Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafta v Chorvatsku

Autor skerena 
Re: nafta v Chorvatsku
13. 06. 2013 22:58
K nalévání aditiva do nádrže je dobré v Lékárně koupit velkou injekční stříkačku, navlíknout na ni akurátní hadičku a toto celé dávat do zavíracího igelitového pytlíku. Dá se s tím vpoho nasát z plechovky aj i vystříknout do nádrže Když neni zavřeno v pitlíku tak příšerně smrdí. Takhle to řeším já. Karel. smileys with beer
Re: nafta v Chorvatsku
13. 06. 2013 23:11
No takovejhle napad jsem dostal taky koupil max. Stříkačku jenže ona má ten píst gumovej a ta guma vlivev toho VIFu změkla a vytrhla se z tý plastový tyčky... Pak se mi toho v autě trochu vylilo a smrdí to snad ještě dneska!
Zkusim jedině menši stříkačku coplastovej píst cool smiley
Re: nafta v Chorvatsku
15. 06. 2013 07:16
Já mám celoplastovou a žádný problém , používám aditiv pro benzínové motory. Samozřejmě do motoru který jezdí na benzín. Karel
avatar Re: nafta v Chorvatsku
15. 06. 2013 20:06
já to liju výčkem z plechovky ... přímo do nádrže, jak píše Isekon
( 3 víčka na 60 litrů nafty ) ... fakt je ten, že jsem si to kápl na ruku ... no to je bomba eye rolling smiley
avatar Re: nafta v Chorvatsku
15. 06. 2013 20:21
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já to liju výčkem z plechovky ... přímo do nádrže,
> jak píše Isekon
> ( 3 víčka na 60 litrů nafty ) ... fakt je ten, že
> jsem si to kápl na ruku ... no to je bomba eye rolling smiley


To víčko na to taky je...
Re: nafta v Chorvatsku
15. 06. 2013 21:02
Jojo, víčko na to sice je, ale třeba u poslední laguny je to takřka nepoužitelné. Otvor nádrže má kritku, kterou musím zamačknout ukazovačkem pravé ruky a zbytkem volného otvoru leju vif. A to je to - v odměrcemusím mít maximálně polovinu, jinakje aditivum všude kromě nádrže. Teď už vím jak na to, ale dřív na mě musel být na pumpě komický pohled. A ješte jedno mínus - manželka odmítá tuto anabázi podstupovat, tak na naftu musím jenom já... Bohužel včetně placení. :-(
avatar Re: nafta v Chorvatsku
15. 06. 2013 21:09
... Morten ... poslední Tvá věta je i pro mě technicky ... nejzávažnější problém ... onehdy hlásil počítač " dojezd " 60 km
P.S. já u nás doma s VW B6 takřka nejezdím ...
smileys with beer
avatar Re: nafta v Chorvatsku
17. 06. 2013 21:53
aktuální cena:[www.ina.hr]
Re: nafta v Chorvatsku
18. 06. 2013 19:53
4 KaS.....jj, dobrej napad kamo :-)zejtra du do lekarny todlecto poridit :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kubajs (18. 06. 2013 19:56).
avatar Re: nafta v Chorvatsku
19. 06. 2013 18:43
...nafta, benzin, plyn ... yawning smiley
[www.hak.hr]
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2013 16:33
Zdravím dovolenkáře :-)
Přecházím z benzínu na diesel a jelikož s ním za chvíli pojedu i do HR, tak se chci jen ujistit, co přesně tankovat? Jde o Octávii II, 1.9 TDI a jestli jsem pochopil dobře, tak v HR tankovat Eurodiesel BS a když dám aditiva, která budu dávat asi i vždy v ČR, tak s tím nic nezkazím?

Díky všem :-)
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2013 17:31
... dezavy ... po zkušenostech se vstřiky v TDi ... asi v Chorvatsku uděláme nejlíp, pokud natankujeme Eurodiezel BS Class na čerpacích stanicích INA ... letním aditivem do nafty ( např. VIF ) nic nepokazíme ...
smileys with beer
avatar Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2013 17:44
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... dezavy ... po zkušenostech se vstřiky v
> TDi ... asi v Chorvatsku uděláme nejlíp, pokud
> natankujeme Eurodiezel BS Class na
> čerpacích stanicích INA ... letním
> aditivem do nafty ( např. VIF ) nic nepokazíme
> ...
> smileys with beer

Jak píše Bessy,jen pro klid...
Re: nafta v Chorvatsku
22. 06. 2013 19:30
Letos jsem tankoval 1x Petrol , 1xINA (BS Class),1xOMV (BS Clas Premium), můj subjektivní pocit a lehce i spotřeba mluvi pro OMV.Navíc pro jistotu používam i VIF . Jinak dost info o diselech a naftě je v přílohách SM Diesel .
Re: nafta v Chorvatsku
23. 06. 2013 10:34
díky moc za info.. a co taknujete u nás? Názory na fórech se docela rozcházejí.. Někdo dporučuje vpower od Shellu, někdo zase říká, že je to zbytečnost. A co aditiva (VIF), jak často je používáte? Při každém tankování, nebo jen někdy?
avatar Re: nafta v Chorvatsku
23. 06. 2013 10:42
dezavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> díky moc za info.. a co taknujete u nás? Názory na
> fórech se docela rozcházejí.. Někdo dporučuje
> vpower od Shellu, někdo zase říká, že je to
> zbytečnost. A co aditiva (VIF), jak často je
> používáte? Při každém tankování, nebo jen někdy?

Já tankuju jen u Benziny TOP Q,a aditiva dávám v létě, v zimě každou nádrž.
Re: nafta v Chorvatsku
23. 06. 2013 13:01
Opravdu doporučuji přečíst čas. Diesel . Každý velký prodejce nafty má svoje aditiva , a ty mohou být odlišné např. VIFu .Vyšel i test naft od českých pump kde např. prémiovky od OMVa Shelu nebsahují biosložky. Jsou tam porovnávany různé parametry , ne jen cetanové č.
Re: nafta v Chorvatsku
04. 07. 2013 22:02
Tak pánové, jednoduchá rada. Od TOP motoráře. Už jsem tu někde psal, že člověk, co jezdí neustále na otočku švýcarsko-česko se na servise divil, že na nádrž natankovanou tady v na moravě najede o 200km méně. ....

Jednoznačná rada, pro majitele dieselů:
kupte si olej pro dvoutaktní motory, a vždy přidejte trošku do nádrže. Nejenže, že promaže, ale také pročistí a odpálí usazeniny.
Je to poznat a pokud někdo umíte "slyšet" cvakaní vstřiků, tak je to i slyšet.
Re: nafta v Chorvatsku
09. 07. 2013 09:10
Panák oleje do nádrže se doporučoval přidávat v zimě.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
09. 07. 2013 10:00
Tak jsem do toho mého chrochtáku picnul 2 panáky oleje 5W40 a adetivum VIF a auto se stišilo a jde kultivovaně a při startu zakouří méně to samé při jízdě tolik nečoudí při přeřazení . Je to mů pocit ale klasika rotační a vstřiky jsou tišší?
avatar Re: nafta v Chorvatsku
20. 02. 2014 09:17
... včera ... [www.hak.hr]
smileys with beer
Re: nafta v Chorvatsku
20. 02. 2014 18:20
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... včera ...
> [www.hak.hr]
> smileys with beer


Cena LPG by nebyla?
avatar Re: nafta v Chorvatsku
20. 02. 2014 19:33
nad tabulkou je okno s lpgéčkem...kik na něj spinning smiley sticking its tongue out

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (20. 02. 2014 19:36).
Re: nafta v Chorvatsku
20. 02. 2014 20:54
tak vás všechny po hodně dlouhé době zdravím, jakmile se zde začne přetřásat moje oblíbené téma, nevydržím. takže moje poznatky ve zkratce : jízda olomouc - frankfurt - lucembursko a zpět - tam jsem natankoval po špunt u hoteláku v OL na shellce, zpět jsem bral po špunt v Luxemburku na totalu jejich diesel+ - výsledek: na total jsem najel o 170 km víc vždy do prázdné nádrže, a troufám si tvrdit, že když jsem se blížil k domovu, trochu jsem zrychloval, ať to mám za sebou . . . . když jsem na druhé jízdě cca 2200 dlouhé najel na "cizí" naftu víc o cca 200 km, definitivně jsem se na sh... vykašlal.
co se týká vifu, mám následující vychytávku, možná úsměvnou - v létě kupuju koncentrát do ostřikovačů - taková pidi ampulka o objemu 35 ml, no a do ní si beru vždy doma v klidu vif, cvrnknu to potom dle potřeby do nádrže, nic nesmrdí, nateče to tam v poho a mám klid . . .
a ještě k tomu oleji 2T, v odborné literatuře jsem se již několikrát dočetl - nedělat! údajně vzniká na tryskách z tohoto oleje karbon = nepřítel spalovacího prostoru a DPF, vif, nebo bishop bohatě stačí. již čtvrtý moje auto najelo bez jakýchkoliv potíží 300 a více tisíc km, nikdy nebyl problém s tryskama, čerpadlem, zkrátka jenom top q, nebo verva a vif - jenom doplním, již nemám chrochtáka, nýbrž volvo D4, takže opatrnost
co se týká chorvatska, mám nejlepší zkušenost s inou bs class, jejich omv mne jednou vypeklo, od té doby zkrátka nevěřím.
avatar Re: nafta v Chorvatsku
21. 02. 2014 07:24
Můžeš být klidný, OMV Tě v Hr už nevypeče. Žádné už tam nejsou. :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (22. 02. 2014 17:39).
Re: nafta v Chorvatsku
21. 02. 2014 13:59
Zdravím! Taky si trochu přisadím na téma nafta... Od července 2012 celkem důkladně sleduji spotřebu - je to vyloženě zvědavost. Je mi jasné, že to až tak neovlivním a už vůbec nemá smysl šetřit pár kaček na nádrži, když auto stálo balík... Až do loňského podzimu jsem bral v drtivé většině v zahraničí: Rakousko a Polsko - BP Ultimate Diesel, Chorvatsko a Slovinsko - OMV Maxx Motion. U nás jen sporadicky, teprve od (ne)slavné loňské devalvace koruny jsem přešel na naše pumpby - Benzina, OMV, Shell a Agip. Asi tak jednou za čtvrt roku vyjedu nádrž skoro kompletně a spočítám spotřebu. Dokud jsem bral většinu v zahraničí, byla spotřeba kolem 5,7 l. A teď, když jsem přešel na naše pumpy, najednou 6,3! Asi na té naší pověstné nekvalitě něco opravdu bude...
Re: nafta v Chorvatsku
21. 02. 2014 22:33
Jen info.Od roku 2013 OMV v Chorvatsku už není OMV, pouze ještě nepředělali loga.Mám zjištěné přímo z OMV.
Pumpy koupil nějaký Chorvatský generál a od OMV paliva nekupuje.INA v testech nedopadla taky nejlépe.Dobrá kvalita je u pump PETROL.
Re: nafta v Chorvatsku
21. 02. 2014 22:45
OMV v Chorvatsku je od roku 2013 ve skutečnosti "Crodux derivati " vlastníkem je Chorvatský generál.
Nafta od OMV to opravdu není, pouze nepředělali loga, aby tam lidi nakupovali.Prodejci na těchto pumpách jsou schopni tvrdit, že jsou OMV, ale lžou. Proto již nemají "maxxmotion".Zřejmě budou mít stejného dodavatele je TIFON.
Ve Slovinsku naftu "maxxmotion" také nekoupíte, pouze benzin.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 02. 2014 18:08
Jo jo, je to tak - OMV z Chorvatska odešlo loni začátkem roku, pumpy patří generálu Čermákovi, ten svého času rozjel řetězec Tifon. Ještě malé doplnění pro Tomáše 539 - nafta Maxx Motino se ve Slovinsku dá koupit, je ale jen na několika čerpačkách. Osobně jsem ji bral ve městečku Brežice v srpnu 2012.
Re: nafta v Chorvatsku
22. 02. 2014 18:33
Maxxmotion jsem si v HR zkusil natankovat a nijak mě nenadchla. Prostě jsem nepoznal rozdíl. Tankuji většinou u INA, jednou jsem natankovat u Tifonu a už to nikdy neudělám i kdybych měl auto k jiné čerpačce dotlačit. U INA zásadně aditivovanou naftu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.