Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice

Autor pepino333 
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
16. 06. 2011 12:37
a kdyby návod od Miruse z "Fakta pro cestu do Chorvatska" nestačil, TADY je možnost stáhnout soubor v pdf, letos jsem to zpracovával rodičům. Doplněno ještě o foto z Google Earth + průjezd Vídní ve směru na Brno...
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
16. 06. 2011 14:03
michalhk dík, staženo, uloženo a vytisknuto, podle tvého návodu se nedá zablouditthumbs up
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 10:12
Docela se divím že nikdo nejezdí přes Spiefeld -starý hraniční přechod-Pesnici-velký kruháč(není zpoplatněn) ,je to čtvrtý exit (toto je stará cesta když ještě neexistovala ve Slov.dálnice) směr Lenárt.V Lenártu na světelné křížovatce se dáte doprava a už to valíte do Ptuje.V Ptuji na první světelné křížov.zahnete doleva následují dva kruháče a na tom druhém se dáte doprava a pak stále rovně přes na nový most (v noci nasvětlený tak že už je vidět z dálky) a pak přes další kruháč rovně a už to valíte na dálniční sjezd který není též zpoplatněn pak hurá směr HR-Záhřeb.Cesta je rychlá,KRATŠÍ než přes Mureck a silnice je opravená(žádné díry a výmoly)smileys with beer


Při cestě do HR jsem potkal pouze 2 auta mezi Spielfeldem a Lenártem Bylo to kolem 2hodiny ráno a jel jsem v plné sezóně.
Při ceste zpět to bylo podobné.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil SLuděk (17. 06. 2011 11:02).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 10:20
.. asi ji letos zkusím místo Murrecku, sice je podle navigace asi o 7km delší, ale měla by být rychlejší
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 10:39
mě ale navigace ukázala že je tato cesta kratší.Přes Spiefeld jezdím pravidelně a je skutečně rychlá.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 10:41
Také ji letos chystám prubnout.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 13:09
Ale pořád je možnost, že nechtěně najedeš na placený úsek, přes Mureck to nehrozí !
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 19:00
Rozdíl mezi tím jestli pojedete přes Mureck nebo přes Spielfeld(Pesnica) je pouze 1km ve prospěch trasy přes Mureck, co se týká času tak je o něco málo rychlejší trasa přes Spielfeld - 5minut. Tož asi tak
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 19:28
Mám jeden dotaz, kde se na trase Ptuj-Mureck v noci po 24.hod.dá zakoupit Rakouská dál.známka? (že by Ptuj?) Díky.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 20:23
Tak jsem našel, že v Ptuji je benzíka non-stop / [www.petrol.si] a dálniční známky mají v nabídce. Na rakouské straně před nájezdem na dálnici jsem zatím žádnou non-stop čerpačku nezjistil.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
17. 06. 2011 21:07
Klidně bych to riskl k první benzince na rakouské dálnici. Už jsem to tak udělal několikrát (a ve dne) a nebyl jsem při kupování známky sám.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
18. 06. 2011 07:42
Taky mám chuť letos zase aspoň v jednom směru objet dálnici a dát to na nebo z kruháče u Pesnice do nebo z Lenartu. Nikdy jsem tam nejel a tak bych to mezi kruháčem a Lenartem obhlídnul. Pojedu tam kolem poledne tak bych i něco viděl. Podle navi je to snad i kratší než Mureckem. Tam jsem jel asi před 2 roky a cesta byla místy děravá.
Tom
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
18. 06. 2011 08:15
Když jedu na více jak 10dní, tak cestou tam vezmu dvě navazující 10-denní a je to. Nemusím to potom cestou zpět řešit. Chápu to v případě, že vyrazím nablind a nevím, esli tam budu delší čas. Jinak - beru to přes Slovinsko nejpopsanější trasou. Mureck - Lenart - Ptuj - kruháky a šup dolů za teplem.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
18. 06. 2011 08:34
Pojedu na víc jak 20 dní a s 2 dětmi člověk nikdy neví, kdy se bude muset vracet, tak nemohu druhou zpáteční známku(Rakouskou) označit dopředu. Jedině zpáteční známku koupit, jestli to jde neoznačenou a v případě návratu si ji nějak označit sám. Jak jsem včera pátral, na rakouské straně směrem k dálnici všechny pumpy zavírají kolem 22.00



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mafl (18. 06. 2011 09:32).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
18. 06. 2011 09:19
mafl když jedeš na víc jak 2é a vejdeš se do 30 denní, tak kup rovnou tu. Stojí 30 stejně jako dvě týdení.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
18. 06. 2011 09:21
to Racetinger: mafl nejspíš mluví o rakouské známce
to mafl: neoznačenou známku by ti neměli prodat, nesmí se to



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (18. 06. 2011 09:22).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
19. 06. 2011 20:03
Mám dotaz, na ty, kteří již objízdnou trasou přes Slovinsko jeli - je to letos stejně jako loňský rok? To jsme tuto objízdnou trasu jeli, naprosto vpohodě, teď ale manžel přišel z práce s informací, že za Ptujem, při nájezdu na konec dálnice, stojí policajti, a ti co nemají známku, platí pokutu - těch 20m je prý dálnice - víte o tom někdo něco prosím???
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 00:43
Tak ten kousek dálnice by neměl být zpoplatněn,je tam prý i cedule,že to není dálnice,ale možná ceduli posunuli,kdo tam už jel,je to stále při starém?
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 05:34
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V pátek 20.5. jsem po 2 letech jel trasu, zde
> podrobně popsanou Mirusem. Během zimy se nic
> nezměnilo, vše je tak, jak Mirus popisuje. V Ptuji
> přibyly ukazatele, velmi dobře označující cestu na
> Záhřeb. Kdo tedy zapomene, na kterém je právě
> kruháči, nic se nestane smiling smiley Od exitu 226 v Rakousku
> po napojení na silnici č.9 za Ptují mi to trvalo
> 52 minut při jakžtakž dodržování rychlostí (časně
> odpoledně, v této době provoz velmi slabý - jediná
> kritičtější místa byla na semaforech v Lenartu a
> Ptuji). Zdůrazňuji: nenechte se zmást velkými
> zelenými cedulemi u mimoúrovňové křižovatky, kde
> se obchvat Ptuje napojuje na silnici / dálnici
> směr Macelj / Maribor !!! Jsou na nich i symboly
> dálnice, ale ve směru na Macelj jsou dočasně
> přelepené. Dálnice na této mimoúrovňové křižovatce
> končí a ve směru na Macelj je to normální silnice
> č.9 bez známky. Když se napojujete na silnici č.9,
> vidíte značku konec dálnice mírně za sebou, tedy
> ve chvíli, kdy se na dálnici / silnici Maribor -
> Macelj připojíte, opravdu nejste na dálnici a ani
> centimetr této trasy není zpoplatněným úsekem s
> povinností mít známku. Když na 5.kruháči jedete
> rovně, pak vás silnice již sama navede směr
> Macelj, pokud zůstanete v přímém směru a nebude
> nikde odbočovat.

Takže vše při starém. hot smiley
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 09:22
Jurajs, děkuji,toto jsem četla - je to ale informace z konce května, kdežto info o tom že je kus zpoplatněný je teď z června - najde se tu někdo kdo tudy jel teď v červnu prosím?
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 10:11
Pojedu tudy zítra, když najdu někde wi-fi, podám informace. Ale nepředpokládám, že se tam udála nějaká změna.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 10:21
A ještě z druhého fóra: Cesta
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 10:40
Jurajs, díky moc moc - my jedeme v pátek tak abych věděla na co se připravit ;-)
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
20. 06. 2011 12:23
Krepi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak ten kousek dálnice by neměl být zpoplatněn,je
> tam prý i cedule,že to není dálnice,ale možná
> ceduli posunuli,kdo tam už jel,je to stále při
> starém?

Samozřejmě, že to dálnice není. A ještě dlouho asi nebude. Jel jsem tam v sobotu, nikde žádný policajt.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 17:00
Mám dotaz
Nejel jsem přes Ptuj 2 roky.
Mohl by mě někdo popsat pořadí těch kruháčů,jak odbočovat.
Je tam tuším 5 kruháčů v cestě na nový most.
Luisi?
V Ptuji První světelná doleva a pak........
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 17:06
Mirus napsal:
Na okraji Ptuje (první světelná) ostře vlevo po obchvatu přes průmyslovou zónu, (vyhneš se městu) následují kruháče: první-rovně, druhý-vpravo,třetí-rovně, čtvrtý zase vpravo a najíždíš na nový most přes řeku Drava, která tvoří po jeho levé straně Ptujské jezero (mnoho vodních ptáků), potom patý kruháč-rovně.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 17:43
Dík
Jen pro ty co tam letos jeli.
Je tam něco na co si dát bacha?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (21. 06. 2011 17:44).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 19:25
JJ, pěkněs to uďál, máš plus bodyawning smiley)
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 19:47
Jo jo, jsem objížděč. Jezdím tama pravidelně.
Přesně jak to popsal Mirus a jeho popis vložil MichalHK.
Takže znova - 1. světelná doleva směr Dornava, 1. KO (kruhový objezd) rovně, 2. KO doprava, rovně kolem prům. zony, 3. KO rovně (eventuelně doprava cca 50m na pumpu Petrol - levné poh. hmoty - Ormoška cesta), 4. KO doprava - jinam to ani nejde, a jedeš přes most, 5. KO rovně a následuje nadjezd nad dálnicí s připojením na dálnici, která v těchto místech už není zpoplatněná. Směr Zagreb. Nezmatkovat, neotáčet se na plné čáře, to je důvod pro slo. policiii k zásahu.
Ve čtvrtek tamtudy pojedu zase.
Pokud z nějakého důvodu v Ptuji mineš 1. světelnou na Dornavu, nic se neděje. Jeď dál furt rovně až na křižovatku (nevím jestli je světelná - nejezdím tam) se směrovkou na Ormož. 1. KO rovně, kolem pumpy Petrol (to je ta zmiňovaná pár řádkú výše) po pravé straně silnice, 2. KO doprava (to je ten z první varianty pod číslem 3), další KO doprava, most, další KO rovně a nájezd na nezpoplatněnou dálnicu, která po 100m končí. Pochopitelně směr Zagreb.
Jo, za 2 roky se nezměnilo nic. Aspoň vloni v září to bylo stejné.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
21. 06. 2011 23:05
Cestou zpět lze jet na na sjezd do Ptuje,kde na najíždělo směr Zagreb?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 121
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.