Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 12. 2014 15:41
Kdybych blikal na každyho dementa kterej oslňuje tak bych se ublikal. Regulace sklonu normálně nefunguje ,protože pro xenony funguje automaticky i při propružení nápravy. Měl by ses něco naučit než budeš psát kraviny.
Asi jsi prodejce bastlů proto taková klamavá reklama.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (03. 12. 2014 15:44).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 12. 2014 17:03
Peter1. tam má telefoní číslo na mobil , tak mu rovnou brnkněte a dejte si v zájemnou " čočku " a tady pak bude prostor na rozumnou debatu . smileys with beer
PS . Dotaz pro schopné jedince ,čím svitite doma..., co poručila EU .
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 12. 2014 20:22
Tak já po všelijakých drahých Philipsech mám teď rok a cca10tis km ve světlách EUFAB H7 12V 55W Future Light a super. Svítí výborně.Přidal jsem tam při montáži také odporové dráty, protože mě před tím vydržely žárovky asi rok nebo 10tis km. Takže jsem zvědavý, kolik vydrží tyto.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
04. 12. 2014 16:56
Ja som pred 2 týždňami založil OSRAM silver light H7 - vidno veľký rozdiel, svieti to krásne. Cena bola 18eur za pár.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 09:02
Já jsem včera projel myčkou a světla svítí nádherně! A teď vážně. Ono se fakt vyplatí občas vzít hadr a světlomety přešmudlat, hlavně v tomhle břečkovým počasí. Poslední dva tří dny jsem několikrát kontroloval, zda vůbec svítím, protože jsem skoro nic neviděl. Myčka a bylo po problému. Žárovky kupuji za pár kaček, okolo čtyřiceti za kus, stále stejného výrobce. Mám vyzkoušeno, že když rupne jedna, nejpozději do 14 dnů jde i druhá, obvykle rozdíl tři čtyři dny. Mají danou životnost a ta sedí. Už jsem si zkusil i lepší žárovky a efekt, kromě většího úbytku peněz z peněženky, žádný.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 11:45
Já bych si dovolil před tím "vzít hadr a světlomety přešmudlat" trochu varovat... zejména u soudobých plastových světel smoking smiley
Každý, ať si to přebere po svém, nicméně ta vrchní tvrzená a UV rezistentní vrstva není všeodolná...
Umýt světla rozhodně ano, ale s dostatkem vody, aby se ta špína odplavovala a nesloužila jako abrazivo při přešmudlání hadrem...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 12:06
Šmudla to přešmudlá - přebrousí a pak koupí nové . [www.auto-doplnky.com] smileys with beer
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 12:10
Asi se budu muset podívat co v těch parabolách vlastně svítí.
Jsou tam pět let a fachčijó jak mladice.
Myslím, že H4
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 18:36
Zahajskej, jak píše Slavkov o těch plastových....tak některé levné žárovky nejsou do takových světel vhodné, protože můžou poškodit právě tu UV ochranu.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 19:19
UV ochranu vám hlavně zlikviduje ta lestici nebo chce-li někdo prebrusovaci sada. Sice ze zazloutlych polykarbonatovych překrytu světel udělají cire, ale ubývá ta tvrzena vrchní lakovana vrstva, která ma pravé tu UV vlastnost a dale je to ochrana proti dalším povětrnostním vlivům a kaminkum. Ten lak to neuvěřitelné zpevní, da se na to plexi i stoupnout. Jinak to plexi se da celkem bezpečné zlikvidovat taky nevhodnýma vysokovykonovyma zarovkama, které než se sami upecou, tak vyhrejou světlomet zevnitř a je hotovo, za chvíli to žloutne, praská lak na prekrytu atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (05. 12. 2014 20:27).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 19:54
tie zažltlé svetla som riešil, ale nechcelo sa mi do toho to brúsiť a leštiť, tak som jednoducho kúpil neoriginál svetlomet Depo a čuduj sa svete drží už 3 roky a nebadám nejaké poškodenie ani zažĺtnutie....našťastie.....bola to otázka 1050 kč...takže nieje čo riešiť.......nebál by som sa ísť do neoriginálu......

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 12. 2014 23:56
foco, nechci tady rozvíjet debatu o "druhošce", ale u světel je to znát... jasně "nějak to svítí", ale pokud by jsi měl možnost porovnat origo (Hella, Valeo,..) vs. Depo, tak by jsi to viděl smoking smiley ... rozdílu ceny to odpovídá... Pro někoho, kdo jezdí převážne ve dne "kolem komína" to může být laciná alternativa, nicméně má to své ALE...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 04:14
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
Mám vyzkoušeno, že
> ......když rupne jedna, nejpozději do 14 dnů jde i
> druhá, obvykle rozdíl tři čtyři dny. Mají danou
> životnost a ta sedí.......

I u mě to tak je a to bez ohledu na výrobce a cenu žárovky. Když praskne jedna, během pár dnů, nejpozději však do měsíce, odejde i druhá.
Jinak těm úplně nejlevnějším se vyhýbám. Možná mám jenom smůlu, ale buď mě taková žárovka odejde za velmi krátkou dobu a nebo má jinou vadu. Jednou jsem u pumpy koupil nějakou, co stála snad necelých 40Kč, značku si nepamatuju, ale to se fakt nedalo. Svítila tak mizerně, že jsem si toho okamžitě všiml a hlavně, svítila někam úplně jinam. Seřídit světlomet tak, aby svítil kam má, prostě nešlo. Po týdnu jsem to nevydržel a šel koupit jinou žárovku, hned bylo po problému. Od té doby to už neriskuju. Momentálně mám ve světlometech H4 Bosch a rok je zatím klid.

Když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně několi desítek let už jezdím se žárovkami H4. Wartburgy 353, Škoda Felicia, Ford Fusion a teď aktuálně Ford Focus r.v.2000. Všude samá H4, ve služební Dacii taky to samé. Příště si už budu muset konečně koupit něco, do čeho už taky dorazil v předních světlometech trochu pokrok grinning smiley . Máme doma ještě taky minivozítko Ford KA a když jsem do toho sedl poprvé, byl jsem překvapen, jak krásně mu ta světla svítí. Rozdíl se nedal přehlédnout. Pak jsem potřeboval vyměnit prasklou žárovku a teprve jsem zjistil, proč tomu tak je. Používá žárovky H7 (potkávací) a H1 (dálková) a je to sakra znát.

** Petr **
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 08:47
Tak ja som napísal z vlastnej skúsenosti - svieti to ovela silnejšie... svetlá zašmudlané veru nemám smiling smiley auto má 2 roky a svetlomety sú ako nové.... žiarovka v jednom svetle mi vydržala do 15.000km a druhá svietila ešte pri 18.000km ale myslím, že veľa jej už nechýbalo, keď som ju menil za tieto silver light od OSRAM.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 10:01
Možná by nebylo od věci, kdyby ti, kterým žárovky odchází "jako na běžícím pásu" napsali jaké mají servo řízení smoking smiley
Předpokládám, že většinu budou tvořit majitelé Fábií a dalších povozů s elektrickým servem řízení... prostě to servo bere velký proud a při odepnutí tam vznikají napěťové špičky thumbs up smiley "Řeší" to odpory, nicméně... má to své logické vedlejší negativa...
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 10:09
K té mrzké kvalitě svítivosti ultralaciných žárovak - málokdo věnuje pozornost a povědomí tomu, že každá kvalitní žárovka má nějakou geometrii vlákna. Když je na prd, taky to na prd svítí !
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 20:07
Já používám Osram NIGHT BREAKER PLUS H4 několik let a spokojenost svítějí super a životnost v Peugeotu 4roky a v Renaultu je měním po roce jen kvuli sichru nové lépe svítí a staré mám do rezervy .
Jinak světlomety je dobré obrousit pod vodou a znovu nalakovat 2 složkovým autolakem odolává teplotě a UV záření ,když je světlomet popraskanej (mikrotrhlinky )tak je na vyhození nejde přeleštit .
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 20:50
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... a v Renaultu je měním po roce jen
> kvuli sichru ....

Měníš žárovky z podběhu?
... to je lahůdka thumbs up smiley ... když jsem to zažil u kámošky na Meganu poprvé, to jsem těm "konstruktérům" dal kosočtverečných jmen...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 12. 2014 22:27
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
....... thumbs up smiley "Řeší"
> to odpory, nicméně... má to své logické vedlejší
> negativa...

Myslíš tím snížení svítivosti? To jsem nějak nezaznamenal.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 09:19
žárovky mám : D2R To je dálkové světlo. Ostatní jsou klasika - přední tlumené jsou halogen a ostatní po autě - normální

Xenony měním až když začnou blednout.
Původně mají světlo do modra. No a je zajímavé, že se časem mění světlo do bíla. A pravé světlo více. Levé tam mám asi šest let a to u krajnice - pravé asi čtyři roky a asi ho vyměním za nové. Levé nemusím. Je dobré. Když stála žárovka pomalu čtyři tisíce - hrozil jsem se ale nebylo potřeba se bát. ZA CELOU DOBU JSEM KOUPIL SKUTEČNĚ JEN TŘI XENONY !
No a dnes se nechají sehnat asi za čtyři stovky a v Polsku vyjdou asi na dvě stě padesát. Jenže jsem je ještě nekupoval. Zatím skutečně jenom ty tři. A již ty byly za rozumnou cenu
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 10:12
Hradečák - ty máš xenon na dálkovém světlu a na tlumeném halogen????
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 17:03
Já si s tím starosti nedělám. Prostě to je tak a ono to funguje na nějakém principu a tomu já moc nerozumím. Světla se různě naklápějí a zase zdvihají. A pokud mi praskne takový malý čudl na zadní nápravě tak to je zase o něčem jiném. Zlatě byla jedna žárovka v jednom světle ! Tady jsou myslím tři kousky.

produkt 44.32.114 44.32.114 P XENON D2R+H9 světlomet (E.O.) VALEO [06/04-]
s polohovacím motorkem, se žárovkami a výbojkou, s jednotkou 18 668 Kč CartAdd Skladem

produkt HE 8GH008357-001 HE 8GH008357-001 Žárovka HELLA H9 12V 65W PGJ19-5
Typ světla: H9
jmenovité napětí [V]: 12
jmenovitý výkon [W]: 65 258 Kč CartAdd Skladem

INFORMACE O PRODUKTU

Typ světla: D2R
jmenovitý výkon [W]: 35
patice: P32d-3
Xenonové výbojky OSRAM Xenarc Cool Blue Intense produkují namodrale-bílé světlo, které poskytuje vysoce kontrastní osvětlení vozovky
a také lepší viditelnost vozu během jízdy v noci. Světlo těchto výbojek není filtrováno barevným potahem skleněné baňky,
zabarvení je dosaženo díky nové výrobní technologii. Tato technologie přináší také vyšší efektivnost a světelný tok.
S teplotou chromatičnosti světla až 5000 kelvinů, světelnému toku až 3400 lumenů a měrnému světelnému výkonu 89 lumenů na watt
se vyznačují vysokou účinností a ve srovnání s běžnými xenonovými výbojkami - s barevným potahem skleněné baňky - poskytují až o 20 % více světla na vozovce.

Tak toto je vše co o tom vím. Z knížky !spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 18:02
Trochu k čistým světlům. Před odjezdem na dovolenou, když aplikuji Tekuté stěrače na okna, tak zároven' udělám i všechna světla a pak se snadno čistí, bez nějakého šmudlání.Voda a špína na nich nedrží. Karel.smoking smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 18:33
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> K té mrzké kvalitě svítivosti ultralaciných
> žárovak - málokdo věnuje pozornost a povědomí
> tomu, že každá kvalitní žárovka má nějakou
> geometrii vlákna. Když je na prd, taky to na prd
> svítí !
Přesně tak, myslím že na 100% to byl můj případ. Vlákno bylo prostě jinak, než by mělo, takže se světlo rozptylovalo všude možně a nesvítilo to tam, kam by mělo. Proto samozřejmě i pokus o nějaké seřízení světlometu byl bezvýsledný.

** Petr **
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 12. 2014 19:18
Petře, na čerpačce jsem narychlo koupil taky takovou neseřiditelnou, tak mě ji hned vyměnili a stejně jsem ji tam měl jen chvíli a pak dal sadu Philipsek.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 12. 2014 01:37
Vidím Bomiňo, že nejsem sám. Takže na čerpačce kupovat raději jenom v nouzi.

** Petr **
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 12. 2014 19:11
A pak se někdo diví, že nepodporuji HIDky, to je velmi podobná situace, a neuznávám to ani v čočkách. A to většinou na začátku argumentačního souboje neprezentuji, že je to v jakékoliv podobě nezakonný bastl, stejně tak jako přelepování dálničních známek smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (08. 12. 2014 19:12).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 12. 2014 09:09
Mě by zajímalo, co dělá se žárovkama éčkový motor. Dnes ráno jsem popojížděl v koloně za jedním pašíkem a ten na kilometru snad 6x startoval. Pokaždé mu při startu světla pěkně zamrkala, což žárovkám asi nedělá dobře.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
25. 01. 2015 21:38
minule som písal, ako mi držia Osramky H4 a dnes prdlo vlákno na stretávačke...thumbs up smiley

tak skusíme zase iné Osramky.....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 01. 2015 21:51
priatelia potrebujem poradiť : potrebujem kúpiť autožiarovky H4...chcel by som Osram Silvestar - má niekto skúsenosť? aká je svietivosť atd.thumbs up smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.