Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kvalita benzínu

Autor Jura Klásek 
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 14:20
U INA jsem brával tu obyčejný Super 95, byl trochu levnější. Poslední dva-tři roky už mají jenom dražší Erurosuper 95, tak beru ten. Díky tomu že je auto po delší cestě pěkně prohřáté a promazané, jede to velice pěkně.
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 14:31
Je to tak, potvrzuji z vlastni zkusenosti - OMV uz v Chorvatsku oficialne neni! Psal jse primo po me kvetnove zkusenosti do rakouske centraly a odpoved byla v tom stylu, ze se vsechny pumpy "prebarvuji" a benzin i nafta neni od OMV. Ve Varazdinu mi ale pumpar lhal, ze misto nafty MaxxMotion ted pouzivaji znacku Premium - byla na stojanech. Tvrzeni Rakusaku to ale vyvraci... Je to skoda, MaxxMotion tam byl jeste loni za super cenu. Ted bych tankoval spis na Ine, je to urcite znackovejsi sit nez exOMV nejakeho Chorvata.
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 17:25
Též potvrzuji, detaily v odkaze, OMV udělala již druhý obchod s osobou o jejímž jmění si můžeme myslet své..........

[aktualne.centrum.cz]
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 17:33
Stále jsem se nedočetl,jaký je rozdíl mezi EUROSUPER BS 95 a CLASS EUROSUPER BS 95 ?
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 17:55
Class neznamená nic jiného, než označení prémiového aditivovaného paliva, o pár šušňů dražšího ! Takže kupovat Class !
avatar Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 20:05
U benzínu jsem nikdy nepoznal žádný rozdíl ať jsem bral kdekoliv. V posledních letech jsem se ale snažil tankovat hlavně na OMV a LUKOIL.
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 20:38
Předpokládám že máte informace o tom, jak jsou zásobovány čerpací stanice? Zde v ČR koupíte stejný benzín na mnoha pumpách různých značek, protože je zásobuje stejný dodavatel. Například Čepro je jeden z významných distributorů.

Nemyslím si, že by to v HR bylo jinak. Ve finále tak bude možná INA zavážet i OMV.
avatar Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 21:04
Mě říkal domácí v Hr ať tankuji u INA,protože ta je ve vlastnictví státu a tak tam nehrozí mixování paliva.
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 21:35
No já bych to tankování na dálnici moc neřešil, jestli tankuji i INA, Petrol, Tifon nebo LUKOIL je asi úplně jedno a ty ostatní, kterých je jak šafránu nebrat.
Re: Kvalita benzínu
02. 06. 2013 21:38
Navic v HR donedavna nepridavali ty biosajraty, i proto tam auto jezdilo tak dobre. Ted v EU asi budou muset taky.
Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 09:00
Ďakujem všetkým za odpovede!
Mám ale ešte jednu otázku - na stránke INA (ale aj Tifon) sú uvedené ceny palív. Mám to chápať tak, že cena benzínu je rovnaká na všetkých čerpačkách INA v HR?
U OMV platilo (tak ako v iných krajinách) že na diaľniciach to bolo drahšie.
avatar Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 10:06
luboro: od konce května letošního roku už to neplatí, bohužel sad smiley
[www.ina.hr]
Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 11:32
Rozdíl je minimální a na dálnicích je všude cena u INA stejná. Tifonu se po jedné zkušennosti vyhýbám i kdybych měl auto dotlačit jinam.
Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 15:21
INA = vlastnici: 49 MOL (Madarska vlada), 48 INA (Chorvatska vlada), 3 ostatni (kteri to ale "nesmeji" prodat...mohl by je za rohem nekdo omylel vodprasknout...INA každe pondeli vypočte novou (nejvyšši) cenu - podle cen ropy ve Stredozemi...no a ti ostatni to hned odkoukaji... nekdo sebe hodnoti jako lepšiho, a tak nejakou tu lipu prida...jako treba Tifon: "u nas jen ten nejkvalitnejši benzin z dovozu!" (čti: u nas nemame ten benzin z chorvatskych rafinerii co ho prodava INA a jini...) ...tak jen komu verit...Ja kupuju na dalnicich vyhradne u generala Čermaka...mel pred zdejši valkou menši obchod s klimou...šel do valky...a pak to rozjel jako general...ale je šikula!...byl vlastne sirotek... v 70 letech rozjel malou živnost...ale už tenkrat jezdil s Jaguarem...asi mu pak delalo dobre obchodovat se Sovetskym svazem...ten kdo to s nima umel, ten byl prachar...zadej do googlu: general čermak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (03. 06. 2013 15:28).
Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 16:32
Jirko, nezaspal jsi? "Ja kupuju na dalnicich vyhradne u generala Čermaka" General Čermak prodal Tifon už v r.2007, MOLu.
Re: Kvalita benzínu
03. 06. 2013 18:09
...jak ta leta utikaji...jezdim po leta z RI do ZG a do Dalmacie...kupoval jsem vždycky u nej...maš pravdu, ted je to madarska firma...stejne doufam, že Madari nekupuji HR benzin...tankuju v Rijece v OMV...ten je zde Čermakuv...
Re: Kvalita benzínu
05. 06. 2013 14:12
Nevie niekto na akú značku sa zmenilo OMV?
Re: Kvalita benzínu
05. 06. 2013 16:05
Crodux derivati - kdyz si napises www.omv.hr, tak se dostanes na odkaz na tuto spolecnost. Kdyz kliknes dal, najdes seznam vsech jejich pump, jak budou vypadat - barvy, cenik...
Re: Kvalita benzínu
07. 06. 2013 09:50
U benzinek INA ve Slunji a v Kninu na staré cestě je na stránkách www.ina.hr uvedeno, že jsou dočasně uzavřeny do odvolání. Tak pozor na staré cestě na vysychající nádrž.

Dále ještě třeba Pula.
Re: Kvalita benzínu
07. 06. 2013 13:59
čo sa týka kvality výroby PHM tak v chorvátsku už niekoľko rokov platia prísne európske predpisy kvality. jeden moj známy pracuje v Slovnafte, a ako expert bol pri výstavbe supermodernej rafinérky ktorú stavala INA v Rijeke (INA & Slovnaft = MOL). je to jedna z najmodernejších v europe.
takže neviem jak ostatný predajcovia (tifon, petrol, lukoil a pod), ale aspoň INA je určite v pohode, nie je sa čoho obávať.
a čo sa týka samotných prenajímateľov čerpačiek, tak ja osobne si myslím, že tiež netreba nejako extra riešiť kvalitu benzínu. silno pochybujem, že hlavne na dialničnom čerpadle by si niekto dovolil takú ostudu, keby pančoval naftu/benzín. v špičke cez víkendy tam len na jednej pumpe natankuje niekoľko tisíc áut. neviem si predstaviť kto by si chcel takto nas...ť do vlastných topánok.
Re: Kvalita benzínu
07. 06. 2013 15:25
No jenže tyhle prísne európske predpisy kvality platí i u nás a pak se nestačíš po ujetí 5km divit cos natankoval.
avatar Re: Kvalita benzínu
07. 06. 2013 16:50
Minulý měsíc jsem řešil na octavii 1 (benzínové) zapečený katalizátor, přitom auto jezdí na švýcarský, něměcký, rakouský a český benzín...ale jak člověk pozná hnůj?
avatar Re: Kvalita benzínu
07. 06. 2013 22:55
Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U benzinek INA ve
> [url=http://www.ina.hr/default.aspx?id=474&benzid=
> 80]Slunji[/url] a v
> [url=http://www.ina.hr/default.aspx?id=474&benzid=
> 273]Kninu[/url] na staré cestě je na stránkách
> www.ina.hr uvedeno, že jsou dočasně uzavřeny do
> odvolání. Tak pozor na staré cestě na vysychající
> nádrž.

V Kninu je ještě LukOil (zajížďka cca 2km), takže tam je to v klidu.
Re: Kvalita benzínu
08. 06. 2013 16:32
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý měsíc jsem řešil na octavii 1 (benzínové)
> zapečený katalizátor, přitom auto jezdí na
> švýcarský, něměcký, rakouský a český benzín...ale
> jak člověk pozná hnůj?
Co přesně a kde jsi tankoval? A kolik jsi toho celkem natankoval v HR za celý pobyt?
Re: Kvalita benzínu
08. 06. 2013 23:03
Spíš by mne zajímalo v jakém režimu auto jezdilo, kolik žere oleje a obecně v jakém stavu je motor. Přiznám se, že nevím co si představit pod pojmem zapečený katalizátor. Už jsem viděl ledacos, ale ke zničení katu většinou došlo selháním zapalování, nebo dlouhodobým provozováním motoru v nouzovém režimu s nefunkční lambdasondou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (08. 06. 2013 23:04).
avatar Re: Kvalita benzínu
09. 06. 2013 12:27
Normálně se ti napaluje horní hrana katalizátoru je na něm černý povlak ne šedivý a když se přez něj koukneš tak neni průchozí. Nekvalitní palivo zanese keramiku
avatar Re: Kvalita benzínu
09. 06. 2013 13:58
A co tak používat nějaký čistič palivového systému anebo přidávat průběžně aditiva. Já jsem tam teď nalil Wynns injector cleaner.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kvalita benzínu
09. 06. 2013 14:00
Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U benzinek INA ve Slunji a v Kninu na staré cestě je na stránkách www.ina.hr uvedeno, že jsou dočasně uzavřeny do
> odvolání
. Tak pozor na staré cestě na vysychající nádrž. Dále ještě třeba Pula.

Docela zásadní informace (byť chápu, že většina asi jede po dálnici), možná by to někdo z červnových jezdců mohl potvrdit a pak to hodit do hlavního vlákna o aktuálních informacích 2013. Případně kdo zná nějaké jiné čerpačky okolo Slunje...
Re: Kvalita benzínu
09. 06. 2013 14:07
to Rubbs:
Slunj uz 8 kvetna byla nove rekonstruovana a otevrena, v Kninu byla jeste 12. kvetna misto benzinky jen oplocena dira v zemi.
Re: Kvalita benzínu
09. 06. 2013 16:19
jorgos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slunj uz 8 kvetna byla nove rekonstruovana a otevrena, v Kninu
> byla jeste 12. kvetna misto benzinky jen oplocena dira v zemi.

Ta Slunj je dobrá zpráva, díky za potvrzení. Ačkoliv je zvláštní, že ještě téměř po měsíci nemá INA na svých stránkách aktualizovanou informaci.

Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Kninu je ještě LukOil (zajížďka cca 2km), takže tam je to v klidu.

A Knin je tedy taky vyřešený, benzina LUKOIL je zde: Drniška cesta 3, Knin (nonstop), cca 1,9 km mimo trasu a 2,7 km od původní benziny INA.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.