Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
06. 01. 2017 12:17
To byl fofr smiling smiley
Re: Trajekt Makarska-Sumartin (Brač)
06. 01. 2017 13:01
Díky moc...smiling smiley
Re: trajekty
06. 01. 2017 14:04
K tem listkum napred... ja nevim, jake jsou zkusenosti ostatnich, ale kdyz jsme my jeli z Brace do Splitu v den vymeny turnusu (v zari!), tak Jadrolinija zadne casy neresila. Prijel, pichnul do mola, pohunci nahrnuli auta na palubu, zaklapli a davaj...
Re: trajekty
06. 01. 2017 20:21
Lístky nejsou koupené na určitý trajekt, nakládají popořadě a je úplně jedno jestli jsi lístek koupil s předstihem, nebo na poslední chvíli. Když se chceš dostat na určitý trajekt, musíš tam hlavně stát s dostatečným předstihem ve frontě. Dostatečný předstih je v sezoně tak hodina.
Moje zkušenost je taková, že když mají co vozit, tak vozí bez ohledu na jízdní řád. Když naloží plnou loď, jedou i mimořádnou jízdu. Dělají to hlavně aby vydělali peníze a ty jim loď vyvázaná k molu nevydělá. Proto pozor, neodcházejte moc daleko s tím, že další trajekt jede až za hodinu.
Re: trajekty
10. 01. 2017 18:04
Díky za upřesnění...smiling smiley
Re: trajekty
11. 01. 2017 09:16
Ještě upřesním atnarfuse. Lístky jdou koupit přes net dopředu, ale jestli na konkrétní trajekt, nevím, nikdy jsem to nepotřeboval. Co se týče dodržování jízdních řádů je to následovně. V době střídání turnusů, tj.sobota, jsou většinou exponované spoje posílené o další trajekt a jezdí tak, jak bylo uvedeno výše, naplní a jedou, na jízdí řád nehledě, aby zvládly množství aut. Jakmile se k večeru situace uklidní, vrátí se k časům jízdího řádu. Mimo tento den se podle jízdích řádů jezdí. U trajektu, pokud se jede v sezóně mimo sobotu, je dobré být tak hoďku před, pokud se jedná o první ranní, raději dříve. Pokladnu většinou otevřou tak půl hodiny před odjezdem trajektu. Na některých spojích mají přednost náklaďáky zásobování před ostatní dopravou, takže se nevztekat, když pouští do trajektu náklaďák, který přijel až po vás, před vámi. Pro úplného nováčka na trajektu je dobrá rada, pokud to jde, po výjezdu z trakejtu se hned odklidit někam stranou a počkat, až všechna auta odjedou. Pak teprve jet. Jinak budete strženi "davem", ti za vámi budou tlačit a nebudete mít moc času se rozkoukat a zorientovat, zbytečně pak dochází k nepříjemnostem a ještě větším zmatkům.
Re: trajekty
11. 01. 2017 17:02
Tak tak. Vlastní zkušenost. Od téj doby přijedu do Sučuraje . Zaparkuji. Dám si ranní kávičku,kouknu na pobřežíí a jak vydím vyjíždět trajekt z Drveníku nasedám do auta a tradá po prázdné silnici směr Ivan Dolac.
avatar Re: trajekty
11. 01. 2017 19:48
... pro osvěžení letních zážitků ... jedno vylodění na Hvaru ... yawning smiley

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: trajekty
11. 01. 2017 22:20
Plný souhlas s Zahájským, pouze malé doplnění:

Pokud je hodně aut, nedodržuje se jízdní řád ani ve všední dny, tedy i mimo hlavní střídaní turnusů - naše zkušenost v září 2015 a 2016.
Re: trajekty
14. 01. 2017 13:10
Kurňa, chlape co ta "STOP"ka, ta pro tebe neplatí ?

Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... pro osvěžení letních zážitků ... jedno
> vylodění na Hvaru ... yawning smiley
>
> [www.youtube.com]
>
> smileys with beer
avatar Re: trajekty
14. 01. 2017 13:52
... čeče, jirvo ... Ty máš ale postřeh ... to se mi stává jednou za dva roky ... yawning smiley

smileys with beer
avatar Re: trajekty
15. 01. 2017 19:11
... už aby to bylo ... yawning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: trajekty
16. 01. 2017 13:09
kočky spia a Peťo fotí luku grinning smiley
inak parádne fotky thumbs up kvalita aj za tmy

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: trajekty
09. 02. 2017 08:20
Prosím o info, jak to chodí v sezóně, když se pluje z Makarské na Brač. Dodržují se časy, nebo trajekty neustále pendlují tam a zpět, stejně jako mezi Drvenikem a Hvarem. Jaká by mohla být v Makarské čekačka 8.7. okolo oběda (11-13h).
Dík za info.
Re: trajekty
09. 02. 2017 09:20
Trocha od veci:

Vyskúšal niekto cestu z Istrie do Benátok trajektom ?

Ako výlet, tam a späť.

[venezialines.com]
avatar Re: trajekty
09. 02. 2017 09:38
Kdysi mě to napadlo. Zkoumal jsem možnosti výletu, kdyby jsme náhodou jeli do Poreče, kde jsem měl vybranej ap. Jestli si dobře pamatuju, chtěli za 3 lidi kolem 7000,- kč včetně zpáteční jízdenky. To už je výhodnější objet to autem a s tím jsem to pustil z hlavy.
Re: trajekty
09. 02. 2017 11:20
Z Makarské na Brač jsem jel dvakrát, ale nikdy to nebyla sobota. To proto, že v sobotu jsem vždycky viděl jen dlouhé řady a tak jsem se tomu raději vyhnul. Při druhé jízdě obráceným směrem jsem byl v koloně (ani to nebyla sobota) a při nájezdu na trajekt jsem byl třetí, který se nedostal. Takže čekání na další trajekt (ten den poslední), ale i ten jel podle jízdního řádu. Při našem odjezdu jsem zaznamenal velmi vzrušené debaty těch, kteří se nedostali. Vyložil jsem si to tak, že se smiřují s tím, že budou čekat do rána.
Re: trajekty
10. 02. 2017 14:17
Valeri, bol si v tých Benátkach aj nejako inak ?

Ja zvazujem nejaky zaujimavy vylet pre rodinu, cena pre tento rok este nie je známa, ale z minulých rokov viem ze nie je mala. Tohto roku chcem ist opät do Rabacu. Keď si to dám spočítať trasu po ceste a kolko trva plavba lode podla poriadku výjde to rovnako: lod 4 hodiny, autom 3,5 + prestavky. Ked si mam predstavit rano soferovat 4 hodiny, a naspat dalsie, alebo ist tam autobusom, tak pobyt na lodi je relax.
Re: trajekty
19. 02. 2017 14:49
aby to bolo na očiach smiling smiley jadrolinija 2017

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: trajekty
19. 02. 2017 16:33
Dbart
Nebyl, protože Istrie tenkrat padla. Ale za ty prachy je snad výhodnější solo zájezd do Benátek nekde pres Slevomat. Ja už v Benátkách byl, ale chtěl jsem to pro manželku.
Re: trajekty
20. 02. 2017 07:20
ahoj, chodím pravidelne trajektom na Brač 12 rokov....
v nedelu ráno Split na 9:00 - 9:50 Supetar a naspäť o 13 dní v piatok nalodenie o 6:30 v Supetare......
8:00 opúšťam smutný Split, pripájam sa na Dugopolje a tajne sa teším o rok.....
1.,2. júla odchádzam na dovču a v tom čase stačí prísť do prístavu 30 min. pred odchodom trajektu.
Re: trajekty
27. 02. 2017 20:52
ahoj, z Makarské na Brač jezdí trajekt s malou kapacitou. A kdyby jen to. Jednou jsem viděla jak nenaložili turistický autobus, protože bylo vysoké moře, tudíž i vysoký sklon nájezdu a řidič by si drcnul zadkem. To se u pořádného trajektu nemůže stát. Lepší jet ze Splitu, také jezdí častěji.
Re: trajekty
17. 04. 2017 13:39
Kde vsude jsou dobry najezdy na trajekt v rovine ?



Na tohle bohuzel nenajedu...


Re: trajekty
17. 04. 2017 18:08
Nikde. Příliv a odliv neošidíš.
avatar Re: trajekty
17. 04. 2017 18:16
to dj.DEKL
a čím tam proboha najíždíš, tohle dával i můj sníženej Passat
Re: trajekty
19. 04. 2017 17:53
Na tohle jeste mozna jo, ale pokud zastavi o metr dal nebo bude silnice v jinem sklonu bude problem...

necim takovym

staci ze brousim v podzemnich garazich...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (19. 04. 2017 18:01).
avatar Re: trajekty
19. 04. 2017 18:05
Hele, Rusáci, co se opravdu "plazí" po silnici, tak si s sebou vozí prkýnka i na retardéry thumbs up smiley
Nebo před cestou dej podložky pod pružiny (předpokládám, že tlumiče kratší nemáš)... osobně např. na zimu přizvedám o 2cm smoking smiley
avatar Re: trajekty
19. 04. 2017 18:42
dj.DEKL ...
neměj žádné obavy, každý trajekt má ve výbavě rohože právě k těmto účelům ... obsluha v mžiku naháže rohoží tolik, kolik je potřeba aby srovnali nerovnosti a nechytil jsi spoilerem ...
jeden rok jsem s docela zatíženým Passaten B5 Variant najížděl na trajekt na Hvar, a kde se vzali tu se vzali dva borci, šupli na zlom, který tvořil nájezd přístavního mola a čelo trajektu několik rohoží ... a auto vjelo na trajekt jak v bavlnce ... zpět ze Hvaru jsme byli lehčí o jídlo, které jsme vezli, ale zase to nahradil chlast a pár šutrů, které jsme v euforii vezli domů ( které už ale nevozíme ... leda by to mělo nějaký excelentní tvar yawning smiley )
... když jsme přijeli do Splitu ( Stari Grad neměl žádný velký sklon ) tak jsem před hranou čela přibrzdil a regulovčíkovi naznačil, že potřebuji něco pod kola ... a v mžiku tam byly rohože ... abych neblokoval dalších 100 aut ...

smileys with beer
Re: trajekty
19. 04. 2017 20:45
Vyzkoušej to na Lipně, tam jsem drbal i kombíkovou Felicií. Teď mám auto s kolama v rozích a není problém. Bessi má pravdu, ti maníci nalodí i obsazený autobus běžné velikosti. Osobák je nemůže rozhodit.


avatar Re: trajekty
19. 04. 2017 20:49
to dj.DEKL
Tohle Mondeo jsem měl před Passatem a taky trajekty dával, ale je pravda, že měl standardní světlou výšku.
Bessy má pravdu, rohože jsou běžným vybavením trajektů, prakticky vždy při naší cestě nějaká ta rohož na vjezdu do trajektu ležela.
S tím sníženým Passatem bych to bez nich ale určitě nedal.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.