> dopravní info AT, HU, HR?

Třeba tyto:
[play.google.com]
[play.google.com]
[play.google.com]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.