Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska

Autor Vlada 
Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 05:02
Ahoj všichni,
navrhuji soustředit do tohoto vlákna stručný popis ověřených tras z různých míst republiky do různých míst v Chorvatsku. V různých vláknech na toto téma je jich dost, ale už je obtížné se v tom orientovat. Opět by to mělo ale být informační vlákno bez emocionálních výlevů. Pro zkušené harcovníky je to zbytečné, ti jedou zpaměti bez mapy i bez navigace, ale pro nezkušené to může mít cenu zlata. Příspěvky by měly obsahovat stručný popis trasy, vzdálenost, výhody i nevýhody. Aby vlákno zůstalo přehledné, mohla by se diskuze k němu odehrát na samostatném vláknu.
Pokud se tato myšlenka ukáže neúčelná, admin ji může smáznout.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 07:57
Zbytečnost
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 08:19
Řekl bych, že by to byla užitečná věc, ale:
- pořád se bude někdo ptát, protože spousta lidí nepochopila výhody vyhledávání (okénko s lupou nahoře),
- další velké skupině lidí vyhledávání nefunguje, protože nedokážou správně napsat ani jména projížděných měst
- ti, co by je dokázali správně napsat, si je už při prvním příjezdu přejmenovávají, "aby se jim název líp pamatoval"
- další se leknou každé, i neaktuální, informace, na kterou při vyhledávání narazí ("někde jsem slyšel, že..."winking smiley
- a pár se jich bojí kliknout na odkazy na oficiální stránky zastupitelských úřadů, nepřejdou na stránky s jízdními řády trajektů, protože "nejsou česky či slovensky",
zkrátka vidím to jako pokus spíše marný, než zbytečný.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 08:49
Hillyawning smileymluva,také jsem myslel marné než zbytečné,podívej se jaké hezké vlákno založil Fakta xxxxxxxxxxxx a jak to dopadlo,tady to bude to samé,vzpomeň si na mě.Vlada se snaží ale někteří foristé mu to kazí,mám pravdu?
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 14:05
O tom, jak od Znojma projet Vídeň, jsem psal už tady
Zpět na Znojmo je to podobně: z A2 se plynule přejede na A23. Z ní nikam neodbočovat, až na mostě přes Dunaj se šoupnout do pruhů značených směr Praha. Výjezd na z A23 na A22 má kilometr nula.Už na tabulích nad průtahem Vídní je ze šipek zřejmé, kam pruhy odbočují. No a po A22 se dojede až ke Stockerau, dál to plynule přejde do S3 a u Hollabrunnu se pokračuje po 303 na Hatě, dál po I/38 na Znojmo, Jihlavu, Kolín, Mladou Boleslav, až za Mácháč do Jestřebí, kde se osmatřicítka nakonec rozpouští v devítce.
Ale o tom psal ve svém příspěvku Petr jen o stránku dál.
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 20:29
A co to udělat takto:
Vytvořilo by se zamčené vlákno, kde by byly jednoduché itineráře jednotlivých tras. Itinerář by obsahoval údaje o vzdálenosti a předpokládané době jízdy podle jednotného "etalonu" (mapy google?), krátký popis (např. možná zdržení, nástrahy trasy, podíl dálnice/obyč. silnice, poplatky atd.) a charakteristiku (rychlá, ekonomická, jednoduchá, vhodná pro jízdu o víkendu atd). Výchozí body bych navrhoval jednotné, např. začátek D1 u Prahy, Jihlava, začátek D2 u Brna atd. Případné opravy nebo vložení nové trasy by mohl provádět pouze admin (nebo uživatel, kterému dá admin oprávnění) na žádost autora trasy. Možná by šlo udělat i to, že by si opravy mohl provádět autor příspěvku/trasy sám. Z každé trasy by pak vedl odkaz na vlákno, kde by se o příslušné trase diskutovalo. V jeho úvodu by byl příspěvek autora trasy, kde by mohl být podrobný popis cesty (třeba i s odjezdy trajektů) s fotografiemi průjezdních bodů a další důležité údaje.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 21:31
ale vždyť je to, ruku na srdce, všecho tady taková hra ....smiling smiley
- x nových přispěvatelů si vůbec nepřečte základní link [www.chorvatsko.cz], kde se dozví téměř vše a kdo není úplně vedle, tak do HR pohodlně dojede....
- v minulosti na tomto fóru už byly podrobně popsány všechny trasy, ovšem zahltilo se to plevelem, což 100% čeká i toto nové vlákno, pokud by ovšem nefungovali jacísi moderátoři ...zářný případ z dneška, kdy ve vláknu o Maďarech probíhají dlouhé debaty o krouťáku motorů...
- nováčci sem budou chodit dále, ptát se bez prohledání fóra na úplné ptákoviny a matadoři se sem budou chodit bavit....
- byl jsem 14 dní pryč a zde za tu dobu přibylo cca 800 nových příspěvků...zajímalo by mne, kdo by to vůbec nějak řídil nebo moderoval....
- už se chodím nějaký pátek a za tu dobu se všechny nápady k případným reformám rozplynuly....
- nechci být pesimista, ale takové jsou obecně asi všechna diskuzní fóra tohoto typu....

jímá mne děs smiling smiley, jak za bolševika jsem byl schopen jet ze západu Čech přes Bratislavu, Maďary, Sarajevo, Mostar do Makarské a zpět přes Záhřeb pouze s jednou rozdrbanou mapou 1:750 000 a kapesním průvodcem Jugoslávii s obrázky...
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
01. 09. 2010 21:46
mack,tvůj příspěvek vystihl naprosto přesně to,co se tady děje.Vládne zde anarchie a všechna vlákna obsahují všechno.Už jenom čekám kdy nějaký nováček založí x-té vlákno typu "netrefím do jugošky,poradte". spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 05:29
Alf 60 a Mack:
Přesně tohle jsem měl na mysli a plně souhlasím. Každé nezamčené vlákno se zaplevelí. Takže zamčené a topované vlákno typu FAQ (často opakované otázky) a k němu diskuzní vlákno. Kdyby admin zamknul "fakta", mohly by se trasy přidávat i tam. Admin slíbil, že bude mazat zbytečné příspěvky, ale je na dovolené. Nebo udělat ještě jedno zamčené FAQ vlákno pro trasy a i k němu diskuzi.
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 08:33
Přátelé, já si myslím, že neexistuje ideální trasa k moři, neboť každý jede jinam a z jiného města či vesnice. Někomu vyhovuje dálnice a jinému klid venkovských silniček. Někdo se potřebuje pochlapit za kolik to udělá (čas i spotřeba) a jiný má prostě dovolenou a cestu si dokáže užít.Proto ani vlákno, které by mělo jednoznačně ukázat ideální cestu nemůže existovat. A pokud je založeno, pak se promění v chaos jako většina ostatních.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 09:11
... Mack a Hill ... ( samozřejmě i další rozumné názory ) popsali naprosto reálný stav ... zřejmě zůstane u individuálních tras a individuálních rad ... byl to dobrý pokus Vlada
... když mě ...xy ... lidí oslovilo soukromou zprávou s otázkou na trasu ...
... rakouská A2 ... ze 138 km na Maďary po E66 ... Kórmend po 86 ... Zalabaksa ... z 86ky na Lenti ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ... HR ... ( někdo tomu říká Bessyho ... ale tak to asi nebude, protože nejsu první, kdo takto jezdí )
... tak jsem jednou odepsal s tím, že jsem popsal podrobnou trasu ... uložil a tuto verzi ( posílám tazatelům s případnou aktualizací ...tj. semafory atd . ... po soukromé poště ) ...
... asi ( pokud by to bylo vůbec možné ... a tento názor se tu již objevil ... tuším ... Hill ) byly by nejvhodnější a v daném materiálu nekomentovatelné ... návrhy tras s průjezdnými body případně grafickým znázorněním ... v přehledném Adminově materiálu na stránkách O Chorvatsku ...ostatně, základní informace v tomto smyslu tam jsou ...
... a jinak pomož Pán Bůh ( a dobrotiví kozáci z Fóra ) ... všem začátečníkům, kteří zde byli, jsou a budou ... co Fórum o Chorvatsku bylo ... je ... a bude ... thumbs up
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 15:26
Tak jako Jadran,jeho krásy,majestát hor jež ho provázejí a vše co k tomu patří,byl,je a bude.Na rozdíl od nás....
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 15:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:26).
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 16:18
Fido, takové nové forum netřeba zakládat, už je tady: Místa v Chorvatsku.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 16:18
Citaci
Bessy napsal
...návrhy tras s průjezdnými body případně grafickým znázorněním...
_______________________________________________________________________

Bessy, těší mě, že mi přičítáš autorství užitečného nápadu, ale tentokrát to byl Alf60.
Já bych totiž navrhoval itineráře až od našich hraničních přechodů (jsou aspoň označené jako vstup do jiné země a asi ještě dlouho budou) nebo vždy od poslední pumpy před nimi, protože tam mnoho lidí nuluje denní počítadlo kilometrů.
Ne, že by se mi nezamlouval jako výchozí bod například výjezd D1 Jihlava (lze odtud počítat cestu po D1 stejně jako po I/38), ale to je zase jen pro někoho, takže to nemá smysl.
Každý ať si v tuzemsku trefí na "ten svůj" hraniční přechod sám. Když neumí číst mapu a nemá nebo neposlechne navigaci, má pořád s sebou kušnu, kterou se v domácí řeči snadno doptá. Za hranicemi s tím už někteří mohou mít problémy, tam itík potěší a třeba i pomůže.
Nosnou myšlenku tu ale vyslovil Mack a souhlasím, že do Jugošky s objížděním Rakouska obloukem....: projezdil jsem také většinu Evropy dřív, než jsem jsme se u nás dostali k použitelnému internetu. Autoatlas Evropy mi musel stačit pro hrubou orientaci, sbírku map mám ze zemí, kde jsem potřeboval trefit přesněji, prostě jsem někde cestou, obvykle na pumpě, mapu koupil. No, a když jsem někde zakufroval, aspoň jsem viděl něco, co jiní ne.
Ovšem pravda, jsou mezi námi tací, co netrefí ani s glóbusem Středočeského kraje - tuhle jsem kolem půlnoci telefonem navigoval jednoho, co třikrát projel náměstím v Mnichově Hradišti, protože nechtěl odbočit na Českou Lípu ani na Prahu. Chtěl na Kněžmost a Jičín, jenže takovou tabuli nepotkal, ta je totiž až na tom obchvatu, co vede na Prahu a Českou Lípu... pravda je, že po půlnoci si netroufal zastavit a zeptat se party před hospodou...

Ale to už jsem zase tak nějak OT.
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 19:39
Rakouská A10 je nádherná a kromě toho je tam spustu tunelů včetně toho nejdelšího (Karawanken) a to se našim dětem moc líbí !
Druhý důvod : pokud kupuji slovinskou vinětu, ať to není kvůli 20km - takto fičíme po jejich dálnici více, než 100km ! Kromě pár přejezdů (KT-Deggendorf, Landau-Salzburg, Novo Mesto-Karlovac, konec HR A1-Ulcinj) je to celé po dálnicích ! 1450 km celkem !
Nikomu nevnucuji svůj názor - to předesílám, ale když se podíváte na připojenou mapu, kromě té červené mi vše ostatní přijde alespoň pro valnou část Čech jako "nechutná objížďka" !!!

Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 20:42
1OO míst odjezdu z ČR
1OO jných cest
1OO nárorů a pohledů
každý si musí ušít tu svoji cestu z informací které jsou zde k mání

to Fido:
nemáš pravdu
jsou zde lidé kteří nejsou tak zkušení jako někteří z nás kteří jsme v HR byli několikráte a chtějí informace aby se nedostali do problémů a zdárně dojeli do HR
jen podotýkám že těmto lidem mile rád pomohu
když to tak letmo sečtu tak jsem byl v HR cca 30 x
a prožil tam cca půl roku svého života takže vím své o cestách tam i zpět
za 15 dnů vyrážím opět a to jedu ne po "svoji trase" ale přes Rakousko a Slovinsko
díky Mirusovi tu jejich dálnici ve Slovinsku objedu.
nebýt jeho tak dojedu do Slovinska najedu na dálnici a jsem v p....
toš tak o tom to asi je
jsou zde lidé kteří toto forum !zasviní! a pak se v tom ti nově příchozí těžce orientují
AMEN
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 21:30
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:26).
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
02. 09. 2010 23:34
... Fido ... na Mirusovu trasu s detailními úseky ( ale to se týká i in0xe a dalších ) s povděkem reagovalo více čtenářů Fora ... takže na tom nevidím nic špatného, stejně jako když dal " k dobrému " detailní popis trasy sám Rohal ... Maďarskem od Rajky až " dolů "... lidi to zajímá a je to rozhodně pozitivnější, než v rámci neustálého mentorování napsat Rohalovi jen proto, že jede podle Mirusova plánu ... jedním dechem " neuměl bys číst ani psát thumbs down... ale nemyslím to ve zlém ... thumbs up"
... když jsi tady psal o svých problémech s turbem a následných technických starostech se svým autem ... rozhodně by mě nenapadlo napsat Ti něco negativního, když máš s něčím potíž ... nebo Ti psát něco o tom, aby jsi s tím neotravoval nebo si zašel do pořádného servisu ... a dodal ...... " nic ve zlém " ...
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 09:14
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:25).
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 09:44
Chce to klid,,měl jsi pravdu s těma cestama a mapama............ bohužel jsi se dotknul ROHALA a MIRUSE a hlavně VELKÉ MORAVY ................. a ta Tě semlela a okamžitě DALA k lepšímu problém s TURBEM. Nic si s toho nedělej, ale pamatuj na zklidnění FORA jsem tady já. Mě už znaji a tolerujou. Napsat svuj NÁZOR zde na foru ..........tak jěště zdaleka nemáš vyhráno..........koordinátor FORA ........... adm. KALACH
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 09:49
... Fido, nic ve zlém, ale Rohal si z Mirusovy trasy vytáhl hlavně špeky, které jsou " o flastr " a které měl aktualizované ...
tak to chápu já ... smiling smiley
... P.S. taky mě čeká řešení turba ... ach jo ... prosím Tě ... doufám, že to není Tvé loučení ten pozdrav " tak se tu mějte fajn "
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 13:42
Fido také nic ve zlém
ale je to pro mne jednoduší
samozřejmě že bych si trasu našel
ale Mirus ji má vyšperkovanou
kde by mě napadlo odbočit na "první" křižovatce vlevo když všichni jedou rovno a tím se vyhnul centru a průmyslové zóně
stejně jak už tu někdo píše je tato trasa rychlejši
nehledě na ty kruhové objezdy těch je tam pět
někdy si přečtu poznámky že někde je u KO vysypaná hromada písku a že ten kruháč je zpoplatněný tak proto volím Mirusovu trasu nehledě na to že se na Hvaru potkáme

nechci tu ani psát kolik lidí mi soukr psalo a poděkovalo za ten detailní průjezd Slovinskem co mám ve "své" trase popsaný.
a kolik lidí se ke mě přidalo co tam v Lendavě bloudili.

Kalachu,Kalachu nerýpej nebo jak si OVĚŘÍM tebe ..... tak na tebe zítra z Hostýna (Pouť muklů) spustím všechny blesky a z web kamery pohrozím.smoking smiley
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 16:24
ja do Chorvatska trefim vcelku dobre, ve Slovinsku se dalnici taky krasne vyhnu, ale dodnes nevim co jsou to ty trasy podle Bessyho, Miruse a mozna i dalsich. To mi doposavad nejak uniklo. Ne ze by to bylo dulezity, ale kdyz se tu o tom bavite, tak me tak napadlo, ze vlastne nevim o jake ceste je rec. Je to jen postreh, nemusite mi to hledat, neni treba.... letos urcite uz ne grinning smiley
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
03. 09. 2010 23:55
Celkom súhlasím s Rohalom. Pred pár rokmi som pred prvou cestou do HR takmer všetky informácie našiel tu. Keby si vtedy niekto povedal - nemá význam o týchto informáciách písať, nemusel som sa dozvedieť nič. Ďalšie info pred 2 rokmi napísal Brad a odvtedy som objavil aj Bosnu. Akurát Brad už dlho nepísal, neviem čo s ním je. Nie je to o tom, že nepozriem do mapy, ale o tom, že prijmem názor niekoho iného a svitne mi. A názor - Veľká Morava? Je tam dobrá partia ľudí, ale čo Kvetaca a Ivak z Prahy, Rosmarine a Tomm od ČL a ďalší. To nie je Veľká Morava, to je o niečom inom.
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
21. 09. 2010 19:08
V Chorvatsku a Černé Hoře jsem byl asi 8x. Poprvé ještě v Jugoslávii v Petrovacu a naposledy před 5ti lety v Budvě. Mezi tím Krk, Pelješac, Igrane, znovu Pelješac a tuto neděli jsme se vrátili z Igrane. Pokaždé s mapou a bez problémů. Tentokrát jsem chtěl jet kousek mimo dálnici a na tomto fóru jsem našel trasu Ilz - Bad Radkersburg - Ptuj. Hill to má perfektně projetý a jeho rady mi dost pomohly. Jinak bych asi jel přes Mureck. A rozhodně jsem nelitoval - bylo na co koukat. Rovněž trasa přes Vídeň v neděli večer ve špičce s jeho itinerářem bodla. Jinak bych asi skončil někde na obchvatu u letiště. Takže v tomhle je fórum k nezaplacení. A vtom vidím jeho největší přínos. Ještě jednou dík.
mirekxy
avatar Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
21. 09. 2010 23:28
Když ono to v mapě vypadá tak jednoduše, ale jet podle toho, ba dokonce udělat si podle mapy itik, to leckdo nezvládne. Ne, že by nechtěl, ale nezvyklé vzdálenosti a dlouhá doba jízdy značně zhoršuje odhad, kdy a kde odbočit, zmást dokáže i nezvykle lepší dopravní značení směrů a cílů, někomu připadají názvy měst čím dál stejnější a nezapamatovatelnější, tak bloudí... takovým se tu snažíme pomoci vysloveně polopatistickými radami až do úplného zaplevelení vláken.
Před lety oznámil švagr, že ve stejný den, jako my do Žuljany, jedou do Kleku. Že to mají od cestovky, ale s vlastní dopravou. Povídám, ať jedou s námi, my jen jedeme o kousek dál, ale on že ne, že mu kámoš říklal, že mají napsanou trasu přes Brno, Bratislavu a Budapešť. Nakonec se tedy rozhodl, že pojede s námi, protože stejně nemohl odjet už v pátek po ránu s ostatními.
Vyrazili jsme ve dvě odpoledne pro nás obvyklou cestou Kolín - Znojmo - Vídeň - Graz - Maribor - Zagreb - Karlovac - Knin (to se ještě jezdilo po ličké magistrále) - Cista - Brela.... V Kleku jsme byli po poledni, on vytáhl ten itík od Autoturistu, kde jako budou bydlet, a koukám: tam byla napsaná trasa, kterou jsme právě projeli.
Nastalo esemeskování, kde jsou ti ostatní, a přišla odpověď "Slunj"... tak jsme je tam nechali a jeli dál.
Ostatní zatím jeli za jedním chytrým, co si teprve v Maďarsku přečetl ten itík a, protože předpokládal, že ti za ním (podobně, jako můj švagr) to také ani neviděli, "vždyť on cestu zná", koukal se dostat na psanou trasu. Kdo ví, kudy jeli, zprávy jsou pouze o Zadaru a Splitu po Jadranské... najeli o 280km víc a jeli to o 9 hodin déle...prý na ně byl skvělý pohled, když zjistili, že nejen nedorazili jako první, ale že jeli úplně jinudy, než stálo v itíku.
Že by si někdo z nich připustil vlastní lenost nebo neschopnost kouknout do itíku a mapy, že by mu v takové anabázi včas zabránil? Ani náhodou. Odnesl to ten chytrý, že je tak pěkně povodil po kusu Evropy. Ještě dnes mu to sem tam někdo připomene, a to už bude 8 let...

Sice to bylo trochu OT, ale pro dokreslení. Někdo prostě dokáže zabloudit na vlastním dvorku a to i několikrát denně, někomu stačí chvíli upřeně zírat do autoatlasu a přejede Evropu od Balkánu po Skandinávii zpaměti a dokonce včas přibrzdí před vracečkami za horizontem na 840.kilometru, protože v mapě je viděl. Fotografická paměť je k nezaplacení. A mezi těmito extrémy je pestrý sortiment cestovatelů tvořící většinu, které třeba stojí za to poradit.
Ovšem, komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.
Re: Ověřené trasy pro cestu do Chorvatska
24. 10. 2010 21:29

Trasa přes Rakousko - poradil (a dobře) - Hill.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.