Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

eurodiesel nabo eurodiesel bs??

Autor xtreme19 
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 11:58
thumbs upthumbs upthumbs up¨
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
Jinak podle
> mne je v HR jasna volba "bs class", rozdil 4 - 5
> lipa je zanedbatelný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil georginek (09. 06. 2013 11:58).
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 16:03
... Morten, máš pravdu stran názvu vlákna smileys with beer
... já hledal něco o naftě, nechtěl jsem zakládat nové a nedošel jsem na konec 1079 vláken na dopravě ... pravda je ta, že můj dotaz se týkal ošetření nafty v Chorvatsku, protože jsem si chtěl od znalců nechat potvrdit informaci o letních aditivech ...
U Hrocha jsem od Honzy ( Kopery ... ještě jednou dík ) dostal půl litru VIFu ... to samé mi doporučil i můj automechanik ve Vyškově ...
a na tomto Foru ... mnozí další z Vás ... i když ne všichni v aditiva věří
... je mi jasné, že načaté vstřiky nevzkřísím aditivem ... ale loňská dovolená v HR ( už jsem to tu psal ) mi prokazatelně " pomohla " díky jejich naftě k repasi dvou vstřiků VW TDi 103kW r.v. ... tak mě zajímalo, jestli se podobné situaci dá předejít ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 06. 2013 16:06).
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 16:04
To by me zajimalo kdes tankoval, ze ti to oddelalo vstriky confused smiley
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 16:07
... kupodivu na OMV ...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 16:17
Mám také 103 KW 16V TDI PD a najeto 198 tis.Tankují zásadně Vervu a za celou dobu žádný problém.Při cestě na dovolenou přidávám aditiva protože nevím co tankuji.Poprvé když jsme jeli na dovolenou tak jsem to neřešil a když při cestě zpět na Rakouské dálnici v dohlednu žádná pumpa a v nádrži výpary,jsem sjel k nějaké pumpě a natankoval plnou.Nemohl jsem dojet domů,několikrát to spadlo do nouzového režimu.Když jsem u nás dotankoval Vervu vše OK.Verva je vyvinutá právě pro tyhle motory.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 16:25
A jak prokazatelne to udelala HR nafta? Tankoval sem u HR OMV 10let (benzin, naftu) a nikdy zadny problem thumbs up Bral sem vzdy premiovku - Carrera, pak MaxxMotion...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 20:44
... dj.Dekl ... ... zde tankuji diesel výhradně na OMV nebo na Shell ... nikdy problém s VW 1,9 TDi 81 kw ... ani s VW 2,0 TDi 103 kW ... ( nikdy jsem v létě nedoléval aditiva ) loni odjezd do HR se 103 kW ... dotankováno v Mikulově na Shell Power diesel ...
cesta bez problémů dotankováno v HR na OMV do plné ... půlka nádrže ... během cesty domů do asi 10 litrů zbytku ... dotankováno plná na OMV ...
doma jsem netankoval, ale zdálo se mi trochu, při rozjíždění kouře ... nijak jsem tomu nevěnoval pozornost ... asi 3 den ve Vyškově
na křižovatce klekl motor a už nešel natočit ... auto jsem kousek odtlačil, naštěstí automechanik, má dílnu asi 1 km ... přijel a odtáhl
a ihned přes komp zjistil, že jde minimálně o vstřiky ... všechny 4 se vezly do Brna ... 2 se ošetřily ultrazvukem ...
... jak při opravě v Brně, tak automechanik ve Vyškově ( dost zkušený když tvrdí, že kdyby šlo pouze o jeden vstřik, tak by se dala udělat v HR úprava za hubičku, abych se 103 kW dojel domů i na 3 válce ... asi by mě to stálo katalyzátor, což je proti odtahu detail ) tak všichni tvrdili, že mohu poděkovat naftě tankované na jihu ...
tak asi tak ...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 20:54
Petře to mohla být náhoda a bylo to načasované tak ,že se to prostě posralo až doma . vše má svou životnost.
Budeš mít 2 stejná auta a jedno se bude srát a druhé bude ok a budou obě tankovat stejnou naftu z čerpačky v podniku . To je život .Jedna pumpa bude mít zkondenzovanou vodu v palivu a druhá ne stejné značky . natankuješ jednou a máš korozi trysky ,nebo čerpadla .
Kamarád při cestě z HR natankoval do Sorenta podle ceny DIESEL ,pak si liboval jak dobře koupil .Já jsem do P-306 dal Eurodisel mě to jelo ,ale on byl docela hotovej ,když jsem mu řekl ,že to je nafta do sekaček a traktorůgrinning smiley
Dojel do ČR ,ale netáhlo to a hulilo .
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 20:59
... budiž ... hlavně, že jsme dojeli domů smileys with beer
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:03
Za me jedine eurodisel a pouze u Ina nebo Schell ...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:05
k těm vstřikům asi tolik : pokud je to PD 103 kW (jsou všechny pod ventildeklem), když klekne jeden, ŘJ vypne celej motor = žádná jízda na 3 válce angry smiley , a ultrazvuk opravdu není záchrana, pouze pomoc v nouzi na čas a vyhozený peníze. VW asi ví, proč se nedávno měnily všechny "na záruku"..., detaily nevím, ale zeptejte se v autorizáku. A co se týká nafty, u některejch OMV včetně HR již neberu, už jsem to tady psal, chci dojet domů po svejch a né na odtahovce. Vedu si velmi pečlivě deník spotřeby, pokud je rozdíl u OMV víc jak 1 litr na 100 při cca stejným stylu jízdy, je to divný, to mi Verva ani HR EurodieselBS nikdy neudělá. A VIF dávám stále, léto zima již skoro 20 let a mám odzkoušeno, že je to lék na každej nafťák ať má najeto cokoliv.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:28
... Mirek12 ... je odzkoušeno, že se na 3 válce u 103 kW dojet dá ...
... pokud fyzicky odpojíš 1 vstřik, tak ho na SW smažeš jako chybu a počítač ve VW už na něj nereflektuje ... proto dojedeš šetrně na 3 válce i těch 1000 km ... ( při této vzdálenosti ale pravděpodobně se ztrátou katalyzátoru )
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 06. 2013 16:42).
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:47
Petře chybu smažeš ,ale po nastartování znovu naskočí ,musel by jsi přeprogramovat PC ,ale to nevím zda by šlo .A když odpojíš kabel ke vstřiku tak ti tam tím pádem nejde nafta do válce (potřebuje to impuls od PC) takže se píst jen veze . Katalizátor by to nemělo zničit když tam nejde palivo . Elektronika to pozná tak to hodí do nouze.
Jinak když odejde vstřik tak se ti ztratí tlak na liště (vysoký tlak od čerpadla ) prostě uteče zpět do přepadu -nádrže a elektronika ani nespustí vysokotlaké čerpadlo .Řešil jsem to na mondeu odešel vstřik a do ostatních tlak nedostaneš. Starej diesel měl výhodu tu ,že při poruše jednoho jsi jel dál s možností ,že se ti propálí píst (když ti vstřik tekl.yawning smiley Kdyžtak mě opravte
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:53
Mirek12 a kde v Chorvatsku tankuješ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (09. 06. 2013 21:53).
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 21:53
... Martine máš SZ tel. na mého automechanika, který to má odzkoušeno ... popovídej si o tom zítra ... smileys with beer
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 22:21
Já to říkám pořád zlaté rotačky thumbs up smiley

Všechny ty PD a CR jsou prostě na "naftu" háklivé....
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 07:27
Ahojte, vůbec se v tom nevyznám, tak se ptám. Mám Š Superb I, 96 KW z 2002. Jakou naftu tam teda mám tankovat. Nikdy jsem nedával žádné aditiva. Nikdy jsem neměl žádný problém s naftou, a to ani v Chorvatsku. Bral jsem za ty roky to, co bylo k mání. Stačilo mě, když tam bylo napsáno diesel. Je třeba v CH dávat nějakou speciální naftu? Pro jistotu?
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 08:03
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte, vůbec se v tom nevyznám, tak se ptám. Mám
> Š Superb I, 96 KW z 2002. Jakou naftu tam teda mám
> tankovat. Nikdy jsem nedával žádné aditiva. Nikdy
> jsem neměl žádný problém s naftou, a to ani v
> Chorvatsku. Bral jsem za ty roky to, co bylo k
> mání. Stačilo mě, když tam bylo napsáno diesel. Je
> třeba v CH dávat nějakou speciální naftu? Pro
> jistotu?

Eurodiesel BS
Eurodiesel BS class
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 09:44
ALGEC

Ne, jen vem tu o pár lipa dražší.
Vem eurodisel BS class.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 11:44
Dementuji svůj odkaz o možnosti dojezdu u PD motoru 103kw ano dá se dojet jen na 3 vstřiky odpojit špatný vstřik smazat chybu a lze dojet radil jsem se se servisem na Moravě .
Po poradě s kamarádem v Diesel servis Bosch potvrzeno jen pozor na to lze takhle udělat jen u vstřikovačů SIEMENS !!
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 15:23
A dávate aditív aj keď máte auto s DPF - filter pevných častíc?
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 19:27
... Martine ... thumbs up
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 22:02
já beru jedině Eurodiesel BS těch pár kun mě nezabije a jelikož dávám ještě VIF tak motoru dopřeju
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 22:11
Jedine eurodiesel a aditiva nedavam nikdy ...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 22:19
Štíre a to dáváš Eurodiesel nebo Eurodiesel BS, protože ten rozdíl jen minimální a myslím, že ten BS je přece jen lepší
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
10. 06. 2013 22:24
Klasickej eurodiesel, tankuju to do Chrysler G. Voyager a do Ford Kuga, nikdy sem nemel stimto palivem sebemensi problem, pokud to de snazim se tankovat pouze u Ina nebo u Schell ...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 09:05
hm, tak i já jsem nyní poučen, byť červíček pochybností dál hlodá...., proč tedy mýmu kamarádovi v servisu VW ve Splitu - když mu odešel jeden vstřikovač (siemens) nedokázali pomoci a řešili to jeho výměnou. Vím, že to auto prostě za žádnou cenu nešlo nastartovat ....ani po zásahu přivolané asistenční služby, už jsme řešili odtah do ČR.
Ale k tématu, po zkušenostech (od r.99 ) s tankováním na různejch pumpách já osobně beru v Rak. u Graly na Shelu, v HR tankuju na INA. Jedu na dovolenou, tudíž neřeším cenu a nezajíždím někam mimo kvůli pár lipám nebo centům rozdílu. Minulej rok jsem nabral Diesel BS, domů jsme jeli poměrně svižně a tankoval jsem až po ujetí 1050km na nádrž týden po dovolené. Na automat a nonstop klimu v teplotách 37st. si myslím, že dobrý. A co se týká aditiv, nikomu nic nevnucuju, já VIF používám spoustu let a mám ty nejlepší zkušenosti, k dotazu na DPF, samozřejmě to nevadí, dokonce jsem testoval nanoaditiva EnviroxTm pro DPF a po roce mám podle záznamů z tankování zcela prokazatelnou úsporu 8% nákladů.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 09:55
Zlatý motor VW 1,9 TDI 81 KW. Takové problémy nezná a ujede i půl milionu kilometrů. Beru i tu nejlevnější naftu v Horní Dolní, spotřeba něco nad 5 litrů/100 km.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 10:47
... KarelM ... přesně thumbs up
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
11. 06. 2013 11:53
Myslím, že v 1,9TDi 81kW a 96 kW nebude většího rozdílu. Také mě to jede na všecko.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 116
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.