Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
27. 07. 2005 10:17
Dobry den,

v cene prepravy automobilu na trajektu je jiz zahrnut ridic, nebo se bere jako osoba?

Diky Slany
JitkaK
Re: trajekty
28. 07. 2005 13:35
Jitka1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doporucuji pro prijezd rozhodne jet ze Splitu a
> ceny jsou za auto 216kn a osoba 32,- kn. Je to
> kliamtizovany trejekt.
> Z Drveniku to stoji sice mene, ale je to 150 km
> navic, budete unaveni a cesta po ostrove neni
> dobra , az se budete vracet klidne zvolte Sucuraj
> -Drveni, budete odpocati a navic pojedet u skaly.
> Verte, ze vim proc vam to tak radim.


Tak se tu sešlo plno Jitek, ale nejen proto plně souhlasím!!! Také přesně vím, proč po trajektu z Drveniku ze Sučuraje dál po ostrově není dobré dojíždět cestu - je to fakt děs nad skálou a mořem po úzké cestičce a samá zatáčka. Byla jsem ráda, když před námi jelo širší auto - dělalo nám cestu, nikdo to nemohl našít do nás. Byla jsem po dojezdu do Stari Gradu zralá na hodně rakije!
Re: trajekty
31. 07. 2005 03:30
->pslany: v cene prepravy automobilu neni zahrnuty ridič...
avatar Re: trajekty
17. 05. 2009 20:25
minuly rok som bol na Rabe a v cene automobilu bol zahrnuty vodic.
Nedalo sa tam ale platit kartou.

Tento rok idem na Pag, je v cene zahrnuty vodic? Da sa tam platit kartou?

Vdaka za odpoved
Anonymní uživatel
Re: trajekty
18. 05. 2009 08:14
Předloni se nedalo...jak teď, nevím
Re: trajekty
18. 05. 2009 14:24
No mne sa to stalo tiež viac krát ale z pevniny na PAG , bolo mi povedané, že vodič neplatí lebo to má zahrnuté v cene auta, platia len osoby navyše
Re: trajekty
18. 05. 2009 16:57
Rapska plovidba za řidiče peníze nechce, Jadrolinija si nechá platit i za řidiče. Na Pag jezdí Jadrolinija, řidič by tedy měl za sebe platit. Ale život je někdy složitější než nějaké jízdní řády a ceníky.
Re: trajekty
11. 06. 2009 15:20
Prosím o radu!
Jak je to s trajektem na ostr.BRAČ???
Je lepší plavit se ze Splitu do Supetaru nebo se dostat až do Makarské a trajektovat odtamtud???
Někde jsem se tu dočetla, že ve Splitu jsou na trajekty nekonečné fronty a že můžu čekat třeba celý den.
A JAK SE DOSTANU VE SPLITU K TRAJEKTOVÉMU PŘÍSTAVIŠTI - JE CESTA ZNAČENÁ? (Nikdy jsem ve Splitu v centru nebyla.....)
Děkuji za pomoc.
avatar Re: trajekty
11. 06. 2009 16:55
Ve Splitu je cesta značená značkou LODE.s nápisem TRAJEKT. Je to fakt v centru,prakticky u hradeb starého města.Trajektů je tam spousta,je třeba sledovat značení.Jinak já jsem se cabnul a dal jsem si znova kolečko,než jsem se trefil.Já osobně kdybych nemusel tak se tomu raději vyhnu.Provoz je velký a ohleduplnost jak je známo nic moc.Kdo jezdí do HR tak ví o čem mluvím angry smiley Jinak vše je o penězích. Já osobně bych raději volil trajekt s Makarské. Je levnější a také je to menší město,tak tam není co řešit. Návštěva Splitu - zaparkovat na kraji města a použít autobus,je to pohodlnější a bez nervů.

MirekŠi
Re: trajekty
11. 06. 2009 17:02
Buď v pohodě. Jeď ze Splitu. Na Makarskou je to ještě hodina jízdy autem a tedy zdržení a další náklady na pohonné hmoty a dálniční poplatky, když po ní pojedeš. Ze Splitu jezdí také trajekty častěji než z Makarské, tuším 14krát denně Jadrolinija jedním směrem a navíc je tam ještě další společnost a to Splittour, která jezdí cca 7krát denně, tak tedy máš 21 možností odplout do Supetaru. Front se neboj. Ze Splitu také jezdí větší trajekty než z Makarské. Koukni na [www.jadrolinija.hr] . Přístav je značen dobře. Když pojedeš po obchvatu Splitu, tak na horizontu ve směru na Makarskou uhneš doprava a pojedeš dvouproudou silnicí z kopce pořád rovně až přijedeš do přístavu. Tam tě již personál navede kam potřebuješ. Doporučuji první auto zaparkovat do fronty a pak teprve kupovat lístky. Záleží také ty fronty na tom, kdy pojedeš. Lepší je to brzo ráno a pokud možno vyhnout se sobotě a neděli ............ Ve Splitu sleduj takové bílé směrovky se symbolem lodi a nápisem snad Ferry boats nebo Trajektna luka, ty názvy nevím přesně.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jarik (11. 06. 2009 17:07).
Re: trajekty
11. 06. 2009 18:31
pre. Brbr - vieš obe možnosti majú svoje + aj mínus ale mal by si sa v konečnom dôsledku rozhodnúť kam na Brač ideš, lebo ak ideš niekde do okolia Spitska, Mirica, poprípade Dračevica, tak by som šiel asi zo Splitu ale ak ideš niekde ako Povlja, Selca, alebo Gornji humac išiel by som z Makarskej
Re: trajekty
11. 06. 2009 20:35
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ve Splitu je cesta značená značkou LODE.s nápisem
> TRAJEKT. Je to fakt v centru,prakticky u hradeb
> starého města.Trajektů je tam spousta,je třeba
> sledovat značení.Jinak já jsem se cabnul a dal
> jsem si znova kolečko,než jsem se trefil.Já osobně
> kdybych nemusel tak se tomu raději vyhnu.Provoz je
> velký a ohleduplnost jak je známo nic moc.Kdo
> jezdí do HR tak ví o čem mluvím angry smiley Jinak vše je o
> penězích. Já osobně bych raději volil trajekt s
> Makarské. Je levnější a také je to menší město,tak
> tam není co řešit. Návštěva Splitu - zaparkovat na
> kraji města a použít autobus,je to pohodlnější a
> bez nervů.

Nevím proč tady píšeš nesmysli? Trajekt ze Splitu a i z Makarské je stejně drahý .......... na Makarskou musíš ještě hodinu autem a za tu dobu jsi již ze Splitu v Supetaru. Kam jedeš na Brač je také jedno, protože na druhý konec ostrova ze Supetaru je to cca 30 minut jízdy a tak než ty dojedeš na Makarskou a dostaneš se tam trajektem, který pojede třeba až za 2 hodiny po tvém příjezdu, tak já budu mít v Bolu už vybaleno a půjdu v době tvého příjezdu na pláž a to ještě zaplatím méně peněz než ty, protože budeš platit benzin za cestu ze Splitu do Makarské. Než něco napíšeš, tak si raději ověř, jestli nepíšeš bludy a nemateš nováčky.

[www.jadrolinija.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jarik (11. 06. 2009 20:37).
Re: trajekty
12. 06. 2009 08:22
To Jarik:

SUPER - Díky moc!
Vyjíždím už dnes večer, až se vrátím - dám sem nějaké "poznatky" z cesty smiling smiley

Br.
Re: trajekty
12. 06. 2009 09:31
Jarik no áno máš pravdu je to síce po ostrove z jednej srtrany nadruhu len 35 km ale ty si hned načrtol katastrofický scenár, že v makarskej bude čakať 2 hod. na trajekt, čo ak to bude naopak ? to sa už potom on budeválať na Bol-e keď pôjde z Makarskej a ty zo Splitu. Ja uvádzam skúsenosti z mojích poznatkov a fakt, že na Brači som bol len dvakrát. Prvý krát som šiel z Makarskej a cesta prefektná plynulá, prišiel som tam kúpil lístok a asi o 15 minut som bol na trajekte, druhýkrát som išiel zo Splitu aj so známymi a bola to katastrofa, obrovská tlačenica, všade davy áut a ľudí, každý sa predbiehal a tlačil kde sa len dalo a na trajekt sme čakali presne skoro 2 hodiny kým sme sa na neho dostali.
A jedna podstatná vec pre tých čo tu píšete, že trasa do makarskej je o hodinu dlahšia sa veľmi mýlite pretože od zjazdu z dialnice pri Konjsku do prístavu vo Splite je to 23 km a 24 minut a z toho istého miesta dialnice do prístavu na Makarskej je to 70 km a 55 minut, čiže rozdiel je 47 km a 31 minut a keď odrátam tie stresy v prístave vo Splite a to, že v Makarskej sa nalodím skoro hneď tak mi to stále vychádza tak, že je to asi lepšie tak neviem prečo som v predošlom príspevku dotal červenú, samozrejme kto s mojím názorom nesúhlasí mi ju dá zas smileys with beer
A ešte som zabudol dodať, že okrem toho že trajektom zo Splitu trvá cesta o niečo málo dlhšie ako z Makarskej tak odtial chodia trajekty do 9 rôznych miest a z Makarskej chodia len na Brač.
Tkže čo je pohodlnejšie ? podla mojho názoru jednoznačne vyhráva Makarská



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (12. 06. 2009 09:39).
Re: trajekty
12. 06. 2009 10:14
To Jarik : ještě jedna poznámka. Z Bolu do Supetaru za 30 minut ? To jste borec, jezdil jsem tam s místními několikrát a nikdy jsme to za tak krátkou dobu neprojeli. 45 minut, cesty jsou klikaté a autobus hned tak nepředjede při hustém provozu. 2rik2 má v tomto ohledu naprostou pravdu. Ze Splitu pouze ve všední den mimo PO a PA byste mohl pravdu. Je možné, že jste měl štěstí a vyšlo vám to ale TVSAT v tomto případě radil velmi dobře, krom ceny ta je stejná. [www.jadrolinija.hr] ) .
avatar Re: trajekty
12. 06. 2009 11:56
Já nesjíždím ve Splitu,ale jedu po dálnici až do Šestanovace a tam sjezdem jsem na začátku Makarské /Brela/ , vyhnu se tak pomalé jízdě po pobřeží /Omiš/ a za chvíli jsem ve městě. Jo cena je stejná - tak se omlouvám,přehlédl jsem se. Ale že se nedá srovnávat cesta na trajekt po Splitu s cestou po Makarské na tom trvám.Tyto dvě města co se týká provozu přece nemůže nikdo srovnávat. Trajekt na Makarské vidím skoro s cesty .

MirekŠi
Re: trajekty
12. 06. 2009 20:17
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Jarik : ještě jedna poznámka. Z Bolu do
> Supetaru za 30 minut ? To jste borec, jezdil jsem
> tam s místními několikrát a nikdy jsme to za tak
> krátkou dobu neprojeli. 45 minut, cesty jsou
> klikaté a autobus hned tak nepředjede při hustém
> provozu. 2rik2 má v tomto ohledu naprostou pravdu.
> Ze Splitu pouze ve všední den mimo PO a PA byste
> mohl pravdu. Je možné, že jste měl štěstí a vyšlo
> vám to ale TVSAT v tomto případě radil velmi
> dobře, krom ceny ta je stejná.
> [www.jadrolinija.hr]
> ) .


Těch 30 minut jsem odhadnul. Nikdy jsem si to neměřil, protože nejezdím na čas, ale jako pan doktor z filmu "Vesničko má středisková" se kochám. Omlouvám se za mylnou informaci. Ze Splitu je to ale pro mě stejně lepší, protože když člověk dojede do Makarské, tak já jsem už téměř v Supetaru a tak skutečně hodinu ušetřím. Pokud člověk nejde autem, tak je lepší využít tu jejich rychlo loď, snad gliser nebo tak nějak, jede to rychle a i na víc míst než je Supetar. Tutově jezdí přímo na Bol.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (13. 06. 2009 17:11).
Re: trajekty
15. 06. 2009 14:18
. Pokud
> člověk nejde autem, tak je lepší využít tu jejich
> rychlo loď, snad gliser nebo tak nějak, jede to
> rychle a i na víc míst než je Supetar. Tutově
> jezdí přímo na Bol.

Jezdí tam katamarány Split - Bol (Brač) - Jelsa (Hvar) [www.jadrolinija.hr] a Split - Milna (Brač) - Hvar (Hvar) [www.jadrolinija.hr] .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (15. 06. 2009 18:02).
Re: trajekty
15. 06. 2009 15:44
jak to vypadá s frontou na trajekt v sobotu ráno - myslím tím trasa Split - Supetar? Máte zkušenost?
Trochu se bojím návalu aut. Trajekt jede v 9.00, to nestihneme, ani nechceme, pak jezdí 10,30, jenže až od července, a pak 11.15. Počítám, že dorazíme mezi půl desátou a desátou. Jenže jsme nikdy nejeli v sobotu a trochu se bojím, abysme se na ten trajekt ve čtvrt na dvanáct vůbec dostali, když je mezi trajekty více než dvouhodinová pauza. V jiné dny než sobota jsme se vždy vešli, ale za námi byla fronta aut neskutečná.
Re: trajekty
18. 06. 2009 12:34
tak se nám to posunulo na červenec - sobota. Bojím se nejhoršího - je to maso? :-)
Re: trajekty
18. 06. 2009 15:38
pre Adult:

Od 03.07. do 31.08.2009 chodia trajekty z Makarskej do Sumartinu na Brači z odchodom z Makarskej o 11.00, 14.30, 18.00 a 21.00 môžem ti zaručiť, že aj napriek tomu, že to bude sobota sa na trajekt dostaneš a nebude tam taký frmol a tlačenice ako vo Splite hoci vo Splite chodí oveľa viac trajektov a aj častejšie, dĺžka plavby je cca 50 min.
ale pre pohodlie kukni: [www.chorvatsko.cz]
Re: trajekty
18. 06. 2009 19:13
Ahoj,

jak to vypada prosím Vás na trajektu v Drveniku? Je tam cesta k trajektu značená? Jedeme na Hvar. Z Drveniku to je levnejsi a o dost. navic, cesty ze sucuraje se nebojime - jsme dobrodruzi grinning smiley..

jak se na trajekt najizdi? jak to vypada? Pojedeme trajektem s autem poprve...

Diky, L.
pgp
Re: trajekty
18. 06. 2009 19:23
Odbočka z magistrály je značená a je to vlastně odbočka do centra Drveniku, je v takové mírně pravotočivé zatáčce tak pozor at to nepřejedete. Sjíždí se z kopce do centra a před vodou doleva, nedá se zabloudit.
Re: trajekty
18. 06. 2009 19:33
Odjezd trajektu z Drveniku na Hvar


Re: trajekty
18. 06. 2009 20:26
ještě je třeba doplnit, že jsou tam dvě fronty jedna na Korčulu a druhá na Hvar. Ta na Hvar je protažená až dozadu za molo má tvar "U", tedy musíte to projet až dozadu a obloukem (dle kolony) se zařadit do fronty . Dřív když to tam nebylo stávala auta až na nahoře na Jadranské magistrále do zatáčky. Nic příjemného, stávalo se těsně u svodidel.
Re: trajekty
19. 06. 2009 00:14
Diky moc za hinty.

Jinak ta cesta ze sucuraje je fakt az takovy extrem? smiling smiley nemate nekdo nejakou fotku, jak to tam vypada?. jedeme az do Stari Gradu.
Jak se trajekty plati? (vim, ze kes nebo kartou) jede se v kolone, kolem nejake budky, tam nahlasite pocet osob, zaplatite a ok?.
a dostupnost trajektu?
kdyz tam prijedeme v 09:00 ráno, máme jistotu, že do cca toho poledne odplujeme?

Díky
avatar Re: trajekty
19. 06. 2009 01:00
-Zaparkuješ auto na konci fronty
-Vystoupíš z auta jdeš pěšky směrem k moři.Cestou se ujisti, jestli stojíš frontu na Hvar a ne na Korčulu.....
-Cestou potkáš budku kde se prodává palubní lístek
-Oznámíš jedno auto + X osob
-Když už jseš u budky, tak začneš počítat od prvního osobáku, stojícího u vody,vlastní pořadí.
-Číslo 35 (37) znamená, že jseš buď na trajektu a nebo čekáš na další. Jestli před tebou stojí auto s přívěsem a nebo u přístavu náklaďák, tak přidej dle délky 1-2 auta.
-Když tě předjede chorvat, buď v klidu, ztrácíš pořadí
-Když tě chytnou nervy ze ztráty pořadí a předjedeš chorvata, dostaneš nakládačku na molu od chorvata
-Když je dlouhá fronta na Hvar, tak jezdí trajekty i mimo stanovené časy.
Hlavně klídek, to samé tě čeká směrem domů.drinking smiley
Re: trajekty
19. 06. 2009 01:25
Cesta ze Sučuraje je opravdu extrém a poctivá hodina jízdy. Hlavně poslední úsek z Poljice do Jelsi, pravoúhle zatáčky a např. dlouhý autobus by to nevytočil spadl by zadním kolem mimo silnici. V žádném případě nejet po tmě ! Z Jelsi je to už po široké silnici 15 minut.
Re: trajekty
19. 06. 2009 07:18
Lucano
nenech se vystrašit, není to žádná hrůza a pokud tě řízeni auta aspoň trochu baví, určitě si tu cestu užiješ. Po těch hodinách jízdy po dálnicích je to příjemná změna a jelikož se několikrát přejíždí ze severní strany ostrova (přes kopce) na jižní stranu a opačně, nádherné výhledy.Nepočítej, že tam pojedeš devadesátkou, je to prostě pohodová jízda tak, abys mohl popř.i zastavit při míjení s protijedoucím autem. Já si to aspoň užival ! thumbs up hot smileysmileys with beer
avatar Re: trajekty
19. 06. 2009 08:05
Lukano,nic lepšího jsem nenašel,
jen toto foto z cesty ze Sučuraje do Ivan Dolac.
Ale ten pohled stojí za to no né:



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 309
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.