Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

eurodiesel nabo eurodiesel bs??

Autor xtreme19 
eurodiesel nabo eurodiesel bs??
25. 07. 2010 20:34
Prosím poraďte co natankovat v chorvatsku eurodiesel nabo eurodiesel bs?? Jak se znám koukal bych na to jako blázen a bál bych se obojího protože nevím který je ten nejlepší pro mojí oktávěnku1,9tdi 81kw...Popřípadě poraďte, jestli mě něco podobného čeká u pump v rakousku, slovinsku nebo německu - letos jedu poprvé autem...
Díky
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
25. 07. 2010 21:35
Tady je odkaz na téma nafty
Eurodisel
Pak je tu ještě lepší téma k věci Eurodiesel 2
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
25. 07. 2010 21:53
Toto píšou na stránkách INA
Se začátkem července INA dokončil proces EURO paliv V úvodu své čerpací stanice pohonných hmot. Proces přeměny na Euro V začalo 1. dubna a pak postupně pokračovala v průběhu času až na 400 čerpacích stanic. Na těchto stanicích Eurosuper 95 a Eurodiesel byly nahrazeny Eurosuper 95 BS a Eurodiesel BS.
Nový olovo-bez Eurosuper BS 95 benzinu a motorové nafty Eurodiesel BS, které obsahují povolené množství síry do 10 mg na kilogram, plně v souladu s požadavky evropské normy EN 228 a EN 590. Tržní nabídka je navržen tak, aby zajistila plnou účinnost výfukového systému zpracování, postavený ve vozidlech s cílem snížit škodlivé emise.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
25. 07. 2010 22:33
Byl jsem letos v okolí Omiše a na čerpačkách INA jsem viděl pouze
Diesel nebo Eurodiesel BS. Nebylo co řešit. A cena o 3 Kč lepší než v rodné zemi. Šťastnou cestu Milda
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 08:37
Jinak pozor, ta nafta BS má malý cetanový číslo a pění. Při tankování použít aditivum, nejlépe VIF.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 09:23
Prosím více infa k tomu aditivu, nikdy jsem to nepoužíval, zatím jsem s tím jezdil jen po čechách a tankuju u ověřených pump (nebo si to alespoň myslím) OMV,shell atp.
Jak se to aditivum jmenuje, kde ho koupit a jak se to používá.
Díky
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 09:50
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 10:05
Díky začnu používat smileys with beer
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 10:06
Já jí tankoval loni a nižší cetanové číslo ani pěnění sem neregistroval.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 11:45
pánové diesláci,divím se vám
diesel ma spotřebu % 5 litrů
na nádrž ujedu 1500 km
vemu kanďák 20 l a mám dojezd 1900 km
což mi stačí tam i zpět
není co řešit
po špatných zkušenostech s chorvatskou nafotu to takto řeším a
nema problema
(samozřejmě aditivum používám)
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 11:54
No já kanďák brát nebudu, jsem radši když je ukazatel nafty kolem poloviny, a zvlášť ve slovinsku bych mohl začít být nervoznísmiling smiley, natankuju na konci rakouska a bude.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 12:10
já přes Rakousko nejezdím proto to takto řeším
a vím co "pažout papá"
nechci propagovat ale Makro zlátá karta - ještě jsem se nezklamal
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 13:08
Já to řeším tankováním u OMV.Tankuji Euradisel.I tak dám stříkačku (30ml) do nádrže páč tankuji po ujetí 500 km 30 l.Používám již několik let aditivum Vif.Jak letní tak zimní.
Ale nejradši bych už jezdil na vyřešený elektropohon....ale co by pak dělali pánové třeba z BP.Nebo Exxonu...asi by šli rybařit na Aljašku či do Mex.zálivu.Amen

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 13:24
Nojo Rohale, ne každej má bandu na 75l jako tvůj pažoutík. Mám MPV, ale nádrž jen 60l a třeba letos do ID byla jedna cesta skoro 1300km. Smradlavé kanystry sebou tahat nebudu, tak tankovat cestou musím. Proto tu naftu tady řešíme.
Zpět k tématu: mě po natankování té jejich BS nafty šla spotřeba cca o půl litru nahoru, holt to nešlo tak dobře za plynem, tak jsem asi více přišlapával. Při tankování na cestě zpět jsem už aditivum VIF přidal a bylo to znát.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 16:00
omlouvám se, jsem vytrvalý motorista laik, sice mám najeto cca 400 tisíc km, ale kde co a jak přesně funguje - o tom mám jen obecné povědomí
aditiva jsem nikdy nepřidával - dobrá, přečetl jsem si článek o VIF a letos přidám, není to zase taková investice a prospěch zřejmý

nicméně i tak jsem po přečtení vašich příspěvků nepochopil, co je lepší natankovat do oktávky 1.9, 66 kW
v techničáku je napsané "NM+NM BIO 48" :-)
tedy jestli bez BS nebo s BS...

vloni jsem doma před cestou tankoval naftu na Tank ONO (mimochodem, koukám že byla za 23,50), v Omiši EURODIESEL, a v Rakousku DIESEL BIO PLUS, rozdíl na výkonu jsem nepoznal

díky i za toleranci tongue sticking out smiley
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 16:19
Stejně se mi zdá, že to nějak moc prožíváte.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 16:31
Možná, každopádně chceme užít krásnou ničím nerušenou dovolenou, tak se ptáme těch co s tím mají zkušenosti, a jak je vidět lepší v chorvatsku netankovat a když tak z aditivem.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 16:38
hlavně tam necpěte ty tabletky
zbytek té slavné tabletky mě v Ivan Dolac ucpal přívod paliva
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 16:40
Tankoval sem v HR několikrát a nepoznal sem absolutně rozdíl.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 17:42
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak pozor, ta nafta BS má malý cetanový číslo a
> pění. Při tankování použít aditivum, nejlépe VIF.

Musí mít minimálně 49, jelikož je dle stejné normy jako u nás...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 19:12
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Musí mít minimálně 49, jelikož je dle stejné normy
> jako u nás...

Nebude to víc?

Tankoval jsem letos Eurodiesel BS a žádný problém jsem s ním nezaznamenal. Motor (Octavia, 77kW TDi) šlapal jak hodinky a spotřeba byla taky v normálu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (26. 07. 2010 21:26).
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 21:00
Konečně někdo normální.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 07. 2010 23:25
No ja idem tiež prvy krat. Tiež neviem čo tam dať preto to tu tiež študujem. Neviem čo sa tu niektory tomu udivuju. Holt mame tie plechove krabičky radi. Tak ako si ja doprajem napr Pilsner, tak chcem aj autičku dopriať. Prečital som aj v ostatnych temach, kde tiež nikto presne neporadil, len sa tam vedu dohady o DPF.
Tak sa rozhodujem sam po prezreni stranok OMW.HR
[www.omv.hr]

Podla mna to bude to iste ako u nas Sprint Diesel-Eurodiesel BS
Plus mu dam VIF a dufam ze si AUDINKA bude chrochtať.......
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 06:55
Přesně tak, to miluju když tady někdo rozebírá jestli jsme normální nebo ne, toto téma jsem založil proto, že se znám, kde natankuju je mi celkem jedno, ale jedu poprvé, takže výbavu auta jsem nastudoval, cestu taky, auto mi zkontrolujou a pak děj se vůle boží, a pak žádnej problém, no jo ale pak jsem zjistil, že přijedu na nějakou pumpu a najednou dva, tři druhy nafty - naprosto v riti, nevěděl bych coeye popping smiley, tak se ptám a jsem za to rád, že někdo odpovídá normálně, prostě natankuju v rakousku u omv nebo aralu a bude, a když budu muset tak vezmu i v chorvatsku eurodiesel bs a povezu pro jistotu sebou i VIF - (aditiva po přečtení příspěvků začnu stejně asi používat pořád)
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 07:23
xtreme19 napsal(a):
-------------------------------------------------------
no
> jo ale pak jsem zjistil, že přijedu na nějakou
> pumpu a najednou dva, tři druhy nafty - naprosto v
> riti, nevěděl bych co


Tak když nevim, tak vemu tu nejdražší a mám jistotu ne?
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 08:03
No jasně, že bych vzal tu nejdražší, ale radši se zeptám někoho kdo má zkušenost, to budu klidnější, já myslel že to forum je o tom předávat si zkušenostismoking smiley
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 08:40
Tak jak jsem si pročítal tohle a podobná fóra - krátké shrnutí - vždy je lepší hlavně v zemích bývalého východního bloku, tedy Slovinsko i Chorvatsko tankovat tu lepší, tudíž dražší naftu, pokud možno na značkových velkých čerpačkách, kde je větši provoz. Netankovat na malých čerpačkách, kde to různě pančují (např. mě v tomto duchu informoval známý, že na OMV ve Vrsaru - Istrie - menší městečko - tam snad dokonce přilévají vodu a možná olej z friťáků. Každopádně tchán, tam před 14-ti dny natankoval a kouřil jak lokomotiva). Pokud chceš nebo budeš tankovat levnější naftu, lepší mít sebou nějaká aditiva, která tam přileješ.
Já už mám letos Chorvatsko za sebou, tankuju u hranice mezi Mariborem a Grazem - OMV, Eurodiesel - bez problémů, či nějakých poznatků. smoking smiley
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 08:44
Eurodiesel Bs má cetanové číslo min.51 a je doaditivovaná přímo z rafinérky,nesmrdí jako naše nafta,spotřeba je nepatrně menší/ten rozdíl je opravdu zanedbatelný/ a já jsem s ní spokojen. Letos jsem na jinou naftu na čerpačkách stejně již
nenarazil.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 10:36
xtreme19:taky mám 1.9 TDi -81kw,ničeho se neboj a natankuj normálně Eurodiesel nebo Eurodiesel Bs,rozdíl v kunách je zanedbatejný,auto jede uplně stejně na obě nafty.Já přidávám aditiva i u nás,nic na tom nezkazíš,ba naopak,pyksla stojí cca 200kč a vydrží mě skoro rok,podle tankování(doma tak nádrž na měsíc,pokud jezdím jen do práce)http://www.jpeg.cz/view-126_vif.jpg.html
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 07. 2010 11:27
No jo no, Verva a její udájně cetanové číslo 60 to není. Kdo chce mít jistotu ( jako já ), natankuje na poslední Shellce v AT V-power naftu a je.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.