Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 06. 2012 06:20
To Globík: OK, asi jsem to nepochopil.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 06. 2012 06:12
Mýtnice Benkovac, platba kartou obsluze bez PIN (automat tam není, jen obsluha a ENC). Automatické mýtnice rovněž bez PIN.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 06. 2012 11:13
Včera sjezd Šestanovac, platba kartou Maestro od ČS, PIN jsem zadával.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 06. 2012 12:07
Myslim si, ze bude rozdiel v tom akou kartou sa plati, ci kreditka (Mastercard, Amex atd.) , ci maestro, ci visa eletron. Ja platim kreditka Mastercard a vzdy bez PIN, hoci tam po nom aj ten cip a na SVK mi to pichaju do terminalu s nim a PIN zadavam. V zahranici vratane HR som PIN zatial nezadaval nikdy. Ale napr. v D som tankoval a platil som klasickou ATM kartou Visa Electron a tam este chceli k nej podpis, hoci to nebola kreditka.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2012 05:38
16.6. sjezd Šestanovac, platba kartou VISA embank, PIN jsem nezadával.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2012 18:38
To Hill,jestli se nepletu ,tak loni jsem zadával PIN při sjezdu z dálnice Exit 13, Gorjna Ploča směrem dál Plitvice.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2012 22:11
Včera, po letech placení mýtného kartou MasterCard či Visa, jsem poprvé na mýtnici zadával na vyžádání obsluhy PIN. Po mé poznámce, že to po mě ještě nikdy nikdo nechtěl, mě pán z obsluhy poučil, že je to jenom u karet Maestro. Mám novou kartu Maestro. Mýtnice Prgomet.
Žádný problém. Zdržení minimální - komfort absolutní.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 06. 2012 13:12
Skutečně jde o to, jaký typ karty máte a jaké má obsluha čtecí zařízení. Dle toho se na mýtnici (a kdekoliv jinde) buď PIN požaduje či nikoliv.
Loni jsme jeli dvě auta. My VISU, oni Maestro. Nejsem si momentálně jistý, která z mýtnic to byla, ale: Naše Visa projela bez PINU vždy a u Maestro to vyžadovalo PIN na jedné ze dvou mýtnic.
Mám takový dojem, že šlo zrovna o Lučko, ale není to 100%.
Při zpáteční cestě, ta samá mýtnice opět chtěla u Maestro PIN a Visa nic.
Druhá mýtnice PIN nechtěla ani u jedné.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 06. 2012 06:42
Tak včera návrat z Mimic,platba v Šestanovaci kartou bez PINU,bez problému,díky všem
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 06. 2012 12:13
Platil nekdo kartou od FIO banky Maestro?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 06. 2012 12:49
Ahoj, Fio Maestro platba jak na mýtnicích a nafta v HR, tak nafta v Rakousku. Někde jsem zadával PIN.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2012 19:41
Ahoj, podle příspěvků tady jsem vyrozuměla, že lze v Šestanovaci platit kartou. Chci se zeptat, jestli někdo platil embosovanou kartou VISA, mám ji u KB, zatím tu mluvíte jen o Maestru. A ještě jeden dotaz bych měla. Je lepší vybírat z bankomatu někde poblíž banky nebo radši platit kartou u obchodníka? Nějaké peníze si vezu, ale nechce se mi tady v Čechách měnit eura za šílený kurz 26,19 Kč/Euro, radši to vezmu kartou, ale mám strach v obchodech a taky určitě ve všech karty neberou. Jedu do Podgory, máte někdo zkušenosti? Jedu 30.6. Budu moc ráda za každou informaci. Díky všem yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vendula (26. 06. 2012 19:43).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2012 20:43
to Vendula:

- rok 2010 aj 2011 som VSETKY (!!!!!!!) mytnice na trase Gorican - Sestanovac platil embosovanou VISA kartou

- NIKDY (!!!!!!!) som s tym nemal problem (vsetky platby stiahnute regulerne a vo vybornom kurze)

- tento rok prvykrat ENC => za 501,25 Kn mam 688Kn => NO NEKUP TO smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Markox (26. 06. 2012 20:44).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2012 22:00
Vendulo, dne 22.6.2O12 jsme platili obsluze na mytnici Sestanovac kartou VISA Elektron BEZ zadani PIN, cela akce trvala asi 10 sekund :-)
Nevim jak v Podgore, ale jinde na Makarske riviere v obchodech kartou bezne platit lze, alespon pokud jde o retezce Studenac, Konzum, Kerum. Jinak stale trva akce Ceske sporitelny - kuny bez poplatku a asi v nejlepsim kurzu, ale je treba mit u CS ucet.
Preji peknou dovolenou :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2012 22:10
Vendulo,
platba kartou je v případě KB určitě výhodnější než výběr z bankomatu, poplatek za výběr je myslím minimálně 100Kč. Kromě nějakých pouličních nákupů, jako zmrzlina, stánky na tržnici, parkoviště, vodní radovánky apod., můžeš skoro všude platit kartou - obchody, restaurace, mýto, benzínky, trajekty... samozřejmě menší obchůdky a restaurace nebudu vždy mít terminál, ale to je stejné jako v CZ.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2012 07:21
Jste zlatí, díky moc
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2012 13:05
Já už jen potvrdím výše zmíněné.. Nejlépe to popsal Pedro66. Také vždy a všude, kde se dá, platím kartou KB VISA - embosovanou i neembosovanou a vždy naprosto bez problémů.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 07. 2012 17:29
Nemáte někdo zkušenost s kartou AXA ke spořícímu účtu (VISA elektron, neembosovaná). Je na ní zřejmě nejvýhodnější kurz, tak chci platit s ní. Díky.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 07. 2012 23:41
to: Janka2012 - zkušenosti s Visou od Axa mám jen ty nejlepší. Opravdu dobrý kurz, dokonce v nějakém porovnání platebních karet, které jsem četl na netu tak před půl rokem, byl bez konkurence nejlepší. Tuto kartu mám právě kvůli zahraničí. Bez problémů jsem s ní neplatil jen v HR, ale i v SLO, HUN, PL, SK, AT, DE...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 07. 2012 07:28
Vendulko, eura si můžeš vybrat i cestou v Rakousku z bankomatů (nevím, jak u jiných bank, ale Erste umí i česky).
Jen si musíš rozhodnout (podle poplatků), kolik a u kterého bankomatu si vybrat, aby to vyšlo levněji, než u nás.
Rozdíl ale nebude tak výrazný, aby stálo za to projezdit půl nádrže jen za hledáním místa, kde za směnu dvě stovky ušetřím....
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 07. 2012 07:55
To Hill: Na půl nádrže dojedu z bydliště do Slovinska. yawning smiley Ale o tom jinde. Jak již jsem psal na nějakém jiném vláknu pozor na kreditní karty. Měl jsem Maestro a v zahraničí nefungovala. Ještě, že jsem měl u sebe embosovanou ČSOB VISA debetní. Na benzinkách všude zadávam PIN na Demerje jen projede bez PINu a hotovo.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 07. 2012 08:09
A to moji kartu CSOB Visa na mytnici stale vyhazovalo/ Macejl-Zahreb/ :neplatna kartica.Pri platbe na benzine v pohode platba'tak nevim kde byl problemeye rolling smiley hu

Tak jsem pouzil Citi bank Maestro a v pohode/kurz:3,47/
Pri sjezdu Sestanovac platba pouze hotove/patek 29.6 2012 cca 9.30hod./
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 07. 2012 08:20
To: Morten: Děkuji moc. Mám i embosovanou od mBank, jenže tam je tak strašný kurz, že s ní fakt platit nehodlám. A na hotovost nejsem už moc zvyklá, byť si s sebou samozřejmě nějakou beru.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 07. 2012 20:37
Vkladam moju prvu neprijemnu skusenost so snahou platit kartou Mastercard, aj ked v tomo pripade vlastne bolo jedno aka karta to bola.
Magor na prvej mytnici v HR - Sveta Helena mi nechcel zobrat platbu kartou. Ked som na neho hovoril anglicky, ze tak robim uz 10 rokov a trval som, ze chcem platit, stale si trepal nieco po chorvatsky, dokonca som vyrozumel, ze chce volat policiu. Stale som mu vravel, ze ja nejdem zadarmo a ze chcem zaplatit. Zena ma zacala krotit /ja by som bol ochotny ist do stretu dalej/, ze sme na dovolenke a nech sa vykaslem na HR magora. Boxy boli delene iba na ENC a ostatne. Teda vobec nie ako niekde, kde je vyslovne uvedene only cash. Vydiskutoval som si to potom pri dalsej platbe niekde pred Rijekou a tam mi potvrdili, ze mal akceptovat kartu a ze mozem volat nasu ambasadu. Akoby som nemal co robit na dovolenke a riesit nejakeho magora. Inak tam to prevadzkuje ina firma, ale i tak nemal byt problem.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 07. 2012 21:42
Tvrdil, že kartou sa nedá platiť, alebo Ti karta neprešla? Na tejto mýtnici som bol pred pár dňami tiež, a samozrejme bez problémov s kartou...

U mňa by neuspel, ani kebyže veľmi chce... Tu som nemal ani kunu, vyberal som až neskôr...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 10:39
na kartu sa v podstate ani moc nepozrel, drzo stale opakoval, ze chce cash. No ked mas zenu vedla seba a deti za sebou tak ta situacia dotlaci nedotahovat sa tam 10 20 min, co by som ja urobil a zavolal by som si aj jeho sefa. Bol to cisty a uplny magor, ktory este nieco trepal ze nema rad slovačka.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 13:15
Prostě nemam kuny a nazdar smiling smiley On ten terminál pak najednou začne fungovat.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 15:25
no kuny som nemal tak pytal euro
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 15:45
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na kartu sa v podstate ani moc nepozrel, drzo
> stale opakoval, ze chce cash. No ked mas zenu
> vedla seba a deti za sebou tak ta situacia dotlaci
> nedotahovat sa tam 10 20 min, co by som ja urobil
> a zavolal by som si aj jeho sefa. Bol to cisty a
> uplny magor, ktory este nieco trepal ze nema rad
> slovačka.

ono je to v podstate tak, že všade na svete, v každej krajine sa nájdu hlupáci. len záleží kedy a kde na takého natrafíme.
čo sa týka mýtnice Sv.Helena čítal aj,počul som už viackrát že ľudia tam mali problémy. Ja som tam tiež ešte v čase mojej hlbokej nevedomosti platil eurami, a ked som si potom uvedomil že aký kurz mi tam urobil, až sa mi "panenky" pretočili.
dalo by sa to určite nejako poriešiť, ale bolo by to na dlhé lakte, pokiaľ človek nemá pádny dôkaz, tak dodatočne to je už len slovo proti slovu.
možno by bolo dobré keby manželka, alebo iný spolujazdec na neho namieril objektív mobilu, či kamery a natočiť si dialóg s takýmto hlupákom a potom ho poslať na kompetentné miesta. možno by už aj on sám, keby videl že sa pozerá do objektívu, hodil spiatočku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 07. 2012 17:01
Ahoj všem,
tak jsme se úspěšně vrátili z Chorvatska a dělím se o informace z mýtného. Ještě jednou díky všem za rady co jsem tady dostala, byly užitečné. Platba kartou VISA od KB proběhla super všude. yawning smiley Trvalo to opravdu jen chvilku, tedy pokud před sebou nemáte matlu, co si neumí přečíst, že najel do brány pro karty a ne pro platbu cash. spinning smiley sticking its tongue out Ty cedule nad bránou jsou dost velké. To tam pak běhá obsluha jako splašená z budky do budky a vyřizuje hotovost. No naštěstí se to stalo jen jednou. Mám jen takovou informační radu pro ty kdo teprve pojedou do Chorvatska. Když jsme jeli v sobotu domů, tak na prvním sjezdu z dálnice byla asi 2 km dlouhá fronta na placení hotově, ale my jsme projeli v pohodě, nikdo na placení kartou nebyl. Tak moje zkušenost je taková, že se mýtné i tunely vyplatí platit kartou než čekat až ty ostatní před vámi se prohrabou peněženkou a vydají potřebný obnos. Tímto to samozřejmě neodsuzuji, ale karta je opravdu rychlejší. Tak šťastnou cestu bez nehod a dobrý dojezd všem. yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vendula (09. 07. 2012 17:02).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.