Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde natankovat v noci v Rakousku?

Autor jirkaF 
Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 07. 2010 08:49
Ahoj pojedu do Chorvatska v noci z pondělí 5.7.2010 na úterý 6.7.2010. Chtěl bych natankovat někde za hranicemi D. Dvořiště - Linz, ale obávám se, že budou benzínky zavřené. Vítě někdo o nějaké nonstop? Díky Jirka
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
03. 07. 2010 09:40
Přímo v Linzi, výjezd A7 na Dornach první křižovatka doleva nebo doprava, je tam pump hned několik.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 07. 2010 10:25
kdekoliv v Rakousku je levněji než v ČR!!!!!! dálnice mají otevřeno
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 07. 2010 11:30
Taky jezdim pres Dolni dvoriste, natankuji hned na prvni cerpacce v Rakousku a pak tankuju ke konci dalnice v HR. V okamziku jak prejedes hranice CZ ( samozrejmne smerem ven ) tak vsude natankujes mnohem levnejc smiling smiley
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 07. 2010 14:06
Není to tak jednoznačné s levnějším benzinem v Rakousku. Jsou pumpy, např. právě na dálnicích, kde je dražší než u nás. Doporučuji mrknout na www.oeamtc.at Na této stránce si vyberte spolkovou zemi, druh benzinu (natural 95 je tam vedený jako super) a zvolte údaje staré max. 1 den. A potom se už můžete kochat pohledem na konkrétní pumpy a jejich ceny. Z vlastní zkušenosti - doporučuji tankovat u BP, značkový a poměrně levný PHM...
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 07. 2010 18:19
... správná poznámka Mortena ...
... pravda Shell je i u nás nejdražší ... ale v Rakousku, kde by měly být PHM obecně levnější než u nás ... se na Shellu nedostanete pod 35 CZK / 1 litr ... toto je A2 ( Zobern ) ... yawning smiley

Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 07. 2010 07:36
Rozdíl mezi shellkou ve Vídni a shellkou na dálnici je cca 6,-kč na litr benzínu ve prospěch Vídně...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (10. 07. 2010 07:44).
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 07. 2010 09:55
....v Rakousku diesel a super 95 a kdyz si kliknete na urcitou pumpu,ukaze vam to i provozni dobu...
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 07. 2010 10:53
... Fanky, prosím Tě, kolik je nyní cena na Zobernu ... nějak to nemohu najít, děkuji ...a přeji zdravíčko ... smiling smiley
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 07. 2010 12:34
Bessy.....Zöbern v tom 1.policku PLZ najdi 2870 a pak ti to ukaze ceny dnes.....diky za prani zdravi,to bude jeste par tydnu trvat....jeste k tomu musim dodat,ze vsechny shell na Raststätten jako je Oldtimer (Rosenberger) maji drazsi pohonne hmoty nez normalni shellky po ceste...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (10. 07. 2010 12:49).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
15. 07. 2010 10:24
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....v Rakousku diesel a super 95 a kdyz si
> kliknete na urcitou pumpu,ukaze vam to i provozni
> dobu...


ahoj koukal sem na stránky na naftu a vůbec nemůžu najít benzínky na dálnici z vídně do grazu..

díky
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
19. 07. 2010 13:21
Co jsem letos odpozoroval tak v rakousku byl benzín i nafta na dálnici dost drahá (taky jsem uvažoval že tam natankuji).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 00:22
Ahoj všem,

nepodařilo se mi vypártat, zda je na trase Znojmo-Vídeň (ještě než vjedu na dálnici A) nějaká pumpa Nonstop?
Zároveň mě zajímá cena benzínu 95 a zda je možnost v pohodě sehnat dálniční známku?

Chtěl bych tankovat někdy v noci až právě v rakousku a zároveň koupit dálniční známku ještě před tím, než vjedu na dálnici.

Mám někdo zkušennosti?

Mnohokrát všem děkuji za radu a typy..
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 10:36
Nestačí počítat s dálnicí: i s rychlostními silnicemi, tedy už od Hollabrunnu potřebuješ známku.
Po desáté večer na silnici 303 je v Grundu pumpa U-2, ale v noci jede jen tankovací automat na karty, samozřejmě bez obsluhy. Tam v noci známku nekoupíš.
Leda jet ze Znojma přes Hnanice na Retz, po B35 projet skoro celé město směrem na Krems, tam je na výjezdu z Retzu Shellka, pak po B30 na Guntersdorf a tam najet na B303 od Hatí. Asi by mi ta zajížďka nestála za to, zvlášť v noci.
A pak jsou nějaké pumpy v Hollabrunnu přímo ve městě, ale tudy to vyzkoušené nemám. Nakonec - i to je celkem zbytečné zdržování, ani otvíračku už zjišťovat nebudu, je však možné, že už ani tam nemají v noci otevřeno..
Nakonec seznam prodejních míst "pickerlů" v Dolních Rakousích máš tady Niederösterreich .
A tady je toho o mýtu a známkách (i slovinských v Rakousku) víc .
Osobně můžu doporučit nákup známek už u nás, těch pár korun rozdílu v ceně nikdy nevyváží starosti s tím, jestli ještě někde známku seženu, jestli mě to někde nevyhodí na zpoplatněnou silnici dřív, než ji seženu (i když dnes se prý používá nějaký vehement, říkají mu nějak jako navigace, ten by to měl vědět), v tom případě, jestli to někde budou kontrolovat nebo ne...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (09. 08. 2010 16:28).
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 11:40
Super, děkuji za rady a info. Také mě pak napadlo, že známku koupím ještě u nás někde u Znojma a není co řešit.
Ještě jednou velký dík :-)
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 21:43
Ahoj jel jsem před 14 dny Hatě - Vídeň, Hatě €11.45 na 10 dní nakonec jsem ji koupil v Hollabrunnu jenž jsem projel i bez vehiclu winking smiley , na jeho konci pumpa (jedna vlevo , jedna vpravo) a Vinětka €7.90.
Vyjížděl jsem po 21h z Hatí. Zas takové zdržení to není smiling smiley
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 22:11
Nemohl by sem někdo dát odkaz na nějakou pumpu za Vídní na A2. Nějak se mi je nedaří vyhledat. Děkuji.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
08. 08. 2010 23:07
jsou nejake stranky o aktualnich cenach PHM v Chorvatsku a ve Slovinsku, tak jak jsou pro Rakousko www.oeamtc.at Predem dik
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 08. 2010 10:18
Našel jsem jenom tohle
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
09. 08. 2010 10:55
Včera jsem se vrátil. Benzín v Rakousku na dálnici je dražší než u nás, cca 1.38E, takže jsem tankoval v Hatích 31,90Kč a pak až v Chorvatsku, tam je to asi nejlevnější, na dálnici, přišlo mi že ceny byli všude stejný 8,32Kn. Beru Natural 95. Dálniční známku jsem kupoval vždy na první pumpě na dálnici (Stockerau, zpátky nevím, ale asi 20km za hranicema), takže jsem první kilometry risknul bez známky a u pokladny bylo vidět že nejsem sám.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 08. 2010 20:45
Já si právě nechci risknout kupovat známku až ve Stockerau, když po placené silnici už dávno pojedu.. To si raději připlatím, než platit pokutu :-)
Nicméně díky za všechny vaše rady, které využiji k zítřejší cestě :-D
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
10. 08. 2010 21:18
Fan!s napsal(a): > Nemohl by sem někdo dát odkaz na nějakou pumpu za Vídní na A2.
-------------------------------------------------------

[www.asfinag.at] : projdi si odpočívadla na A02 - je to tam i s kilometry od Vídně. Když rozklikneš odkaz, dozvíš se, jestli tam pumpa je (Tankstelle: ja) nebo není.
Předpokládám, že za Grazem tě už zajímat nebudou, takže:
A 02 - Km 014,0 - Guntramsdorf (směr Graz i Vídeň)
A 02 - Km 039,0- Föhrenberg (jen směr Vídeň)
A 02 - Km 040,9 - Bad Fischau (jen směr Graz)
A 02 - Km 078,5 - Zöbern (oba směry)
A 02 - Km 105,5 - Loipersdorf (oba směry)
A 02 - Km 154,0 - Arnwiesen (oba směry)
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
11. 08. 2010 08:52
Chtěl jsem se zeptat (zítra jedu) na dálnici salzburg-vilach jsou jen dvě pumpy na diesel?A to na začátku a na konci?
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
11. 08. 2010 11:20
Všechno je v tom odkazu, co jsem dábval o příspěvek výš. Stačí rozkliknout jednotlivé odkazy na dálnici A10 a máš to tam, hele:
A 10 - Km 028,0 - Golling/Ost (směr Salzburg, OMV)
A 10 - Km 028,0 - Golling/West (směr Villach, ESSO)
A 10 - Km 059,0 - Eben/Nord-Gasthofgut (oba směry, SHELL)
A 10 - Km 059,0 - Eben/Süd (oba směry, SHELL)
A 10 - Km 079,0 - Tauernalm (oba směry, BP)
A 10 - Km 097,0 - Lungau (směr Villach, Agip)
A 10 - Km 125,0 - Eisentratten (oba směry, OMV)
A 10 - Km 162,0 - Feistritz/Drau (oba směry, BP)
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
11. 08. 2010 11:41
Díky, to že je všude i diesel je zbytečný se ptátspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
27. 08. 2010 14:37
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechno je v tom odkazu, co jsem dábval o
> příspěvek výš. Stačí rozkliknout jednotlivé odkazy
> na dálnici A10 a máš to tam, hele:
> A 10 - Km 028,0 - Golling/Ost (směr Salzburg,
> OMV)
> A 10 - Km 028,0 - Golling/West (směr Villach,
> ESSO)
> A 10 - Km 059,0 - Eben/Nord-Gasthofgut (oba směry,
> SHELL)
> A 10 - Km 059,0 - Eben/Süd (oba směry, SHELL)
> A 10 - Km 079,0 - Tauernalm (oba směry, BP)
> A 10 - Km 097,0 - Lungau (směr Villach, Agip)
> A 10 - Km 125,0 - Eisentratten (oba směry, OMV)
> A 10 - Km 162,0 - Feistritz/Drau (oba směry, BP)



čus,kde nejlevněji v rakousku na dálnici wien graz natankovat? máte někdo info. jak se nafta pohybuje? klidne i před vídní směr brno. i před začátkem dálnice hned za cz/rakouskýma hranicema.¨
dík
avatar Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
27. 08. 2010 16:34
Opusť dálnici, chceš-li levněji natankovat. Třeba na km38 A2 odboč do Wöllersdorfu, tam najdi hasičský areál a v něm pumpu Shell, tam je momentálně nejlevnější nafta. Nebo si pohledej v [www.oeamtc.at] - co stránka, to dražší pumpy. Nazvětšuj si v mapě, kde to je a vyber si. Jsou seřazené od nejlevnější nafty, zelená cena je pod evropským průměrem, červená nad ním.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 14:20
Ahojte všichni, mám dotaz a nechci zakládat zbytečně nové téma a zde jsem to nějak nemohl najít........ když jsem se díval na stránky UAMK tak vidím že v HR stojí benzín cca 42Kč a v "A" cca 38Kč. Sice rozdíl jen 4Kč, ale i tak bych nejraději natankoval do plna v Rakousku před SLO hranicí. Pojedu po dálnici i ve SLO, takže nebudu sjíždět na Mureck. Kde je v Rakousku poslední benzínka před hranicí ze SLO? Předem dík za info.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 14:39
Poslední čerpačka je Shellka.
Re: Kde natankovat v noci v Rakousku?
02. 06. 2014 14:49
Díky, a kolik asi km je před SLO hranicí?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 199
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.