Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2010

Autor Vlada 
Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 13:58
jelikož nejezdím přes slovinskou dálnici můžete mi někdo napsat
1, kolik je to kilomerů když jedu po dálnici
2, kolik je to kilometrů když tuto dálnici objíždím
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 14:03
Pro "vásnivykolista"

No já jel z 228 km přes Šentilj úmyslně, protože všichni kdo se chtěli vyhnout dálnici leli z 226 km na Mureck a drželi se ve vláčku. Já si jel sám a podle svého. Stejně jsme se v Lenártu na světlech opět sjeli a jeli stejnou trasu.
Jen ještě pro upřesnění: při cestě zpět jsem jel stejnou trasu a celý vláček v Lenártu opět odbočoval vlevo a já jel doprava. Vneslo to trochu zmatek pro ty, co stáli za mnou a okamžitě začali na světlech rozkládat itinerář. Nakonec se nechali strhnout většinou a jeli na Mureck. Po projetí Slovinska jsem zastavil na 220 km na odpočívadle v " A "a po občerstvení a použití WC jsem společnost, která se ode mě oddělila v Lenártu viděl projíždět kolem odpočívadla....tedy asi za 10 ...15 min .
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 14:06
Pro "vasnivykolista"
Oprava.....na zpáteční cestě celý vláček odbočoval VPRAVO a já jel DOLEVA..... omylem jsem to přehodil smoking smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 14:58
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jelikož nejezdím přes slovinskou dálnici můžete mi
> někdo napsat
> 1, kolik je to kilomerů když jedu po dálnici
> 2, kolik je to kilometrů když tuto dálnici
> objíždím


Tak Google říká že 76,4 km po dálnici za 49 minut a 77,9 km po silnici za 1hod a 25 minut. Čili 375 kč za 35minut. Jestli to chce někdo až tak za předpokladu, že jede déle než na týden tak jako já... I když loni jsem jel Přes mureck a do hoďky jsem se vešel
Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 16:16
Jir-Ka napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Cesta po dálnici při 120 km/h 40-45 min

Tak to potom jo, já jel hranice-hranice 29min.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 22:20
nic proti tobe Mello, tys to jel 29 minut ale nekdo to jel i 6 hodin. Pro me ta dalnice neni zajimava, at z hlediska financniho nebo casovyho. Az to propoji z A do HR a chorvati vstoupi do unie, tak az pak jim ty eura dam
Re: Dálnice Slovinsko 2010
06. 08. 2010 22:46
Každý si to musí rozhodnout sám. Já jel a jezdím mimo sezónu, tam je dálnice jednoznačně rychlejší, komfortnější, bezpečnější a pohodlnější. Od toho ostatně dálnice jsou. 30.-EUR je částka naprosto směšná a zanedbatelná.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 08. 2010 06:47
no já se vždycky chystám zjistit od exitu 226 Gersdorf až po Macelj kolik km najedu za tu objížďku a zajak dlouho..ale nikdy sem to ještě nezjistil..asi z lenivosti...ale z klidem můžu říct , že víc jak hodinu to určitě nejedusmileys with beer
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 08. 2010 07:03
Kolisto:nebude
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 08. 2010 12:33
vasnivykolista: Jel jsem sjezd 226-Mureck-Lenart-Ptuj (po novém mostě a nájezd na konec dálnice) poprvé, je to až na hranici se SLO 73 km a čas cca 1:20 hod. čisté, klidné jízdy. My jsme to jeli 1:30hod, bo tam bylo čůrání a zpět před nájezdem na A dálnici zakoupení dáln. známky a malá svačinka.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 09:31
Koupil jsem známku a nelituji,profrčel jsem veškeré dálnice až jsem se místy sám bál:-)
Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 11:00
Pro plpetr.
Chci jet začátkem září Tvojí trasu ILZ - BAD RADKERSBURG. Je na této trase něco, na co si dát bacha?
Dík za odpověď.
Mirekxy.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 11:29
Na nádherný výhled a snad uz jen carvingové zatáčky smiling smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 13:35
To couddy
Dík, už se těším. Přeci jen je dobrý, sjet na chvíli z dálnice a taky něco vidět. Dovolená je taky trochu i o tom, ne?
Mirekxy.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 14:09
Ano, zatáčky.
První taková serpentina na B66 je hned na kraji lesa po výjezdu z Ilzu (1,5km z náměstí), při cestě zpět na ni mysli hned za Kleegraben.
Další, už ne tak krutá, je opět na kraji lesa mezi městečkem Riegersburg a vesnicí Bergl, co je tam čokoládovna a před ní zajímavé plastiky (12km z náměstí v Ilzu). Je hlavně nebezpečná při zpáteční cestě, když se přehoupneš přes horizont a vyrazí ti dech výhled na hrad Riegersburg a zapomeneš dávat bacha na cestu.
Za 20.km z Ilzu, až v Gniebingu projedeš bránou, dávej bacha, B66 se tam točí na obchvat Feldbachu vlevo. Průjezd městem není sice problém, město je to pohledné, ale po obchvatu je to rychlejší. Jde o to, čemu dáváš přednost. Jinak i na tom obchvatu je dobře dodržovat omezení rychlosti, předminulý týden tam stáli s radarem na sedmdesátce.
Na 28.km z Ilzu (za vesnicí Untergiem) jsou další dvě vracečky (na zpáteční cestě je čekej za obcí Klausen).
Cestou tam za 32.km z Ilzu na vjezdu do Gleichenbergu dávej pozor, je tam foticí radar. Na zpáteční cestě jsem si žádného nevšiml.
Jinak ta cesta nemá žádné větší záludnosti, snad jen na zpáteční cestě z Bad Radkersburgu po B69 je třeba za obcí Halbenrain dávat pozor, abys nepřejel odbočku na B66 směr Vídeň, tabule jsou uprostřed křižovatky, tedy vpravo, a proti obvyklému značení poměrně nevýrazné.

Ve Slovinsku doporučuji jet z Radgony po silnici č.3 směr Maribor až do Lenartu, tam na světlech odbočit po 229 do kopce kolem kostela na Ptuj. A zpět z Ptuje také přes Lenart. V Ptuji za semafory v levém oblouku je totiž značená na výjezdu ještě jedna odbočka vpravo do G.Radgony (po silnici 712 a pak se promotat podle cedulí k silnici 714 a po ní až do G.Radgony), ale tou jsem jel jednou - poprvé a naposledy: i když je asi o 2km kratší, než přes Lenart, je podstatně horší a pomalejší. Ale zase říkám, podle toho, co preferuješ. Slovinske gorice jsou krásné, nespěcháš-li moc, jde si po nich pojezdit a dát očím nažrat, aby nám nechcíply...
Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 20:34
To Hill.
Dík, přesně takhle chci jet a určitě mi Tvůj popis cesty pomůže. Každá rada dobrá.
Zdar Mirekxy.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 23:16
To Hill a ostatní objížděči:
toto je téma Dálnice Slovinsko 2010 a né jak dálnici objet. Na to tu jsou jiné témata.

Já jsem se vrátil v pátek. Známku jsem koupil v Rakousku. Dálnice super. Slovinskem jsem prolít a nevím jak.
Můžu jen doporučit.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
08. 08. 2010 23:40
elo67 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Hill a ostatní objížděči: toto je téma Dálnice Slovinsko 2010 a né jak dálnici objet. Na to tu jsou jiné témata.

Mně to neříkej, já jen odpovídám na dotaz položený v tomto vláknu. Ale, jak chceš:
vzhledem k hodinám, které jsem už letos cestou tam (a nakonec i zpět) strávil na území Slovinska v úseku Ptuj - hranice HR, mi nevadí zařazení mezi objížděče. Cestou tam jsem totiž 24.7. vjížděl do kolony, která, než jsme se docukali na hranice, už končila na A4 těsně za razcepem Slivnica. Ve dvou pruzích....a rostla. To by mě známka mrzela.
Nemám samozřejmě nic proti tomu, aby admin či některý moderatizátor přesunul příspěvky počínaje dotazem od mirekxy ze 08. 08. 2010 11:00 do patřičného vlákna. Já to udělat nemohl.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 12:25
Nemáte někdo foto nebo video průjezdu tou novou dálniční hranicí Gruškovje/Macelj?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 12:53
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemáte někdo foto nebo video průjezdu tou novou
> dálniční hranicí Gruškovje/Macelj?

nebylo by to marné, ty webky na HAKU (Macelj) a slovinská web Gružkovlje nic moc.....
zasloužilí filmaři Bessy a In0x ovšem trucují a jezdí přes Maďary....yawning smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 13:41
Mello,mack :
Ten průjezd zkrze hranici EU je téměř stejný, jenom "rovnější a prostornější". To asi proto, abychom mohli sundat ruce z volantu a už z dálky mávat doklady na passáky . Pokud ovšem popojíždíte v koloně řádově minuty, či hodiny, tak to je úplně jedno, tedy zatím k ničemu.
Já jsem cestou tam měl to štěstí zdržení řádově v sekundách (celkem cca 53 s.), takže jsem občanky rval téměř skrz zavřené okýnko (sklo naštěstí vydrželo a ruka taktéž). Alespoň se pobavila posádka vozidla.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 13:50
Hlavně mě štve, že zůstala dvě odbavovací místa a není to na jednom místě, že člověk musí 2x zpomalovat/zastavovat.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 14:32
Přes přechod jsem projížděl 25.7.2010 ráno


avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 14:52
thumbs up jo, tak to je ono, tu stráň vpravo před Macejlem bagrovali loni, když jsem tam projížděl....za 14 dní si na tebe vzpomenu....smiling smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 08. 2010 15:32
já se na to podivám až doma, tady mi to nejede. každopádně smileys with beer
Re: Dálnice Slovinsko 2010
22. 08. 2010 14:48
Tak sem si na slovinské vinjete přečetl, že místa vylepení označená na zadní straně jsou víceméně doporučená, takže teoreticky lze vylepit kamkoliv. Máte zkušenost s tím, že jste jí nalepili jinam a kontrola proběhla v pohodě?
Re: Dálnice Slovinsko 2010
22. 08. 2010 15:37
já jsem ji nalepil doprostřed ale za zrcátko vedle rakouské protože těch známek s naší a slovenskou na skle už bylo v zorném poli celkem dost, kontrola která stála vedle našich 4 aut nic nenamítala na parkovišti, jinak noční kontrola probíhala na výjezdu z pumpy Petrol u Ljubljany s dalekohledem a jak jsem je chvíli sledoval byla úspěšná u pár našich řidičů a dále při zpáteční cestě od Postojny jednou kontrolovali na mýtnici taky dalekohledem a opodál kasírovali.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 08. 2010 14:07
Zdravím,
mám dotaz,dá se koupit slovinská dálniční známka někde v čechách? Odjíždím do Chorvatska 25.8. tak by mi to ulehčilo nakupování po cestě. A nebo kde se dobře koupí po cestě.....dík Míra
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 08. 2010 14:17
Normalne na hranicich z Rakouska. Je tam nonstop benzinka.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 08. 2010 15:33
koupení je úplně bez problémů a starostí, stav se třeba na první pumpě Shell co uvidíš na A2 nebo na hraničních přechodech u nás zbytečně nekupuj je i o něco dražší.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.