Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 15:03
Když se člověk o auto stará, nemusí mít starosti, že se mu cestou do HR pos....., vždyť je to jen pár km, tím neříkám že se člověk nemůže po cestě s někým ťuknout. Vemte si co kilometrů najezdíte během celého roku doma kolem komína a do HR je to tak 1 500 km tam a to samé zpátky. Takže v podstatě v celkových kilometrech co člověk s autem za rok najezdí naprosto zanedbatelná vzdálenost, aby se něco podělalo. Jezdil jsem s kamiónem, měsíčně 10 000 - 12 000 km a kdyby člověk přemýšlel co kdyby, tak nikam nemůže jet. Jinak záruka mobility je dost dobrej podvod - osobní zkušenost.thumbs down
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 15:49
To máš naprostou pravdu, já to také beru jen k vůli havárii té nezabraníš nikdy. Je sice pravda, že na dovolenou je to většinou pro auto větší nápor (plně naložené, v horku, nepřetržitá jízda), ale jsou prostě vozy s kterým bych si tam trounul jet (a nejen tam) a s jiným ne. Ale havárií si dopředu neporadíš.
Jo ještě jsem zapoměl v ceně asistenčních služeb byla i úhrada hotelu pro celou rodinu. Takže i to zaplatila pojišťovna.
Jen mě rozesmálo, že likvidátor vyhodil vrchní sklíčko malého bočního blinkru za 80 Kč při ceně opravy 300 litrů.... No asi potřeboval něco neodsouhlasit.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 16:04
MOTO Jasně, že 16000 kč celkem za rok neni moc ...........to se sakra vyplatí.......... já mam jenom zákoný ,které už ASI musí být mam to u ČSOB poj. a platim taky ku...va dost .Při 45 % bonusu jim ročně musim věnovat asi na (kafe) při obsahu motoru 1752 m3 2680 .-kč.Vím, že riskuju taky 5 let starej focus už toho má plný brejle.nikdy nevíš co se muže přihodit mě bude do breku a Ty budeš inkasovat LITRY zpět.

Proto ten KAMOŠ v servisu
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 18:32
A máte tedy již někdo osobní zkušenosti již zde zmiňovanou asistencí UAMK "Klubové karty ÚAMK" Třeba jen tu 3 měsíční.Již jsem ji několikrát sebou měl na dovolené,ale nikdy jsem ji nepoužil.Bral jsem ji také z důvodu možnost další slevové karty do kempů "kempinkové karty CCI",poněvadž havarijní pojištění vozidla se nevstahuje na škody způsobené třetí osobě v kempu,pouze při jízdě.Je to taková klička,že si myslíte že uzavřením havarijního pojištění jste krytí na vše,bohužel ne !!

MirekŠi
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 19:06
Mám Asistenční službu PLUS u pojišťovny Triglav v rámci zákonného pojištění - více zde [www.triglav.cz]. Vztahuje se to na událost i poruchu. Snad to nebudu potřebovat.eye rolling smiley
pat
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 20:38
Tu kartu UAMK má roční zatím naštěsti nebylo nutné použít ale čert nikdy nespí...
Poptával jsem právě problém odtahu ze zahraničí...
Tak mi bylo řečeno že např.když se mi auto vysype na dálnici tak odtah z dálnice někam na vedlejší si musím zapaltit !! a zajisiti sám.
Potom když budu mimo dálnice a na místě kde už mužu déle stát tak volat UAMK a ty už podle toho kde se nacházím vyšlou nejbližší zahraniční kolegy...Ti bud opraví na místě nebo dovezou do servisu to už platí UAMK.(opravu samozřejmě já)..
No ale na dotaz což je stále moje priorita co mi zajímá když budu auto chtít dopravit/odtáhnout do CZ tak odpovědi už byli od UAMK takové žádné,nejasné to se řeší dle situace atd...takže prostě asi nic moc.
Tak nevím asi nic neexistuje pojištění na odtah..
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 20:47
To 2008MIRA :
clověče, mám taky fíka, ale takovej obsah motoru co máš ty, tak to bych nechtěl živit yawning smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 04. 2010 21:12
cloudy prosim Tě já vim to je prča 16 LITRU plati jenom Motomoto roční pojistku ,tak to bylo myšlený Ty to dobře víš muj 5 letej sráč focus TDCI má jenom 1.752 LITRU a za ten mizernej obsah motoru dávám nerad 2680.- kč a žere to nafty jako malá kravička třeba do HR 4.7 ..........zase jsme u toho LITRU ( NE 47 litrů ) tolik

na ty litry........a cloudy hlavně ,že je........................ MÍR



Mira
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 04. 2010 21:17
To 2008MIRA :
to byla jen reakce na to, že píšeš ve svém předposledním příspěvku, že máš obsah 1752 m3 :-)))
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 04. 2010 23:21
cloudy.......... jasně to byla ode mě neomluvitelná hrubka za ten blábol se omlouvám (,tož kurna som bol nák volako zmetěný) zato se ,ale snažim učit psát po moravsky a po slovensky..................pardon za tečky a ty - m3 - tak ty maji snad auta ve Velké republice kde zítra znamená v loni.

Tím končím tento plevel s litrama a kubíkama
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 04. 2010 21:53
OK :-)))
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
02. 05. 2010 11:41
ja bych se tim netrapil, protoze bud ma clovek stesti anebo nema. To ovsem neznamena, ze by se auto nemelo pokud mozno auto dle moznosti doladit a samozrejme by se melo jet opatrne. Mne se osvedcuje jizda na noc, preci jen klima je prijemnejsi a i zacpy byvaji mensi. No a pro nejhorsi varianty je vhodne domluvit si dopredu nejaky odtah.
...
Mam jeden pres kamarada a jeste jeden nejaky oficialni (vizitku s telefonem). Ceny se pohybuji okolo 10Kc/km, takze pripadnou velikost financniho pruse*u lze snadno odhadnout dle vzdalenosti tam a zpet o trajektech nemluve. Dalsi problemy jsou i doprava osob, do kabiny nakldaku se 5 osob nepobere. Co si pamatuji, tak to pred asi 10 lety potkalo kamarada s rodinou v Italii-vodni pumpa (zpet vlakem a pak pro auto) a ted nove znameho na Korsice-auto je jeste porad v tramtarii a borec sahni nejaky levnejsi odtah.
...
A o stari auto to neni-ridicka se pro neco ohnulaa vysledkem bylo ohnute rameno predni napravy. Reci, ze se bojite jet s 5 let starymi auty mi pripadji zbabele. Jezdim leta letouci s plnoletymi vozy (a klasicky s hafem nahradniczh dilu), ne ze by mi obcas necvakalo, ale zase si rikam s takovymi strepy si tam mozna poradi automehanicari i palici a majzlem:-)
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
02. 05. 2010 12:21
Nevím od kdy určitý stupeň odpovědnosti se nazývá zbabělostí. Podle mě je to každého věc. Je spousty lidí kteří nevymění ani žárovku a přesto to jsou lidé mnohdy vzdělaní a špičky v jiných oborech. Já si stále myslím, že nejlepší je řádné pojištění včetně asistenčních služeb, než řešit případný problém sám.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
02. 05. 2010 16:48
No chlapci - dobrá debata . . . smoking smiley
Můj názor je ten, že je lepší jet s autem pár let starým, vyzkoušeným, běžně udržovaným, které se během roku nezastaví, protože u něj prostě víte, co a jak !
Loni jsme vyrazili s měsíc novým autem a já jsem celou cestu neměl nahlas puštěný ani rádio, jak jsem bachoval všechny zvuky auta a můžu "odpovědně" prohlásit, že posraný jsem byl strachy, jestli hoši z Milána fakt dotáhli všechny šrouby . . .
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 09:28
MotoMoto napsal: ...že nejlepší je řádné pojištění včetně asistenčních služeb, než řešit případný problém sám...
Nojo, to zní hezky, ale ne každý si může dovolit deset tisíc ročně za havarijní pojištění plus asistenčku, když cena těchto pojištění tvoří třeba čvrtinu hodnoty auta.
Pokud budu myslet na to, co by se mohlo cestou stát, tak bych v životě nikam nejel. Pokud se auto občas potká s automechanikem, mělo by vydržet. Porouchat se může i nové auto.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 10:35
Zahajskej Žádnejch 10 000 kč, ale 16 000 kč platí MotoMoto kompletně roční celkovou pojistku................a to už se sakra vyplatí. Já každý rok mam za těch 16 litrů ubytování na 15 nocí v HR . Akorát si musim ze SVÉHO jenom zaplatit naftu a poplatky. No a ,když už jsme u toho tak nafta se taky nekupuje JENOM u čerpací STANICE............MotoMoto toto už všechno ví už jsem to trochu psal on je při cestě do HR za VODOU a ja těžce riskuju jenom se zákonnou pojistkou vyject z garáže .
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 14:38
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:03).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 14:51
V roce 2008 se nám rozbilo auto na cestě z Chorvatska, měli jsme před sebou 1000km, s rozbitým těsněním pod hlavou jsme dojeli až do Mariboru, kde jsme volali asistenční službu UAMK (měli jsme kartu za 900,- na 3 měsíce), poslali pro nás odtahovku, odtah do servisu platila as. služba, provizorní opravu (pro nedostatek náhradních dílů) jsme platili sami, na otázku jestli nás můžou odtáhnout do ČR a za kolik nám nějak nedokázali odpovědět, nakonec jsme se dověděli, že nás nechají odtáhnout, ale za naše peníze a ještě ke všemu jen auto a řidiče a já s třemi dětmi měla zůstat asi na benzínce. Trvalo nám to trochu déle, ale dojeli jsme až na české hranice, tam jsme volali soukr. odtahovku, která pro nás přijela. Zbývalo nám 300km, odtah z hranic až domů nás stál 6000,-.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 15:17
mě odtahovali v HR r.2008 od Malé Kapely do Karlovace asi 100km a viděl sem na lístku 1800kun..naštěstí to platila Škoda autogrinning smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 15:48
prochy Jsi štastný muž gratuluju 2000.- éček za odtah ( platnost na 3. roky)........ do ČR to jsou u HONDY teda frajeři zvlášt ,když to nic nestojí., Oni jsou si asi jistí, že HONDA nebude mít nikdy poruchu a majitel se bude vyhýbat haváriijím. Já jsem vždy chtěl HONDU, ale takovou tu 1000 silniční............ ZABÍJEČKU.........(moto)....... ale dřív se podívát na NORMÁLNÍ HONDU na 4. kolech. Je to docela lákavé, měl bych pár let klid při cestě do HR
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 17:40
... přátelé ... myslím, že si tady můžeme říkat přátelé ...
... viděl bych jedno řešení, ( a neodsuzujte mě za to ...nemusíte vůbec reagovat ) ... ale je to spíš pro toho, kdo nemá ani havarijní pojištění ani asistenční službu ani domluvenýho známýho, který by pro případného nešťastníka přijel ... a taky to nechci přivolávat ani na sebe, ani na kohokoliv jiného ...
... můj dobrý známý ( mj. vozí auta a je automechanik ) ... je schopen přijet do HR a odvézt porouchaný vůz ... ( pokud se reálně nedá opravit u moře ) ... cena 10 Kč / 1 km ... není to reklama, jen pro případ, že by si někdo nevěděl rady a proto telefon na sebe nechám jen přes SZ ... smiling smiley
...sám bych ( nedej Bože ) při větší opravě určitě nenechával v cizině auto opravovat ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 05. 2010 17:45).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 18:23
nejlepší bude založit na foru konto pro postižené odtažením spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 19:12
To 2008MIRA

No já chápu že určitá auta se už nevyplatí pojistit, také jedno z nich mám, ale u vozů u kterých se vyplatí držet pojištění proti krádeži a havárii, tak to uričtě není moc. Uvědom si že tím autem nejedu jen jednou za rok na dovolenou. Tenkrát když jsem boural u Knínu tak oprava stála 400 tisíc a tak se těch 16 tisíc vyplatilo. Je to věc každého z nás, kdo chce ušetřit a riskovat a nebo mít vše krité pojistkou. Já si zatím mohu jen pojištění vynachválit. Jen v práci nás vykradli 26x.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 21:28
A co to odvést vlakem
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 22:14
MotoMoto Já platím na pojištění svých aut ročně 50 000kč z toho u dvou je v tom i havarijko. Tatím jsem ho za dobu dvou let neuplatnil a zároveň uvažuji o zrušení jelikož to hav. dělá 18000 a ty si dokážu představit jinde. Zrovna u těch aut mám Chevrolet garanci mobility a pokud by se jednalo o závadu a né o havárku tak nám zajistí bezplatný odtah do servisu a opravu a ještě zaplatí hotel, to vše má platnost 5let. Proto uvažuji o zrušení hav. ona to zase tak strašná výhoda není
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 22:45
joko69 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co to odvést vlakem
Tak za první, vlak Praha-Jadran už letos nevyjede a za druhé auto musí bejt pojízdné aspoň tak aby samo na ten vagón vjelo vlastní silou.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 05. 2010 23:36
joko69
To je výkřik do "TMY"
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 05. 2010 10:48
To Luky
No však, je to každého věc, já ač jsem za celých 28 let co mám řidičák boural jen jednou, tak bych bez pojistky auto nechtěl, kromě staré šlupky a u té bych zase neřešil odtah a spíš bych ho tam někde nechal a hlavně bych s ním nikam nejel.
eny
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 05. 2010 17:52
Viděl bych to asi tak, opravu na místě pokud se vejdu do 20-30ti tisíc Kč a po vlastních zpět domů do ČR, pokud to vypadá na víc tak zrovna odtah domů za stejné peníze. Je to smutné,ale moc na výběr člověk nemá,pokud má pouze povinné ručení s nějakou asistenčkou.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 05. 2010 20:04
ale, nic není tak horké....
v každé větší vesnici a v každém něstečku má někdo z kluků automechaniků za autem plošinu ....
stačí mít tel kontakt na nějakého známého pro případ průseru...
do desíti - dvaceti kilo to odtáhne každej pokud nechce rejžovat...a poliše, co mají kontkaty na "odtahovky" nebrat !



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (10. 05. 2010 20:17).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.