Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2010

Autor Vlada 
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
30. 01. 2010 09:49
A co tedy ten "zelený kousek" přímo u přechodu Gruškovje?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
30. 01. 2010 10:10
sakra Kudu, ty máš ale ostrý zrak... smiling smiley....zajímavé....
jestli už tam nevyznačili, že už vybudovali dálniční kousek k hranicím....eye rolling smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
30. 01. 2010 10:41
No hlavně aby nebyl zpoplatněný.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
30. 01. 2010 10:43
tady je odkaz na webky na cestach po Slovinsku
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 02. 2010 11:23
Re: Dálnice Slovinsko 2010
17. 02. 2010 18:45
Ahoj vážení,
protože se na různých vláknech vedou diskuze o zpoplatnění krátkého úseku dálnice Gruškovje - Macelj na slovinsko-chorvatské hranici, učinil jsem dotaz u kováře (dars.si). Zároveň jsem se zeptal, kdy bude úsek Ptuj (Draženci) - hranice HR dokončen. Zde vizte odpověď.

Dear!
Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don't need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.
The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.

With best regards!
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia

Volný překlad:
Vážený,
použití viněty je povinné na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla. Od Ptuje po hranice s Chorvatskem (Gruškovje) vinětu nepotřebujete. Posíláme také mapu s dálničními úseky, kde je vigněta povinná.
Stavba z "Doplňkového programu", jejíž část je dálnice Draženci-Gruškovje se plánuje v období po roce 2013.
S pozdravem
DARS

Mapa je ve formátu pdf, zatím se mi ji nepodařilo sem přenést. Ale je k dispozici na www.dars.si
Předpokládám, že diskuze o tomto úseku se tímto stanou bezpředmětné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (17. 02. 2010 18:47).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 02. 2010 22:43
Video dálnice Maribor - Draženci a zpět
[www.skyscrapercity.com]
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 02. 2010 22:56
A nášup: foto od Macelu po Maribor
[www.skyscrapercity.com]
[www.skyscrapercity.com]

Zdroj:
[www.skyscrapercity.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luis (18. 02. 2010 23:01).
Re: Dálnice Slovinsko 2010
22. 02. 2010 18:55
Odpověď Jirkovi na jeho dotaz a pokus o objasnění situace:

Hraniční přechod SLO/HR se ze slovinské strany jmenuje Gruškovje, z chorvatské strany Macelj. Loni tam byla silná stavební činnost (která měla za následek fronty na hranici) a jejím výsledkem je protažení chorvatské dálnice přes zmíněný přechod kousek do Slovinska. Název přechodu se tedy nemění. Starý přechod možná nebude funkční. Na slovinské straně tak vzniká krátký, zatím NEPLACENÝ zárodek budoucí dálnice A4 - Gruškovje st.hranice - Draženci(Ptuj).

Je to obdobná situace, jako krátký úsek A4 ve směru od hranic s HR před odbočkou na Ptuj, který, ač dálniční, je také NEPLACENÝ..Teprve na odbočce na Ptuj má řidič možnost se rozhodnout, zda bude pokračovat ve směru na Maribor po placené dálnici A4 nebo odbočí na neplacenou silnici na Ptuj. V některých mapách jsou tyto úseky možná značeny jako placené, ale z odpovědi DARS (tu jsem tady citoval), z mapy, kterou mi poslali i ze značek na dálnici vyplývá, že tyto úseky zatím placené nejsou. Až bude celá A4 hotová (po roce 2013), budou patrně i tyto úseky placené..

Z pohledu nutnosti vinjety se proto zatím jeví jak celkem bezpředmětné hledat objížďky jak u Ptuje, tak na hranici Gruškovje/Macelj.
Snad tato odpověď pomůže Tobě i ostatním.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (22. 02. 2010 19:34).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
22. 02. 2010 21:12
Vlada...tož ukaž tu mapu co Ti poslali Slovinci eye popping smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 02. 2010 06:33
Vasnivykolisto, mapa byla jako příloha mailu v pdf formátu. Nevím, jak ji sem vložit. Možná někdo poradí? Na stránkách dars.si je nevidím.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 02. 2010 08:56
Zkouška odkazu na PDF ke stažení - Majski Vrh nad Podlehnikem

Takže takto to lze: ulož soubor na ftp server, kam obvykle dáváš fotky, mnohé mají i příponu PDF povolenou.
Prohlížečem si pak tu galerii otevři, soubor najdi, je jedno, jestli se zobrazí náhled nebo jen ikonka.
Najeď myší na jeho název, pravým myšítkem na něj klikni, levým vyber "Kopírovat adresu odkazu".
Pak vstup sem, klikni levým na glóbus s řetězem (hypertextový odkaz), vyskočí okénko, levým do něj klikni a vyprázdni, jestli tam už něco je, a stiskni Ctrl a V současně (nebo klikni do prázdného řádku pravým myšítkem a levým vyber Vložit, to je totéž).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (23. 02. 2010 15:01).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 02. 2010 17:57
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vasnivykolisto, mapa byla jako příloha mailu v pdf formátu. Nevím, jak ji sem vložit. Možná někdo poradí? Na stránkách dars.si je nevidím.


Vlado, jestli chceš můžeš mě jí poslat e-mailem na admin@galerie-jadran.net . Já ji na web umístím a dám sem pro všechny odkaz ke ztažení.

** Petr **
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
24. 02. 2010 22:19
Tak zde je odkaz na mapku od Vlada smiling smiley

** Petr **
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
24. 02. 2010 22:50
bezva, asi nebude o čem dál špekulovat...asi budou mít možná zamotanou šišku hoši, co pojedou třeba z Terstu do SLO....
Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 07:12
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bezva, asi nebude o čem dál špekulovat...

motorway sections which will be open to traffic
on which the use of vignettes will be mandatory

... mám to chápat tak, že obchvat Mariboru ještě není dle mapky otevřený ? tongue sticking out smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 09:00
No taky si myslím, že tahle mapa od Vlada je asi dva roky stará.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 09:09
------>tomik3
samotný obchvat je samozřejmě otevřený a zpoplatněný - já tam jel naposledy v září, ale pár dálničních přivaděčů přímo k dálnici ještě nebylo hotovo a směrové tabule do těch míst byly červeně přeškrtány....rovněž velkokapacitní odpočívadla cca v prostředku úseku ještě nebyla hotova a příjezdy k nim rovněž....proto snad na mapce od Vlady je ten obchvat značen červeně, že to ještě není komplet ? ...nevím....

a co se týká diskutovaného 560 m úseku přímo na hranicích, tak na DARSU jsem četl toto :
"A4 Draženci-Gruškovje, pododsek DC MMP Gruškovje - meja z R. Hrvaško (začasno kategorizirana kot G1-9) 0,56 "
dle tohoto se domnívám, že ten pododsek je prostě součástí cesty devítky (G1-9), co vede od Ptuje k hranicím.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (25. 02. 2010 09:12).
Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 09:27
Tuhle mapku jsem dostal od DARS 17.2.2010. Je tam dálnice A4, otevřená loni na konci léta, takže nemůže být 2 roky stará. Obchvat kolem Mariboru je samozřejmě otevřen, když se podíváš na legendu, je tam uvedeno, že bude zpoplatněn. Rozumím tomu tak, že podobně jako na některých našich dálnicích jsou úseky kolem měst "bez poplatku". Mack má správnou úvahu a stejně správně citoval kategorizaci úseku Gruškovje - Macelj jako "nedálnici A9", tedy bez poplatku.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 09:28
macku,
samozřejmě vím, že obchvat Mariboru je už otevřený a zpoplatněný.

Jen jsem chtěl poukázat na to, že soudruzi ze Slovinska poslali Vladovi trochu starou mapu ... moody smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 10:17
Vlado, já ale na té mapě, co ti poslali A4 nevidím, takže musí být stará. Když se podíváš na mapu na dars.si, tak tam už je A4 značená.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 11:25
..tady ji mate ze zari 2009 uz i s MMP Gruskovje

avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 11:34
...a tady mate pekne fotky A4 Maribor-Ptuj od HR A4 Maribor-Ptuj
Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 14:02
Kudu, koukni lépe, A4 tam je až po Ptuj, jen nemá označení. Už jsem poslal ještě jeden dotaz na DARS, ať nám to vysvětlí zcela podrobně i tu nesrovnalost, kde je na na mapě v Gruškovje zeleně označena placená dálnice 500m a ve skutečnosti zatím jako dálnice vedena není, tím méně placená.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 02. 2010 14:27
No, to jsem myslela, že nemá označení ....
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
26. 02. 2010 10:44
..psala jsem vcera na Direkciji RS za ceste (reditelstvi slovinskych cest) a ti mi odpovedeli toto:

Matter: The road from Šentilj to Macelj without vignette

Dear madame,

After you cross the old border Šentilj (south from the new one, which is on motorway), continue on the road R2-437/0268 Šentilj – Pesnica to Pesnica. Than you go throuh roundabout Pesnica in which you choose the first exit to the main road G1-3, than turn right on regional road R2-436 which goes under te main road G1-3. In the crossroad than turn left on Šentiljska cesta, Partizanska cesta and Titova cesta which lead you to Ptujska cesta (G1-1) toward Ptuj. From Ptuj to Gruškovje (Macelj) leads you the main road G1-9.

You can find the map on the web site below:
[maps.google.com];


Best Regards,

Nina Rangus, BA in Communications
Public Relations Office
Directorate of the Republic of Slovenia for Roads


preklad google:

Oblast: silnice z Šentilj na Macelj bez viněta

Vážená paní,

Po překročení hranice Šentilj starý (jižně od nového, což je na dálnici), dále na silnici R2-437/0268 Šentilj - Pesnica na Pesnica. Než půjdete throuh kruhovém objezdu Pesnica, ve kterém si vyberete první výjezd na hlavní silnici, G1-3, pak odbočit vpravo na regionální silniční R2-436, který jde do te silnice G1-3. Na křižovatce odbočit vlevo, než cesta na Šentiljska, Partizánska cesta a Titova cesta, která vede vás cesta Ptujska (G1-1) směrem na Ptuj. Od Ptuj se Gruškovje (Macelj) vede hlavní silnice G1-9.

Najdete mapu na webových stránkách níže:
[maps.google.com];


S pozdravem,

Nina Rangus, BA v komunikaci
Public Relations Office
Ředitelství Slovinské republiky pro silnice



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (26. 02. 2010 11:12).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
26. 02. 2010 14:04
-----> Fankythumbs up
Tak to je ale BOMBA pro objížděče....
sem do toho vlákna to sem moc nepatří....šlehni to do vlákna objížděčům....
ze sdělení a z map vyplývá, že dříve placený kruhák u Pesnice je volný, neboť už jsem viděl, že dálniční objezd k Mariboru vede nad kruhákem...
dle mne je lepší jet pár ulicemi Mariboru, než se pleskat přes nějaký Lenart..
z Mariboru se v pohodě pojede, dle sdělení, po staré dobré devítce na Ptuj, která bude jistě volnější kvůli dálnici, a pak dolů....
a těch diskutovanýcn placených 500 m před přechodem, je i dle tohoto itineráře blbost...
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
01. 03. 2010 09:32
Já jsem si hezky založil vláko o objeí a jezdím se známkou. Neříkám že s chutí a nemachruju jak na to mám a podobné kousky co jsem tu četl. Je to slovinská akce - chcete k moři plaťte, pak je zase chorvastký moto nemáte moře plaťte. Tak platíme. Po tom co neobjíždím tunely a nejedu v HR po staré, tak tenhle výdaj hold přibyde, ale zase jsem o 40 minut na jedné cestě rychlejší. Doufám, že už taky dorazí dálnice na hranice s HR.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
01. 03. 2010 22:07
To Racetiger
Vítej mezi uživatele dálnice. Řekl bych, že řady objížděčů řídnou. Aspoň poměr českých aut, která odbočují na objížďku a těch, která jedou po dálnici, hovoří jasně ve prospěch dálnice. Je to logické a rozumné. Pokud budeme všechno přepočítávat na Karlovačko či Ožujsko, dojdeme k závěru, že je nejlepší jet celou cestu z domu až do Chorvatska po neplacených okreskách nebo dokonce nejezdit nikam a zkapalnit celou dovolenou.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 07:39
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Řekl bych, že řady objížděčů řídnou. Aspoň poměr českých aut, která
> odbočují na objížďku a těch, která jedou po
> dálnici, hovoří jasně ve prospěch dálnice.

A to by mě opravdu velmi zajímalo, jak si toto zjišťoval confused smiley
To jsi zastavoval na každé odbočce (na Mureck, na Maribor, na Ormož atd.) a počítal počty aut ?
Jinak nezapomeň mezi objížděče započítat i ty, kteří slovinskou dálnici objíždějí hodně zdaleka, tj. přes Maďarsko a také počítej ty, kteří v Chorvatsku jedou po "staré". A těch je přímo i tady na fóru opravdu hodně ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.