Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
09. 07. 2014 08:49
Taky je třeba započítat do rozdílu v ceně kam na Hvar jedeš. Pokud Jelsa a okolí (Zavala, ID atd.), musíš připočítat nějakých 55km navíc po ostrově ze Sučuraje a hoďka něco na cestu, oproti cesty z SG. Před nějakou dobou jsem to počítal přesně, dával jsem to i sem na fórum, jenom to najít. Rozdíl v ceně nebyl až zas tak veliký, teda ve srovnání s cenou celé dovolené.
Re: trajekty
09. 07. 2014 10:32
Zahajskej, děkuji. Právě vaše ("klasiků z Hvaru"winking smiley témata a texty jsem hledal, ale taky asi marně, jinak bych se "neprobrodil" až na dotaz Waja z 09, když to MartinR teď vytáhl, zasedl jsem k počtům, akorát jsem se spletl, při tom "houfném vyhledávání dat". Je jasné, že se k ceně přičte ještě cestování po Hvaru, myslel jsem např. Jelsu. Nicméně přesně jsem to nepropočítal, ne z lenosti, ale z toho, že moji spotřebu ovlivňuje více faktorů, než normální kombík a navíc, že to nebude relevantní pro ostatní čtenáře, co mají o 2l na sto smiling smiley menší spotřebu. Nebo i více (tdi). smiling smiley

Spíš jsem se chtěl inspirovat, ale nenašel jsem porovnání. Pokud bych totiž jel pomaleji po dálnici, kvůli spotřebě smiling smiley, tak budu mít časové manko a toto manko jsem chtěl porovnat s mezním užitkem, když to tak napíšu smiling smiley, s trajektem ze splitu - v rámci ceny za auto. Nemůžu s tím jet split za 9h....
Re: trajekty
09. 07. 2014 10:56
Split - auto + 2 x dospělí = 318 + 2 x 47 = 412 kuna
Drvenik - auto + 2 x dospělí = 108 + 2 x 16 = 140 kuna
rozdíl 272 kuna (cca 980 kč), samozřejmě je to o cca 100 km dále a časově počítej cca 1 h a 10 min., a náklady na delší použití dálnice = 9 litrů x 36 = 324 kč + 21 kuna (Dugopolje kontra Zagvozd) 76 kč + 5 litrů Sučuraj - Jelsa = 180 kč, suma sumárum 324 + 76 + 180 = 580 kč, takže oproti Splitu ,,ušetříš" 400 kč, což je skutečně možná malichernost, ale ve Splitu bych se obával toho místa na trajekt. A proto za sebe říkám, cestou na HVAR Drvenik-Sučuraj, domů Stari Grad-Split. Alespoň takto se mi to osvědčilo, leč jak se říká, 100 lidí, 100 chutí.
avatar Re: trajekty
09. 07. 2014 10:56
couddy, nevěř, že máš vysokou spotřebu. Podívej se na konec videa od člena patak
Jasně je to benzín... na druhou stranu, ani kombík to není grinning smiley
Re: trajekty
09. 07. 2014 13:22
Slavkov no pěkné.... Na čumáku V8....známej to má s tím 2,5 5ti válec, co se dává do Fordu RS, cesta do prahy znamenala 2x tankovat.... .) Průměrná rychlost větší, bylo vidět, že nejde pod 150km/h. .....nicméně plynule....tankoval ale 3x... To myslím můj problém, já jsem to takhle jezdil s motorem 1.7cdti (isuzu) na noc a tankoval jsem max 2x, astra jezdila za 6,5 max při jakékoli rychlosti s jakýmakoli gumama i rakví i bez rakve na dálnici. Moje cestovní rychlost, kdy se "svezu" a neusnu je taky nad 150 do 160km/h. Vivaro mě ale v této rychlosti taky veme...aerodynamika minimálně...nevím však kolik, nikdy jsem zatím nejel celou nádrž 90l ve 150km....ale tankovat 2x si na takovém výletě nemůžu dovolit smiling smiley smiling smiley. to dáš pistol do nádrže, jdeš si dát kafe, přijdeš a u placení, aby ti volali sanitku smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil couddy (09. 07. 2014 14:06).
Re: trajekty
09. 07. 2014 13:32
Mě by volali spíš funebrákygrinning smiley
Re: trajekty
09. 07. 2014 14:11
Sice jsem teď našel jednoho "bohatýra", co tvrdí, že jel z Německa s tímto motorem 170km/h za 8,9l. (což nemůžu potvrdit, ani vyvrátit - v zimě na zimních gumách a ještě s rakví jezdím po Rakousku jinak a pomaleji).
A proto jak píše Zahajskej, to byl důvod, proč jsem se spletl při výpočtu trajektů, protože jsem zahloubán do ceníků dálnic, mýtnic, výšek, délek smiling smiley
Tedy zpět k trajektům.

psal jsem si s Jirkou z Ri na téma - trajekt Cres (Porozina X Valbinska) a Jirka doporučil Valbinskou.
Re: trajekty
10. 07. 2014 09:04
Také řeším zda jet do ID na Hvar při vestě tam ze Splitu nebo až z Drveniku. Zatím jsem rozhodnutý jet cestu tam ze Splitu a zpátky ze Sučuraje. Nechce se mi po noční jízdě jet až dolů a pak ještě kus cesty po Hvaru. I když trochu mne nahlodává nejistota zda se vejdu ve Splitu na trajekt. Předběžně mám v plánu stihnout ten v 11.00. Jedu s Renaultem-Master a tak se s ním nedá moc švihat. Spíš pohoda do 130. Zase ,ale nemusím téměř tankovat. 100 litrová nádrž má někdy i své výhody.
Kdo má zkušenost s obsazeností trajektu ze Splitu? Budu tam 8.srpna v pátek.

Zdenek
Re: trajekty
10. 07. 2014 10:32
Pojedu na Cres (Mali Losinj) z Prahy. Je lepší využít trajekt Porozina - Brestova nebo Merag - Valbinska z Krku? Pojedu přes Slovinko, kde sjedu u Postojny. Podle mapy mi lépe vychází Porozina - Brestova, ale spousta lidí jezdí přes Krk, kde se navíc ještě platí nějaký poplatek na Krk. Nikdy jsem tudy ale ještě nejel tak nevím. Který trajekt je lepší využít?
avatar Re: trajekty
10. 07. 2014 13:27
Co se týká toho, kterým trajektem na ostrov Hvar, my jsme vyzkoušeli cestou tam obě varianty, jak Split, tak Drvenik. Mnohokrát se tady na fóru psalo o tom, že do ID je lepší jet ze Splitu a na východní část ostrova zase z Drveniku. My jsme dokonce před několika lety vyzkoušeli i noční trajekt z Rijeky (chtěli jsme si zkrátit cestu autem a využít příspěvek zaměstnavatele), ale to nikomu nedoporučuji, jedině s kabinkou pro přenocování, ale to přijde zase draho. Naše zážitky jsem tu dříve i popisovala angry smiley. Náklady při obou trasách (Split nebo Drvenik) vyjdou při I. kategorii vozidla přibližně stejně (+- několik desítek Kč, což neřešíme). Hodně záleží na dni v týdnu, kdy jedete a také na čase dojezdu do přístavu, hlavně ve Splitu. My jsme vloni dorazili do Splitu v sobotu kolem třetí hodiny ranní (bohužel jsme nestihli ten noční trajekt), byli jsme ve frontě mezi první desítkou aut, ale během hodiny se udělala za námi obrovská fronta, takže se pak nemusejí všechna auta na trajekt dostat. Navíc na tento spoj mají přednost zásobovací vozidla, kterých se před vjezdem nahromadilo docela dost. Jinak to bylo vše v pohodě, na otevřené palubě bylo jen pár lidí, dovnitř trajektu jsme kvůli našemu pejskovi nešli. Nedovedu si ale představit, čekat během dne ve vedru s napakovaným autem ve frontě na trajekt několik hodin. My jsme se ráno prošli po nábřeží, trochu problém byl s toaletami, které byly tuto ranní dobu všechny zavřené i v budově Jadrolinijí. Jinak většínou jezdíme do východní části ostrova, takže z Drveniku do Sučuraje. Tam čas příjezdu nehlídáme, trajekty jezdí při větších frontách kyvadlově non stop, čekcí doba nebývá víc jak 30 minut. Zpáteční cestu řešíme vždy přes Sučuraj, k naší smůle se nekokážeme vyhrabat ze zátoky dříve jak kolem 11 hodiny, takže většinou chytneme polední frontu v Sučuraji, kdy jsme se předloni nedostali na dva trajekty a čekali jsme skoro čtyři hodinysad smiley. A v loňském roce to byla zase autobaterie, která nás dokonale na cestě domů pozlobila. My jsme to ještě nikdy neměli bez problémů, naštěstí vždy nějak řešitelnýchmoody smiley. Někdy to byly už předstartovní zádrhele a nemoci....tongue sticking out smiley. Takže se "těším", co se vyvrbí do našeho letošního odjezduconfused smiley.

Ale třeba letos právě tyto trajekty budou jezdit na ostrov Hvar yawning smiley
(přímý odkaz na stránky nefunguje, tak jsem to jen z nich zkopírovala)

nové trajekty
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 07. 2014 14:01
Na Cresu jsme byli v roce 2010 a na cestu tam jsme zvolili trajekt Brestova-Porozina a zpátky Merag-Valbiska, abychom vyzkoušeli oba. Podle mně je to plus-mínus jedno, cena trajektu je stejná a kromě toho mýto se na krčském mostu platí jen ve směru na Krk, takže jsme se mu vyhli.

Jen jsme netrefili správně v Opatiji na silnici č.66, jak jsme původně plánovali, ale projeli jsme tunelem Učka a za ním jsme jeli po silnici č.500. Ale pak jsme konstatovali, že až na to, že nás to cosi stálo na mýtném přes tunel Učka, to byla ta lepší varianta, než se trmácet po pobřeží.
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 07. 2014 14:11
My jsme trajekt ze Splitu do Stari Gradu vyzkoušeli jednou a nebyl žádný problém. Už si nepamatuju, který den přesně to byl, tuším pátek na konci června, přijeli jsme asi v půl dvanácté, tak jsme ctěli někde zaparkovat, v přístavu bylo parkoviště úplně plné, tak jsme jeli do města a našli jsme takové malé parkoviště ve dvoře v jedné uličce za docela slušnou cenu. Asi půl hodiny před odjezdem trajektu jsme koupili lístky a přesunuli jsme se do fronty, která nebyla nijak dlouhá, s přehledem jsme se vešli. Až za námi začalo přijíždět víc aut.

Pak jsme ale zjistili, že jsme klidně mohli nechat auto hned po příjezdu na molu ve frontě a jít do města, nic by se nestalo a parkování by bylo zadarmo ;-)

Zpátky jsme pak jeli ranním trajettem zase do Splitu, tuším nějak kolem sedmé hodiny a taky nebyl žádný nával.

Ale je možné, že přes prázdniny je to horší.
Re: trajekty
10. 07. 2014 15:42
To Panďák - 100l nádrž, thumbs up.

To Jiri0123 - Jirka z Rijeky mi psal, že komfortnější je jet přes krk, jednak zvlášťě, pokud "vypadneš" ze slovinské dálnice. Na trase Porozina - Brestova, se ne vždy vejdeš před molo a prý se tam někdy musí stát ještě na hlavní cestě.

Ale jak píše Mdr - asi se dá ušetřit průjezdem zpět. Nevím, nemám na to názor. smoking smiley
Re: trajekty
10. 07. 2014 16:10
V roce 2009 jsem to taky projel z obou stanovišť trajektu a víc mi vyhovovala cesta přes Merag, kvalitnější a hlavně širší silnice.
Re: trajekty
28. 07. 2014 13:57
Tak jsem projel oba trajekty na Cres. Brestova - Porozina moc nedoporučuju. Trasa je sice o pár km kratší, ale k trajektu se musí jet dlouho obcema, kde je rychlost 30-40-50 km/h a na Cresu následuje úzká silnice. Naproti tomu na Krku se dá jet rychle a člověk se vyhne nejhoršímu úseku na Cresu.
Re: trajekty
29. 07. 2014 18:18
Zdravím.Také jsem zas letos cestoval ze Slitu na Supetar a ze Sumartinu na Makarskou.Dokonce i ze Splitu na Stari Grad a pak ze Sucuraje na Drvenik(cesta autem přes celý Hvar je dost úmorná ale když je člověk na dovolené a nespěchá a kochá se jejich krajinou a je mu fajn tak to vydrží)tak mohu napsat že vždy bylo místo pro auto na trajektech.Sice když člověk stojí tu kolonu aut,náklad´áku,karavanů a pod. tak se mu nechce věřit že se to všechno na tu lodˇ vejde.Hlavně žádnej stres chce to klid.Jako místní.Pro nás suchozemce je to vzláštní pocit plavit se po moři i s autem.A jak říká moje přítulkyně"kde maj plovací vesty pro auta??"Tak si to užívám a Vy si to uživejté také.Já až zase příští rok.PS: Snad budou i ty vesty pro auta.

Pár odkazů snad se šiknou:
Ceník-klikni na trasu kam jedeš
[www.jadrolinija.hr]

Přehled lodí co plujou okolo tebe-pro sichr
[www.marinetraffic.com]

3x Istrie 1x Celé od Černé hory až k po Vrsar 8x Split
avatar
mdr
Re: trajekty
30. 07. 2014 08:02
jiri0123 - já jsem původně taky chtěl jet k trajektu Brestova - Porozina po silnici č.66 po pobřeží, ale v Opatiji jsem omylem najel na rychlostní silnici B8 a než jsem to zjistil, byl jsem před tunelem Učka. Ještě jsem se chtěl vrátit, ale nedalo se slušně otočit, tak jsem zaplatil za průjezd tunelem a za ním jsem to vzal po silnici č.500 - je to sice vedlejší silnice, ale mimo obcí a jede se po ní dobře. Takže jsem si nakonec uštřil ty dlouhé průjezdy obcemi na pobřeží. Na Cresu jsem pak počkal, až všichni spěchající z trajektu odjedou a neměl jsem problém ani s úzkou silnicí.
Re: trajekty
30. 07. 2014 14:55
vyznieva to tu, akoby cesta z Rijeky do Brestovej bola mordor. vobec nie je.

Po x-hodinach cesty dialnicou po vnutrozemi, je hodinka cesty po pobrezi, kde sa striedaju mestečka a dedinky, vyhlady na more, "cikády keré řvou" .... je to jedna báseň a tešenie sa z mora a Chorvatska ako takeho.
Re: trajekty
14. 04. 2015 14:09
Byla tady debata o tom jak jet na Hvar. V loni jsem byl na Hvaru v ID. Tam jsme jeli na noc a kolem 9 jsme byli ve Splitu. V řadě asi 15 auto. Jeli jsme trajektem v 11.00. Zpátky jsme jeli z ID ráno přes Hvar do Sučuraje. Tam jezdily dva trajekty kyvadlově a tak se nečekalo moc dlouho. A pak po pobřeží ze zastávkou v Bašce Vodě a dále po dálnici domů. Jel jsem Renaultem Master se třemi sedadly. Na trajekty se mi podařilo koupit jízdenku pro nákladní auto do 3 t. Což byla značná úspora v ceně. Zvláště při cestě ze Splitu. Jen po mně jak ve Splitu tak v Sučuraji chtěli nějakou registraci. Řekl jsem,že nemám,ale mám "teretne" auto. Chci se zeptat znalců co vlastně po mně chtěli? I na lístku bylo napsané,že registrace není.

Zdenek
Re: trajekty
17. 04. 2015 10:45
Jezdím dodávkou 6 míst KIA PREGIO a vždy kupují lístek na OS. Auto.Je to omezeno délkou a výškou auta. Myslím do 2 m výšky a 5 m délky a tam se vlezu. A nikdy žádný problém .
avatar
mdr
Re: trajekty
17. 04. 2015 18:25
A ještě do 9 míst včetně řidiče. Ale tam se taky vlezeš thumbs up smiley
avatar Re: trajekty
17. 04. 2015 18:36
Sice to není přímo k tématu, nicméně řešíte tu dodávky a počet míst, tak bacha na dálniční e-vinětu v Maďarsku (pokud jedete přes), jako osobák je to do 7 míst a přívěs za takovým autem je zdarma. Pokud je to, ale např. VW Transporter s 9-ti místy, tak již dražší e-viněta a za přívěs se v tomto případě také platí.... Tak pozor při dálniční variantě přes HU.
smileys with beer
Re: trajekty
29. 04. 2015 13:56
Mildous. Fór je v tom,že když jsem vzal lístek na náklaďák do 3 t tak jsem byl ještě levnější jak osobák. Jen chtěli při nákupu lístku nějakou registraci,ale nakonec prodali i bez ní.

Zdenek
Re: trajekty
16. 07. 2015 11:31
zdravím chorvátskych cestovatelov. mám pár otázok.
1/ má už niekto konkrétnu skúsenosť s nákupom lístku na trajekt cez online systém jadrolinije ?
[www1.jadrolinija.hr]
2/ má nejakú výhodu prísť do prístavu s vopred zakúpeným lístkom ? mám na mysli či sú nejako zvýhodnení pri radení na loď ?
3/ systém vyžaduje zadať konkrétny čas odplavby trajektu. čo ak kvoli nejakému zdržaniu nestihnem čas odplavby?
4/ má vobec význam kupovať lístok vopred ? hádam okrem toho, že nemusím stáť vo fronte pri pokladni.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (16. 07. 2015 11:35).
Re: trajekty
25. 10. 2015 06:59
Ahoj chcem sa opytat ci premavava nejaky trajekt z ostrova hvar na ostrov korcula, myslimmklasicky trajekt ktory prevaza aj auta. Co som hladala tak mi vyhadzuje len nejake kataramany a tam asi autto nemoze ci? Vdaka za kazdu radu
Re: trajekty
25. 10. 2015 08:35
Zřejmě žádný trajekt přímo mezi ostrovy nefunguje. Když to zadám do navigace, tak mně to z Hvaru pošle trajektem do Splitu a pak zase trajektem ze Splitu na Korčulu.
Re: trajekty
26. 10. 2015 00:02
Do letošního dubna fungovala lodní linka mezi Rijekou a Dubrovníkem, která přepravovala i auta a kotvila na Hvaru i na Korčule. Loď jménem Liburnija byla sešrotována v Turecku a linka je bez náhrady. Nařízením EU nelze provozovat lodní dopravu mezi městy, která jsou dostupná po souši (Rijeka - Dubrovník).
avatar Re: trajekty
26. 10. 2015 08:11
Co všechno si ještě ti "mentoši" z Bruselu nevymyslí. Většina z nás je jistě překvapena jejich výmysly každý den.
Je sice pravda, že trasu Rijeka - Dubrovník bych jel raději autem (mimo sezonu) než dostal mořskou nemoc na moři. Někomu cesta trajektem ale může vyhovovat.
Re: trajekty
26. 10. 2015 09:03
Pokud bude jezdit v příštím roce linka z Drveniku na Korčulu, tak pak jedině z Hvaru (Sučuraje) do Drveniku a pak z Drveniku na Korčulu. Letos se ale, pokud vím, z Drveniku na Korčulu nejezdilo.
Re: trajekty
26. 10. 2015 17:46
Myslím si, že první odpověď úplně stačila a ty ostatní ji pouze zakopaly. Pouze namítnu, že z Ploče do Trpanje jak trajektem, tak po souši.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 120
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.