Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar

Autor martinsem 
Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
08. 08. 2012 21:12
Trasa cca 1000km, ujeto ve všední den za 11hodin, bez front a čekání. Silnice pěkné, krom pravého pruhu na D1 a D2 a části průjezdu Slovinskem. Na cestě nečeká žádné překvapení, jen před Reintalem se opravuje silnice, cca 5km občasného frézování - bez zdržení.

Plánovač google

Pár záludností trasy:
- na dálnici D2 je na několika místech zvlněný povrch a jsou zde výškové rozdíly betonových desek - napříč
- při průjezdu Břeclavi dávejte pozor na spousty cyklistů
- na konci průjezdu Břeclaví je špatně (nevýrazně) značená odbočka na Vídeň - doleva mapa
- na prvních km průjezdu Slovinskem dávejte pozor na propadlou vozovku ve stoupání - jeďte opravdu pomalu!
- policisté ve Slovinsku rádi měří v obcích - protijedoucí auta upozorňují blikáním
- ceny paliva v Chorvatsku jsou vyšší kolem Záhřebu, na Dalmatinské dálnici jsou většinou nižší (platí pro č.st. INA)
- při cestě zpět na vjezdu do Vídně jeďte rovně - ne podle značek Praha/Brno na okruh mapa
- na mostě přes Dunaj jeďte v levém pruhu, za mostem se autostráda rozdělí a vpravo je na Prahu mapa, pokud se to stane, jeďte na další odbočku směr Brno, sjeďte a odbočte na semaforech vlevo na silnici č.7



Upraveno 13krát. Naposledy upravil martinsem (10. 08. 2012 01:08).
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 08:06
Vcelku nečekaná trasa Praha-Zadar! yawning smiley. Ale abych nebyl zlý, určitě to někomu pomůže...
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 08:55
Popsaná tu nebyla, jen několik roztříštěných informací. Ne každý je mistr v hledání v mapách. A trasa je to rozhodně nejrychlejší a nejpohodlnější, vyzkoušel jsem všechny.
Tom
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 09:39
No snaha se cení. Kluku, co ten mistrovský průjezd Ptují?Opravdu tak jezdíš? Vem to přes kruháče smileys with beer
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 10:46
to je stejný, jako , že nemůžeš jet přes Hatě, google to prostě nezná smiling smiley
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 13:31
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:49).
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 17:12
Průjezd Ptují (nebo Ptujem?) opraven, google to prostě dal přes centrum, Břeclav jsem opravil, ale tohoto nesmyslu jsem si nevšimnul.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 20:06
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:48).
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 21:26
Ano, zadal jsem trasu mj. přes Břeclav a Ptuj, v obou případech to google zavedl do centra. Je to tak důležité?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martinsem (09. 08. 2012 21:27).
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
09. 08. 2012 21:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:48).
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
10. 08. 2012 14:40
No podle toho co čtu, tak ty tím mistrem asi nebudeš yawning smiley. Ale cením snahu, alespoň tu bude popis cesty pro lidi co mají hrůzu studovat mapy a rádi mají vše naservírované na zlatém podnose...

martinsem napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Popsaná tu nebyla, jen několik roztříštěných
> informací. Ne každý je mistr v hledání v mapách. A
> trasa je to rozhodně nejrychlejší a
> nejpohodlnější, vyzkoušel jsem všechny.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
10. 08. 2012 21:36
Já myslel, že forum je tady pro lidi a zatím je to nějaké mistrovství... jen nevím v čem. Mám něco špatně? Něco neodpovídá skutečnosti? Na rozdíl od mnoha jiných tras tato popsána nebyla, absolvoval jsem jí poprvé, ... na rozdíl od jiných tras směr HR nebo It. Najeto mám také dost km, za ty dvě desítky let, co jezdím. Jezdím každoročně do Aprici lyžovat, byl jsem v Caorle, v Lido Adriano, několikrát v Pisaku, v Biogradu n.M., v Povjaně na Pagu, ... Jel jsem přes několik alpských průsmyků, kdy auto jelo na jedničku a dolů hořely brzdy, kolem nebo přes Mnichov, Salcburk, Linz, Vídeň, Maribor, ... Mistr češtiny asi nebudu, ale nikde jsem zásadně nezabloudil a nikdy nerozbil auto sobě ani nikomu jinému. Ale asi nejsem povolaný psát do tohoto fóra. Jestli toto vlákno vadí nebo je závadné, klidně ho smažte.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 06:54
Nebuď naštvanej... Jde jen o to, jaký tento popis měl přínos... Dle mého názoru, jediné co je na této cestě zajímavé je vyhnutí se dálnici ve Slovinsku, které je tu 1000x popsané (navíc první odkaz měl průjezd centrem Ptují - pokud to teda nebyla novinka jak jet - odtud ten mistr). Zbytek je standard, který si najde každý na mapě. Jak jinak se dá jet z Prahy do Břeclavi? Nebo další úseky? Určitě vždy po dálnici, ne? yawning smiley Ale jak jsem napsal, pro toho kdo nerad hledá a raději si nechá vše naservírovat je to fajn... To je vše, tak se nezlob...

Je to jen můj názor - ten se ti líbit nemusí - chápu, ale od toho tu fórum je.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 07:09
Pokud někdo napíše za dva roky třináct příspěvku tak si to přečtu a pokud mi to něco dá tak to použiju.Určitě to nezatíží muj mozek.Puvodní zpráva byla k věci a teď z toho děláme tu omáčku.Někdo má něco tak ať to sem hodí a komentáře si nechme do "ostatních".
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 08:04
Jen jsem ostatní chtěl upozornit, že existuje naprosto pohodová trasa bez čekání, oprav, semaforů, zbytečných poplatků,... Nikdo před tím to neudělal. Zbytečně nekecám, když něco vím, tak to napíšu. Tečka.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 08:12
Do Chorvatska jezdím už nějaký ten rok a zajímalo by mě, kde si ještě ušetřil kromě Slovinské dálnice? Prosím, neber ten dotaz jako nějakou jízlivost...
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 10:53
Bohužel neušetřil, protože se mi podařilo natankovat naftu na asi nejdražší INA pumpě v Chorvatsku. Je po cestě zpět za Záhřebem. Ale určitě jsem ušetřil naftu na dálnici, protože náš Superb (a žena) nesnáší čekání na semaforech a objížďkách. A pokud to tedy ještě platí, tak se opravuje silnice u Jihlavy a tam jsem si už před lety něco postál... A na dovolenou se chci dostat v klidu a bez hádání. Stačilo zahnout blbě ve Vídni a pak jsem to hodinu poslouchal. Navíc žena slíbila dětem zastavku u McD a tak musím na Brno ... Stačí?
avatar Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 13:29
"Stačilo zahnout blbě ve Vídni a pak jsem to hodinu poslouchal..."
To je všude stejný... ještě si to několikrát vyposlechneš při rodinných srazech a návštěvách kde se bude probírat dovolená. Ta cesta autem na dovolenou je vlastně dobrá zatěžkávací zkouška vztahu. Známej byl před měsícem a taky měli cestou krizi kdy se málem už rozváděli
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 13:36
To je pravda, kdo se min. na cestě na dovolenou nebo přímo dovolené nepohádal, tak jako by nebyl... Život je holt někdy? sviňa yawning smiley...
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
13. 08. 2012 19:01
Nechápu. Nám se to za 20 roků manželství ještě nestalo. A to přitom nejme žádní unylí lidé. Ale vyvyšovat se jeden na druhého, kdo je chytřejší, lepší a neomylný, to nikam nevede.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 07:04
Mám tu výhodu že mě žena do řízení nekecá a že za Vídní usne a probudí se až v Gradacu.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 09:37
to hanah: pokud se Vám to opravdu nestalo, tak byste měli jít do guinessovy knihy rekordů a nebo spíš kuriozit yawning smiley. Myslím, že dovolená + nějaká hádka je rovnice, která je platná na 99,9%. Hádku po cestě neznám, zde jsem 100% respektován, ale během pobytu vždy dojde k nějakému rozporu, žádná itálie, ale zkrátka klasika - submarine.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 10:04
jsem s pritelkyni 22-let absolutne bez hadek mame stejne zajmy pejsky a vsechny zvirata,zivot v uplne pohode vzdy se domluvime, hanah souhlasim uplne s tebou
avatar Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 10:23
inu, co znám zde z příspěvků hanah(a) (pozor, při vší úctě) tak mi nepřipadá jako nějaký punťa, který by si doma s polovičkou odčas nevyměnil názory, jde o to, co je zde myšleno hádkou....
osobně neznám nikoho, kdo by se doma občas kvůli blbosti nepohádal ...ještě tady někdo napíše, že se nepohádal ani s s odrostlejšími dětmi a budu si připadal jako v nebi....smoking smiley
Tom
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 10:33
bertiku: otázka zní
Jsi s přítelkiní co jí je 22let jen jeden den v měsíci nebo jsi s ní 22 let?

odpověď: pokud jsi s ní 22let a není to tvoje žena - tak to je paráda a klobouk dolů jak se ti to povedlo yawning smiley

spinning smiley sticking its tongue out V klidůůůů.
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 11:31
zijem spolu skutecne 22-let pritelkine je vdova jenom tak mimochodem je mi 70-lethot smiley
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 12:12
Za hádku považuji výměnu názorů jakkoliv jinak, než stylem "je zde problém, domluvme se, jak to vyřešit", tedy zvýšeným hlasem a následně různým osočováním, nadávkami, emocemi, vytahování kvalit rodičů, prarodičů, původu apod, a to nejen během delší cesty k Jadranu, během dovolené, ale i v každodenním životě. Je statisticky známo, že k hádkám se uchylují lidé s nižším IQ a nižší sociální úrovní. To já nejsem a proto asi patřím do té jedné desetiny procenta, který hádky k životu nepotřebuje. Pokud například během cesty nějak špatně odbočím, ihned následuje např. moje "to jsem ale vůl, vždyť tady jedu podesáté a stále ne a ne si to zapamatovat". Inteligentní manželka mlčí nebo dodá, že jí se to stává zase jinde. Pouze IQ tykve by se rozčílila a přidala k tomu páté přes deváté, jak a v čem všem jsem nemožný. Pouze chlap IQ tykve by se při způsobení chyby (např.v řízení vozidla) cítil méněcenný, že byla odhalena jeho chyba.
Takže tak to je, hoši. Chce to lemtat méně piva, méně vyholovat hlavy, méně se tetovat, méně fotbalu a baby zase musí slevit ze svých požadavků typu "podívej se na souseda, jak ten se činí a ty nic".
avatar Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 12:40
Aby ses pohádal, nemusíš mít nutně nízký IQ, stačí být trochu cholerik a blázen. Já mám nejradši, když tam moje spí. Nemusím dokola odpovídat na hloupý otázky, jestli ještě můžu, jestli nemám hlad, žížeň, kde to jsme, kdy tam budem atd. Pustím si potichu svojí muziku a krásně si jedu, přemýšlím o svých věcech, jízda mě baví a utíká
Tom
Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 13:09
bertik: thumbs up

Chlapi tak nevím, asi jsem se vešel do všech kategorií...
- vyholená hlava
- pivo piju
- cholerik v rámci psycho zařazení
- místo tetování mám ovšem pár parádních jizev
- IQ normál (poznám tmu, světlo, mám furt žízeň a na záchod si dojdu sám)
- hádky prostě jako každý
- muziku jedu rock

a hlavně - máme tady všichni rádi moře a na tom se snad shodnem.
avatar Re: Trasa: Praha-Brno-Břeclav-Reintal-Vídeň-Graz-Mureck-Ptuj-Zagreb-Zadar
14. 08. 2012 13:15
... kolik ta trasa koštuje kilometrů ? ... yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.