Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 07. 2010 00:52
Reklama?
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 07. 2010 08:45
RadekN70: Už máme zkušenost s odtahem auta z Pagu do CZ, tak jsme se chtěli zeptat, co je rozumná cena a pokud možno zaslat kontakt - v případě nouze.Odjíždíme za týden a každá pomoc je v HR nad zlato :-).Díky předem.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 07. 2010 14:48
Tak sem koukal, že odtah řešit nemusím, páč v ránci asistence mám v případě nehody odtah zdarma neomezeně daleko a v případě poruchy do 100km a nikde po cestě není škodovácký servis dál než 100km od mé trasy.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 07. 2010 16:11
Ne, to není reklama, jen pomoc v nouzi...Cena by se lišila podle počtu km, čím dál, tím míň za km logicky.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 12:03
Zdravím všechny příznivce Chorvatska! Mám opravdu čerstvou zkušenost s odtahem z Chorvatska /9.7.2010/.Bohužel jsme letos měli smůlu a auto nám z nějakého důvodu po načerpání pohoných hmot - nafty, vypovědělo službu. Závadou bylo po několika kilometrech zhasnutí motoru a tak se to opakovali mnohokrát. Prvně jsme si zavolali jejich rychlou pomoc na cestě,která dorazila během 20min a boreček vypláchl naftový filtr, odpojil čidlo a vše vypadalo OK. Cena 350kun. Vyrazili jsme a po asi 20km jsme zůstali stát na dálnici. Než jsme se stačili vzpamatovat,tak tam byla odtahovaka a nekompromisně nás za jejich prý symbolickou cenu 100eur odtáhli do nejbližšího servisu do Karlovacu. Servis?!?!Byla to velká komedie,neboť přišel majstro?!,vyměnil naftový filtr,jeli to projet 30km a auto vypadalo opět OK. Odtah + servis 205eur. Opět jsme vyrazili a auto po 20km opět stávkovalo. Snažili jsme se dostat co nejblíže k chorvatsko slovinským hranicím a žhavili telefon do česka na odtah. Chorvatský servis opravdu neeeeeeeeee!!!!!!!!! Situace se opakovala - cestaři - policie - odtah. Nesnažili se nám absolutně pomoc,pouze za eura. Po nějaké chvilce dohadování jsme se domluvili,že nás odtah doveze na hranice za cenu 1200,-Kč,neboť už finance byli vyčerpány. Vytáhnou z Vás v nouzi poslední kuny,eura a další měnu.Byli jsme už s přítelem dosti vytočení,ale můžu napsat, že přístup chorvatské policie byl otřesný - prostě se chovali jak dobytci. Odtahli nás na ty hranice a tam jsme už čekali na český odtah. Jediné štěstí bylo, že nám zbylo 250kun a ty jsme propili v baru na přechodu. Odtah do česka nás stál 16 000 korun a to byla suprová cena. Nám to trochu nevyšlo,dovolená 2v1. Přeji Vám všem šťastnou a bezporuchovou cestu na Jadran!!!!
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 12:26
Simona Mnacakanovova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny příznivce Chorvatska! Mám opravdu
> čerstvou zkušenost s odtahem z Chorvatska
> /9.7.2010/.Bohužel jsme letos měli smůlu a auto
> nám z nějakého důvodu po načerpání pohoných hmot -
> nafty, vypovědělo službu. Závadou bylo po několika
> kilometrech zhasnutí motoru a tak se to opakovali
> mnohokrát. Prvně jsme si zavolali jejich rychlou
> pomoc na cestě,která dorazila během 20min a
> boreček vypláchl naftový filtr, odpojil čidlo a
> vše vypadalo OK. Cena 350kun. Vyrazili jsme a po
> asi 20km jsme zůstali stát na dálnici. Než jsme se
> stačili vzpamatovat,tak tam byla odtahovaka a
> nekompromisně nás za jejich prý symbolickou cenu
> 100eur odtáhli do nejbližšího servisu do
> Karlovacu. Servis?!?!Byla to velká komedie,neboť
> přišel majstro?!,vyměnil naftový filtr,jeli to
> projet 30km a auto vypadalo opět OK. Odtah +
> servis 205eur. Opět jsme vyrazili a auto po 20km
> opět stávkovalo. Snažili jsme se dostat co
> nejblíže k chorvatsko slovinským hranicím a
> žhavili telefon do česka na odtah. Chorvatský
> servis opravdu neeeeeeeeee!!!!!!!!! Situace se
> opakovala - cestaři - policie - odtah. Nesnažili
> se nám absolutně pomoc,pouze za eura. Po nějaké
> chvilce dohadování jsme se domluvili,že nás odtah
> doveze na hranice za cenu 1200,-Kč,neboť už
> finance byli vyčerpány. Vytáhnou z Vás v nouzi
> poslední kuny,eura a další měnu.Byli jsme už s
> přítelem dosti vytočení,ale můžu napsat, že
> přístup chorvatské policie byl otřesný - prostě se
> chovali jak dobytci. Odtahli nás na ty hranice a
> tam jsme už čekali na český odtah. Jediné štěstí
> bylo, že nám zbylo 250kun a ty jsme propili v baru
> na přechodu. Odtah do česka nás stál 16 000 korun
> a to byla suprová cena. Nám to trochu
> nevyšlo,dovolená 2v1. Přeji Vám všem šťastnou a
> bezporuchovou cestu na Jadran!!!!

No tak to je skaredej zazitek sad smiley

Co jste cerpali? A kde? Pokud mate motor Common Rail a te TDi a PD tak to mohlo byt nacerpanim spatne nafty...obyc Diesel - Eurodiesel. Mela by tam patrit Eurodiesel BS. Mozna stacilo docerpat lepsi naftu a pomohlo by to. Kazdopadne ty starosti a to ostatni s tim spojeny jsou hnus.
luk
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 12:36
Simono, bylo by zde možné sdělit kontakt na tu českou odtahovku? V tomto případě to snad nemůže být bráno jako reklama. Díky předem.
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 12:47
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:34).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 13:09
Motor máme JTD a možná by dočerpání pomohlo,ale nebylo kde a jak tu naftu vytáhnout.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 13:15
in0x
ještě že tě táta má....a jak s naftou, ta jde také do nákladů firmy ? yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (13. 07. 2010 13:58).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 14:01
Simona Mnacakanovova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Motor máme JTD a možná by dočerpání pomohlo,ale
> nebylo kde a jak tu naftu vytáhnout.

napiš časem, až se na to někdo u nás podívá, co s tím autem resp s naftou bylo.....
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 14:32
Sice mám benzin ale asi nebude na škodu vozit v autě třeba 5 lt kanistříček. Ne pro zištné důvody ale pro sichr. Benzin si tedy nevozím ale jakmile mi padne ručka pod polovinu ohlížím se po čerpačce. I kdybych tam natankoval jenom 30 lt - natankuji.Mám alespoň jistotu, že nikde nezůstanu kvůli nedostatku benzinu stát na cestě a jak tady čtu jaký je vše benzin a nafta sajrajt - tak to alespoň poředím tím druhým. A je větší jistota.thumbs up smiley
Hlavně že napíšou benzin stál u 23 čerpacích stanic za ho..., ale u kterých Vám říci nesmíme. Asi je to tak všude.angry smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 15:32
Kdo by potřeboval odtah, tak stačí jen zavolat...
pat
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 16:35
Vážený pane..
Vy už tu nespamujte neustále píšete "odtah za super cenu" a kdo potřebuje "at zavolá" atd...
A nejste schopen sdělit cenu za km ani kontakt a to jsme Vás kontaktoval přes PM.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 07. 2010 21:34
Simonko, Vaší situaci plně chápu.Zažili jsme ji taky, odtah z Brinje - Karviné nás stál 20tis.Odtah jsme řešili až tehdy, kdy už auto bylo opraveno HR servisem za taxu 2OOEUR. angry smiley . S neochotou pracovníků na Benzině, policistů i místních jsme se také setkali.Pomohli jen CZ turisté.Dokonce Slovinci, kteří se zde jezdili bavit na místní benzinu se ještě vysmívali.. . Čekali jsme tam tenkrát na rozdíl od Vás 3, dítě mělo 3 roky a stáli jsme v horách skoro 17hodin.
Kdybych Vás mohla poprosit o kontakt na odtah jak pro nás, tak i další pisatele...Nikdo nikdy neví, kdy toho rád využije.
TO RADEK: Když Vám zadám místa Karviná - Makarská, jaká bude cena za odtah?
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 08:16
... Kingdave ... budeš li mít zájem, napiš mi soukromě ... protože se na tomto vláknu místo seriózní nabídky včetně adresy a spojení na odtahovku včetně finančních náležitostí ... rozpoutala diskuze o tom ... kdo si dělá reklamu a co jsou ceny solidní a co přemrštěné ...
... já jsem před časem možnost naznačil ... od té době jsem soukromně poslal veškeré potřebné údaje dvěma desítkám " foristům " ...
... je to jen o tom, že ne každý si chce platit garanci, ABBA, ÚAMK, nebo jednu z přibližně 30 pojišťoven ( tedy další náklady ) ale dobré je stéblo, kterého se může našinec v zahraničí chytit ... je li potřeba ...
... dá Pán Bůh ... že to nikdo z nás nebude potřebovat ... smiling smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 09:01
Mám obdobnou zkušenost z minulého roku - píšu to na vlákně o HAKU. Přesto, že se mi podařilo dojet k jejich dílně ve SLUNJI, nechtěli se na to podívat a odtáhli nás do Karlovacu, asi je to vyhlášené místo. 50 km vzdálenost za 680 kun.Horší to bylo s cenou opravy - asi 11,5 tis. Kč. Během opravy se nikdo s námi nebavil, naopak nás vykázali pryč.Nejlépe je přece mlžit. Tehdy byla závada ve špatném napínáku klínového řemene, který prokluzoval a já jsem to poznal na blikající kontrolce dobíjení a velkém rachocení.Původně jsem si myslel, že se vysypalo ložisko na alternátoru.Možná, kdybych tehdy vypnul klimu, která klade odpor, mohl bych vyhledat nějaký vstřícnější servis o kus dál. Ale to je kdyby... Dobře nás tehdy natáhli, vím, že u nás ta součástka stojí cca 2,6 tis. Kč.+ práce, to by bylo max.4 tis. Kč. Ještě, že to tehdy zpojízdnili a já mohl pokračovat k moři, i když s dením zpožděním.
Letos naštěstí vše v pohodě, ale měl jsem dost zvláštní pocit, když jsem projížděl těmito místy.
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 12:04
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:34).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 12:53
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mack: nn, většinu nafty si zaplatíme sami. Bude to
> ale nezvyk, favoritem jsme jeli za max. 8,5÷9
> litrů LPG, minulý rok octavie brala okolo pěti a
> půl (1.9 TDI PD 77 kW), tenhle vergl si ale bere
> minimálně o litr víc při stejné jízdě, přitom
> objem je skoro stejný confused smiley
>
> Zlatý plyn grinning smiley ale nesmím ho moc chválit, bo by si
> šetřiví kadlavci taky koupili auta na plyn a větši
> poptávkou by zdražil grinning smiley


Jojo,TDI pumpa - tryska jsou zatim nejkrutejsim zertem od VAGu pro jeho priznivce a 2.0 s DPF je primo za trest. Dikybohu ze uz je to minulost.


Jinak JTD jsou samozrejme CR takze ta nachylnost na spatnou naftu je jasna.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 14:49
Pro některé skutečně krutý žert, ale já si PD(96kW) nemůžu vynachválit...sice chce fajnové olejíčky a naftu, jezdí to za 7,5l, do HR průměr 6,4l, míň od toho čekat nejde, ten motor si svoje prostě vezne.

Jedno jsme museli být odtahnuti, na dálnici za Bratislavou se začal přehřívat motor u Octavie 1.6 AEE(55kW)...stačil jsem vyjet z dálnice, ale tak tak....odtahli známí....závada: vrtulka vodní pumpy uplně na srač*u. Bylo to krátce po rozvodech(5000 km?), takže kdo za to může.......? Plastová vrtulka je dobrý nápad......
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 17:29
... tak jak píše ... Karel M ... když už se něco venku přihodí a dojedou k opravě místní ... nebo se někam k dílně došouláte ... zkuste
( viz. příběhy nejen o několika pokusech oprav po sobě v HR a nakonec odtažení do ČR ... ) se optat co je problémem a co budou muset opravovat ... a než se do toho pustí, je potřeba to konzultovat telefonicky v ČR s někým dobře znalým ... ( pokud to ovšem jde ) co by to stálo za opravu u nás ...
... pro mě bylo vyšpalkování okna řidiče letos ve Splitu ... jasnou záležitostí ... cca 280 kuna ... ale když je to na dva dny čekání na ND ...je to dilema ... yawning smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 17:48
To Bessy: asi Ti praskl mechanismus stahování okna, vím o co jde,je z plastu, kvůli tomu jsem se naučil sborku a rozborku tapicirunku dveří, abych si v případě nouze pomohl sám, jinak budeš jezdit se staženým bočním oknem.Je to problém Octavií, Ty máš sice Pasata, ale je to v koncernu, takže asi stejný problém. Takže to dokážu alespoň provizorně uzavřít.Jinak ten mechanismus u nás stojí, pokud se nemýlím k 2 tisícům, takže Ti to asi jen vyšpalkovali, abys dojel domů.

Karel
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 17:52
... Karel M ... máš pravdu ... i cena odpovídá ... motor byl dobrý ...
... za to u Ibizy r.v. 93 vše v elektrice stojí stahovačka 7 tisíc ... mění se celá ...yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 07. 2010 23:24
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:33).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
15. 07. 2010 13:00
Pokud bych se mohl ještě vyjádřit k odtahu, se kterým mám zkušenost z minulého roku, kdy mé auto potkala zlá zeď asi ve 40 km/h, tak asistence k pojištění je k nezaplacení. :-) Byl jsem samozřejmě celej vyklepanej, kamarádka zlomenou ruku, takže do nemocnice, policajti na cestě... zavolal jsem na číslo asistence, řekl jim co a kde se stalo a o auto bylo postaráno. Až tedy na místního frajera s odtahovkou, který "jen on tady může odtahovat" automaticky naložil auto k sobě. Pak přijel "můj" odtah, proběhla hádka, "můj" odtahovač mu musel zaplatit 400 kun za naložení a složení auta a bylo vyřešeno. :-) Pak už jen odtah auta do servisu v Chorvatsku, pojišťovna sehnala taxi z nemocnice, kde jsem vyzvedl kamarádky, druhý den pro všechny letenky do Čech a po pár dnech v Čechách i auto. Auto totální škoda, prodali vrak a zbytek peněz mi poslali na účet. Kolik si za co vzali netuším, možná to bylo v tom, co mi poslali na účet, ale jednalo se o Fábii TDi, koupenou před rokem za 150 000 Kč a dostal jsem od pojišťovny 110 000 Kč. Což vzhledem k tomu, kolik stál asi odtah, těch 400 kun a letenky pro 4 lidi je pěkný výsledek. :-) Jednalo se o Allianz, připojištění stálo pár korun.
No a delší příběh je ten, jak to chodí, když v Chorvatsku způsobíte nehodu s těžkým ublížením na zdraví... ale to sem nepatří...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
15. 07. 2010 13:50
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Bessy: asi Ti praskl mechanismus stahování
> okna, vím o co jde,je z plastu, kvůli tomu jsem se
> naučil sborku a rozborku tapicirunku dveří, abych
> si v případě nouze pomohl sám, jinak budeš jezdit
> se staženým bočním oknem.Je to problém Octavií, Ty
> máš sice Pasata, ale je to v koncernu, takže asi
> stejný problém. Takže to dokážu alespoň provizorně
> uzavřít.Jinak ten mechanismus u nás stojí, pokud
> se nemýlím k 2 tisícům, takže Ti to asi jen
> vyšpalkovali, abys dojel domů.
>
> Karel


Jo jo to znám už jsem ten bílej kroužek 2 dělal smoking smiley kus plastu za dvacku ,ale nejhorší jsou ty nýty tedy než jsem koupil pořádný nýtovací kleště smoking smileyDneska to už zvládnu do 20 min opravit smiling bouncing smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
16. 07. 2010 00:03
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Barlow: Jojo, je to 2.0, děsné ... a navíc s tím
> autem v letech 06÷09 jezdili chlapci z jedné
> nejmenované telekomunikační firmy (pokud chcete
> vědět, která to je, tak si otevřete tento odkaz:
> [bit.ly] ... a klikněte na
> reproduktorek, jméno firmy uslyšíte jasně a
> zřetelně. Potom se podívejte, co se překládá z
> jakého jazyka a budete se smát smiling smiley ), takže je už
> poněkud "unavené." Nejvíc to jde znát na zvuku
> turba a ještě se občas zblázní klimatizace... no,
> snad vše dobře dopadne smiling smiley

U 2.0 PD je turbo bezna spotrebka a to se k nemu muze majitel chovat pekne (nechat vychladnout na volnobeh, netocit za studena...)...navic oxidujici vstrikovace, nafta v oleji, MAF senzor no je toho dost... ale vsechny auta maji mouchy a prusery at jsou z D, CZ, F, I...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
09. 08. 2010 11:55
Tak mám čerstvou zkušenost s odtahem, sice ne z Chorvatska, ale asi 100km za Vídní, odešla spojka. Přes asistenci k pojištění zajištěn odtah buď do nejbližšího autoservisu v Rakousku (to jsem neriskoval, protože jsem netušil kolik to může stát) nebo do ČR. Zvolil jsem ČR, servis ve Znojmě po poradě s řidičem odtahovky (pochvala za vstřícnost v autoservisu pana Suchého). Do 18tis. odtah zdarma, nad 18tis. bych doplácel.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
09. 08. 2010 14:08
Zdravím všechny příznivce této stránky. Fiat Brava 1,9JTD je už spravený a závadou bylo špatné čidlo- fáze relé klikové hřídele.Cena 1500,-Kč.
Moc děkujeme panu Petráskovi z Brna. Všem přeji šťastnou cestu do HR a dalších zemí.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
23. 08. 2010 18:49
mate niekto skusenost s asistencnou sluzbou jefta?

[service24.jefta.sk]

za 80 EUR/2 tyzdne odtah bez dalsieho doplatku

resp.: da sa nejako jednoducho poistit odtah v pripade poruchy/havarie na plnu cenu? trebars aj u nejakej zahranicnej poistovne?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alexandrap (23. 08. 2010 19:11).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.