Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 08:12
V Šestanovači není automat, karta se předává obsluze...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 09:43
Martin_77: a je v tom nějaký problém?Budu zadávat PIN?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 10:10
Ne nebudeš
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 10:11
Já si myslím, že budeš pin zadávat. Bez pinu je to pouze v automatu. Jedině, že by tam měli žehličku spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (12. 06. 2012 10:12).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 10:19
Je to bez PIN na 100%.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 10:24
Nejenom Šestanovac je bez PINu, ale i všechny mýtnice v Chorvatsku a mýtnice u tunelů na A9 v Rakousku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 11:05
Ano je to bez zadání PINu. Problém je v tom, že se karta dává obsluze, jinde tě "obslouží" automat (tady asi zneužití nehrozí). Platil jsem několikrát a nebyl problém. Taky jde o to jaký je limit na takovou platbu bez zadání PINu. Na to ale nedokážu odpovědět, to je spíš dotaz na kartového experta... Výjez Šestanovač je poměrně malý, pokud si to dobře pamatuju, jsou tam 2výjezdní brány a 2nájezdové (pokud je to jinak, prosím o korekci)... Takže z toho důvodu tam asi není automat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (12. 06. 2012 11:13).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 11:34
A mám se tedy obávat zneužití karty?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 11:40
to spíše v hospodách, mýtnice jsou v klidu...
asi je lepší tam nemít celoživotní úsporygrinning smiley

_______________________________________________________
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 11:41
Já bych řekl že ani ne. Opravdu jsou tam jen dvě brány. Celá procedura trvá tak rychle, že než se vzpamatuješ, tak už ti obsluha rve zpátky do okýnka kartu i s dokladem. Zasunou do čtečky a hned z ní kartu vyndavají a současně odtrhávají doklad. Do HR jezdím od roku 1999 každý rok a někdy i několikrát ročně. VŹDY platím PHM a mýtnice kartou a NIKDY nebyl problém. Já osobně větší riziko zneužití karty vidím u výběrů z bankomatů někde na ulici, mimo banku.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 12:36
V tom případě se omlouvám za špatnou informaci. PIN jsem určitě někde zadával, jen už nevím kde. spinning smiley sticking its tongue out Šestanovač jsem využil naposledy v roce 2008, ale jestli to bylo tam, kdo ví ....
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 15:37
Děkuji všem
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 19:52
RadekK, možná to je horší přes internet. Karty....
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 20:05
Keby si to cital cele, tak by si zistil, ze "cez Internet" je az druhy krok... Prvy krok je totiz "slohnut kartu fyzicky"!!!

cit.: "Ve zvýšené míře se setkáváme s pokusy o platby ukradenými platebními kartami..."
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 20:38
Kartu šlohnout nemusí. Stačí získat údaje natištěné na kartě. Například si jí vyfotit.
Základ je mít zablokované platby na internetu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 21:04
Stačí smazat zadní CW kód a zaplatí leda kulový...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 21:12
No, možná jsem strašpytel, ale svoji kartu nedám do ruky nikomu.... . Ani na mýtnici, ani v restauraci - prostě chci mít klidný spaní drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekxy (12. 06. 2012 21:13).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 21:22
Zdravím, mám klasickou Maestro od ČS neembosku a vždy jsem obsluze na mýtnici, ale i u benzinek, v obchodech, hospodách, musel zadávat PIN. Jediná výjimka je na prvním úseku dálnice od hranic k Záhřebu, kde se karta zasune do samoobslužného stojanu, ihned je zpět, tlačítko účet ano/ne a jede se dál. 12 let v HR a BiH používám kartu a nebyl jediný problém.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 22:51
zneužiť kartu cez internet je celkom obtiažne keďže tovar si niekam musíš nechať poslať...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 06. 2012 23:44
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kartu šlohnout nemusí. Stačí získat údaje natištěné na kartě. Například si jí vyfotit.

To suhlasi. Uz sa ti to stalo? Mne este nie. Zlodej by si to musel cvaknut 2x, pretoze bez CVV-cka platbu nevykonas.

> Základ je mít zablokované platby na internetu.

BLBOST! Kartou platim na internete bezne uz roky a nic.

Najjednoduchsie riesenie je naozaj zapamatat si CVV a zoskrabat ho z karty. To si potom tu kartu mozu fotit aj 100000000x zo vsetkych stran a s fotkami si tak vytriet rit...
Anonymní uživatel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 07:24
No dobře, zapamatuji si CW kód, ale jak ho dostat z karty? Vyškrabat se nedá neboť je tam vyražený do hloubky. A kdybych přes to, to nějak vyžehlil, neznehodnotím tak kartu obecně ? Myslím další platby v obchodech, výběr z bankomatů atd. Aby to pak šlo.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 07:39
Ona se podle mě karta dá zneužít i bez CVV kódu. A blokace proti nákupům na internetu nepomůže. Zloděj totiž může být obchodník (nebo fiktivní onchodník), např.někde v Asii nebo Latinské Americe. A obchodník (např.hotel) podle mě nepotřebuje CVV kód, záleží na něm, zda ho žádá nebo ne. Tedy umí si stáhnout peníze i bez CVV kódu. Stačí, když se nějakou cestou dostane k ukradeným číslům karet.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 07:45
Já to mam tak že plastovky co mam k účtu jso na platbu po internetu zablokované,ale mam doma ještě jednu papírovou,která je právě určena zase jen k platbě přez internet.Takže by mi ji museli ukrást z domova.Moje banka je GE.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 07:45
Markox, článek jsem četl, dík... Já to řeším tak, že k mému účtu mám speciální elektronickou kartu (není na plastu) vázanou na PayPal. Pokud platím na internetu, tak přes PayPal a pokud to nejde, tak převodem. Jinou platbu nevyužívám. Přes PayPal nehrozí zneužití karty.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 08:45
To Globík: Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by bez CVV (Card Validation Value) nebo CVC (Card Validation Code - pro MasterCard) bylo možné zaplatit hotel. Pokud máš konkrétní případ, tak ho napiš. Jinak jde opět o spekulace. Stránka pro platbu musí obsahovat loga Verified by Visa nebo MasterCard Secure Code. Citlivé údaje o kartě jsou na těchto stránkách předány přímo vydavatelské bance a obchodník je neuvidí. Ovšem není zaručeno, že PC není zavirován (za to zodpovídá uživatel, nebo majitel PC) a někdo nesleduje váš monitor a klávesnici...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 10:32
Citaci
Zdeny napsal(a):
Zdravím, mám klasickou Maestro od ČS neembosku a vždy jsem obsluze na mýtnici, ale i u benzinek, v obchodech, hospodách, musel zadávat PIN. Jediná výjimka je na prvním úseku dálnice od hranic k Záhřebu, kde se karta zasune do samoobslužného stojanu, ihned je zpět, tlačítko účet ano/ne a jede se dál. 12 let v HR a BiH používám kartu a nebyl jediný problém.
Můžeš uvést, kde na mýtnici po tobě chtěli PIN?
Já jen, že jsem touto kartou platil ještě před asi třemi lety (od té doby platím "chytrou kartou" a na dálnici jsem PIN zadával jen u pumpy. Na mýtnicích ho nechtěli nikde, ať už šlo postupně (jak pokračovala stavba) o Šestanovac, Ravču či Vrgorac.
Zpět to šlo bez PINu také.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 19:51
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Globík: Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by bez
> CVV (Card Validation Value) nebo CVC (Card
> Validation Code - pro MasterCard) bylo možné
> zaplatit hotel. Pokud máš konkrétní případ, tak ho
> napiš. Jinak jde opět o spekulace. Stránka pro
> platbu musí obsahovat loga Verified by Visa nebo
> MasterCard Secure Code. Citlivé údaje o kartě jsou
> na těchto stránkách předány přímo vydavatelské
> bance a obchodník je neuvidí. Ovšem není zaručeno,
> že PC není zavirován (za to zodpovídá uživatel,
> nebo majitel PC) a někdo nesleduje váš monitor a
> klávesnici...
Každý ale mluvíme o něčem jiném. Ty o platbě hotelu přes net, já o tom, že si obchodník zúčtuje platbu, např.ručně na terminálu. Tam CVV/CVC kód nepotřebuje. Sám jsem posílal emailem číslo karty, protože nebylo zbytí. Email jsem pochopitelně dávno raději smazal, takže nemám důkaz.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 20:13
To Hill:
PIN po mě chtěli vždy na výjezdu z dálnice v Šestanovaci, Vrgoracu, Lučku, všude. Podali z okýnka krabičku, zadal jsem PIN a bylo hotovo, ale nikdy bez pinu. To samé i u benzinek, obchodech aj. Jediná výjimka byla na prvním úseku od Macejlu k Zahřebu u samoobslužných stojanů.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 20:20
20. června použiji výjezd Šestanovac, kartu mám Maestro od ČS, tak jsem dám informace.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 06. 2012 21:41
Jurajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 20. června použiji výjezd Šestanovac, kartu mám
> Maestro od ČS, tak jsem dám informace.


Přidej prosím informaci o počasí.Teď to vypadá špatně,ale podle rosniček má být lépesmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.