Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde natankovat v noci v Rakousku?

Autor jirkaF 
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 15:07
Čerpačka je na cca 212km a hranici máš asi 229.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 15:08
Super, díky za info.
eny
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 17:41
Nevím jak letos, ale pokud jedeš dále po dálnici ve SLO ,tak asi 10km za hranicemi je nonstop benzina a beru tam v noci již několik let.A nafta(i benzín) tam byl o poznání levnější než Rakousku i HR.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 06. 2014 11:56
to seny - Nevím, ale na dálniční Shell-ce pár km před SLO hranicí bych rozhodně netankoval. Všeobecně je v Rakousku podstatně dražší nafta i benzín na dálnicích, na litr to dělá i 6 korun. Přitom není problém sjet pár set metrů a ušetříš pěkné peníze. Mrkni třeba na tento link [www.bp.com]

Já beru při cestách na jih v Grazu, manželka si tam skočí do Hoferu, malá do "meku" a já naberu na BP. Pokud jedu do HR Rakouskem a pak to střihnu na Maďary, dělám pravidelně tank pauzu v městečku Leobersdorf. Zase - sjedu z dálnice, po pár stech metrech mám na výběr ze čtyři pump, je tam menší obchodní centrum... Je mi jasné, že tu bude někdo argumentovat zbytečnou zajížďkou, je to ale každého věc. Sjet z dálnice a nabrat o pár set metrů dál, není žádné drama. I když nemám nějak hluboko do kapsy, každá ušetřená korunka potěší...
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 06. 2014 15:03
Citaci
před asi 4 roky jsem napsal(a):
Opusť dálnici, chceš-li levněji natankovat. ...Nebo si pohledej v [www.oeamtc.at] . Vyber palivo, nazvětšuj si v mapě, kde to je, a vyber si....

Platí to dodnes. Adresa aplikace se sice změnila, v citaci je aktuální.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 06. 2014 18:37
Díky všem za reakci, asi to nijak nebudu hroťit a naberu jak budu potřebovat. Spíš jsem myslel jak píší na stránkách UAMK zde: [www.uamk.cz] , že benzín v ČR stojí 36,- v RAK 38,- ve SLO 41,- a v HR 42,-, že bych ušetřil pár kaček. Neuvědomil jsem si že to jsou průměrné ceny v dané zemi a že na dálnici v Rakousech to bude podstatně dražší. Takže to asi udělám jako vždy, naberu v Břeclavi plnou a pak až v HR. thumbs up
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
06. 06. 2014 13:58
neví někdo jaká je otvírací doba benzinek v 10-ti km úseku směrem na Mureck
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
06. 06. 2014 14:20
to seny:
Teď psal sh3k,že včera přijel do žuljany a bral naftu za Zadarem na dálnici za 10.22 kuny,což mi při platbě kartou od ČS vychází na 36.21 kč.
Ale benzín nevím...
ale nemyslím si že by chorvati měli rozdíl 6kč mezi benzínem a nafotu!!!!
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
06. 06. 2014 15:06
Ruza01 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to seny:
> Teď psal sh3k,že včera přijel do žuljany a bral
> naftu za Zadarem na dálnici za 10.22 kuny,což mi
> při platbě kartou od ČS vychází na 36.21 kč.
> Ale benzín nevím...
> ale nemyslím si že by chorvati měli rozdíl 6kč
> mezi benzínem a nafotu!!!!


Vychází to na 37,854 za litr při platbě ČS. Je vidět,že jsou v EU. Benzin 95 na Petrolu 10,910 HRK což je kartou ČS 40,41 Kč.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (07. 06. 2014 07:06).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
21. 07. 2014 15:16
Neměl by někdo nějaký tip kde se dá kromě dálničních pump natankovat za slušnou cenu v Rakousku v době od 00:00 do 5:00 na cestě od Mikulova nebo Břeclavi přes Vídeň a u Ilzu sjezd z dálnice na route 66 směr Bad Radkersburg? Vkládal jsem naděje do Shell ve Feldbachu kde podle OAMTC je nonstop ale podle stránek Shellu i jiných je tam právě od 00:00 do 5:00 zavřeno. Možná bychom to tam stihli ale bylo by to hodně naknap a nechci na to spoléhat.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
21. 07. 2014 19:01
A nie je ta pumpa v noci samoobsluzna,platba kartou?Takto som tankoval v noci v Murecku,platil som kartou priamo pri stojane.Nafta lacnejsia ako na
Slovensku.
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
21. 07. 2014 19:05
Citaci
marpie napsal(a):
Neměl by někdo nějaký tip, kde se dá kromě dálničních pump natankovat za slušnou cenu v Rakousku v době od 00:00 do 5:00 na cestě od... ...u Ilzu sjezd z dálnice na route 66 směr Bad Radkersburg?...

Máš jednu Shell Hainfeld u Ilzu, otevřená 24/7, jen po sjezdu s A2 neodbočíš vpravo na Ilz, ale vlevo přes dálniční most po silnici 319 směr Fürstenfeld, je těsně za sjezdem k dálnici A2 na Vídeň. Pumpu nepřehlédneš a pak se jednoduše vrátíš.
A vřele ji doporučuji, cena přijatelná a mám ji vyzkoušenou víckrát.
Pak je ve Feldbachu skutečně ještě jedna Shellka s údajně nepřetržitým provozem, ale musíš za ní hlouběji do města, což je akce s dlouho svítícím hladovým okem bezesporu uklidňující, zejména, když patří do třetiny nejdražších...
Další pumpa s nepřetržitým provozem je až na B69 Ford Levak v Halbenrainu před Radkersburgem, ale to je od sjezdu 138A2 dalších zhruba 56 km. Vyzkoušel jsem jednou.
Za ní je Pein Energy, ale ta je otevřená jen 05-22 hodin.
Zkrátka na B66 a B69 od Ilzu až po Radgonu v noci jinde nenatankuješ.

Nejbližší další možnost tankování mimo dálnici v noci je totiž až v v Ptuji na Ormoške ceste, ale tam jsou o 20-30 centíků dražší a od sjezdu 138A2 v Rakousku už 105 km.
A další jen u Podlehniku na slovinské G1-9 k hranicím, to je ale už 117. km.
Ve směru na Ormož ani na Čakovec v noci nenatankuješ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (21. 07. 2014 19:09).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
22. 07. 2014 09:18
Díky za info. Tu Shellku u sjezdu na Ilz jsem našel ale protože u ní nebyla uvedena cena tak jsem čekal, že tam bude cena stejná jako na dálnici, když je to vlastně dálniční pumpa, ale říkal jsem si, že když tak v případě nouze bych tam nabral, kdybych neměl jistotu že bude ještě šance někde dále v Rakousku. V tom centru Feldbachu jsem právě myslel tu samou. Na některých stránkách (i přímo na Shell) uvádí od 00:00 - 5:00 zavřeno ale asi tam bude samoobslužný stojan na karty tak někde je proto uveden nonstop provoz a alespoň včera na ní byla cena celkem příjemná za naftu 1,289 - dnes cenu uvedenou nemá. Jinak díky i za tip na Halbenrain tam to mám z domu 490km a to je naprosto bez problémů dokonce bych řekl že to bude optimální. V těch místech jsem ani nonstop pumpu nehledal když jsem zjistil že OMV v Bad Radkersburgu má jen do 22:00 Před dvěma lety jsem tankoval až v Chorvatsku kde tehdy bylo nejlevněji, kolega se kterým jedeme opět musel tankovat už ve Slovinsku na nějaké samoobslužce tuším někde u Lenartu. Při současných cenách jsem si říkal že by právě bylo optimální doplnit v Rakousku pokud možno co nejblíže Slovinské hranici, pak jen trochu v Chorvatsku a do plné až zase v Rakousku kde ale při zpáteční cestě budeme přes den takže to už nebude problém. Minule jsme jeli z Ilzu na Gornu Radgonju, Lenart, Ptuj a Macejl do Staniči, letos chceme zkusit z Gornje Radgonje na Ormož a Varaždin (kde chceme koupit Enc krabičku) a jedeme do Grebaštice. Vzhledem k tomu že si myslím že do dvou tří let pojedeme zase tak já osobně asi vezmu 1000kn krabičku.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
22. 07. 2014 20:58
V Rakousku tankuju na OMV označené tím oranžovým balonkém.Otevřeno nonstop a žádná zajížďka.
[www.mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
22. 07. 2014 21:20
No, vzhledem k tomu, že Marpie hledal pumpy jinde, protože kolem Grazu nejezdí, by to pro něj zajížďka byla, a to zhruba 33 km...
Přesto se to může hodit někomu jinému.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (22. 07. 2014 21:21).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 07. 2016 00:17
Jednoznačně nejdražší tankování je na dálnici. Také jsem vždy řešil dotankovávání na jihu Rakouska v brzkých ranních hodinách a objevil jsem pumpu SHELL hned vedle dálnice A9 kousek pod Grazem, adresa je: Maria-Pfeiffer-Strase 6, Seiersberg. GPS souřadnice pumpy jsou: N 47.013103, E 15.408950. Provoz pumpy je nepřetržitý 7/24, žádný fronty, klid. Tankuji zde vždy při cestě do Chorvatska, tak i zpět. Cena benzinu k dnešnímu dni, t.j. 2.7.2016 ve 23.05 hod. je 1,134 €, což je v přepočtu nějakých 31,- Kč/litr. O pár kilometrů níže, přímo na dálnici A9 je také pumpa SHELL Gralla, kde je ve stejnou dobu cena benzinu 1,399 €, což je v přepočtu nějakých 38,- Kč/litr. Rozdíl tedy činí 7,- Kč na litru benzinu !!! Vzhledem k tomu, že dotankovávám vždy cca 45 litrů benzinu, činí okamžitá úspora oproti tankování na dálnici přes 300,- Kč. Při tankování cestou zpět dalších 300,- Kč . A to už za to myslím stojí. Jen doporučuji k pumpě z dálnice sjíždět opravdu za pomocí navigace, zvláště v nočních hodinách, protože i když je to hned vedle dálnice, tak je to po sjezdu dobrá kličkovaná přes několik křižovatek a 3 kruháče. Přeji příjemnou cestu....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil malovenkovan (03. 07. 2016 01:02).
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
14. 01. 2017 11:46
... [www.herold.at]
Zöbern A2, Shell ... zde bez problému
...
taky tady někdo zastavujete, i když jen na pauzu ?

[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 01. 2017 12:18).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
14. 01. 2017 15:01
Já pravidelně na LPG.
Tom
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
15. 01. 2017 15:42
Zöbern A2, Shell to je pro nás naprostá klasika.
Gulášová polévka a štrůdl :-)
Jo a kafe do hrníčku - do sbírky.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
15. 02. 2017 20:23
Jak se prosím platí na těch samoobslužných pumpách, v loni v Grazu se mi to na Shellu nějak nepodařilo přijít na ten system :-D
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
16. 02. 2017 09:01
Nic na tom není. Loni jsem si to u nás na benzínce nechal ukázat. Problém může být v jazyce, já německy třeba moc ne-e.
Samoobslužná čerpací stanice
Octomat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (16. 02. 2017 09:01).
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
16. 02. 2017 10:42
Kiwi je podstatně jednodušší.
U Octomatu, než se vrátíš od stojanu, tak ti kartu ukradnou.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
16. 02. 2017 14:59
Patřím k těm,kteří zastavují na Zőbernu jen kvůli pauze.Toť vše.
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
16. 02. 2017 19:57
Tankuji u automatů většinou CNG, ale i natural. kabinet302 ještě jsem se nesetkal kde by karta mohla zůstat při tankování. Zkušenost je taková pokud se nevyjme karta tak nelze tankovat. Ještě jedna poznámka je dobré nedávat vysoký rozdíl mezi předpokládanou částkou za kterou chcete natankovat a kterou dáte max (pokud dáte částku nižší než se vám vede do nádrže tak to není problém, ale pokud chcete plnou musíte dát trochu vyšší limit). Banka vám do zaúčtování bude blokovat celou částku (někdy ze zahraničí to trvá 4-5dní většinou do 3dnů).
Příklad dám limit 100euro a natankuji jen za 30 tak do zaúčtování nemohu disponovat s 70euro + těch 30 co jsem zaplatil.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.