Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brno-Vídeň-Jadran v roce 2017 - od str. 16

Autor Vlada 
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
03. 06. 2011 07:56
Puamik: kilometrově to stejný bude, časový rozdíl tak 10-15 minut.
Ok ukecals mě, kvůli takovýmu kousku asi nemá cenu kupovat známku.
Jen jestli se pak to tvoje auto v Rakousku nebojí, když najede na dálnici smiling smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
03. 06. 2011 11:38
Zdravím fóristov. chcem sa spýtať či už niekto šiel takouto trasou a ak áno aká o bola trasa ?
[maps.google.sk]
tiež by som rád vedel či je táto trasa lepšia ako ísť klasickú celú 86-tku, a nakoľko som po 86-tke už dlho nešiel rád by som vedel či je tá cesta ešte stále taká rozbitá a ak áno či je cesta horšia od sombathely na sever alebo od Szombathely na juh. Takúto variáciu cez rakúsko a ma´darsko mimo dialníc som ešte neskúšal ale vyzerá to byť dobrá cesta preto sa pýtam. Ak by však 86-tka na severnom úseku od BA po Szombathely bola v dobrom stave tak táto variácia stráca svoj význam. Ešte pre upresnenie vyrážam okolo pol noci z BA preto by som rád vedel nejaký poznatok, kto takto už išiel aby mi poradil. Ďakujem :-)
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
03. 06. 2011 13:55
Citaci
2rik2 napsal(a):
Zdravím fóristov. chcem sa spýtať či už niekto šiel takouto trasou a ak áno aká o bola trasa ?
[maps.google.sk] ...

Řekl bych, že se neptáš zrovna v tom nejvhodnějším vláknu.

Zkus to napřed tady, pak tady a nakonec třeba tady.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
03. 06. 2011 19:48
Dejffe snad to můj Sport Line zvládne i když má jen motor Wartburg. Spíš mám starost jak to ta šestiletá holka napoprvé zvládne. To starší bratr Favorit to jel vloni po třináctý a už znal cestu tak sem si mohl občas za volantem schrupnout.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
03. 06. 2011 20:44
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dejffe snad to můj Sport Line zvládne i když má
> jen motor Wartburg. Spíš mám starost jak to ta
> šestiletá holka napoprvé zvládne. To starší bratr
> Favorit to jel vloni po třináctý a už znal cestu
> tak sem si mohl občas za volantem schrupnout.

smiling smiley tak šťastnou cestu s novou károu.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 01:32
Na trase Brno - Mikulov - Vídeň, chceme koupit rakouskou dáln.známku - nejlépe ještě před vjezdem na zpoplatněný úsek :-)
Je tam nějaká benzinka, která funguje non-stop (hlavně v noci) a akcetuje PK? Díky moc.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 07:01
VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na trase Brno - Mikulov - Vídeň, chceme koupit
> rakouskou dáln.známku - nejlépe ještě před vjezdem
> na zpoplatněný úsek :-)
> Je tam nějaká benzinka, která funguje non-stop
> (hlavně v noci) a akcetuje PK? Díky moc.


Zhruba 2km před nájezdem na dalnici je po pravé straně nonstop benzínka. Taky tam kupuji známku.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 16:59
Prostě jeď furt za nosem (myšleno z Mikulova) a až uvidíš na mírném kopečku mimo obec, ale u silnice vpravo, pumpu OMV, tak tam zajeď a hotovo.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 17:08
no já nevím ale riskovat to, že známka nebude....
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 17:40
Všechno už tu je dávno a lépe popsáno - takže jen pro upřesnění:
[cestovani.idnes.cz]
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
14. 06. 2011 21:43
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no já nevím ale riskovat to, že známka nebude....


tak toho bych se nebála ...drinking smiley
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
15. 06. 2011 07:25
... učitelka nebojsa ...
že nebudou mít známku to si také nemyslím ...
ale to, že čerpačka z jakýchkoliv důvodů nepojede Tě zbaví možnosti najet na dálnici ... nebo je za ní ještě další prodejní místo ... ?
ano, můžeš se otočit a koupit známku jinde ... ale nechávat možnost nákupu dálniční známky na tu poslední alternativu a třebas na noc ... yawning smiley
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
15. 06. 2011 11:38
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> že nebudou mít známku to si také nemyslím ...
> ale to, že čerpačka z jakýchkoliv důvodů nepojede
> Tě zbaví možnosti najet na dálnici ... nebo je za
> ní ještě další prodejní místo ... ?
> ano, můžeš se otočit a koupit známku jinde ... ale
> nechávat možnost nákupu dálniční známky na tu
> poslední alternativu a třebas na noc ... yawning smiley

Bessy,
souhlas.
Ale bohužel tato čerpačka kromě toho, že je poslední před nájezdem na dálnici, tak zároveň je první, pokud se nepletu, která funguje non-stop při cestě z Mikulova ... smoking smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
15. 06. 2011 14:02
>...tato čerpačka (OMV) ... zároveň je první nonstop z Mikulova
Bohužel ano.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
15. 06. 2011 14:08
Jen malinko na začátku sezony připomenu.
Po silnici Brno - Mikulov asi na 5ti místech častý výskyt radaru.

1...odbočka k parkovišti AC Merkur Pasohlávky
2...na hrázi u zdymadel
3...na konci jezera u zpracovny ryb
4...křižovatka na Horní Věstonice
5...křižovatka Dolní Dunajovica - Perná
jezdím tudy dost často a jsou skoro vždy na některém z těchto míst
v sezoně to bude ještě aktuálnější, šťastnou cestu všem a pěknou dovolenou D.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
15. 06. 2011 19:42
... Drahoši ... do kdy tam budou ... ? yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 06. 2011 10:40).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
18. 06. 2011 10:35
mirekxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechno už tu je dávno a lépe popsáno - takže jen
> pro upřesnění:
> [cestovani.idnes.cz]
> 0-km-levny-benzin-a-drahe-ubytovani-pkd-/ig_chorva
> tsko.aspx?c=A110613_115830_ig_chorvatsko_tom


myslím že v těch kruhových objezdech ve Slovinsku mají chybu bacha na to
je tam 5 kruhových objezdů a oni píší o třech a na všech doprava ???????????
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
19. 06. 2011 22:52
Díky za info. Na jedinou benzinku raději sázet nebudu, známku koupím před odjezdem - alespoň na cestu tam :-)
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
22. 07. 2011 18:34
Ahoj všichni, pár postřehů z cesty:
- Rakouská dálnice A1 se v úseku Semmering-Graz na několika místech rozšiřuje. Doprava je svedena do jednoho pruhu vpravo a do jednoho pruhu v protisměru. Pruh v protisměru je v délce cca 8km ohrazen betonovými vysokými svodidly, takže jízda v něm připomíná bobovou dráhu a je dost nepříjemná. Co by se stalo v případě havarie nebo pouhé poruchy některého auta, těžko domyslet. Dveře se v tomto úseku dají otevřít jen stěží, zejména u širokých aut. Lépe je držet se v pravém pruhu.
- Na benzince OMV za Wilfersdorfem před nájezdem na dálnici A5 jsou k dispozici 24hod. rakouské dálniční známky.Na benzince Gralla mezi Grazem a hranicemi SLO jsou k dipozici 24hod. slovinské dálniční známky i bankomat, oboje dokonce v češtině.
- Na chorvatských dálnicích je výhodné zajíždět k mýtnicím značeným EXPRESS CARD (pozor nezaměňovat s ENC!). Je tam vždy volno, kdežto na platbu hotově se často čeká. Mýtnice Demerje před Zagrebem při cestě od moře je celá vyhrazena pro platbu kartou a je tu volno, Lučko je CASH a jsou fronty. To vše už tu bylo řečeno, vím, ale neškodí to připomenout, pohled na zbytečné dlouhé fronty je výmluvný.
Štastnou cestu všem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (23. 07. 2011 15:25).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 13:54
Zdar, nevíte náhodou někdo, jak se jmenuje odpočívadlo na dálnici ve směru k SLO pod Grazem, které je na cca 222km? Mělo b být kousek před odbočkou na Gersdorf.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 14:17
najdeš to třeba tady :
[www.oeamtc.at]
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 15:34
Bohužel nenašel. Poslední odpočívadlo mají uvedeno na 211 km. Toto je na cca 222-224km. Je vidět i v mapách.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 16:17
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 20:25).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 17:28
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel nenašel. Poslední odpočívadlo mají uvedeno
> na 211 km. Toto je na cca 222-224km. Je vidět i v
> mapách.

bohužel jsi tu rakouskou mapu z gůglu neproklikal do velkého zvětšení....pak se ti blízko sebe objeví Gralla West ( na cestě k moři) a Gralla Ost (na cestě domů).... oboje jsou moje tradiční zastávky, najíst, napít, zakouřit, vyčůrat v pěkné restauoaci, natankovat kvalitní benzin.... s úlevou, že už mám cca půl cesty za sebou a s povzdechem, sakra, ještě jednou tolik km před sebou.....smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (17. 11. 2011 17:49).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 17:51
Parkoviště na km 225A9 se jmenuje Tannenwald. Zřejmě ho neprovozuje ASFINAG, proto ho nemá na seznamu.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 18:03
Asfinag jako rakouský motoklub nic neprovozuje....takovejch "parkovišť" jsou u dánic v A stovky....se suchým max chemickým záchodem a vodovodem....jsou primárně určené pro kamioňáky....jestli toto měl na mysli Zahajskej, tak sorry...smiling smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 18:07
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 20:24).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 18:41
ale jo, byl jsem tam kdysi také, klídek, ticho, řízek v chlebu, kafe v termosce, záchod zadara.... (v Grallách chtějí za WC 0,5 € smiling smiley )
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
17. 11. 2011 20:22
Díky pánové. mě šlo jen o to, že nechci jet s druhou posádkou jako vláček a chci se domluvit na nějakých bodech, kde se vždy sejdem a každý ať si jede dle svého tempa. Druhá posádka nezná objezd SLO dálnice, takže je ten kousek cesty přes SLO povedu a tohle je poslední odpočívadlo před sjezdem na Gersdorf. Pak zase každej pojede dle svého. Já když jedu sám, tak stavím podle nálady a jak se co jmenuje a na kterým kilometru to je, je mi šumák. Příští rok to bude jiné, tak už pomalu dělám itinerář cesty, co taky v zimních večerech dělat?. Nerad bych pak protelefonoval majlant a někde někoho na cestě naháněl.
Anonymní uživatel
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2011
18. 11. 2011 08:34
Ty, Michale, až svaříš ten blok u traktoru, zkus přemýšlet pro účel cesty ve dvou posádkách o malých ručních vysílačkách. Dokonce tu mají své vlákno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 310
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.