Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 21:37
Tak trochu je nenadálá závada auta i mou černou můrou.
Loni při cestě na dovolenou mi začal na kraji Maďarska blikat imobilizer - samozřejmě nešlo nastartovat. Stačilo vyndat 1 - 2 krát klíček ze spínací skříňky a zase ho zasunout a motor opět naskočil. Bylo to dost velké dilema pokračovat dál v cestě, protože jsem nevěděl, zda příště nastartuji. Vše dobře dopadlo, po návratu jsem měl tento problém ještě asi dvakrát a od té doby bez problému, což je asi rok.V servisu se nic nezjistilo.Prý se dá imobilizér i nějak obejít, ale pochybuji, že by místní chorvatští garážmistři o tom měli potuchy, na rozdíl od českých zlodějů, kteří si s tím poradí hravě.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 22:07
Karel M. - když jsem měl Octavii tak jsem měl stejný problém. K autu máš 2 klíče a takový plastový podlouhlý štítek na kterém je vin a černé políčko. To se dá setřít a pod ním jsou 4 čísla. Ty se dají použít pro odblokování imobilizeru.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 22:13
Štítek byl pro případ ztráty klíče, když jsi potřeboval objednat nový. Dnes už žádný štítek nedávají. Vše je v databázi ve Volfsburgu. V případě poruchy imobilizeru Ti žádný štítek nepomůže.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
10. 08. 2015 19:11
Zdravim, neni to nekdo z vas? Mohu levne pomoci....[www.aaapoptavka.cz]
[www.aaapoptavka.cz]

_______________________________________________________



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peter1 (10. 08. 2015 19:19).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
11. 08. 2015 12:03
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Štítek byl pro případ ztráty klíče, když jsi
> potřeboval objednat nový. Dnes už žádný štítek
> nedávají. Vše je v databázi ve Volfsburgu. V
> případě poruchy imobilizeru Ti žádný štítek
> nepomůže.

Nevim jak u novych aut, ale ja mam ke sve fobii r.v. 2001 presne to co popisuje Petr70. V manualu je postup jakym zpusobem se aktivuje "Nouzovy rezim IMO" a kolikem pro nulovani pocitadla km a stelovani hodin se da pak vlozit PIN ktery jsem mel u nahradni sady klicu pod stribrnym stiracim polem. Cili jak rikam, u novych nevim, ale u starsich tato moznost urcite existuje ale spousta lidi o tom vubec nevi.

--
TomKa
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
20. 09. 2015 14:00
Tigře, sorry nechodím sem zas tak často , ale jak píše pedro , nebo spíše upřesním , mám asistenci i k povinnému (a havarijnímu) pojištění. Takže pokud by se něco stalo cestou na dovolenou a nebylo to příliš daleko do cíle, zavolal bych tuto asistenci, aby mě přiblížili k destinaci mé dovolené, mohu jim říct, že tam znám opraváře, ať mě odtáhnou tam. Poté bych se domluvil s domácím, ke kterému jedu, aby pro mě přijel - pochybuji, že by odmítl. Mám starší auto, takže bych zkusil opravu v HR, pokud ne, požádal bych po ukončení dovolené opět domácího, aby mě odtáhl nějaký kus na cestu domů a pak volal Auto care ... to by šlo , ne ?
Mimochodem minulou neděli jsem volal taky asistenci. Auto doma v garáži, dcera potřebuje odvézt pár kilometrů na autobus do školy, sednu do auta.. cvak a nic . No párkrát v minulosti se to již stalo, tak vystoupím, zamknu a odemknu auto .. zase cvak a nic. Předtím to vždy pomohlo , tentokrát nee ... tak jsem oběhl sousedy, aby dceru někdo odvezl a pak volal asistenci ... byla to baterka , odešla po asi 9-ti letech do věčného království. Pán co přijel, tak s použitím kabelů jsem nastartoval, on zavolal známému, co baterie prodává a ještě v neděli navečer jsem si pro ni zajel. Akorát 3,5 litru v prd... teda za novou baterii

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
20. 09. 2015 19:33
Proboha co Ti tam dal za baterku. To je snad do náklaďáku.smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
20. 09. 2015 21:31
Po násobení hodnoty vozů "za víkend v garáži"... docela nepochopitelná hláška smoking smiley
Byznys...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
21. 09. 2015 12:43
Myslím Varta 72 Ah , bylo to něco přes 3 litry, už přesně nevím. Na netu bych asi sehnal levnější, ale zas bych pár dnů nejezdil, tak jsem to neřešil.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 06. 2016 13:59
Zdravím všechny fóristy,


kdyby někdo(nedej bože) potřeboval odtah vozidla i s posádkou,dovoz náhradního vozu
a podobně je možno od 7.7.2016 - více přes SZ nebo email (ať to není bráno jako reklama.)
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 06. 2016 08:44
a das k tomu aj uctenku? (stvrzenku)
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 06. 2016 10:44
Aj daňový doklad.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 06. 2016 19:22
Tak co je nového v pojistkách ? Stále je to jalo loni nejlepší pojistit u Kooperativy?
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 06. 2016 20:04
Tak letos mi byla nabídnuta u pojšťovny Generali asistence jako doplňkvé pojštění k mému povinnému ručení.Uzavřel jsem variantu Top EXTRA,která mě stála na celý rok navíc tisíc korun.Jedná se o jejich maximální variantu,je to jejich letošní novinka a je k nalezení tady [www.generali.cz] ke stažení třetí shora.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2016 17:08
Má niekto či už negatívnu alebo pozitívnu skúsenosť ohľadne auta v záruke? Myslím teda v prípade poruchy ako rýchlo prišla asistencia prípadne či vedeli hneď ponúknuť jednoduché pokračovanie v jazde nebodaj či sa niekomu podarilo dopraviť letecky. Myslím ak je nad 1000km mimo domova tak má nárok na leteckú prepravu v prípade ak nevedia dať auto dokopy.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2016 18:18
triplex:

Dobrá otázka.To zajímá i mě.Auto mám necelých 5 měsíců od novoty.Doufám,že aktivity asistenční služby nevyužiju,ale radši
být v obraze co kdyby.cool smiley

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2016 22:23
Ono človek nemá čas študovať dva dni 40 stranové podmienky. No pýtal som sa na všeličo ale čo počúvam mnohokrát býva realita iná.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
30. 06. 2016 17:16
..tak jsem také vyjel,na cestu autí zatim po letech nezklamalo a vždy jsem měl známého na telefonu s podvalem ale jak jsem to tu četl tak za 380kč od AutoCare jsem dal připojistit vůz,za ty prachy kdyby něco ani známej autí neodveze domů.yawning smileyje to na měsíc a vlezu se do něj i z dovolenou do Krkonoš...tongue sticking out smiley ...jinak ohledně cesty do Gradac přispěji v jiném tématu.smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2017 20:44
Děkuji Peter1 za pomoc s odtahem vozidla kamaráda souseda z Kladna

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2017 22:54
To:martas74
A co pak a kde se přihodilo.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 07. 2017 17:31
Byla to služba zde v Čechách směr Morava ,ale funguje a za cenu jakou píše takže doporučuji si to tel.číslo uložit muže se hodit .Já mám kamaráda a asi by pro mě dojel též třeba do HR ,ale je tam problém s tech.stavem jeho Tranzita a Peter1 má novou káru tak by asi odvezl auto bez problémů .Já jen že ho osobně neznám a pomohl a nemusel .Hlavně abychom ho nemuseli volat nikdo z nás to přeji všem thumbs up

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2017 15:37
Zdravím, tak tento rok odskúšaná asistencia od AutoCare. Nepojazdný Passat v Podgore, v piatok nahlásená porucha, v pondelok ráno pristavené náhradné vozidlo a následne odvoz nepojazdného do miesta bydliska 1100km. To všetko za 19€. Maximálna spokojnosť, uvažujem o celoročnej asistencii, za tie prachy sa to oplatí.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2017 18:15
... ahoj tatinotibino ... co to je za typ a co se na VW polámalo ... ?

smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2017 20:41
supr, předpokládám, že náhradní vozidlo sloužilo jen k přesunu domů, což je v OP

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2017 08:51
Ahoj, mám Variant 1,4 TSI rok 2011 a nechcel mi štartovať iba točil štartér. Domáci mi zavolali miestneho mechanika /FERDO má servis na vjazde do Podgory/. S pomocou éteru sme ho naštartovali a tri krát odskúšali zhasnúť a znova naštartovať.Všetko ok a 100KN. Po chvíli som odchádzal a ostal som stáť cez celú cestu. Opäť spray za 100KN no nepomohol a neopravili to ani u neho v servise. Po návrate domov mi v servise zistili chýbajúcu poistku na palivové čerpadlo a odvtedy jazdím bez problému. Takže pravdepodobne Ferdo auto spojazdnil, no chcel zo mňa vytiahnuť ešte zopár stovie eur!

Inak náhradné vozidlo bolo iba na prepravu domov, no mne končil pobyt takže bez nervov.smoking smiley


Nemira2x, Seget Vranjica 2x, Živogošče Blato2x, Pisak 2x, Vir, Podgora
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2017 11:21
Vedle v Tučepech je značkový servis Škoda, tam by to určitě dali do chodu.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2017 20:59
zřejmě Ferdo neví co je diagnostika a myslel, že opravuje jugoslávskou fešandu Zástavugrinning smiley

_______________________________________________________
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2017 21:41
Tak Ferdo chcel zjavne vytĺcť prachy pretože jemu vraj diagnostika nič neukázala. No to isté mi potvrdil aj majitel u mňa v servise. No on skúsil potom pátrať v elektrike/poistky, relatka /a začal od poistky. Ále už je všetko v pohode a hlavne nezabudnite na asistenciu 👍✋
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2017 22:34
No to by mě asi trefilo. Kvůli pojistce. Jinak co to je "pomocou éteru", smím li se OT zeptat?

(Dnes jsem v Maďarsku popotahoval Superba (aspoň podle masky soudím) kousek ze silnice na parkoviště k obchoďáku. To jsou radosti)
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2017 08:32
Použije se startovací sprej, který obsahuje éter. Foukne se do sání.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.