Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 02. 2017 13:57
a co tak použiť ledkové žiaroky?
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 02. 2017 14:29
Pokud máš na mysli do hlavních světlometů (místo H7, H4, H1), tak bývá problém, že obvykle nemají deklarovaný výkon / svítivost = málo svítí. Pokud mají dostatečný výkon, tak bývá problém s provedením chladičů, že přes ně nejde použít to "uchytávací pérko", co drží žárovku v patici paraboly. Dalším nešvarem některých modelů bývá, že po roce již svíti znatelně méně... S některými modely má problém detekce prasklých žárovek (obvykle lze řešit odporem či kondenzátorem). Poslední otázkou je patřičná homologace... smoking smiley
Dost toho je na různých fórech (VW club, octavia klub, DP atd.) včetně fotek či YT videí.,
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 02. 2017 22:56
Ještě k té životnosti. Měnil jsem žárovky od různých výrobců cca pokaždé po roce, po nájezdu 10 - 13 tis. km , až jsem si koupil škodovácké odporové dráty k žárovkám a už je to víc jak 3 roky, nějakých 37 tis km a nic neměním. Ford Focus r.v. 2006.
Mám tam Eufab future light. Jen se mi zdá, že už nesvítí takovou silou, jako byly nové. Nevím, jestli je to možné.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (19. 02. 2017 00:38).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
18. 02. 2017 16:47
Momentálně Osram Silverstar 2 a spokojenost. Až odejdou tak zkusím novinku Nightbreaker Laser.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
18. 02. 2017 23:26
dlouhodobě spokojenost s žárovkami Eufab Gold H4.Svítí bílým,intenzivním světlem a vydrží min. 2 roky (20 tis. km).Jakékoliv Osramky max. půl roku.Zkoušeno na různých autech
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
19. 02. 2017 07:33
Já po přečtení recenzí zakoupil OSRAM NIGHT BREAKER LASER a zatím jsem velmi spokojen, potkávačky se o hodně rozjasnily a dálkový dávají jasné skoro bílé světlo. Životnost zatím nevím, ale mám denní svícení, tak snad bude dostatečná.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
29. 03. 2017 21:16
Mě zatím fungovaly všechny "osramky" (více typů) výborně. Lépe než třeba výrobce philips. Ale nesmí se "mlátit" kapotou. Každopádně zkusím výše uvedený model od kolegy FrantaLogan.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
15. 04. 2017 19:28
Včera prdla žárovka H7 na autě dceri, tak me napadlo, ze už mám žárovky na autě asi rok a půl a brzy mi taky nějaká odejde a ze je na case se předzásobit. Takže jsem udělal takovou slušnou objednávku za téměř 2400,-. pro 2 auta.
Pro dceru na Oll H1 a H7 OSRAM NB Unlimited, pro sebe na Olll taktéž H7 OSRAM NB Unlimited a H15 OSRAM cool blue intense. Prolistoval jsem nabídku i fóra a nic lepšího asi není. Lakaly me ty NB Lasery, ale jednak byly znatelně dražší a jednak jsem se na ne moc chvály nedočetl, takže jsem objednal to s cim mam dobrou zkušenost. Dost jsem taky přemýšlel nad Philipsy, ale příliš často jsem se dočetl kritiky na životnost.
Nechci dávat odkazy, ale ty H7 jsou za velice slušných 324,-/par v eshopu Patro.cz a kdyby někdo chtěl ty H15, tak mrknete do eshopu Dufy.cz, mají je za 590,-/ks.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
15. 04. 2017 21:53
Potes koste. Ja nedal za zarovku nikdy vic jak 150 a menim tak jednu za dva, tri roky...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 01:36
No kdyz chci vidět, je třeba platit. Navíc je to za 2 auta. Ještě musím holce dokoupit zarovky do zadních blinkru, všiml jsem si, ze ji svítí skoro bíle. Už jsou asi oloupany. Sám si říkám, jestli jsem si nemel za 25000,- prikoupit xenony. Když jsem si konfiguroval auto, byl to boj, jestli jo nebo ne. A když už jsem je tam pridal, tak byly podmineny dokoupenim nějakýho nesmyslu za 5000,-. Celkem by by tedy vyšly na 30000,- a to už jsem dat nehodlal. Před týdnem jsem se svezl v novým Touranu s LED svetlama. To už je jiná liga, moc se mi libily
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 11:24
Zdravím ,za 7let jsem koupil do OII celkem 27ks H7,v autě náhradní nevozím , žárovka se dá koupit u každé benzínky, kupoval jsem v A i v HR
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 12:07
Po dovolené v 2012 jsem musel nechat vyměnit ložisko předního kola Octavie po 25 000km, pak odešla žárovka hlavního světlometu. Když jsem přijel domů, tak jsem babce řekl, že se auto nějak začíná srát a že půjde a na Vánoce už jsem jezdil Rapidem. Jen pro odlehčení. rapida mám od Vánoc 2012 a zatím všechný žárovky svítí. Klepi klep na moji dubovou palici.smileys with beer
Až jednou budu muset mněit žárovky, tak v předu to snad půjde, tam je vidět kudy-tudy ale v zadních světlech nevim. V kufru je to cele začalouněné, světlo nemá žádný šroubek aby se dal sundat venkovní plast, jen z boku po otevření pátých dveří je takový černý plast a v něm dírka asi 4 mm a jak tudy do světla nemám ani tucha a to jsem si kdysi na autech dělal všechno sám.confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (16. 04. 2017 13:14).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 14:20
Bude to pod tim calounenim. Měnil jsem brzdovy světlo na Fieste V a tam to tak bylo. Ale mrkni na youtube, tam takový návody najdeš.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 14:37
Nejde srovnávat to, co je v autě třeba od výroby (bavíme se o obyc. zarovkach) a nebo to, co si tam dá někdo za pár desítek Kč. Taky jsem měl v autě originální žárovku a taky mi vydržela roky, ale pak jsem zkusil Osram NB ultimated a i ten Laser a je to prostě poznat a i za cenu kratší životnosti je tam dávám. Samozřejmě je potřeba mít čiré světlomety a ne něco zažloutlé apod.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
16. 04. 2017 18:59
27 zarovek za 7 let? Mno jo, koncernova kvalita... Ne, ted vazne, tam je fakt neco spatne.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 11:15
Jožka tak si to spočítej,27žárovek za 7let ,to není moc, vychází 2 žárovky na 1 světlo/1rok,nejvíc mě vadí vyndávat na faceliftu celé světlo
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 11:23
To JE moc, takovou spotrebu jsem nemel na zadnem aute, at uz bylo simply clever nebo s rytmem zivota...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 13:22
Ono taky udávat kolik let jsou žárovky v autě je trochu blbost. Větší vypovídající hodnotu by mělo, kolik km se s nimi najelo (za předpokladu, že tlumenými světly se svítí místo denního svícení). Je celkem rozdíl, jestli za rok ujedu 10tkm, nebo 50tkm.
Tom
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 14:49
No km jsou stejna blbost jako roky...
Kdyz uz,tak se udava zivotnost v hodinach...
Jo tady je nejake srovnani srovnani
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 19:47
Podle čeho vlastně kupujete žárovky do auta? Cena, životnost, svítivost, recenze, barva atd... ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (17. 04. 2017 19:48).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 19:56
Chodím pro ně do Škodovky. Cena přiměřená, svítí dobře, vydrží dlouho. Jen musíte dát bacha, aby to byl origoš díl, protože dnes už tam prodávají taky kde co.
Jinde kupované žárovky jsem musel měnit hned obě, protože jinak mělo každé světlo znatelně jinou barvu. Ty škodovácké svítí všechny stejně.

PS: Už si nepamatuji, kolik tam žárovka stojí, protože už jsem ji několik let nepotřeboval.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 20:59
Chlapi, vám co praskají častěji žárovky, máte tam ty odporové dráty, jak jsem výše popisoval. Mám to jasně odzkoušené, že to funguje. [www.obautodily.cz]

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 21:34
Je fakt, že odporové dráty snížením napětí na žárovkách prodlouží jejich životnost.
Na druhou stranu, při poklesu napětí o 0,5 V poklesne také (dle Ohmova zákona) výkon i svítivost žárovky o cca 10 %.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 22:15
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No km jsou stejna blbost jako roky...
> Kdyz uz,tak se udava zivotnost v hodinach...
> Jo tady je nejake srovnani
> [url=http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c147
> 5-Testy-doplnku/n3055-Test-zarovky-s-dlouhou-zivot
> nosti-nekdy-brzy-dosviti]srovnani[/url]

Stejná blbost to teda určitě není.

Podle času je to sice opravdu jednoznačné, ale asi těžko budeš vědět, kolik toho času ty žárovky opravdu svítily. Tuhle evidenci si asi nevede nikdo. Kdežto ujeté kilometry už si dost lidí eviduje a s jistou tolerancí už to z těch km lze, za pomoci průměrné rychlosti, přepočítat na ten čas. ;-) Samozřejmě to nebude nějak extra přesné, protože průměrnou rychlost můžeme taky jenom odhadovat, ale ty průměrné rychlosti jsou relativně slušně stanovitelné podle toho kde se jezdí (ev. si to někdo třeba taky eviduje z údajů palubního počítače).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 22:19
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podle čeho vlastně kupujete žárovky do auta? Cena,
> životnost, svítivost, recenze, barva atd... ?

Svítivost a barva. Kde nejsou xenony, tak mám Osram NB (na několika autech všechny varianty od těch prvních až po unlimited. Laser jsem ještě nezkoušel, zatím všechno svítí).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 22:53
Marius, technická: Svítivost klesne, ale žárovka má nelineární průběh ("neplatí" pro ni Ohmův zákon po stránce linearity závislosti proudu na napětí). Takže možná je to 10%, ale záleží na nelinearitě změny odporu vlákna žárovky.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
17. 04. 2017 23:08
Ano, přesně tak, jedná se o voltampérovou nelineární charakteristiku žárovky kvůli závislosti odporu jejího vlákna na teplotě (Ohmův zákon však platí i zde). Ve skutečnosti, jak správně uvádíte, je pokles svítivosti (světelného toku) v tomto případě vyšší než zmíněných 10 % (některé zdroje uvádějí až 18 %).

Nabízí se pak otázka, k čemu potom kupovat drahou žárovku s vysokou svítivostí, když ji pak "srazíme" na hodnotu běžné levné žárovky?
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
18. 04. 2017 08:25
To, co maj v krame, nejaky Osramky. Ona totiz kvalita zarovky je jedna vec, ten zbytek vec druha. Podle mych zkusenosti to stejne vzdycky nejvic ovlivnila parabola a kryci sklo/plast.

Co se tyce ty zarovkozroutky OII, predpokladal jsem normalni najezd 20-30tkm. Protoze takovou spotrebu nemely ani sluzebaky, co tocily 80tkm rocne, alespon co vim.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
22. 04. 2017 02:30
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechci dávat odkazy, ale ty H7 jsou za velice
> slušných 324,-/par v eshopu Patro.cz ...

Nějak jsem tvůj příspěvek registroval v paměti a dnes jsem si je chtěl v klidu objednat, neboť ta cena zněla opravdu bezkonkurenčně. Trochu jsem se divil, že zrovna Patro, ale proč ne...

Opět se z toho vyklubal klasický český marketing:
"Minimální počet pro objednání: 2 kusy
Uvedená cena je za 1 ks! Balení obsahuje 2ks"
thumbs up smiley



Nevím, zda se ti skutečně podařilo koupit za těch 324CZK/pár nebo jsi (domněle) objednal dvě sady... a přijde ti jedna sada (2 žárovky), ale dnes již opravdu smolík
smileys with beer
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
22. 04. 2017 14:18
Jo vidíš, já to sem zapomněl napsat. No naletěl jsem, přišla jedna krabička se 2 žárovkama. Psal jsem jim na reklamační a vysvětlili mi to tak, že minimální počet pro objednání jsou 2 kusy. Uvedená cena je za 1 ks! Balení obsahuje 2ks. To jsem při objednávce blbě pochopil, myslel jsem, že musím vzít 2 sady. Takže mě ten jeden pár stál dvojnásobek. Přemýšlel jsem, a i mi to nabízeli, ať jim je pošlu zpátky, ale srát na ně. Byly by to další výdaje, zabalení, pošta atd. Až mi přijde žádost o zhodnocení obchodu, tak jim to natřu.
A aby toho nebylo málo, tak i s tím druhým obchodem byl problém. Tam mi pro změnu ty H15 neposlali vůbec. Místo nich jsem dostal 2x H1. Ale reklamace proběhla v pohodě a dneska ráno je PPL přivezla.
Ve výsledku mi tedy jeden pár H7 chybí a naopak jeden pár H1 přebývá...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (22. 04. 2017 14:21).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.