Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice

Autor pepino333 
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
09. 06. 2011 10:02
Posunuji nahoru, ať ten kdo chce dálnici objet se nesere do vlákna Dálnice Slovinsko 2011. děkuji
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
11. 06. 2011 18:00
podľa vzoru z mýtnice, tiež video pre menej zručných v navigácii

Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
11. 06. 2011 20:30
Pepino-všechno to je blbost, tam co píšeš jsou přes silnici dva panely a tři nákladáky písku :-)
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 08:25
Jak dokážou někteří lidi zaflákat vlákno blábolama a rádoby ftípkama to je neskutečný. tačilo by jen odpovědět na sebetrivialnější otázku cca 2x-3x a vlákno by samo zapadlo. Jak se tu rozhořčujete o zaplevelování a plevel sejete ve velkém je fááááákt síla. Vaše bláboly o objíždění čehokoli, třeba vaších starých sousedama je opravdu přínosné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (12. 06. 2011 10:16).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 10:30
Od Tebe to sedí. Místo toho, aby sis přečetl nejčerstvěji obnovovaná vlákna o trase mimo dálnici, pokládáš dotaz na již zveřejněnou věc do jiného vlákna ("Už jsme objeli...." )
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 14:49
Zde je to o ničem a o ojíždění sousedek a sousedů.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (12. 06. 2011 16:40).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 15:47
Dotaz? Co jsi hulil? Tak to mě ještě nenapadlo napsat.....zasírám vlákno ,ale směju se ještě ted........jasně hulit se dá cokoliv....škoda sibiročka je v TURECKU tam snad žádná objíždka nebude , do uterka to musim vydržet...........snad kondor nespadne.......hoši jen tak dál mam dobrou náladu a to nehulim nic.........
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 16:10
Můžete mi říct proč tedy každý odpovídá v tomto vláknu?Serte na to a nereagujte nebo se to opět rozroste v píčoviny jako jiné vlákna,jedno vlákno tady už je o objížďce a to stačí.Jestli má někdo mindráky a chce si z nás dělat prdel tak ať si sem píše sám a ono ho to přestane bavit až zjistí že si ho nikdo nevšímá.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 16:31
Každý neodpovídá ....jenom já........ a jsem přes ty mindráky jo a budu si tu teda psát sám , ale nejsem si jistej ,že mě to přestane bavit. Ale nápad to špatnej neni ...........zakázat přátelum ,aby sem psali ............to si nedovolim ani já a natož psát náké ošklvé slova.........
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 06. 2011 18:36
Tak k tématu: Osvědčená objížďka dálnice ve Slovinsku je přes Lenart a Ptuj. Kilometrově je to stejné a časově je to plus 20-25 min. Konec dálnice u Ptuje je i nadále koncem a Slovinci nepopojeli ani o metr a ani se na takovou činnost nechystají. Zde se tedy najede z kruháčů od Ptuje na konec dálnice, který nepodléhá vinjetě a zpět se najede na ni najede a těsně před označením dálnice s vinjetou se odbočí do Ptuje a dál po kruháčích. Je to osvědčené, protože zde nehrozí zácpy jako v Mariboru, nebo náhodné špatné odbočení na H2 či jinou zpoplatněnou silnici. Je to plynulá jízda bez semaforů a dalších příjemností Mariboru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (18. 06. 2011 07:36).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 12:00
14 dní sleduji webkamery na hraničních přechodech z SLO do HR [www.hak.hr] . A všiml jsem si, že denně jsou kolony ze SLO do HR a to na všech monitorovaných přechodech. Na přechodu H/Hr v Goričanu (starý přechod) nebyla kolona ani jednou.Tak si říkám že kilometrově kratší cesta přes Slovinsko se degraduje stáním v kolonách na hranici+ pro nepoučeného cestovatele bezradné bloudění po cestách (viz. poslední příspěvek od Racetiger).Tak mi nakonec vychází že nejlepším kompromisem je tzv. "Bessyho trasa" přes A,HU do HR.Už vidím zas tu reakci.Soráč ale stát v koloně jen proto že si ušetřím cca 40 km se mi opravdu nechce.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 12:54
Darko ale nejsou tu jen Moraváci,co bych dělal v Madarsku když jedu z Prahy?jezdim v noci a žádný kolony nejsousmiling smiley
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 13:39
Zdarec všichni
mohu potvrdit že cesta přes Spiefeld,kruháč za Pesnicí- 4výjezd (který opravdu není zpoplatněn) dále Lenárt a Ptuj ( v Ptuji přes obchodni zónu,jsou tam 4 kruháče)a přes nový most (v noci krásně nasvícen )na dálniční nájezd (není zpoplatněn) a dale po původní trase do HR kde se setkate stěmi co zaplatili Slovinskou dálniční známku. Tuto trasu vřele doporučuji protože trasa přes Pesnici je velmi málo využívaná ( v noci jsem jel uplně sám,potkal jsem 3 auta a přes den to nebylo o moc horší) a silnice je v perfektnim stavu.V HR dálnice platim jedině kartou-je to rychlé,pohodlné a nikdy jsem neměl žádný problém.Užijte si dovču a už se těšíme Tuto trasu jsem jel vloni v srpnu.Jezdím v noci a žádné fronty jsem nezaznamenal jezdím do HR pravidelně od roku 1997
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 13:52
karelhorvath napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko ale nejsou tu jen Moraváci,co bych dělal v
> Madarsku když jedu z Prahy?jezdim v noci a žádný
> kolony nejsousmiling smiley


ok,myslel jsem pouze ve dne.Výše uvedené samozřejmě platí pro ty co jedou od Vídně.Jinak našel jsem už zase cestičku : Ilz (sjezd z rakouské A2 před Grazem) ,Riegersburg,Feldbach,Gornja Radgona,Lenart,Ptuj,Macelj,Zagreb. 191 km 3:00 h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (13. 06. 2011 13:54).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 16:20
Vdaka za prijemnu spravu. Popisanu trasu budem tiez absolvovat.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 18:56
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Jinak
> našel jsem už zase cestičku : Ilz (sjezd z
> rakouské A2 před Grazem)
> ,Riegersburg,Feldbach,Gornja
> Radgona,Lenart,Ptuj,Macelj,Zagreb. 191 km 3:00 h.

Ale to se nevyhneš ucpanému přechodu, jak píšeš o příspěvek výše :-)
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 19:05
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Jinak
> > našel jsem už zase cestičku : Ilz (sjezd z
> > rakouské A2 před Grazem)
> > ,Riegersburg,Feldbach,Gornja
> > Radgona,Lenart,Ptuj,Macelj,Zagreb. 191 km 3:00
> h.
>
> Ale to se nevyhneš ucpanému přechodu, jak píšeš o
> příspěvek výše :-)


jedu přes noc.budu tam v cca 1 hod. ráno,takže nepředpokládám nával.Doufejme...
Nonstop benzinky na trase přes Lenart
13. 06. 2011 19:58
Ahoj, pozítří pojedu poprvé Lenart-Ptuj, budu tam projíždět kolem třetí ráno - je tam prosímvás nějaká nonstop osvědčená benzínka i s doporučeným kafem nebo byste mi radili to odbýt raději ještě na rakouské dálnici? Předem díky (ať sem pak nepřidávám nový, sice zdvořilý, ale přecejen příspěvek o ničem :-)
avatar Re: Nonstop benzinky na trase přes Lenart
13. 06. 2011 20:45
michale, samotného mě to zajímalo, jestli bude při objíždění dálnice v noci nějaká benzínka otevřená a vypadla mi na celé trase pouze TAHLE
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
13. 06. 2011 21:48
Vzhledem ktomu že tu trasu jezdím pravidelně,tak na trase Spiefeld -Ptuj není v pozdních nočních hodinach otevřena žádná benzínová pumpa,jedině snad v Ptuji jak je o zde o řádek výš odkaz.Ale to se musí odbočit z trasy-ikdyž to není daleko.V Chovatsku si to stím kafíčkem na pumpě vynahradíte.Já pravidelně stojím na OMV asi 50km za tunelem Malá Kapela ,tam doplním naftu a kafčo tam mají vynikající. 18.8 vyrážíme směr Split-Podstrana.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
14. 06. 2011 12:03
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ok,myslel jsem pouze ve dne.Výše uvedené
> samozřejmě platí pro ty co jedou od Vídně.Jinak
> našel jsem už zase cestičku : Ilz (sjezd z
> rakouské A2 před Grazem)
> ,Riegersburg,Feldbach,Gornja
> Radgona,Lenart,Ptuj,Macelj,Zagreb. 191 km 3:00 h.

To je velmi příjemná zkratka, jel jsem. Pěkné výhledy na štýrské kopečky a Burgenland. Při ucpaném Macelji je možné jet na Ormož a Varaždin.
Re: Nonstop benzinky na trase přes Lenart
14. 06. 2011 16:36
Michale. jedes ze stredy na ctvrtek, nebo uz ve stredu rano? My jedeme do Splitu ze stredy na ctvrtek 15.-16.6. Chystam se take objet dalnici, ale nikdy jsem to nejel.Tak bych uvital,kdybych potkal nekoho, kdo tu trasu pojede ve stejnou dobu take. Budeme okolo 4-5 rano na SLO hranicich
Re: Nonstop benzinky na trase přes Lenart
14. 06. 2011 21:18
Vloni v září jsem dal na radu HILLA a jel tudy: ILZ....atd, jak píšete výše. Super trasa, nezajedete si a je to zpestření po štrece po dálnici - jak tam tak i zpět.
Mirek.

Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, zatáčky.
> První taková serpentina na B66 je hned na kraji
> lesa po výjezdu z Ilzu (1,5km z náměstí), při
> cestě zpět na ni mysli hned za Kleegraben.
> Další, už ne tak krutá, je opět na kraji lesa mezi
> městečkem Riegersburg a vesnicí Bergl, co je tam
> čokoládovna a před ní zajímavé plastiky (12km z
> náměstí v Ilzu). Je hlavně nebezpečná při zpáteční
> cestě, když se přehoupneš přes horizont a vyrazí
> ti dech výhled na hrad Riegersburg a zapomeneš
> dávat bacha na cestu.
> Za 20.km z Ilzu, až v Gniebingu projedeš bránou,
> dávej bacha, B66 se tam točí na obchvat Feldbachu
> vlevo. Průjezd městem není sice problém, město je
> to pohledné, ale po obchvatu je to rychlejší. Jde
> o to, čemu dáváš přednost. Jinak i na tom obchvatu
> je dobře dodržovat omezení rychlosti, předminulý
> týden tam stáli s radarem na sedmdesátce.
> Na 28.km z Ilzu (za vesnicí Untergiem) jsou další
> dvě vracečky (na zpáteční cestě je čekej za obcí
> Klausen).
> Cestou tam za 32.km z Ilzu na vjezdu do
> Gleichenbergu dávej pozor, je tam foticí radar. Na
> zpáteční cestě jsem si žádného nevšiml.
> Jinak ta cesta nemá žádné větší záludnosti, snad
> jen na zpáteční cestě z Bad Radkersburgu po B69 je
> třeba za obcí Halbenrain dávat pozor, abys
> nepřejel odbočku na B66 směr Vídeň, tabule jsou
> uprostřed křižovatky, tedy vpravo, a proti
> obvyklému značení poměrně nevýrazné.
>
> Ve Slovinsku doporučuji jet z Radgony po silnici
> č.3 směr Maribor až do Lenartu, tam na světlech
> odbočit po 229 do kopce kolem kostela na Ptuj. A
> zpět z Ptuje také přes Lenart. V Ptuji za semafory
> v levém oblouku je totiž značená na výjezdu ještě
> jedna odbočka vpravo do G.Radgony (po silnici 712
> a pak se promotat podle cedulí k silnici 714 a po
> ní až do G.Radgony), ale tou jsem jel jednou -
> poprvé a naposledy: i když je asi o 2km kratší,
> než přes Lenart, je podstatně horší a pomalejší.
> Ale zase říkám, podle toho, co preferuješ.
> Slovinske gorice jsou krásné, nespěcháš-li moc,
> jde si po nich pojezdit a dát očím nažrat, aby nám
> nechcíply...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekxy (14. 06. 2011 21:20).
Re:
14. 06. 2011 22:50
2 smartin:
Vyrážíme ve středu před půlnocí - chci nakládat někdy po zatmění ;-)
Takže pokud se nezaseknem v A, měli bychom vám tam proklestit cestu o nějakou hoďku dřív
Taky jsem v objíždění SLO nováček :-) ale teď jsem aktualizoval i navigaci, a žádná z variant, kterou to nabízí, se doslovně neshoduje s těmi popisy, co jsou tu různě rozstrkané. Takže náš náskok nemusí být rozhodující :-):-):-)
P.S. No, snad umím řídit líp než číst
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
15. 06. 2011 11:44
michale a vy ostatní najděte si "Mirusovu objížďku", vytisknite ji dejte spolujezdci a nemáte se čeho obávat..smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (15. 06. 2011 11:47).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
15. 06. 2011 13:00
TO DARKO : je to tim ze slovini maj naky akce a dost peclive kontrolujou doklady, kdyz jsem koncem kvetna pres prechod Slo Hr projizdel tak zdrzeni bylo cca 20 min, vsechny doklady u kazdyho kontrolujou na pocitaci - zpravu o kontrolni akci dokladu mam od Chorvatskeho policisty.

Jo a este me pri vyjezdu z dalnice stavel policajt a kontroloval SLO dalnicni znamku - jen si na ni posvitil a jelo se dal - utrzek a ani doklad videt nechtel ale stavel skoro vsechny auta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (15. 06. 2011 13:03).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
15. 06. 2011 14:01
Jo-jo, díky všem i za SZ - ta Mirusova varianta je favorit ;-) Jet přes den, nijak nad ní nebádám a rozhlídnu se na místě.
Totiž když jsem ji v noci datloval do navi (mapy 1Q/2011), nechtělo se to smířit se závěrečným nájezdem na 9 - evidentně je v mapách "konec placeného úseku" o fous jinde, proto zmiňované odchylky (vyřešeno ruční editací).
Pconfused smiley. Nejezdím jako tupec výhradně podle navi bez pohledu přes čelní sklo :-) jen jsem zvyklej neznámé úseky jednak prohlížet předem, jednak mít za přímo jízdy i jakés-takés info typu "tahle rovinka bude na předjetí určitě krátká" zejm. za tmy.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
15. 06. 2011 18:54
Nějak nevidím, kde Mirus uvedl objezd, který je favoritem. Můžete mi napsat kde ho najdu?
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
15. 06. 2011 20:27
Je to ve vlákně "Fakta pro cestu do Chorvatska", hned na první stránce druhý příspěvek z loňského 20.srpna.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
16. 06. 2011 00:00
pro Racetiger:
To,co je na vlákně "Fakta na cestu do Chorvatska" mám taky vyzkoušené a už do zde bylo uveřejněné na jaře r. 2009.Sám jsem v tom roce podle toho jel a bylo to super.Loni jsem v HR nebyl,proto vím,že to byl tady zveřejněné už dřív.A podle letošních reakcí,se za ty 2 roky nic nezměnilo.J.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.