Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 19:03
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:07).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 06:48
já jsem začínal v roce 93. podle Jugoslávské mapy a vždy jsem dojel bez problému. S Fidem musím samozřejmě pouze souhlasit. Je tu už takový zmatek že se v tom nováčci nemohou zorientovat. Doufám že zas někdo nevyrukuje s něčím podobným.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 10:05
iwulik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jéžiš, to je plodná debata,ve starých diskusích
> jsem našla kudy jet,ale Martin se ptal na
> aktualizaci v roce 2010smiling bouncing smiley
> Naposledy jsem byla v Chorvatsku v roce 2007,to
> bylo Slovinsko bez poplatku,diskuse mám
> pročtené,taky by mě zajímalo jestli už někdo
> absolvoval cestu letos a jestli je nějaká změna
> proti minulým rokům.
> Cesta asi bude jednoduchá,jen ty návody a kecy
> kolem toho to dělají tak zamotané,že už v tom mám
> šílený gulášeye popping smiley
> Tak díky všem kdo napíšou k tématu,jedeme v červnu

Trasa Mureck-Lenart-Ptuj je úplně stejná jako vloni.(Vyzkoušeno minulý týden-8.5.2010)
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 10:37
MiraR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trasa Mureck-Lenart-Ptuj je stejně průjezdná jako
> vloni. Z Ptuje se nemusi přes Tržec. Jak se
> přejede v Ptuji nový most, tak stačí jet pořád
> rovně a napojit se na silnici č.9.


Miro, při výjezdu ze "smyčky" na silnici č.9 není tam potřeba známka? Je možné, že to jen mapa zkresluje.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 12:30
Není potřeba, ty dohady tady už šly i loni, proto jsem vyfotil tu tabuli před nájezdem. Bohužel nemám ji uloženou na rajčeti, takže mohu poslat pouze meilem.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 12:36
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není potřeba, ty dohady tady už šly i loni, proto
> jsem vyfotil tu tabuli před nájezdem. Bohužel
> nemám ji uloženou na rajčeti, takže mohu poslat
> pouze meilem.


Pošli mi ji prosím.
Předem dík.

p.kloucek@lisny.cz
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 14:18
VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MiraR napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Trasa Mureck-Lenart-Ptuj je stejně průjezdná
> jako
> > vloni. Z Ptuje se nemusi přes Tržec. Jak se
> > přejede v Ptuji nový most, tak stačí jet pořád
> > rovně a napojit se na silnici č.9.
>
>
> Miro, při výjezdu ze "smyčky" na silnici č.9 není
> tam potřeba známka? Je možné, že to jen mapa
> zkresluje.
Jak se přejede ten nový most v Ptuji, tak pořád rovně na silnici č.9 a je to bez známky. Přes Tržec se jezdit nemusí.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 18:24
Pres Trzec se nemusi, ale kdo tudy pojede, nijak neprodela. Silnice pekna a soubezne s 9-tkou. Na google mapach je ten najezd na 9-tku krasne barevne znazornen. Oranzova je placena dalnice, zluta neplacena. Presne je videt, ze pripojovaci pruh od Ptuje uz neni placen.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 21:45
Zajímavé je, že na www.promet.si už je to trochu jinak a dálnice je značená už od prvního kruháče po přejetí nového mostu.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 05. 2010 23:39
Je to čtyřproudová silnice dálničního typu a ikdyž má na mapě stejné značení, není to dálnice. Na jejím začátku není značka "dálnice".
Tyhlety dohady tady kolovaly už před loňskou dovolenou, proto jsem tam tehdy zastavil a pro "nevěřící Tomáše" vyfotil !
Pořád dokola !
(Normálním Tomášům se omlouvám.)

[img5chybny-odkaz-rajced0506]
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 00:06
S využitím fotek, které zde byly před rokem (snad od Fanky), jsem si dovolil sestavit přehledný návod objezdu dálnice ve Slovinsku pro ty, kteří tudy ještě nejeli, nebo si to chtějí připomenout. Je to loňská trasa, ale letos 8.5. ji projel MiraR a potvrdil, že k žádné změně nedošlo, takže díky za aktualizaci:

Takže trasa začíná cca 3km před A / SLO hranicí, na exitu 226, vyjedeš z dálnice a hned na Téčku se dáš vlevo na Mureck.

]
Po projetí několika malých vesniček, projedeš Mureck po hlavní a na jeho skoro konci odbočíš vpravo na most přes řeku Mur, která tvoří hranici a na konci mostu (už jsi ve Slovinsku) vpravo na Trate a Lenart. Pořád po hlavní až do Lenártu.



V Lenártu odboč na první křižovatce vpravo (Maribor, Zagreb) a hned na další (světelná) vlevo směr Ptuj a Zagreb.


Na okraji Ptuje (první světelná) ostře vlevo po obchvatu přes průmyslovou zónu, (vyhneš se městu) následují kruháče: první-rovně, druhý-vpravo,třetí-rovně, čtvrtý zase vpravo a najíždíš na nový most přes řeku Drava, která tvoří po jeho levé straně Ptujské jezero (mnoho vodních ptáků), potom patý kruháč-rovně.


Vloni, když se otevřela dálnice až k Ptuji, tady šly fámy, že dále od kruháče č.5 je potřeba známku, ba dokonce, že někteří platili pokutu. Ano platili ti, co začali zmatkovat a na tom kousku čtyřproudovky nebo na samotném nájezdu na konec dálnice, se začali přes "plnou" otáčet.Proto vymysleli (a celkem zbytečně) na pátem kruháči vpravo a potom obloukem tu čtyřproudovku nadjet po mostě (je vidět na fotu za tou info tabulí) a pokračovat směrem na Tržec a tam se teprve napojit na silnici č.9 směr hranič. přechod SLO / HR.
Takže pátý kruháč rovně, po čtuřproudovce kolem infotabule a asi celkově po 1km od kruháče, podjedeš dálnici a točíš vpravo 270° a plynule se napojíš na konec dálnice a odtud už se pokračuje po silnici č.9. ještě několik km na hranice SLO /HR.



Snad to někomu pomůže, jelikož původní fota už jsou zapadlá hluboko v historii a je těžko, je vyhledat.


Rohal napsal: Až toto tu někdo popíše, tak smeknu.

Zdeno, čekám, až smekneš! thumbs up smiley smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (16. 05. 2010 00:13).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 00:47
Mirus, děkuju, vytisknu a schovám. To bude manžel koukat, jak jsem opět chytrá grinning smiley Jo, jo, my ženy si vždy poradíme yawning smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 04:59
VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mirus, děkuju, vytisknu a schovám. To bude manžel
> koukat, jak jsem opět chytrá grinning smiley Jo, jo, my ženy si
> vždy poradíme yawning smiley


ja bych to upresnil: "my zeny jsme chytre, kdyz nam muzi poradi." Nic proti zenam, ale mam doma takovy tri chytry zeny a nekdy to fakt stoji zato
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 08:30
Mirus,díky mocspinning smiley sticking its tongue outkonečně si dal někdo tu práci,aby nám nováčkům poradiltongue sticking out smiley
máme to za 33yawning smiley s takovým podrobným návodem nemůžu jako hl.navigátor selhatsmiling smileyDÍKY
Valeri-to co jsi napsal,ale platí i naopakgrinning smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 09:00
Mirus : Díky za přehledný a podrobný popis cesty. Je od tebe skvělý, že jsi si dal tu námahu
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 09:19
Pozítří vyrážím a do poslední chvíle jsem byl přesvědčen,že si tu známku koupím,abych měl klid.Ale když pojedu podle tohoto návodu,tak snad nezabloudím a ušetřené kačky můžu - třeba prochlastat drinking smiley.
Mirusi moc dík za ten návod.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 09:27
Mirus..skvělá práce..tož ted už doufám, že Ti s tej maďarské části už dajou pokojthumbs up smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 09:50
Mirus,
dobře jsi to zkompiloval a oživil...
ještě by ve tvém příspěvku mohlo být na konci video našeho mladého přítele in0xe...
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 10:43
Mirus, díky. Letos to bude už počtvrté, co tudy pojedu, skoro poslepu, ale za ten rok to člověk přece jen trošku pozapomene. Říkal jsem si, že to budu pro jistotu muset vyhledat znovu, ale nemám souvislý přehled o fóru (chodím sem spíše sporadicky), tak jsem tohle vlákno uvítal. Tímto děkuji také Martinovi_77 za jeho založení.
Ahoj K.
Anonymní uživatel
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 10:47
Mirus, nevím co bych narychlo vynalezl abych to trochu zpochybnil. Nejde to. Snad jenom vzkaz pro M.K. . .... prochlastat to, to je to nejjednodušší. Ale vzpomenout na své kamarády kteří se o to postarali - na př. Mirus, to je nutné. Třeba v Hustopečích věnovat myšlenku / se slivovičkou v ruce / jak se nám krásně jelo dle pána Miruse. To by byla krása, já bych stál vedle Miruse a ......už to přímo vidím.spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Nejhorší je, že já touto cestou jet nemohu. Vždyť někteří víte. Rodinná pouta zpřetrhat nelze. Vratno je Vratno !!!!drinking smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 11:19
Díky za návod. Jel jsem tudy už párkrát, ale osvěžit si cestu po roce je nutné. Loni jsem minul nový most a jel po staré cestě, nakonec jsem se v pohodě napojil na konec "dálnice". Žádný problém. Ale letos chci jet po mostě. Díky za super návod a všem přeji krásnou dovolenou.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 12:02
Mirus, navrhuju, abys tam přidal video od Inoxe a založil už naposled (snad) vlákno pro jízdu Přes Slovinsko bez dálnice - prosím bez reakcí.
Reagovat na změny je možné na jiných vláknech (už je jich tu o tom spousta) a Ty by jsi to tam jen případně opravoval. Nováčci by pak všechno hned našli a my bychom si to tam jen osvěžili.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 12:34
Když už založit vlákno tak vložit fotky,video a pro méně chápavé i popis ale hned zamknout vlákno nebo se to opět rozmnoží diskuzí.
Anonymní uživatel
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 13:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:32).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 05. 2010 14:21
a už je tu zase bordel...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 05. 2010 07:59
to Mirus: thumbs up
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 05. 2010 21:08
slofik ty máš stále starosti aby se vlákno moc nerozmnožilo a hlavně rychle uzavřelo. Ty máš potíže se čtením nebo nestačíš všechno sledovat ???
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 05. 2010 07:45
pedro111:Máš pravdu,číst neumím,naučíš mi to?
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 05. 2010 11:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (23. 05. 2010 16:56).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 05. 2010 17:37
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši já jsem kdysi založil vlákno už jsme
> objeli............. Nejen v tomto vlákně, ale i v
> dalších, aby se čert vyznal. Každou chvilku se
> najdou machýrci, který neobjedou, radší koupí a
> podobný bláboly. Já jsem taky objel už neobjíždím,
> protože s dětma je každá půlhoďka dobrá. Nevím
> proč má někdo potřebu bubřet jaký je borec, když
> nemusí hledat levnější variantu. Někdy nejde o
> peníze jako o princip, že z nás slovinci dělaj
> blbce a skoro 9 Kč za 1km dálnice je prasárna.
> Kdyby na tomhle vlákně po první otázce odpověli
> dva lidi, že je vše stejné a přihodili obrázek,
> nebo video, mohlo to být nejpřehlednější vlákno.
> Bohužel bojovníci za čistá vlákno ho zaplevelil,
> že je to zase na........


Bojovníci za čistá vlákna zaplevelili........... to je teda vostrý .to se tej HEN TEJ PARTĚ moc pasovat nebude .Ale ty už jsou myšlenkama nachthvaru a fasujou doma tam na práci ..... (ošetřit po zimě vinohrad) ....... teple tekuté oblečení.........košt....hvárum
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 302
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.