Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2011

Autor Vlada 
Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 07. 2011 16:00
Jirkatoledo tak znamky ještě nemam,ale taky jedem po dalnici.Slovinskou znamku kupujem v Rakousku.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
24. 07. 2011 18:08
Nenechávám to na poslední chvilku,raději jedu s nalepenýma z domu:-)

Rovin 2x,Sv.Filip i Jakov 2x,Bilo,Podstrana 3x,Srima 4x,Brist a pokračujem...... Srima
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 07. 2011 23:05
pro cestu do Chorvatska jsme nakonec zvolili dálnici přes Slovinsko a udělali jsme dobře - cesta byla pohodlná a rychlá. Jen mě zaujalo a nemám vysvětlení, k čemu v současné době slouží ty mýtnice (či jak to nazvat), vždyť předpokládám, že všechna vozidla mají známku, tak na co ta pakárna s projížděním meźi budkami? Proč to už dávno nezbourali? Máte nějaké vysvětlení?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
26. 07. 2011 06:11
Máme - známka je jen pro vozidla do 3,5t a motorky. Ostatní vozidla jezdí s placením (ať už hotovostním nebo elektronickým) přes závory dál. Kdyby ty budky zrušili, tak si leckdo nevšimne zákazu (někdo schválně) a pomastí si to "známkovým" pruhem bez placení.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
27. 07. 2011 23:05
Díky za vysvětlení.
Když jsme poprvé ty budky zahlédli, tak jsme se vyděsili, že budeme platit ještě nějaký další poplatek (i když jsme měli pečlivě nalepenou známku už z domova smiling smiley:-)).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
02. 08. 2011 21:34
Upozornění pro ty, kdo se snaží slovinskou známku recyklovat. Pří zpáteční cestě na přechodu Šentilj jsme byli zastaveni a Slovinci naši známku pečlivě zkontrolovali včetně uchycení na skle.

Michal
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
04. 08. 2011 13:33
Upozornění! Kupte si slovinské dálniční známky ještě v rajchu a rovnou si je nalepte. Známý se vrátil z dovolené a zvěstoval: Známky si chtěl koupit v Šentilju, v budce na parkovišti hned za hranicí. Ovšem hned za hranicí ho stopli chrabří slovinští policisté a dožadovali se pokuty 300 éček za jedno auto za to, že nemají viněte. Když je přesvědčoval, že si ji zakoupí támhle v budce, nezajímalo je to a na mapě mu ukázali, kde všude v Rakousku známky prodávají. Nakonec se nechali ukecat na 150 éček za obě auta s nějakýma kecama o blbých českých turistech. Takhle moc nás mají rádi naši bratři slovanští.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
04. 08. 2011 14:30
To se obavam, ze ho natahli. Kdyby se nenechal, tak cuknou. Uz to, ze mu slevili naznacuje, ze nebyli az tak silni v kramflecich.
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
04. 08. 2011 15:15
A dokládek byl? Proč ta sleva. Že by tolik lásky?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
04. 08. 2011 16:39
radarus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ovšem hned za hranicí ho stopli chrabří
> slovinští policisté a dožadovali se pokuty 300
> éček za jedno auto za to, že nemají viněte...
......
bohužel je to pravda, dálnice podle nich začíná okamžítě jakmile se na ni vyjede přes hranici pod hangáry dřvější celnice .... jiní lidé měli potíže, protože po výjezdu z celnice chtěli po cca 300 - 400 m za čárou odbočit na vedlejší silnici 437 do Šentiju.....tehdy sice pokutu po dohadování neplatili, ale museli si známku koupit i když ji nechtěli.....
Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 08:22
A co teprv ti chytráci, co si myslí, že SLO známku koupí hned na té první čerpačce za čárou. Riskují luxusní příplatek. Ale to není jen případ SLO, již mnohokráte jsem zde četl, že si dotyčný koupil např.A známku až na první čerpačce na dálnici. Každý je svého štěstí strůjcem.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 17:12
Tady šlo o neinformovanost a smůlu dohromady. Obě osádky netušili, že hned za tou hraniční plechárnou začíná dálnice. Čehož využili policajti a nestydím se napsat buzeranti buzerantský. Protože takhle sejmout lidi, kteří se dálnici nechtějí vyhnout a Slovincům chtějí věnovat 30 éček za podělaných 2 x 45 km dálnice, je fakt hloupá buzerace.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 17:50
to radarus:
Na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu je bez známky jen tak pustit nemohli.... chyba je na straně čechů, měli si vinětu koupit včas. Tahle lajdáckost, lenost nebo pohodlnost je holt stála pokutu. Oni by si policajti taky mohli stoupnout až za benzínku, ale proč by to dělali když tady mají víceméně jistej zdroj peněz na pokutách
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 18:17
Znáš to, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To samé je, když naši chrabří orgáni postaví radar hned za ceduli obce a buzerujou za rychlost 55 km/h. Prostě lajdák, nelajdák, tu známku si fakt chtěl koupit a dálnici použít, drahota nedrahota. Jenom mi to pak celé přijde nefér. Co bych ale chtěl v tomhle pokurv...ém světě. Aby se polivajti chovali férově a tepali opravdové zločince a piráty? Takhle je to mnohem jednodušší...
Pak se nemůžou divit, že je vidíme takhle:
[vtipy.netroof.eu]
Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 19:49
Nezda se mi, že by zrovna tihle (bosenšti poldove) byli prikladovi...bosenšti-hercegovšti jsou podle me porad dost laxni...alespon podle chovani...všiml jsem si toho za jednodenni navštevy BIH na jejich hranicich...nebo to byl jen ten prvni dojem?...
Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 20:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:43).
Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 08. 2011 22:32
Tak napadá mě jediná možnost ke každé věci:
1) Proč by nevybírali hned za hranicemi 150€,místo 15€(30€) - asi z toho mají pak prémie
2) Budky tam maj,protože když si někdo chce dál.zn.koupit,tak si tam dojde pěšky,když jí nemá,nebo prostě zaplatí 150€
Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 08. 2011 05:16
Na slovinské hranici A/SLO Spielfeld/Šentilj jsou velké výrazné tabule, které směrují auta s nalepenou dálniční známkou (vinjetou) do levého pruhu, auta bez vinjety do pravého pruhu a tam je prodejní místo, kde si známku koupíte a nalepíte. Další pokračování je pak zcela bez rizika. Pokud někdo projede bez známky levým pruhem, riskuje. Pro jistotu a bez fronty je možno koupit vinjetu předem, poslední možnost v Rakousku je čerpačka Gralla s nepřetržitým provozem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (06. 08. 2011 16:00).
jo
Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 08. 2011 07:53
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na slovinské hranici A/SLO Spielfeld/Šentilj jsou
> velké výrazné tabule, které směrují auta s
> nalepenou dálniční známkou (vinjetou) do levého
> pruhu, auta bez vinjety do pravého pruhu a tam je
> prodejní místo, kde si známku koupíte a nalepíte.

Pánové, tak by měla vypadat informace na fóru! Po přečtení předchozích příspěvků jsem nabyl dojmu, že bydlím na jiné planetě, nebo že právě čtu Blesk, nebo mi do uší natlouká blbosti Nova.

P.S.
Kdyby se psalo jen k věci, jak to udělal Vlada, to bychom si tady moc nepokecali, že?
Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 08. 2011 09:40
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na slovinské hranici A/SLO Spielfeld/Šentilj jsou
> velké výrazné tabule, které směrují auta s
> nalepenou dálniční známkou (vinjetou) do levého
> pruhu, auta bez vinjety do pravého pruhu a tam je
> prodejní místo, kde si známku koupíte a nalepíte.
> Další pokračování je pak zcela bez rizika. Pokud
> někdo projede bez známky levým pruhem, riskuje.
> Pro jistotu a bez fronty je možno koupit vinjetu
> předem, poslední možnost v Rakousku je čerpačka
> OMV Gralla s nepřetržitým provozem.


Koukám do mapy.cz a tam je poslední benzínka u Grally Shell (u té tankovat nechci) ne OMV!Jak je kvalitní benzín v Hrv?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 08. 2011 10:54
Stačilo do vyhledávání napsat "Natural" a našel bys třeba toto. Hned ve druhém příspěvku je odkaz na další vlákno, co to řeší také, i když původně bylo založené kvůli naftě.

Přesto ti to shrnu: ať jsem tankoval kdekoli a u kterékoli společnosti, nevšiml jsem si problému. A bylo jedno, zda jsem jel s litrovým tříválcem nebo 2,8 litru šestiválcem benzíňákem či dvoulitrem turbodieselem.
Pravda, do litránka nejradši tankuji Tifon Class EuroSuper 95 BS, přece jen mám pořád pocit, že se mi v tom malém motorku snažil nejvíc (změna směru větru během mého tankování je vysvělení dost málo realistické). Vyhýbám se však od jisté doby dálniční pumpě OMV Nadin, protože nerad stojím u stojanu pět minut po odjezdu toho přede mnou, abych se dočkal vynulování počítadla a mohl natankovat.
Ale o tom jsem v těch odkazovaných vláknech určitě někdy také psal.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 08. 2011 19:40
Chci se zeptat,když už bych najel na konci dálnice nadjezdem Draženci a byla by tam fronta,dá se sjet na Videm a pak an hranice Gradisce?Je tento přechod otevřen i v noci pro cizince?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 08. 2011 20:00
Na Cvetlin se dá odbočit nejen přes Tržec a Videm, ale i přes Podlehnik, Sp.Gruškovje a Zg.Leskovac. Jen je to pomalejší silnice.
Jo, a přes Gradišče se vůbec nejede, mineš jen odbočku k němu, silnice 690 vede přímo na hraniční přechod.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (07. 08. 2011 20:04).
Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 08. 2011 20:37
Nemyslel jsem město,ale sulnici Gradišče,jinak ten přechod Cveltin je průjezdný i v noci pro nás cizince?Tam by se kolona asi chytnout neměla!?!
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 08. 2011 23:04
Je otevřený celoročně, 24 hodin denně.
[forum.ihvar.cz] - viz příspěvek od uživatele Alf60
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 291
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.