Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Tom
Re: trajekty
19. 04. 2017 20:51
Bessy teď tu o Jeníčkovi...Passat B5 - měl 2ks a NIKDY i když byl přeloženej jako sviňa - si nikdy ve předu o nic necvrkl. Das Auto prostě.
Ledy bys to měl sportovně upravený - což očekávám, že teď přijde.
avatar Re: trajekty
20. 04. 2017 00:55
... žádná úprava, pouze přeložený VW Passat Variant ... vzhledem k tomu, že obsluha trajektu viděla, že je tam riziko, tak použili rohože ... jinak skvělý auto a motor 1,9 TDi 81 kW thumbs up
... pro dj.DEKL .... neboj se, obsluha Ti to pohlídá a pokud se nebudeš cítit, tak zabrzdi u čela ... a ať to navigátoři pořádně zhlídnou

P.S. Split 2009 ... [www.rajce.net]

smileys with beer
Tom
Re: trajekty
20. 04. 2017 07:36
Aha. Takže to byla jejich aktivita. Ani jsi to nezkusil. Jsem přesvědčený, že bys to dal i bez rohoží.Ve Splitu jsem 2x trajektil cestou tam přeložený a zpátky OK bez kamenů grinning smiley
OT: Já jsem měl 96 kW .Nechal jsem ho z firmy švároj a ten s ním jezdí dodnes. Má už najeto přes 360.000. Bez problmů. Prý poslední motor, který toto bez oprav vůbec vydrží...
avatar Re: trajekty
20. 04. 2017 08:29
Já jsem trajekty dával s tímhle pašíkem B5.5 s motorem 100 kW čipnutým na cca 125 kW
Passat
a naloženej seděl taky slušně.
Jediné co mě štvalo, že každý přejezd SLO-HR hranice znamenal buzeraci slovinských celníků formou kontroly dokladů od auta a čísla karoserie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tumling (20. 04. 2017 08:32).
Re: trajekty
20. 04. 2017 08:47
Vždy jsem měl na vjezdu rohože v kombinaci s prkny. Ale i tak to někdy bylo málo. Pokud to jde, tak jsem najížděl i vyjížděl hodně ze šikma. Škrtnul jsem si snad jen jednou. Hlavně nepospíchat i když pikolík z obsluhy zuřivě mává, abych jel rychleji.
avatar Re: trajekty
20. 04. 2017 19:02
Bessy, prosím tě, čím jsi vlastně "tečoval" nájezd na trajekt? Předkem, zadkem auta?
Já při vjezdu do nízko položené garáže musím dávat pozor na střed Octavie a na "druhém zlomu" na výfuk.
avatar Re: trajekty
20. 04. 2017 19:46
... Kabinet ... jak už jsem napsal a naznačil na fotkách ... Passat byl dost naložený viz. fotka č. 1 a to pak ještě nastoupili 3 dospělí a jedno dítě ... no a jak škrtl spodek, tak obsluha trajektu šupla pod kola rohože a problém byl odstraněn ... jestli to byl výfuk, nebo co, to nevím, ostatně to jsem ani nepsal, čím jsem chytl ... podstatou řešení byla pohotovost obsluhy trajektu s rohožemi a to potvrzuje jak tumling, Zahajský, tak atnarfus ... můj příspěvek byl určen dj.DEKLovi s tím, aby se nebál, že na malou světlou výšku je jednoduchá námořnická mast grinning smiley

Tom tam ale tehdy musel být na molu a usoudil, že jsem rohože nepotřeboval a že přijdu s pohádkou o sníženém spodku ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (20. 04. 2017 20:11).
Re: trajekty
20. 04. 2017 23:09
Pánové,...mám snížený podvozek - já i mé auto jsme již staříci /dříve 245ky nyní 225ky/, jel jsem Hvar, Brač, Ugljan, Cres, a asi 15x Rab. Vystřídány dvě auta, škrtl jsem si snad 2 x. Vždy mi pomohli a vypodložili. Musíte přeci znát, kde Vaše auto začne "drhnout", jest-li na předním spojleru, nebo na zadním tlumiči výfuku? Najíždím šikmo. Všichni jezdíme naložení nadoraz. Pouze před před 2 lety jsem si škrtnul v Praze po cestě zpět přes nástupní ostrůvek v noci, prasklá vana, ale dojel jsem ještě cca 90 km.

Nyní mimo......Omlouvám se, možná nejsem sám, ...nevím kam to napsat, nechci se nikoho dotknout. Chybí mi zde rubrika "ostatní". Myslím, že fórum hodně "zchudlo" po té, co nastoupili cenzoři. (Chápu, byli zde zbytečné hádky, atd.....). Ale pořád si myslím, že to fórum bylo živější??? Denní stavy čtenosti jsou v průměru 1/10 - dobrá, ale to je 10/100 - deset příspěvků / sto čtenářů !! Jistí to zde pár "fousatých zarytých a zkušených", (Pelješac, Hvar, Brač), kteří se mezi sebou převážně znají a bez nich nevím ???? Nebojí se zde publikovat ostatní ?? Nechci diskuzi. Vy, co to řídíte, popřemýšlejte.
Přeji hezkou dovolenou v roce 2017 a klidný a bezpečný návrat. Petr.
avatar Re: trajekty
21. 04. 2017 18:47
Rubrika Ostatní je zde i nadále, pouze je skrytá nepřihlášeným.
Pokud někdo máte námět jak fórum zlepšit tak to prosím napište sem
Předem děkuji za podměty.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: trajekty
23. 04. 2017 10:33
... včera v noci se v zadarském přístavu Gaženica srazily dva trajekty ( SIS i Juraj Dalmatinac ) ... při vyplouvání selhaly trajektu SIS motory a ten setrvačností najel na Juraj Dalmatinec, který byl uvázán u mola ... naštěstí beze zranění ...
[dnevnik.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 04. 2017 10:38).
avatar
mdr
Re: trajekty
24. 04. 2017 13:43
Někde jsem viděl video tuším z řecka, jak za bouře najížděla auta na trajekt... lodí to házelo půl metru nahoru-dolů a řidiči museli vystihnout okamžik, kdy rychle najet a vy tu řešíte nějaké škrtnutí ;-)
Re: trajekty
30. 04. 2017 06:16
Myslis toto video? [youtu.be]
avatar
mdr
Re: trajekty
02. 05. 2017 09:14
Ano, to je ono ;-)
Re: trajekty
02. 05. 2017 21:59
brutál.....
Re: trajekty
02. 05. 2017 22:04
minulý rok som zažil prvý krát niečo podobné na ceste domov zo Supetaru, nakládka v poho ale po vyplávaní začali po pár minútach vlny od východu biť do boku trajektu.... museli ho natočiť na Omiš proti vlnám a potom popri pobreží hore do Splitu. Po nás išli ešte dva a potom na 20 hodín zastavili prepravu... bol to zážitok!
Re: trajekty
03. 05. 2017 08:54
Taky jedna dobrá zkušennost z cesty z SG do Splitu. Při nakládce v poho, je to hluboký záliv mezi kopci. Po vyplutí ven, tak chvilku z okna byla vidět jen obloha, chvíli jen moře, jak se trajekt houpal. Po palubě se chodilo jak po flašce slivovice, občas někdo sebou i prásknul na podlahu. Na venkovní palubě se nebylo možné bez držení se něčeho udržet kvůli větru na nohou. Posádka již připravovala popruhy na vázání aut, protože se některá o pár cm pohnula. Rány od vln byly děsné. Nakonec cesta trvala asi o 25 minut déle, oproti normálu. Jo Bora se umí ukázat.
Re: trajekty
03. 05. 2017 10:04
Už je to řadu let, ale nezapomenu na zážitek (a to jen jako pasivní pozorovatel), kdy byl kvůli větru a vlnám uzavřen přístav v Makarské. Trajekt, který už byl na cestě z Brače, dojel do Igrane. Tam se ovšem s trajekty nepočítá a tak všechny auta na pevnou ven sundávali pomocí jeřábu.
avatar Re: trajekty
26. 06. 2017 17:41
jedna otázečka:jezdí trajekt split-stari grad ze stejného vezu jako loni a za stejnou cenu?
Re: trajekty
27. 06. 2017 08:57
Podle ceníku Jadrolinije je cena furt stejná, auto 318, dospělák 47. Na první ti neodpovím, jezdil jsem to jen opačně.
Re: trajekty
27. 06. 2017 14:06
Už jsem to jel několikrát a vždy ze stejného mola.(pokud jsi myslel to)
Za budkou s " navigátorem" doprava na první molo,hupky dupky do budovy vedle pro lístky, otevřít pivko a čekat.Dobré je tam být tak 1,5 hoďky před odjezdem...dám vědět!
avatar Re: trajekty
27. 06. 2017 15:16
no,právě,že loni to nejelo jako 8 předchozích let od vezu 21,ale vpravo od něj,ale já se optám,místních,to není problém,jinak zdravím přátele a děkujismileys with beer
Re: trajekty
14. 07. 2017 07:58
Prosím znalé o info, při plavbě ze Splitu na Vis se jízdenky na trajekt kupují v budce, anebo při samotném najetí na trajekt? Kolega tam bude asi někdy po půlnoci a trajekt mu odjíždí až kolem 9:00 a neví, jestli má čekat na otevření budky jadrolinije a nezaspat v autě.... Prosím o info, díky moc!
Re: trajekty
14. 07. 2017 09:05
U prvního mola, odkud jezdí trajekt na Vis má budka otevřeno 6-21h. V hlavní budově vzadu se dají koupit jízdenky non-stop (0-24h)
Re: trajekty
14. 07. 2017 11:01
Pedro66: Moc díky za úplné info!!! thumbs up smoking smiley
Re: trajekty
14. 07. 2017 11:26
Zkoušel si někdo již koupit lístky předem přes net? Přemýšlím nad tím, ale trochu se bojím toho, že se prodávají přesně na konkrétní čas a neví, co by se stalo,kdybych to nestihl. Kdyby to bylo jen na datum, bylo by to fajn, ale takhle nevím, jestli bych mohl jet tím dalším trajektem nebo bych si musel koupit nové lístky.
Re: trajekty
14. 07. 2017 16:12
Probiralo se to par stranek zpet, vzhledem k tomu, ze v sezone jezdi bez ohledu na jizdni rad (aspon moje zkusenost Brac-Split)...
Re: trajekty
14. 07. 2017 17:57
Téma mám přečtené, neboj, ale osobní zkušenost zde byla myslím jen od jednoho člena a to ještě před cestou, kdy si lístky koupil a tvrdil, že platí celý den. Další příspěvky zase byly o tom, že se kupovat předem nemají, právě kvůli tomu času. Tak by mě jen zajímalo, jestli má někdo zkušenosti. Na stránkách jadrolinie to nějak nemůžu dohledat, jak je to s tou platností. Taky si myslím, že na tom moc nezáleží, hlavně když vím, jak důkladně či spíše nedůkladně ty lístky kontrolují, když se naloďuji.
Re: trajekty
14. 07. 2017 18:40
Na case v den nezalezi. Chodíme kazdy rok na Brac skutrom jednodnovka. Kupujem hned listok tam aj spät, lebo Supetaru ma da hned dopredu, ked mam listok. A je uplne jedno, ktory trajekt stihnem. Tot moje kazdorocne skusenosti. Peknu dovolenku.
Este doplnim- ked sa meni turnus tak sa stava, ze sa ani vsetci nevojdu na jeden trajekt. A caka sa na dalsi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil garybaldy (14. 07. 2017 18:49).
Re: trajekty
20. 07. 2017 05:53
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušel si někdo již koupit lístky předem přes
> net? Přemýšlím nad tím, ale trochu se bojím toho,
> že se prodávají přesně na konkrétní čas a neví, co
> by se stalo,kdybych to nestihl. Kdyby to bylo jen
> na datum, bylo by to fajn, ale takhle nevím,
> jestli bych mohl jet tím dalším trajektem nebo
> bych si musel koupit nové lístky.

je to napísané aj na webe Jadrolinie, ked si klikneš v cestovnom poriadku na
Buy ,
hodí to do shopu a naspodku stránky vypíše info v modrom rámiku:
IMPORTANT! Online ticket is valid for any voyage on the selected date, but does not guarantee boarding for a specific departure time..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil yeasty (20. 07. 2017 05:55).
avatar Re: trajekty
12. 01. 2018 19:01
... dívám se, že se ten úhel nájezdu v Drveniku při najíždění na trajekt docela lomí ... jak tam najíždějí autobusy ? eye rolling smiley
[www.youtube.com]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.