Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafta v Chorvatsku

Autor skerena 
Re: nafta v Chorvatsku
23. 02. 2014 10:16
Kdysi jsem měl taky "ropáka".Jezdil jen na bio-naftu,Chorvatsko jsem s ním jel 3x nebo 4x,jako správný spořivý Čech jsem vezl ještě půl kombika bio do zásoby a při zpáteční cestě jsem natankoval nejlevnější naftu,která byla.Jelo to furt,zlatý starý motory.Sice jel za 8 ne za 5,ale nemusel jsem řešit,co kde natankovat aby to dojelo.

Karel
Re: nafta v Chorvatsku
24. 02. 2014 20:01
ako je to s naftou v HR ?, dražšia je kvalitnejšia? napr. na INA ja Eurodiesel BS a Eurodiesel BS CLASS

asi týždeň som vlastníkom mojho prvého auta na naftu a chystám sa do HR, predpokladám, že budem tankovať len v Chorvatsku smiling smiley
Re: nafta v Chorvatsku
24. 02. 2014 20:15
CLASS je aditivovana nafta
avatar Re: nafta v Chorvatsku
24. 02. 2014 20:34
V CZ beru Verva diesel, nevím jestli to má smysl, v HR jsem jel na aditivovanou naftu od INA, OMV, Lukoil i Petrol a nic jsem nepozoroval. Je teda fakt, že tdi-pd rachotí tak jak tak. Bral jsem i naftu v Neumu od INA a v pohodě.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
24. 02. 2014 23:36
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... asi týždeň som vlastníkom mojho prvého auta na naftu a chystám sa do HR...

Nejpodstatnější je informace, co máš za auto a hlavně motor smoking smiley

... pokud jsi koupil např. jetou Oktu I, Golfa IV... TDI s rotačním čerpadlem, tak můžeš jezdit na kdeco grinning smiley
... pokud máš nejmodernější výkřik ekoteroristické techniky CR, tak tomu je zle z kdekteré české "nafty" thumbs up smiley... a je celkem jedno, zda jsi vyznavačem TDI, HDI, TDCI nebo jak to markeťáci nazvali....
Re: nafta v Chorvatsku
25. 02. 2014 10:53
Řešil jsem podobný problém, mám motor HDI, tak jsem nechtěl riskovat. V ČR beru jedině OMV tu lepší naftu bez biopřísad v Chorvatsku na PETROL mají jen jeden druh nafty (lepší a už má v sobě aditiva) a v chorvatských testech vyšla nejlépe myslím, že jmenuje Q MAX diesel. V čechách plnou OMV a v HR i Slovinsku jen PETROL a opravdu žádný problém, už jsem takto absolvoval HR 4x.Nepoužívám žádný VIF a podobné přísady, které jsou do lepších naft zbytečné.
Re: nafta v Chorvatsku
26. 02. 2014 13:03
konečne som zase tu......

Slavkov . takže auto je Volvo C30 1,6D
Re: nafta v Chorvatsku
01. 03. 2014 09:04
Tak Tě vítám mezi VOLVA: Jsi rozumný chlap a víš co chceš když si šel do VOLVA. smileys with beer

[www.motorstown.com]

Jsem sice na větší ale tady se mi líbí ten pohled zezadu a výhled dozadu.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
01. 03. 2014 09:27
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak Tě vítám mezi VOLVA: Jsi rozumný chlap a víš
> co chceš když si šel do VOLVA. smileys with beer
>
> [www.motorstown.com]
> g
>
> Jsem sice na větší ale tady se mi líbí ten pohled
> zezadu a výhled dozadu.


Takže všichni co si koupí něco jinýho neví co chtěj a nemaj rozum. Což je cca 98,6%.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
01. 03. 2014 10:22
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak Tě vítám mezi VOLVA: Jsi rozumný chlap a víš
> co chceš když si šel do VOLVA. smileys with beer
>
> [www.motorstown.com]
> g
>
> Jsem sice na větší ale tady se mi líbí ten pohled
> zezadu a výhled dozadu.


Já taky jsem na větší ..... no Tatra to není , ale je to celkem pohodlné a docela to i jede , akorát špatný výhled dozadu .


Re: nafta v Chorvatsku
01. 03. 2014 11:54
to Hradečák - ďakujem za uznanie, C30 mám v pakete R- design
ano pre mňa volvo znamená viac než len auto.......
ale nebudem mojimi pocitmi prasiť tému nafta v HR yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (01. 03. 2014 11:56).
avatar Re: nafta v Chorvatsku
01. 03. 2014 23:30
Hradečáku, zrovna C30 toho s (pravověrným) Volvem nemá moc společného... je to "globalizovaný kus" postavený (pod nadvládou Fordu) na platformě Focusu II... a mám pocit, že to postihlo i S40 a V50...
Prostě motory a převodovky od Fordu... něco od Renaultu... celky globalizovaně poskládané někde v Belgii... to již s tím legendárním "seveřanem" alá stará "bušovka" nemá moc společného...
Z mého pohledu... trochu vyšperkovaný a předražený Focus... ale design asi jo, no...
S rozumem to je hodně diskutabilní... z hlediska emocí... je to individualita... nepochybně víš co chceš smileys with beer

foco, R design, to je ta US verze?

Pokud se nemýlím, tak ta 1,6D je klasické DLD-čko rovněž z produkce Fordu (... respektive "globalizovaný" motor s Renaultem, Citroenem a dalšími z těchto koncernů)... tudíž CR s VGT turbem a DPF....pokud se nepletu, tak do C30 se dávala i poněkud krátká 5° převodovka (opět z produkce Fordu), což je pak dálniční utrpení sad smiley

Co se týká nafty pro tento motor, tak máš CR s DPF, tudíž opatrně... zkušenosti můžeš čerpat u majitelů Fordů s motory označenými jako 1,6 TDCI, případně Peugeotů/Citroenů 1,6 HDI... ze stejných let.

Kamoš to měl ve verzi 2,4D s 6° a to byla jiná káva... nicméně pokud to máš hlavně na ježdění po městě a okolo komína, tak pěkné vozítko, které svým designem rozhodně obohatí poněkud nudný vozový park v ČR grinning smiley

Ať ti nové autíčko dělá radost a dobře a bezproblémově slouží...
Re: nafta v Chorvatsku
12. 03. 2014 20:07
A je to tady! Od konce února platí v HR nový zákon, podle kterého už stát neurčuje ceny PHM. Dnes jsme brouzdal na netu a zjistil jsem, že vůbec není jednoduché zjistit, kolik přesně stojí na pumpách natural nebo nafta. Podařilo se mi to jen u Tifonu - je tam odkaz na konkrétní pumpy a jejich ceny. Většinou lepší aditivovaná nafta za 9,90 až 10 KN. Jinak na chorvatských serverech se píše, že se bude cena měnit i několikrát za den - stejně jako v AT nebo DE.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
12. 03. 2014 20:41
Ale to je přeci dobře, tržní ceny jsou vždy nižší. Do léta se to zklidní. A z průhlední.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: nafta v Chorvatsku
12. 03. 2014 21:47
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale to je přeci dobře, tržní ceny jsou vždy nižší.
> Do léta se to zklidní. A z průhlední.


Jako tržní kartelový ceny v ČR. Podle mě cena stoupne. Minimálně letos budou zkoušet co občané EU snesou.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 08:38
Většinou budeš muset při prázdné nádrži koupit za cenu, která bude na pumpě kde zastavíš. Tržní , netržní. Při tržních si pumpaři a jiní jen mastí kapsu. V Chorvatsku stejně jako u nás.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 09:03
V sezóně jde cena vždy nahoru a nechci se s vámi hádat, ale mastění kapsy a kartely, nevím, nevím. Jediné co funguje není regulace, ale tržní prostředí.
Mám známého co má pumpu a nikdy o žádném kartelu nemluvil. Logické je, že každý pracujeme abychom vydělali peníze a pokud prostředí to umožňuje tak to každý využije. Někdo v mezích zákona a někdo i třeba na hranici. To v žádném případě nehájím. Jen nemám rád regulace, čehokoliv.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 09:39
No nevím, že by kartel neexistoval. Stačí si projet Jižní spojku v Práglu a podívat se na ceny. Převážně na chlup stejné, tj.nekřesťansky vysoké. Zajedu kousek "za roh" a rozdíl je až 5Kč na litru.
Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 09:59
Kartel je a bude, např i v Rakousku a Itálii.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 10:12
No jasně, když nesundá cenu soused tak proč bych jí sundával já. A dokud tam budou lidi kupovat tak to udrží. Ale to že kousek jinde je cena jiná právě ukazuje, že to kartelová dohoda není. To by ta cena byla i tam stejná.
Stejně tak i jinde. Jsou prostě místa kde stojí věci víc a jinde míň to je dáno místem, značkou, prodejcem. Prostě trhem. Pokud by byla regulace tak by stálo to všude stejně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 11:30
MotoMoto : Nevím kde žiješ asi v nějaké pěkné pohádce. Jak už někdo psal o Jižní spojce v Praze ,ale i dálnice všude stejná cena ,že regulace je proti tomu nic. Je to kartel akorát se zatím nepodařilo prokázat a dát pokutu. A to co řikáš ty je absolutní nesmysl protože i loni v Chorvatsku byla cena na dálnici o něco malo větší než třeba Ina v Trogiru. A to měli regulaci.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
13. 03. 2014 16:51
Nevím zda žiju v pohádce, sám to tak necítím. Neříkal jsem pokud vím žádné nesmyli o stejných cenách, jen jsem přesvědčen, že jakákoliv regulace není žádné dobré řešení.
Toť vše co k tomu mohu říct. Dokud budeme nakupovat u drahých pump tak není důvod aby zlevnili. A znovu opakuji ano, je mi jasné, že u dálnice a hlavních cest bude vždy cena vyšší. I když tuhle jsem jel z jižní Moravy podél hranic s Rakouskem a tak drahý benzín co byl v některých vesnicích jsem neviděl ani v Praze na Jižní spojce.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: nafta v Chorvatsku
14. 03. 2014 16:07
Všude jsou ceny na dálnici vyšší, než mimo. To není chorvatská nebo česká specialita. V Rakousku sjedete 300 metrů z dálnice a je cena podstatně nižší. Pokračujete do města a je ještě podstatně nižší.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 15:04
Cestou na i z dovolené opravdu nehodlám hledat nejnižší cenu PHM.Prostě natankuji až bude potřeba a frčím dál.Vím jen jedno,za hranicema je kvalita nafty jinde a to je směrodatné,protože cena je cca stejná.Takže první tank v A pak až v HR na dálnici A1.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 17:00
Tak jest. Loni jsem se schválně koukal, jak je to s cenou v příhraničí. Na Hatích byly ceny srovnatelné s A.
Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 18:50
Taky nepatřím mezi ty, kteří by chtěli ušetřit na naftě za každou cenu, ale přece jen sjet z dálnice, hlavně v Rakousku, se vyplatí. Např. pravidelně tankuji na okraji Gratze. Např. teď v březnu nižší cena proti dálnice u BP ultimate diesel 5 korun. Na plné nádrži se kilometrová zajížďka vyplatí.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 19:08
... dotankuji do plné v Mikulově a pak až v Chorvatsku ... buď přímo na Goričanu, tj. INA, nebo kdekoliv dál ...
dříve jsem na území HR většinou tankoval na OMV, ale teď to budu v souvislosti s majetkovou změnou v chorvatské síti OMV .. velmi zvažovat ...
smileys with beer
avatar Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 19:54
Taky natankuji tady a potom az v HR. Akorát s Rakouskou dálniční známkou nepospíchám v Čechách u Shellky loni za 300kč a na přechodu na Rakouský straně po mě paní chtěla poplatek něco přes Euro za nákup a platbu kartou. Tak sem jí tam to pití a ostatní zboží nechal a pokračoval dál a platil na BP kartou za normální cenu bez poplatku.
Re: nafta v Chorvatsku
23. 03. 2014 22:12
Rakouská dálniční známka asi za 230 Kč v česku na většině OMV. Kupoval jsem jak v roce 2012 i 2013 a letos to bude
podobné. Jinak v Rakousku v té době za 8 EUR. Protože jezdím na noc a v autě spí děti, tak jsem jí nechtěl schánět cestou.
Jinak tankuji plnou v česku a pak až v HR, ale loni v srpnu jsme se dostaly už před Záhřebem do kolony (9km asi za 2 hodiny). Za mýtnicí Lůčko směrem na Split se to nezměnilo, totálně ucpaná dálnice, popojíždělo se krokem a na pumpách neuvěřitelně plno.Pořád jsem doufal, že dál na jih to bude lepší, ale když mě už delší čas svítila kontrolka na naftu, tak jsem si frontu na jedné bývalé OMV ( dnes již Crodux...) vystál.Letos doplním určitě ještě v Rakousku nebo ve Slovinsku (dobrá zkušenost s pumpama PETROL), abych dojel až cíle (Pakoštane).Vzhledem k mé práci musím vyjet v nehorším čase-pátek na noc.
Re: nafta v Chorvatsku
24. 03. 2014 06:52
Pánové, tankování v Rakousku se vůbec nevyhýbejte. Nafta i benzín tak vycházejí levněji než u nás nebo v HR. Já jsem se opět přesvědčil, že navíc na jejich naftu mám větší dojezd. A to jsem porovnával několik nádrží u nás OMV Maxxmotion mixlého se Shell V power a v AT kupovaného BP Ultimate diesel (taky to při mých toulkách po Rakousku a okolí nebyla jediná nádrž).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.