Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar Re: trajekty
20. 08. 2011 12:00
Asi záleží, jak kde. V Itálii se mi jezdilo kdekoli dobře, pravda, pojezdil jsem si jen po severní polovině, slyšeli jsme tam zkazky o tom, jak na jih od Pisy mají v oblibě obě strany silnice stejně, ale ještě poměrně daleko za Pisou s tím problémy nebyly. Jezdí se tam svižně, když někde zazmatkuješ (mají malé směrové tabule a mají jich obvykle mnoho pohromadě, z toho jich polovina začína "San" ), tak tě třeba i vytroubí, ale šlápnou na brzdu a pustí tě. Policajti neřeší nějakou rychlost, když jí jede celá kolona, ale nikdo v ní nepředjíždí. Po takovém jdou. Říkají, že kdo jede stejně jako ostatní, jede nejbezpečněji, tak klidně jedou s ostatními klidně devadesátkou skrz vesnici, i když je tam za každou křižovatkou značka "50 continua"...
Zkrátka, na to, jakou mají Italové pověst, řekl bych, že jde o zkazky. Dávno přišli na to, že bez základních ohledů a slušnosti se na silnice všichni nevejdou, natož aby se úmyslně zdržovali při havárce s policií nebo i jen se sepisováním pouhého záznamu pro pojišťovnu. A taky na to, že přibrzdit a počkat a třeba si přitom i zatroubit a zařvat ušetří spoustu problémů.
Do nejnebezpečnějších situací se dostávám, když si neuvědomím, že jsem právě přejel hranice a jsem doma, protože jsem předtím týden či měsíc musel dávat pozor na to, jak jezdím a parkuji sám, aniž bych se musel starat o to, jak to zvládají ti ostatní. Prostě to zvládají.. To jen u nás a směrem na východ a Balkán je mimořádně vhodné pokládat předem i všechny řidiče okolo za potenciální účastníky dopravní nehody.
Jinak řečeno, když se ubráníš na našich silnicích, v Itálii budeš mít pohodu.
Re: trajekty
21. 08. 2011 11:35
Díky za zprávu. Jedu na Rab, takže by proti takovým inteligentům měly stačit
takové nalepovací mechovky, co se dávají na nová auta, když přijdou z výroby....
Ten trajekt na Rabu koncem tohoto týdne narazil do pobřeží a zranil několik lidí.
Tak doufám že nebudu mít smůlu...
avatar Re: trajekty
21. 08. 2011 18:06
Trajektem jsem jel zatím jednou na Cres a zpět, jednou Split-Stari Grad (Hvar) a zpět a jednou v Černé Hoře. Je pravda že rozestupy mezi auty bývají minimální, např. při cestě ze S.Gradu do Splitu jsem musel na trajektu sklopit i zpětné zrcátko u řidiče aby se další auto vedle mne vešlo a vylézt jsem musel dveřmi spolujezdce.
Ale k žádnému poškození auta nikdy nedošlo. Jak píše Mana(CZ), stačí být disciplinovaný a řídit se pokyny obsluhy, jinak vše záleží samozřejmě také na inteligenci těch ostatních co parkují vedle tebe.

** Petr **
avatar Re: trajekty
30. 03. 2012 13:21
Tak nám zdražili trajekty paní Milerová!Stará dobrá hláška od vojáka Švejka ale zakládá se na pravdě.Trajekt z Ploče do Trpanje zdražil o cca 300.- Kč na rodinu s autem,nafta šla hore náklady také,dalo se to čekat.Přesto si letošní plavbu neodpustíme.Jako každý rok pouze z5.
[img7chybny-odkaz-rajced0703]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: trajekty
31. 03. 2012 14:43
to Radomir:
kde jsi nasel ten cenik na leto? ja ho nikde na netu nenasel.
avatar Re: trajekty
01. 04. 2012 09:18
Ahojte. Zatím víme jen v Montenegru... [www.vijesti.me]
Oficiálně v Croatia ještě nejsou stanoveny ceny za trajekty, jen rozpisy plaveb - viz. zpráva od Admina hned v úvodu.... [www.chorvatsko.cz]
Zdraví R.
Re: trajekt do Trpanj
01. 04. 2012 15:15
Týmto trajektom som ešte nešiel. Neviete mi niketo povedať, ako sa naň v sezóne dlho čaká? Hlavne cez týžden, nie víkendy.
Ď.
Re: trajekty
07. 04. 2012 18:48
V červenci jedeme na ostrov Vis. Do Splitu se dostanem autobusem. Jak je třeba být dlouho předem u trajektu aby nás ještě vzal? Nebo nemusíme mít strach, že bychom se do trajektu nevešli, když nebudeme mít auto? Trajektem jedeme poprve smiling smiley.
rj
Re: trajekty
08. 04. 2012 10:42
Bez auta vás na trajekt vezmou vždycky, nemusíte mít strach.
Re: trajekty
18. 05. 2012 11:33
to Radomir:
Tak nam zlevnili trajekty paní Milerová!

a to konkretne o 2%. (cena je stejna jako loni, narozdil od DPH, ktera od lonska vzrostla)
avatar
mdr
Re: trajekty
30. 05. 2012 14:16
Teď prý měli otevřít nový trajktový přístav Stinica: [www.chorvatsko.cz]
Anonymní uživatel
Re: trajekty
30. 05. 2012 17:28
Díval jsem na maps.google.cz a satelitní snímek je tam ještě bez oněch cca 200metrů silnice. Nu, jak jsou snímky aktuální vńevím, ale zatím nejspíš nic nového... Sám bych rád, aby do sezony přístav fungoval, neb na Rab se v srpnu chystám.
Re: trajekty
31. 05. 2012 21:47
Tak uz je to tady. Zvyseni cen trajektu v sezone o 20% od 1.6. Dneska to bylo v poledne na HRTV ve zpravach chytl jsem jen konec. Tady na 24sata . Sdruzeni ostrovu je znechuceno, snizi to pry navstevnost ostrovu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (31. 05. 2012 22:00).
Re: trajekty
01. 06. 2012 10:16
Davide podívej se tady: Ceník. Můžu posoudit ceny za Split-Stari Grad, Drvenik-Sucuraj. Ceny se od loňska nezměnily, platnost ceníku od 01.06.2012-30.09.2012. Teď bych potřeboval vysvětlení...
Re: trajekty
01. 06. 2012 12:47
to Martin_77: nemáte pravdu, došlo ke zdražení trajektů u uvedených tras. Stačí porovnat s loňským ceníkem.
Re: trajekty
01. 06. 2012 12:53
to dolomit: Psal jsem na trasách Split-Stari Grad, Drvenik-Sucuraj. To jsem porovnával s ceníkem za rok 2011. Navíc mám zápisky z cesty a u nich mi cena sedí přesně na lasičku. Bavím se o ceně za osobu a osobní auto. Jiné ceny jsem neporovnával, neb to není můj případ.
Re: trajekty
01. 06. 2012 13:11
SEZONNÍ ceny s loňským ceníkem srovnat nelze, na Jadroliniji už není, donedávna tam byl jen mimosezonní, a tady jsou ceny samozřejmě nižší, taky jsem se na to nachytala.
Martin_77 pravdu má, taky můžu doložit loňský lístek - cena z Drveniku do Sučuraje pro auto a 2 os. byla stejných 140HRK, jak je avizováno - alespoň zatím, pro letošní rok... jak by pravil klasik: ještě ho mám schovanej yawning smiley
Jadrolinija
Re: trajekty
01. 06. 2012 13:27
Ten odkaz na článek v chovatštině jsem si nechal přeložit googlem, je tam psané něco o září... Chtělo by to kovaného chorvatštináře, aby to přeložil a napsal o co tam vlasně jde...
avatar Re: trajekty
01. 06. 2012 13:55
@Martin77

Ja som to pochopil tak, že ceny sa zvyšujú od 1. júna (červen) a budú platné do 1.septembra (září), teda počas turistickej sezóny.
Re: trajekty
01. 06. 2012 13:59
Ale ja psal "sezoni" zvyseni asi jsem mel napsat "kazdorocni zvyseni cen pro sezonu" . V tom clanku pisou ze to bude zase do 1. zari a ze se to netyka lidi co bydli na ostrovech ti maji zvlastni status - znamku na auto a jezdi na "obcanku".
Re: trajekty
01. 06. 2012 14:03
OK, ovšem pokud to tak je, tak ten ceník co jsem dal do odkazu a má platnost od 01.06.2012-30.09.2012 už neplatí? Je to oficiální ceník Jadrolinie... Takže budou aktualizovat aktualizované? Trochu zmatek, ne?
Re: trajekty
01. 06. 2012 14:44
Aha, tak je jasno... Mýtné. Takže se zdražuje všude. Včetně ubytování (s tím mám osobní zkušenost).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (01. 06. 2012 17:34).
Re: trajekty
01. 06. 2012 15:26
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Davide podívej se tady:
> C
> eník
. Můžu posoudit ceny za Split-Stari
> Grad, Drvenik-Sucuraj. Ceny se od loňska
> nezměnily, platnost ceníku od
> 01.06.2012-30.09.2012. Teď bych potřeboval
> vysvětlení...
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ten odkaz je spravny. Nic jineho neni.
Re: trajekty
02. 06. 2012 06:24
Já jsem se taky díval na ceny 1.6-30.9.2012 pre Zadarsko okružje a jsou stejné jako loni.Možná je zaktualizují k 11.6, at to máme z jedné vody načistospinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: trajekty
05. 06. 2012 08:57
Zdá se, že nový pan ministr nějak chce zlikvidovat turismus na jižních ostrovech...cenou trajektů. Mnozí turisté pak budou volit spíše pevninu, nebo bližší ostrovy - v severnější části Chorvatska. Tak to alespoň cítí ostrované v Dalmácii..... [translate.google.cz] Zdravísmiling smileyR.
Re: trajekty
05. 06. 2012 09:10
Tahle vřava vypukne každý rok vždy s přechodem na letní ceny. Zatím se ale nic nezměnilo a myslím, že v nejbližší době ani nezmění.
Re: trajekty
05. 06. 2012 12:35
Myslím, že vztekat se, že zdraží o 20% nemá žádný smysl, zdražila nafta, takže co se dá očekávat - držet staré ceny 100% nebudou... Buď to budu respektovat, nebo nepojedu na ostrov, zůstanu na pobřeží. Pokud se na to podívám ze svého úhlu pohledu. Jezdím na Hvar, mám dvě možnosti jak se tam dostat. Budu-li počítat 4lidi a auto, tak zdražení Drvenik - Sucuraj - Drvenik je 240,- Kč (na osobu 60,- Kč), pokud chci pohodlí, tak zdražení Split - Stari Grad - Split je 700,- Kč (na osobu 175,- Kč). Závěr? Mám-li rozpočet "napnutý" můžu si vybrat levnější trajekt, nebo si odpustit jednu večeři, nějakou tu zmrzlinu a budu opět na čistém ostrově...
avatar
mdr
Re: trajekty
05. 06. 2012 14:25
Ještě k trajektu na Rab: dá se platit kartou?
Anonymní uživatel
Re: trajekty
05. 06. 2012 16:55
Naposledy jsem jel na Rab z Mišnjaku v září 2004 a tehdy to nešlo. Jenže- letos by už měl trajekt jezdit od počátku sezóny ze Stinice, kde vybudovali nový, podle všeho moderní přístav, tak se domnívám, že i na to mohli pamatovat. Žel, na stránkách rejdaře není o novém přístavu zatím nic, a tak se nechme překvapit.
avatar
mdr
Re: trajekty
05. 06. 2012 17:39
Tak tak, Tomme, za 18 dní uvidíme spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.