Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brno-Vídeň-Jadran v roce 2017 - od str. 16

Autor Vlada 
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
01. 07. 2012 10:47
Přesně. Někdy mi to dost vadí. Člověk to přece jen poslouchá na cestách právě pro to. (kdbych byl v kanclu, tak poslouchám něco jiného třeba...). Nepomůžem si. Ale když se fakt něco děje, a já tam volám také, tak oni to buď ignorují a nebo dají pozdě a hrozně se prsí jaká je to novinka a mezi tím tam zuří už stovky řidičů (mluvím napřed o kolonách na d1). Že by hlásili nějaká města a radary, to už není takové info, ale když stojí dálnice... to by mohli, že?
Minule jsem jel z Brna do Ovy. Zdržel jsem se v Ol, takže jsem poslouchal o tom jak stojí D1 od 14:30, ještě v 17:47 tam volalal paní a vzkaz zněl asi takto: "prosím Vás, můžete nám aspoň někdo zavolat jak to vypadá za 30, 50, 80 km? jedeme do brna a aby jsme se tam ještě dnes dostali"... stálo to všude.

A nebo poslouchat tohle:
[www.hrt.hr]
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
01. 07. 2012 11:45
No a co zelená vlna ČRo? Tam je dopravní zpravodajství přece jen pružnější a aktuálnější.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
01. 07. 2012 12:06
Pravidelně přeskakuju z Impuls na ČRo a nazpátek, a nepřesností je habaděj na obou sad smiley Ani HR státní rozhlas není lepší...
V ČR s datovým paušálem už jsem to vyřešil přes mobilní aplikaci WAZE (doporučuju aspoň vyzkoušet, online data automaticky i ručně podle ostatních uživatelů), se zaťatejma zubama (cena za 1kB v zahraničí) i skrz Vídeň - je tam ještě víc uživatelů než u nás, tj. aktuálnost dat špičková. Bohužel SLO ani HR to neřeší (málo uživatelů).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
01. 07. 2012 12:06
To je doufám, lepší. Je fakt, že jsem si zkoušel dělat za jeden den průzkum.... vlastní... kdy jsem jezdil od čech po moravu celý den a poslouchal jsem napřeskáčku, impulz, frekvenci, a zelenou vlnu, ale bohužel u té zelené vlny jsem to možná netrefil ve správné chvíle.... víš jak to je člověl ladí a za chvíli mi něco , třeba reklama, vadí...smiling smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 09:19
Dobrý den, popíši průjezd Vídní dle vlastní zkušenosti, možná pro některé se to bude zdát zbytečné, ale Ti kteří jedou Vídeň prvně, určitě to bude malý přínos:
- jízda po A5 (to je první část dálnice hned za našimi hranicemi), já najíždím na ni ze směru od Břeclavi
- až se budete blížit na první křížení dálnic A5/S1 držte si směr na jih (něco v Itálii, nebo v Hrvatsku)
- pokud jste dobře najeli, bude na S1 a po určité době bude značena jako S2
- dále S2 přechází v A23, pak projedete 2x tunel a za chvílku musíte projíždět nad Dunajem (zvednout nohy, ať nemáte mokro v botech, kdo má ploutve nechá nohy na zemi)
- pak je další křížení s A4, neodbočovat!! jeďte stále rovno po A 23
- po levé straně bude stadion ( půjdou vidět jenom světla na stožárech confused smiley ), hned následuje průjezd tunelem
- A23 přechází na A2 a to už jste Vídeň projelihot smiley
Kdo pojede podle kompasu, tak stále na JIHsmiling bouncing smiley

Tuto trasu jsem jel loni, ale moc mě nezaujala, je to zdlouhavé, už jsem to zkusil i přes centrum, ale to asi moc nedoporučuji (pár uzavírek ve městě), ani nevím jak jsem se ocitnul u schembrunu.Celkový čas: Kyjov- Vídeň 2,5 hodiny a to jsem neměl žádný problém.Já raději do chorvatska jedu přes Maďary. Ale každý, ať si jede jak chce.
Ještě prosím, někdo popisoval cestu nazpět přes Vídeň, abychom nejeli špatně. Můžete ji ještě jednou popsat pro mě a ostatní ( i když jsem podle jeho doporučení jel nemůžu si přesně vzpomenout, tak ji nebudu psát)
Jinak když zajedeš, nepanikař, aspoň uvidíš něco jiného než ostatníconfused smiley

Ještě posím, všichni co chtějí řešit politické otázky, ať se přihlásí na jiné diskuse. Pak je vlákno nepřehledné a důležité info se v něm ztrácí!!

Díky, Všem krásnou dovču a štastný návratsmileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil nenis (04. 07. 2012 09:26).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 10:05
Tuto trasu přes Vídeň jezdím směrem k moři a i od moře. Vyhovuje mi, nikde žádné zdržení. Přes den sice hodně aut, ale jede to.
Ani nevím, že je nějaká jiná trasa přes Vídeň grinning smiley
eny
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 11:40
Je i jiná trasa přes Vídeň. Kousek po přejetí Dunaje sjet vpravo na A4 směr Schwechat. Tato cesta je většinou klidnější, provoz mírný,bez "stau"zácpy. Vyjedete na A2 už za Vídni. Sice o cca 10km delší ale časově stejné. Zpět jezdím stejně.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 12:16
Nechci a nebudu nikomu vnucovat svůj názor na rádoby zaručené rady našich rozhlasových stanic,jež jsou až na ojedinělé výjimky,zkreslené,
dezinformační,neadekvátní v daném čase,tvrději vyjádřeno,rady puberťáků a všeznalců,řiďte se svým rozumem,citem a je-li to pro vás přijatelné,i radami na tomto foru,které až na drobné maličkosti a nepřesnosti,mají cenu zlata.Šťastnou cestu.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 12:53
Pro Eny a další:
cesta přes Vídeň v obou směrech je popsaná ve Faktech (FAQ) i zde a je průběžně aktualizovaná. Přes Schwechat to moc nedoporučuji. Pokud totiž dojedeme až k odbočce na A4 směr Schwechat (Bratislava, Budapest, letiště), máme nejhorší za sebou. Přes Schwechat bývají kolony a je tam taky omezena rychlost, takže asi nic nezískáme.
Hlavně při cestě zpět se nenechte zmást směrovkami na Prahu, které vás povedou po zdlouhavé objížďce. Opakuji, při vjezdu do Vídně po A2 od Grazu se držte stále na levé straně, nikam neodbočujte. Pojedete po A2, pak A23, S2, S1 a dojedete až kus za Vídní (Eibesbrunn) na odbočení vpravo na A5 směr Mikulov (Břeclav), Brno.
Otázkou je, zda volit cestu přes Mikulov a Poysdorf nebo po D2 přes Břeclav, Poštornou a Grosskrut. Obě varianty jsou zhruba stejně dlouhé a na rakouské straně se setkávají u Wifersdorfu a dál už po rakouské dálnici A5. Pokud jsou např. problémy u Novoměstských nádrží (Pasohlávky), doporučil bych cestu přes Břeclav. Průjezd městem není příjemný, ale přes Poysdorf taky nic moc. Je to na každém, co zvolí.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 12:58
... nenis ... pěkně napsáno ... a když jedeš zpět, tak se ten návod dá otočit vzhůru nohama ...a taky by to mělo sednout ... co ? grinning smiley
... já se předminule dostal až pod přistávajíci Boing 747 ... smileys with beer
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 14:01
Průjezd Vídní od jihu podle Vladova popisu je OK. Hlavně nereagovat na cedule se směrem na Brno do doby, než budete na S1.
Průjezd Břeclaví je v pohodě o víkendu a mimo pracovní dobu od ca 17 do 7 hod. V pracovní době už je to horší a kritický bývá výjezd směrem na sever (čili od Rakouska) v době mezi 15-16 hodinou, kdy značná část lidí jezdí nakupovat do Tesca.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 15:18
Ono stejně označení A23, S2, S1, S5 je pro orientaci hloupé. Od Grazu pořád rovně, nikde neodbočovat. Když přejedu Dunaj, koukám na cedule buď Brno (Mikulov), nebo Praha (Hatě) a podle tohoho, kam chci, tak jedu. Pokud prošvihnu první odbočení na Prahu, nic se neděje, po pár km je další.
eny
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 18:01
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro Eny a další:
> cesta přes Vídeň v obou směrech je popsaná ve
> Faktech (FAQ) i zde a je průběžně aktualizovaná.
> Přes Schwechat to moc nedoporučuji. Pokud totiž
> dojedeme až k odbočce na A4 směr Schwechat
> (Bratislava, Budapest, letiště), máme nejhorší za
> sebou.

Tady si dovolím nesouhlasit,nejfrektovanější úsek začíná právě za odbočkou na Schwechat. Před pár lety jsem jezdil za Vídeň i několikrát měsíčně a celkově poměrně dlouho,takže to co jsem psal mám skutečně xkrát ověřeno. To byla pouze jedna z možností.Ale samozřejmě ať každý jede jak se mu líbí,cesty jsou dobře značeny. Někomu spíš můžou vadit těch 4-5 pruhů .yawning smiley
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
04. 07. 2012 20:48
upozornění pro řidiče, kteří projíždí Brnem od Svitav ... po E 461 ( R 43 ) ... na Vídeň, příp. na Bratislavu
... když z R 43 odbočíte směr Žabovřesky ... dostanete se do místa ( obr. 1 ) kde už 14 dnů není ukazatel na zrekonstruovaný okruh Brnem ... zde se rozchází 640ka a 42ka ... proto za tabulí bez ukazatele odbočte do pravého pruhu, t.j. směr Písárky a dálnice ... ( ať nejedete do centra )
obr. 2.,3. je část nového okruhu ...
obr. 4 už je před Písáreckým tunelem ... a obr. 5 je výpadovka R 52 na Mikulov ...
( mimochodem kvalitnější jak většina úseků D1 i D2 ... smiling smiley )


[img1chybny-odkaz-rajced0103] [img1chybny-odkaz-rajced0103] [img1chybny-odkaz-rajced0103]
[img1chybny-odkaz-rajced0103] [img1chybny-odkaz-rajced0103]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (04. 07. 2012 22:11).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 08:59
Bessy - můj případ. Nešlo by sem hodit nějakou mapku? Jako jeden z mála NEMÁM dálniční známku a ani ji nehodlám kupovat. Jen pro vysvětlení: za synem do Prahy jezdím po starý (dálnice začíná za HK a tankodrom před Prahou mě neláká) a za kámošem do Berlína jezdíme přes Polsko. Takže pod Brnem exit 10, Pohořelice, Mikulov atd. .....
Do HR vyjíždím koncem srpna takže času dost. Dík M.smileys with beer
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 10:33
mirekxy: také nemám dálniční známku [maps.google.cz]
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 18:09
... Mirku ... takto bys to najel od Svitav na D1 ... dál už Ti to popsal Puamik ...
... akorát ( přesto, že jsem to dnes střihal z Anthroposu ... do IKEA Brno ) jsem si nevšiml, coby držitel CZ dálniční známky ... jestli je ten kousek D1 za Písáreckým tunelem po odbočku na Znojmo ... zpoplatněn ... ?
... počkáme na resumé ... zkušenějších brňáků ... smileys with beer
[img2chybny-odkaz-rajced0203] [img2chybny-odkaz-rajced0203]

... jen tak mimochodem ... na parkingu u IKEA Brno bylo aut a aut naložených, s boxy a přetékajícími kufry ... populace evidentně migrující na jih, což se podepsalo na návštěvnosti restaurace IKEA ( znamenité, pulsující a levné ) ... to je takový záchytný bod k obědu ... než se vyrazí na těch dalších 700 až 1100 km ...
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 18:16
D1 projíždějící přes Brno je JEN se známkou.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 19:22
Tak, tak. Jediný kousek dálnice u Brna bez poplatku je D2 po odbočku na Chrlice.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 19:29
... takže před Písáreckým tunelem točit do leva po fialové kolem " veletrhů " ... podél Svratky ... a najet na R52 ...
( případně druhý okruh přes Husovický tunel ... Židenice ... a na D2 ... a za Olympií / Chrlice ) doprava na Modřice a R 52 ... )
[img5chybny-odkaz-rajced0504]
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
05. 07. 2012 20:51
No jo, kluci, mám to najetý jak popisuje Puamik. Po levý ruce výstaviště - jako strojař se občas zůčastním na podzim veletrhu. Šlo mě spíš o to, jestli není na trase nějaká novinka. Teď několik let zpátky jsem jezdil na jih HK, PCE, H.BROD, JIHLAVA, ZNOJMO. Ale odsud z Náchoda se mi zdá trasa na Brno jako pohodovější drinking smiley . A tak letos vítězí prostě tahle varianta. A protože cesta je součást dovči, jedeme pod Vídní směr BRUCK an der MUR a po starý okolo Plitvic. Nocleh asi RASTOKE a v poledene STANIČI. Pohodová jízda. Zpět po dálnici. Obě cesty samozřejmě MURECK a PTUJ.
Tak dík za info. M.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
12. 07. 2012 18:44
U Mikulova je to již v pohodě?
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
12. 07. 2012 18:56
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
14. 07. 2012 14:36
30.6.jsem vyjel ve 2.00 z Mikulova.Jeli jsme 3 auta. Přes Viden v poho, poloprazdny silnice.Nad hlavami stale cedule Graz.Jede se stala rovne.Za Vidni prvni stop kvuli detem.Potom az za Grac.Tam si dat pozor,,Drzet se v pravym a potom hnedpri odboceni zase v levym. Ale je to super znaceny.Za Gracem jsem mel 300km. Kdo ma dalnicni Slovinska projizdi v poho branama cestarina.Jsou to dva levy pruhy.Pravy jsou pro koupy znamek.Pres slovinsko po Ljubljanu bez problemu.Tam jsem tankoval(500km) .Pred postojnou byla havarka(2hod)v kolone.POtom plynule Na RUPU. Tam jsme byli asi dvacati,ale slo to rychle.Hned za hranicema je mytnica 8kuna a jelo se.Potom uz cesta na ostrov Krk bez prob.Ukazatele perfektni nebylo kam uhnout.Cesta trvala 10hod.4xzastavka a2hod z toho v kolone.Tam i zpet 14 00km,93lit.benzinu,prumer6.68l/100km.Ford focus1.6 combi.4 dospeli a plnej kufr.Zadny kolony,jeden autobus a par kamionu.Asi si vsichni mysleli ze ten prvni tyden pojedou vsichni.
Cesta domu,odjezd ve 12.00po obede.Skoro zadny provoz az do Slov. U Ryjeky jsme najeli na dalnici. A az jsme byli na hranici tak jsme na cestarine zaplatily8kuna a hura dom.Pres Slov. hustej provoz.Ale co jsme videli smerem k mori katastrofa.20km fronty.Aj jsme je litovali.Pres VIden se drzet v levych pruzich.Smer Favoriten.Potom uz Brno,A23 ,S1,S2,A5.Jak se prejede Dunaj ,porad rovno.Vidni jsem projizdelpo 18.00hodine.Bylo to pekne zasekane ale plynule.Doma jsme byli ve20.00.Za 8hod.Byla to moje prvni tak dlouha zahranicni cesta ,Napred se strachem ale potom v poho.
Jeste k benzinu.Ve Slovinsku Petrol95 1.3eura
rrn
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
16. 07. 2012 09:33
thumbs up
Garmine klobouk dolu.

Poprvé a tak skvěle.
Na Krk jezdím už 6 let a tak rychle jsem to ještě nedal, ale se spotřebou jsem někde jinde. 4,5l/100km(100-110km/h) nespěchám. Golf 3 1,9TDI.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
23. 08. 2012 23:41
Pro ty, co si nejsou jistí cestou Vídní ve směru od jihu, je tu malá ukázka:





Asi ve 33. s je cedule s odbočkou na CZ, SK, H a pak následuje odbočka (ca 70. s), která asi dost řidičů mate. Neberte v úvahu. Je to přes Schwechat - zbytečné zdržení a minimálně 10 km navíc.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (25. 08. 2012 11:57).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
25. 08. 2012 13:21
... alf60 ... dobré thumbs up
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
27. 08. 2012 16:20
Hlavně když to pomůže.

Zrovna dnes jsem mluvil se známým, který mě přesvědčoval, že cesta od jihu není tak rovná jako k jihu. Pak jsem z něj dostal, že jel podle té první cedule...
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2012
27. 08. 2012 16:38
Taky jich pár znám.....confused smiley. No a já před rokem, kdybych si to tady nepřečetl, tak jsem byl mezi nima. Pět let jsme měli s HR pauzu a to je dost dlouhá doba na změny v dopravě. Takže SUPER .
objížďka před nájezdem na dálnici (CZ->A) od 10.9.
06. 09. 2012 18:26
Nevíte prosím někdo podrobnosti o chystané uzavírce od 10.9. někde mezi Poysdorfem a nájezdem na dálnici do Vídně?
Pozn.: Nejde mi ani tak o pár kilometrů objížďky, ale hlavně jestli se vrací na původní trasu ještě před nonstop OMV, která je pokud vím na rak.území jediná, kde se dá koupit dálniční známka v noci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.