Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafta v Chorvatsku

Autor skerena 
eny
Re: nafta v Chorvatsku
19. 12. 2016 16:33
To Kabinet: Kde je nádržka záleží taky na typu motoru, Pokud je to 1.6 tak v předu,pokud 2,0 tak vzadu pod plechovým krytem kolem výfuku (myslím levé zadní kolo ,ale nevím to jistě). Pokud chybí kapalina,tak auto může jít až do nouzového režimu tzn.nejede nic moc,ale nezůstane stát. Stav zjistí v citroenu přes PC.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
19. 12. 2016 18:34
Díky za info všem.
Re: nafta v Chorvatsku
24. 05. 2017 21:57
Snad i na těchto stránkách jsem před lety viděl odkaz na stránky KONKRÉTNÍCH cen u jednotlivých pump v Rakousku
Bohužel se mi nedaří.to teď najít - nemáte to prosím někdo?
avatar Re: nafta v Chorvatsku
24. 05. 2017 22:32
Šikovná a přehledná mapka je tady nebo tady



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 05. 2017 22:37).
avatar Re: nafta v Chorvatsku
25. 05. 2017 11:26
thumbs up Výborné, Valeri.
Taky navrhuju dvě: www.oeamtc.at/sprit
nebo : www.spritpreisrechner.at
Re: nafta v Chorvatsku
18. 06. 2017 19:38
Aktuální ceny nafty v Chorvatsku /16.6 2017/ : 8,23 Kn a Class 8,33 Kn. Na dálnici o deset lipa dražší.
Zdraví Mirek
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 06:38
Čau všichni prosím o radu. Letos jedu do HR autem poprvé a nevím úplně kde tankovat naftu. Nerad bych si tam fouknul plnou nějakého smetí smiling smiley
Jaký je rozdíl mezi INA Eurodiesel BS Class a INA Eurodiesel BS Class PLUS?
Díky za rady.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 09:05
Rozdílem jsou aditiva. První je bez. Tankovat můžeš kdekoliv, rozdíly ale v kvalitě jsou, podobně jako u nás. Já bych třeba už nikdy nenatankoval u Tifonu. Pění to, nejede to.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 09:12
Takže myslíš že když natankuju INA Eurodiesel BS Class PLUS bude to v pohodě?
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 09:26
Bude to v pohodě i když natankuješ naftu bez aditiv., není se čeho bát. Já v HR tankuji aditivovanou a stejně do ní přidám trochu VIFu. Prostě zvyk.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 09:28
Jasně, tankují to tam stotisíce aut... smoking smiley
To je jako debaty o tom, že "u jezeďáků" je hrozná nafta. Ty jezeďáci dnes mají motory CR jako v osobáku a žádný šmejd si tam natankovat nemohou dovolit...
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 09:42
Přesně tak to udělám i já,VIF přidám taky pro jistotu..všem krásnou dovču,a vše bez komplikací!!
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 10:13
Ok díky za radu.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 11:41
Moje zkušenost jsou podstatně delší nájezdy s INA Eurodiselem BS Class než jakákoliv "nafta" u nás; to srovnávám dálkové jízdy. Aditiva se do čistě minerální nafty přidávat nemusí, a v té babišovce stejně nepomůžou; něco málo o tom vím. Aktuálně doporučuji natankovat v Rakousku za cca € 1,05 za litr a pak podle potřeby u INA nebo Crodux za 8,23 až 8,33HRK. Tifon je opravdu nějaký divný.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 11:52
Zajímavé, loni, poté co jsem cestou domů na Dvořišti natankoval u Ono, auto ožilo a ztichlo. Takže ani s tou naftou od INA to nebude růžové.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 12:25
Inu tankuji vždy a Vif do toho starej 1,9TD a vloni Makarská INA a auto docela líné a stoupla spotřeba . Jinak jsem jednou natankoval na Tifon směr moře pod odmořištěm Marune dole u toho zálivu a auto jelo stejně dobře jako jinou naftu tankovanou u jiného dodavatele .Doma poznám když mám v kanistru naftu od známého ,nebo příbuzného přesně podle barvy a kvality co tam dávají za sračky ,někdy auto jde za plynem a jindy je to lenochod .První návštěva HR a kamarád měl Sorento já tankuji Eurodiselem BS Class a on mě řiká to je super tady je nafta levná -natankoval nějakou tu naftu do traktorů co tam měli a jelo to taky ,ale koukal jak pitomec ,když jsem mu řekl ,že to do auta nemuže lejt. Díky foru tady jsem měl nastudováno grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 12:35
do 1.9 TDI leju VIF a řve to furt, ale jede to smiling smiley ale dejte si pozor, před dvěma léty jsem si trochu VIFU vylil do kufru, naštěstí jen do tašky a stejně smrad jaxviňa.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 13:18
Mám W. Caddy a preferuji pumpy s Eurodiesel BS Class a tak jej beru, ale nevidím žádný markantní rozdíl oproti Eurodieselu. Doma tankuji většinou u Ona a bez problémů. Mirek
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 13:26
Tankuji také u INA a žádný problém,jen jednou v Rakousku jsem dojížděl na doraz a tak jsem zastavil u nějaké pumpy vedle dálnice a nemohl jsem dojet domu. Po cca 10 km to padalo do nouzáku,TDI PD u nás jsem dotankoval a bylo to v pohodě.Tak i v Rakousku mají někde nekvalitní naftu.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 13:44
Jo borci, to je o motoru...
Já tam s klidem naleju rostlinný olej, petrojej, letecké palivo, domácí MEŘO a pořád jezdím thumbs up smiley
Na motoru již skoro 400Tkm... a to navíc dává cca 1,5 - 2,5 násobek svého fabrického výkonu 66kW (HW i SW setup se během let občas mění)...
Bohužel ty dnešní přetechnizované sráče jsou choulostivé na kdeco... o tom, jak jsou odrbané se nemá smysl bavit.
Nic osobního... "pokrok" nezastavíš
smileys with beer
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2017 17:12
... co jsem měl TDi 81 kW motor na Passatu B5 ( šel i s autem před 6 lety ke tchánovi ) tak ten byl do nepohody a možná by vzal i ten friťák ...

na 103kovém TDi Passat, B6 jsem v roce 2012, cestou na dovolenou dotankoval v Mikulově na Shell ... Power diesel ...
... cesta bez problémů, dotankoval jsem v HR na OMV do plné cca 30 litrů ... během cesty domů do asi 10 litrů zbytku nafty v nádrži jsem dotankoval opět do plné ... a opět na chorvatské OMV ...
... doma už jsem netankoval, ale zdálo se mi, že to při rozjezdu kouří, nijak jsem tomu nevěnoval pozornost ... asi 3 den po návratu z dovolené ( stále na HR naftu ) na křižovatce ve Vyškově klekl motor a už nešel natočit ... auto jsem kousek odtlačil, naštěstí automechanik přijel a odtáhl mě ... přes komp zjistil, že jde o vstřiky, všechny 4 se vezly do Brna, 2 se musely nechat ošetřit ultrazvukem ... od té doby, už je to 5 let ... bez problému do dnes ( od té doby jsem v HR na OMV netankoval ) ...
... bylo mi řečeno, že kdyby se to stalo na jihu a šlo pouze o jeden vstřik, tak by se dala udělat v HR úprava za hubičku, abych se 103 kW dojel domů i na 3 válce ... asi by mě to prý stálo katalyzátor, což je proti odtahu detail ...
... tak asi tak ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 06. 2017 17:14).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.