Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar Re: trajekty
19. 05. 2010 16:58
Doba předstihu v přístavišti je relativní. Vloni v září jsem jel Drvenik - Sučuraj, protože se mi to zdálo jistější než ze Splitu (více linek, kratší doba,...). Jenomže měli zrovna jeden trajekt v poruše, takže to pendloval jenom jeden a interval vycházel přes hodinu. Takže, i když jsem přijel do Drveniku na cca 14:00 hodin, v Sučuraji jsem sjížděl, když už zapadalo slunko a kdo zná cestu Sučuraj - Jelsa a dál do Zavaly, tak si dovede představit ten adrenalin za tmy. No možná v noci je to lepší nevidět ty rokle při míjení protijedoucích aut yawning smiley.
Re: trajekty
19. 05. 2010 18:38
Je škoda jet trajektem.Cca 100m od přistavního mola trajektu jezdí tzv. vodní TAXI a zaveze vás přímo do centra ostrova a cena zanedbatelná.Ale pokud se chcete podívat po ostrově musíte využít trajektu a samozřejmě se nalodit i s automobilemsmileys with beer
Re: trajekty
19. 05. 2010 21:19
Děkuji za super info. Myslel jsem si to tak. ale rád se poučím. ze zkušeností. Díky pavle.

Radime, konkretně jsme řešili Ploče. Drvenik je o něčem jiném. Tam už jsem jel. Jelsa super. Hvar skvělej.
Re: trajekty
22. 05. 2010 08:16
Já bych se rád vrátil k trajektu z Rijeky do Stareho Gradu.Jezdí ještě?A má s ním někdo zkušenosti? Jo a taky,jaká je cena.
avatar Re: trajekty
22. 05. 2010 09:31
...Juro .... klikni si na Jadrolinija [www.chorvatsko.cz] ... pak na Dužobalne linije ... pak na Cijene 2010
... smiling smiley

... nebo přímo ... [www.jadrolinija.hr] smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (22. 05. 2010 09:41).
Re: trajekty
22. 05. 2010 10:33
Díky. Tušil jsem,že se najde nějaký starý znalec a pošle mě správnou cestou.Jen je to trochu mazec ty ceny.Tak to z výletu lodí asi nebude nic.Když jsem to odpůrkyni ukázal tak přestala mluvit a potom i dýchatthumbs up smileygrinning smiley
Re: trajekty
05. 06. 2010 00:09
Jura Klásek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky. Tušil jsem,že se najde nějaký starý znalec a
> pošle mě správnou cestou.Jen je to trochu mazec ty
> ceny.Tak to z výletu lodí asi nebude nic.Když jsem
> to odpůrkyni ukázal tak přestala mluvit a potom i
> dýchatthumbs up smileygrinning smiley
jedine co se vyplati tak jsou katamarany tech par jezdi i vetsi vzdalenosti ale z Rijeky do Stari Gradu to snad uz neni ani vylet ! . Treba ze Splitu do Jelsi na Hvaru jezdi za 20HRK, coz je pakatel za tu cenu se v Brne nedostanu ani z jenoho konce prehrady na druhy parnikem. Z Rijeky bych jel na Losinj nebo treba Cres ale bez auta !
to Radim: ackoliv si dovoluji tvrdit ze tam znam kazdy "sutr" na silnici, tak z Poljice do Jelsi je to fakt opravdu des, dostali na to uz penize a tento usek se ma rovnat jenze ani loni se jeste nezacalo. Nejhorsi ješ kdyz tam jezdi v noci s tema vykopavkaama bez svetel z poli. Co se zacalo je silnice z mesta Hvar do Svete Nedjelje coz povazuji za velkou skodu, tam totiz silnice koncila od Jelsi a byl bozsky klid.
Re: trajekty
05. 06. 2010 15:04
Davide,já to ani nemyslel jako výlet.Jezdíme každý rok na Hvar tak jsem to chtěl pojmout jako zpestření cesty i pro děti.Taková cesta se nekoná každý rok,žesmiling smileyAle jsme v pěti a ještě sebou máme člun.Takže zpestření se nekoná a to ani nejsem zklamanej.Ty peníze s dětma užijeme 100x líp
avatar Re: trajekty
06. 06. 2010 12:19
Nevíte, jestli se dá nějakou linkou nebo výletní lodí z Drveniku do Dubrovníku?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: trajekty
06. 06. 2010 17:33
... Bomiňo ... nejjednodušší to vidím 1) po silnici ... 2) snad soukromě ... v rámci nějakého fakultativního výletu ...
... nebo 3) s přestupem ... pravidelnou linkou ...
Drvenik ...Korčula a pokračovat Korčula ... Dubrovnik ... [www.ikorculainfo.com] smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 06. 2010 19:04).
Re: trajekty
06. 06. 2010 23:02
Pokud nemáte možnost autem,dá se: v každém hotelu má nasmlouváno nějaký soukromník dopravu na výlety takzvaným "kombi"=mikrobusek, dle zájmu se můžete přidat k hotelovým turistům.Nejlevněji vyjde doprava busem-linka Split -Dubrovník nebo Pula (Rijeka )Dubrovník-busy s červenozelenými vlnami jsou nepřehlédnutelné-cena kolem 70 kun,jezdí sem-tam prakticky nejméně 1 za hodinu,časy odjezdů se najdou pod "vozni red"-pozor,v HR se neuvádí čas odjezdu z jednotlivých zastávek,pouze výchozí čas z výchozí stanice,ostatní odhadni jak umíš... A NA ZASTÁVKÁCH SE MUSÍ MÁVAT.Lodí je to komplikované-přece jen je to nad 100km-a podstatně nejdražší,i když zážitek určitě největší.Ale busy jsou luxusní, s našimi nesrovnatelné a spolehlivé-vyzkoušeli jsme letos.
avatar Re: trajekty
07. 06. 2010 21:29
Díky za odpovědi.
Auto máme, jen mě to nějak napadlo jako výlet, třeba takovou rychlolodí-katamaránem. Ale je to přece jen dost daleko, takže to auto je jasné.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: trajekty
17. 06. 2010 10:21
...Trajekt Vela Luka-Split za 1540 Kuna pro ctyrclenou rodinu s autem...[www.slobodnadalmacija.hr]
avatar Re: trajekty
17. 06. 2010 14:13
Tak to je pálka confused smiley za to bych měl asi 190 l nafty,děkuji thumbs down

MirekŠi
Tom
Re: trajekty
17. 06. 2010 15:13
Vela Luka je na Korčule spinning smiley sticking its tongue out to bys musel mít ponorku.

Teď vážně, taky bych to vzal trajektem jen na Pelješac a pak to objel po silnici. Ale otázka je, jestli jede přímo trajekt do Orebiče nebo se musí ,,přestupovat" v Korčule.
avatar Re: trajekty
17. 06. 2010 18:54
Samo že je to SPLIT-KORČULA,ale když si vezmu to množství peněz tak klobouk dolů,kdo toho využije.Tolik snad nestojí ani letenka do Egypta ? To se raději projedu po dálnici až na konec RAVČA pak sjedu do PLOČE,podívám se jak jezdí trajekt a nebo to objedu do OREBIČE po souši a tam za pár Kun na KORČULU.Mě osobně se to zdá moc,to je zaplacená cesta k moři a zpět,na to množství kun /1540/. Nadarmo nepíší,že cena trajektu je půl dovolené thumbs up smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (17. 06. 2010 18:58).
Re: trajekty
26. 06. 2010 22:03
Marci 38 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Srdečné díky za informace,jsi moc hodná.Klidnější
> jsem jen o malinko...šikmé plošiny..druhé
> patro...no,tak to je síla..sad smiley Adult

To bude v pohodě, neboj smiling smiley Pokud zvládáš řídit celou cestu až do Splitu, zvládneš i trajekt. Těch zaměstnanců je tam dost. Oni ti ukážou, jak máš přesně jet.

PS: Jen to chce zachovat chladnou a chytrou hlavu - možná jsem to tu už psala, ale loni vedle našeho auta stálo auto nějakých čechů - babička, dítě a dva chlapi, nešly jim otevřít dveře (kromě řidiče, ten se dostal v pohodě), když chtěli zpět do auta při dojezdu do Supetaru. Blbci místo aby počkali, až se pohne kolona aut kolem nich, tak se cpali do auta přes okýnka grinning smiley
Re: trajekty
27. 06. 2010 22:09
Tak to by mě fakt nenapadlo,to byli opravdu nějací blbouni...ale každý jsme nějaký.V řízení se budu střídat s mužem,stopro na něj vyjde najetí na trajekt a já budu pobíhat po přístavu a shánět lístky..na to se faaakt netěším.eye rolling smiley
Re: trajekty
27. 06. 2010 22:47
Marci, na trajekt pojedete oba, protože manžel se tam bez lístků nedostane smiling smiley A pokud to bude vypadat, že se zatím fronta nehýbe, manžel může jít kupovat lístky na trajekt s tebou. A jak jsem psala, je tam jedna jediná hlavní budova, do té vejdeš zepředu (z plochy toho parkoviště, kde zaparkujete do fronty), je tam spousta okýnek, obslouží tě u kteréhokoliv - a stačí normálně říct "one car, two persons, supetar" a je to. Nebo víc osob, pokud nejedete sami. A pokud by se nááááhodou fronta mezitím dala do pohybu, tak vás ostatní auta objedou a vy se pak zařadíte zase do fronty. Ale pokud nebudete stát vyloženě na začátku fronty a fronta se nebude hýbat, když zaparkujete, stihnete koupit lístky i třikrát, než se na vás na parkovišti dostane řada winking smiley
Re: trajekty
27. 06. 2010 23:04
to by byla spíš klika, kdybyste tam přijeli tak, že už by se fronta štosovala k nalodění. Obvykle tam člověk čumí jak pako pěkně dlouho. Takže času na mkoupení lístků je dost.
A mimochodem, vy jste nikdo ještě nelezl do auta na trajektu okýnkem ? grinning smiley Když jsme jeli před časem na Hvar, tak nás tam napáskovali v podpalubí mezi ostatní auta a já si nahoře uvědomil, že mám v autě peněženku. Jdu zpátky dolu, jenže to už byly auta všude kolem mně a to nemáš pochopitelně šanci dveře otevřít. Naštěstí jsem měl tu funkci automatickýho stáhnutí oken, když se podrží klíč nebo dálkovačka v poloze otevřeno. Jenže ta peněženka byla v šuplíku pod sedadlem řidiče a z tý strany stálo auto těsně u mně. Takže jsem musel z druhý strany a prostě po hlavě oknem. thumbs up smiley
avatar Re: trajekty
28. 06. 2010 11:15
Na to jsou výborné zašupovací dveře, ty se dají otevřít i v hustém parkování jako běžně bývá na trajektu.
Re: trajekty
28. 06. 2010 14:57
Škooooda,že jsem tam nebyla a neviděla tě,jak lezeš po hlavě do auta,jsem děsně škodolibá a asi bych se i pobavila.Odháním chmury z trajektu,tak si dělám srandu...jedeme tři a v dalším autě budou čtyři.Když najedeme na trajekt autem,tak budeme mít co dělat,aby jsme se dostali z auta včas,takže si asi rozdělíme lístky a na trajekt půjdeme pěšky.
Re: trajekty
28. 06. 2010 15:19
Marci 38 - tak se to praktikuje ! Pěšáci s lístkama jdou první a drží místo u baru na lodi ( si dělám srandu) - místo na lavičkách buď uvnitř, nebo na venkovní terase. Šoféři s lístkem pro sebe a auto najíždějí pomaleji a pak následuje pátrací akce - kdepak mám tu rodinku ???
Re: trajekty
28. 06. 2010 15:48
[img541.imageshack.us]
Tak to vypadá, pěšáci už jsou dávno na lodi a my čekáme, až nás nasoukají na plošiny v 1. patře.
Re: trajekty
28. 06. 2010 16:50
Marci 38 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Škooooda,že jsem tam nebyla a neviděla tě,jak
> lezeš po hlavě do auta,jsem děsně škodolibá a asi
> bych se i pobavila.Odháním chmury z trajektu,tak
> si dělám srandu...jedeme tři a v dalším autě budou
> čtyři.Když najedeme na trajekt autem,tak budeme
> mít co dělat,aby jsme se dostali z auta včas,takže
> si asi rozdělíme lístky a na trajekt půjdeme
> pěšky.
náhodou mě to od tý doby děsně baví a nastupuju tak do auta úplně běžně grinning smiley
Re: trajekty
28. 06. 2010 17:49
Marci, Mildous, tak my to tak nepraktikujeme, vjíždíme na trajekt oba hezky v autě. A flek chytáme vždy dobrej. I loňský rok, kdy jsme přijeli do přístaviště, šup pro lístky a šup na trajekt - klika. A místa jsme měli, dokonce i ve stínu smiling smiley Nedělej si strach s výstupem z auta - auta najíždějí na trajekt relativně pomalu a hlavně - za sebe, nikoli vedle sebe, takže každý má dostatek času vystoupit z auta. My stíháme posbírat peníze, foťák, vypnout napájení lednice - v pohodě.
Už se moc těším, letos jsem si dokonce vytiskla i časy odjezdy trajektů - je to sice informace k prdu, protože až dojedeme, tak dojedeme, na druhou stranu se tomu dá přizpůsobit dejme tomu posledních 100 km dálnice (udlěat/neudělat ještě jednu přestávku).
Re: trajekty
29. 06. 2010 08:36
Oni i vytisknou lístky na trajekt tak, že je jeden lístek auto plus jedna osoba a další lístek je zbytek osazenstva. Ono je lepší najíždět i vyjíždět jen se šoférem v autě. Auto je naložené, tahá výfuk po zemi a někdy je dobré, když je o dva cenťáky výš po vystoupení posádky.
Anonymní uživatel
Re: trajekty
29. 06. 2010 11:28
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:36).
Re: trajekty
29. 06. 2010 12:54
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Marci 38 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Škooooda,že jsem tam nebyla a neviděla tě,jak
> > lezeš po hlavě do auta,jsem děsně škodolibá a
> asi
> > bych se i pobavila.Odháním chmury z
> trajektu,tak
> > si dělám srandu...jedeme tři a v dalším autě
> budou
> > čtyři.Když najedeme na trajekt autem,tak budeme
> > mít co dělat,aby jsme se dostali z auta
> včas,takže
> > si asi rozdělíme lístky a na trajekt půjdeme
> > pěšky.
> náhodou mě to od tý doby děsně baví a nastupuju
> tak do auta úplně běžně grinning smiley


Tak s Tebou bych se fakt chtěla seznámit...takhle nastupovat do auta...hele...ty musíš být děsně populární...grinning smiley
Re: trajekty
29. 06. 2010 13:04
Adult:no my ještě uvidíme,jestli budeme dlouho čekat na trajekt,tak mladou v autě neudržím.a čekat v autě a popojíždět krokem se mi moc nechce,když už můžu být na palubě.A kam jedete letos vy?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.