Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
12. 01. 2018 19:26
Autobus jsem tam v životě neviděl. Na nájezd přidají prkno či rohože, hlavně pak na druhé straně v Sučuraji.
Re: trajekty
12. 01. 2018 20:26
asi tim trajektem casto nejezdis. zkus nekdy v 9.45 ze Sucuraja a na 90% ho uvidis. pri moji posledni ceste 1.10.2017 byly 4 autobusy (3x sikmooci 1x slovinci) cca 10 osobaku a byl plnej trajekt. autobus najizdi pomalu, sikmo a samozrejme bez lidi. na trajektu si nesednes, protoze vsechny mista obsadi Cinani.
Re: trajekty
12. 01. 2018 21:33
Také jsem tam autobus viděl. Klasický velký vysoký zájezdový autobus plný japonců. S námi se nevešel, tak jsem nakládku neviděl.
Bylo to v hlavní sezoně v nedeli v sedm ráno. Autobus podstivě stál frontu s námi a dokonce se i vzadu na konci mola zvládnul otočit. Byl jsem tam za něj docela rád, protože jsem se za něj schoval. Tehdy tak foukalo, že to házelo šutry z pláže až na auto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (12. 01. 2018 21:36).
Re: trajekty
12. 01. 2018 21:57
jo, zajezdovy stoji frontu. prednost ma jen mistni linkovy St. Grad-Sucuraj-Drvenik-Split a zpet.
Re: trajekty
13. 01. 2018 09:04
Tak to je dobrý, jezdil jsem Drvenik-Sučuraj několik let, ale autobus ani jednou. Jen s námi jel jednou náklaďák plný včelích úlů. To bylo žůžo, protože ho i následovalo několik stovek včel létajících okolo. Na trajektu to vypadalo jak na fotce, každý se bál pohnout, jen strnule sedět, nebo stát a očima sledovat okolo létající včelky.
avatar Re: trajekty
13. 01. 2018 09:31
... jasně, už to tady vidím ... luku Drvenik neznám, tak jsem nevěděl, jak se tam točit ...

[www.youtube.com]
.... nebo tady .... čas 03:17 ... [www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 01. 2018 12:45).
Re: trajekty
19. 01. 2018 09:05
Ahojte, tento rok nas čaka prvý krát ceta trajektom. Chystáme sa na trajekt Split _ Vela Luka na Korčuli . Ak si teraz pozriem cennik na rok 2018 môžem s tým rátať aj v sezone alebo je zvyk pred sezonou ceny upravovať ? Kolko mám rátať plus 10, 20 % ?? Nemáte skúsenosti ? Prijala by som aj akekoľvek skusenosti ohladne tohoto trajektu . Viem že treba byť aspoň dve hodiny pred odchodom na mieste to by nemal byť problem ak dobre naplánujeme cestu a nič mimoriadne sa neudeje. Čo je dobre si ešte naštudovať ? Ak zlezieme v Splite z dialnice nie je problem orientovať sa ako na trakjekt do ktorej fronty sa postaviť a pod . ?
Re: trajekty
19. 01. 2018 09:24
V sezóně jsou ceny vyšší. Teď je osoba za 50, loni sezóna 60, auto teď 375, sezóna 530. Ve Splitu se orientuj dle cedulí s nápisem FERRY a symbolem lodičky. V přístavu se pak poptáš. V sezóně u tohoto trajektu, který jede jen 2x za den, bych asi byl v přístavu o hodně dříve, aby byla jistota, že se na něj dostaneš. Pak jedině dojet až do Orebiče a jet na Korčulu odtud.
avatar Re: trajekty
19. 01. 2018 19:28
... chrobak ... z dálnice se sjíždí na exitu Dugopolje ... do přístavu Split je to ještě 20 km ... ve Splitu jedeš stále centar a pak už na cedulích uvidíš (jak píše Zahajskej) obrázky lodě ...
tady jsou ceny v loňské sezóně a větší rozdíl tam letos nebude ... [www.chorvatsko.cz]

... tak vypadá cesta do přístavu od Dugopolje ... [www.rajce.net]
... v přístavu už Ti řeknou regulovčíci, nebo někdo místní ... neboj ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (20. 01. 2018 09:46).
Re: trajekty
22. 01. 2018 14:27
Ahojte, super ďakujem za odpoved aj fotky. Nejak tak predbežne rátam na trajekt 1500,- Kun obidve cesty tak snad to nebude viac ...
Zjazd na Dugopolje poznam , vypada to fajn označené už sme tam boli na vylete autom ale to sme vtedy akosi neriešili označenia .
Určite chceme na tento trajekt keďže chodievame na Pelješac viem čo tá cesta obnáša a trepať sa až do Orebiču to radšej oddychovať na trajekte a uživať si 4 hodinovu plavbu než čakať na BIH hranici a nevedieť čo nás všetko čaká na ceste yawning smiley) A možno aj keby nestihneme ten doobedňajši odstaviť auto a spoznať trošku Split veď tam sa dá premotať ..uvidíme to sa bude riešiť všetko až na mieste. Teraz mám celkom obavy z naloďovanie musím preluskať nejake videa na youtube ...
Re: trajekty
04. 02. 2018 13:07
Chcel by som vedieť aká je čakacia doba na trajekt v sezóne,ale v týždni z Valbiskej na merag.Dakujem.
Re: trajekty
04. 02. 2018 13:14
Prosím ťa mohol by si mi opísať tvoju objednávku na trajekt.dik
Re: trajekty
12. 06. 2018 07:55
Ahojte , ešte k listkom na trajekt. Ako je to s platbou v Splite akceptuju platbu kartou na všetky trajekty od Jadrolinije ? Resp. ide mi o trajekt Split Vela Luka , ne ceste tam nezvykneme mať ešte skoro žiadne zamenené kuny , na mýto používame ENC a tých pár drobných na cestu sa vždy nájde ale platiť za trajekt už bude vačšia pálka. Môžeme sa teda spolahnuť na platbu kartou alebo odporučate radšej mať pripravenú hotovosť na tie listky ?
Re: trajekty
12. 06. 2018 08:08
chrobak : platil jsem kartou z daleko menšího přístaviště, takže ve Splitu budou brát karty zcela určitě thumbs up
avatar
mdr
Re: trajekty
12. 06. 2018 08:41
Jediné místo, kde jsem musel platit v hotovosti, byl trajekt na Rab, ale ten neprovozuje Jadrolinija.
Re: trajekty
12. 06. 2018 11:58
Ve Splitu berou karty normálně. Osobně vyzkoušené.

Zdeněk
Re: trajekty
12. 06. 2018 12:46
Celá Jadrolinia bere karty k platbě,ale na jejich stránkách se ještě loni dal.lístek zakoupit předem přes internet.
Re: trajekty
12. 06. 2018 13:03
taky platím trajekt všude kartou.
Vyzkoušeno ve Splitu, Zadaru i Drveniku.
Re: trajekty
12. 06. 2018 22:12
Na trajektu Drvenik - Sučuraj jsem zažil zájezdový autobus už vícekrát. V době budování silnice před Jelsou se s námi najednou plavily i tři obrovské čtyřnápravové náklaďáky naložené štěrkem, ale je pravdou, že těch osobáků tam tím pádem nalodili podstatně méně.
avatar Re: trajekty
12. 06. 2018 23:31
Jsem momentálně na Pagu a trajekt Prizna - Žigljen jsem platil v hotovosti, v budce nechtěl kartu ani vidět. Trajekt provozuje Jadrolinija.
avatar
mdr
Re: trajekty
13. 06. 2018 07:48
Něco mi říká, že i v Brestové (trajekt na Cres) jsem musel platit hotově, ale to bylo před 8 lety.
Re: trajekty
13. 06. 2018 09:26
Ďakujem za postrehy s kartou a bez karty yawning smiley) Neviete niekto kolko aut sa zmesti na ten trajekt Split Vela Luka ..pokračuje na Lastovo ..to znamena že najskor nalodia auta čo idu na Lastovo a tým poprehádžu poradie aut podla prichodu ?? Ak teda rozumiete ako to myslim yawning smiley))) Lebo neviem si predstaviť že budeme všetci v jednom rade a potom na Korčuli vyparkuju aj auta na Lastovo a znova ich nalodia ? Mam v tom trochu chaos .
Re: trajekty
13. 06. 2018 09:33
chrobak: Jedním trajektem se jede Split - Vela Luka vylodíš se a dalším trajektem jedeš Vela Luka - Lastovo, takže se nic neprohazuje.
avatar Re: trajekty
13. 06. 2018 18:39
Dneska ráno v 9:00 Vela Luka - Lastovo. Na trajektu 8 pěších, včetně nás (2).
A 3 vozidla. Jedna rodinka s Oktávkou ze Slovinska. Zmrzlinář a bílej sprinter.
Místo na trajektu se blbě odhaduje, zvlášť když je takhle prázdný. Třeba se to dá někde zjistit.
Re: trajekty
26. 06. 2018 06:47
Zdravím všechny cestovatele...smiling smiley
Pluli jste s autem trajektem z Makarske do Sumartinu (Brač)? Vím, že tam pluje menší trajekt, na který se vejde jen cca 25 aut. Loni jsme pluli opačně a při vylodění v Makarske byl trochu chaos. Nevšimli jsme si, kde vlastně stála auta čekající na loď. Protože máme 2 noci v Brele a potom 14 dní na Brači, nechce se mi jet až do Splitu. Díky za info...
Re: trajekty
26. 06. 2018 07:50
Ano, při vyjíždění z trajektu v Makarské je vždycky chaos. Tak se ani nedivím, že jste nepostřehli auta čekající na nalodění ve dvou pruzích vlevo od vás. Když pojedete od Brely, tak v Makarské je vpravo čerpačka INA a na semaforu za ní jedete šikmo vpravo. A pak pokračujete až na kruháč, kde odbočíte vpravo a jedete dolů k nábřeží. Tam se zařadíte na konec některého z pruhů pro trajekt. Jak to bude komplikované záleží na aktuální frontě. Už jsem zažil, že jsem byl první, ale taky, že jsem se na nejbližší trajekt nedostal (to bylo hodně zmateční). Pokladna je přes ulici v čele fronty (místa nalodění). A ještě by mohla být zajímavá informace k placení kartou. Vždy to bylo bez problémů až na jeden případ. Nefungoval jim terminál. Tak jsem vybíral z bankomatu, který je kousek odtud (asi 20 metrů).
Re: trajekty
26. 06. 2018 09:00
Díky moc za cenné rady...smiling smiley
4.7. vyrážíme...
avatar Re: trajekty
26. 06. 2018 09:23
Jedna ( asi známá ) rada pro všechny co se chystají na trajekt.
V Pokladnách Jadrolinie si můžete koupit lístky na všechny jejich trajekty, ne jen na ten kde stojíte.
Na Vela Luka jsme si rovnou kupovali lístky i na trasu Korčula - Orebič a pak už jen přijeli a pokračovali.
Re: trajekty
01. 07. 2018 17:18
Info zo stránky HAK:
Od 29. lipnja 2018.god. brodsku liniju Zadar-Preko preuzet će m/t "Mate Balota".

Ide o linku na Ugljan. Dosiaľ sa používal trajekt Juraj Dalmatinac.

M/T Juraj Dalmatinac = 138 áut a 1.200 ľudí
M/T Mate Balota = 50 áut a 440 ľudí

Ktovie, čo to urobí s čakacími dobami. Minulý rok bol ten Dalmatínec plný, keď som s ním išiel.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil joey (01. 07. 2018 22:38).
avatar Re: trajekty
11. 07. 2018 08:24
Po par rokoch som znova na Rabe. Dlhodobo sa tu nedali listky platit kartou, preto ked som 1.7 prisiel som sa potesil ked som na okienku v predajni listkov v Stinici videl loga kariet. S kartou som ale neuspel, vraj mu nejde terminal, nabadal som ho nech vyskusa - potom uz tvrdil ze terminal nema smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.