Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana

Autor surac 
Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
16. 07. 2009 13:48
Zdravím, 1.8. se chystáme na cestu na Istrii do Rabacu, jedeme tam již po druhé a nyní bych vyzkoušel cestu, kterou jsem si našel přes googlemaps. Cesta by byla následovně: Praha, Jihlava, Znojmo, Vídeň, Graz, Mariboj, Ljubljana, Postojna, sjezd Črni kal, Sočerga, v Chorvatsku po silnici 201 do Buzet, potom 44 dále nějakou malou silnicí pod A8 navázat na silnici 500 a rovnou do Labinu.

Zajímalo by mě, zda tuto cestu někdo absolvoval, vypadá to, že bych se úplně vyhnul poplatkům na dálnici v Chorvatsku, ale nějak mi nesedí ta cesta pod A8 (aby to nebyla nějaká polňačka)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil surac (16. 07. 2009 13:50).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
16. 07. 2009 20:36
jo já sem tuhle cestu jel před měsícem sjezd na črni kál a pak malejma silnicema asi tak 50 nebo 60 km už ani nevím v kerém to městečku to bylo ale až přijedete na kruháč tak do prava a pak o kus dál doleva protože tam sem bloudil asi buzet nebo někde tam...zpátky sem skusil přímořskou cestu a to sem nadával protože to je rozkopaná silnice skoro až k rjece a samá třicítka a čtyřicítka takže jedete krokem a slovinskem po malích silnicích potmě lesem na dálnici na ljublanu to je sebevržda sem řidič z povolání ale tuhle cestu bych osobně nedoporučoval poplatek žádný neplatíte v chorvatsku akorát ve slovinskou ..známku o půlnoci mě kontrolovali



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gimik (16. 07. 2009 20:39).
fch
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 12:26
-------------------------------------------------------
> Zdravím, 1.8. se chystáme na cestu na Istrii do
> Rabacu, jedeme tam již po druhé a nyní bych
> vyzkoušel cestu, kterou jsem si našel přes
> googlemaps. Cesta by byla následovně: Praha,
> Jihlava, Znojmo, Vídeň, Graz, Mariboj, Ljubljana,
> Postojna, sjezd Črni kal, Sočerga, v Chorvatsku po
> silnici 201 do Buzet, potom 44 dále nějakou malou
> silnicí pod A8 navázat na silnici 500 a rovnou do
> Labinu.
>

Poplatek v Chorvatsku by měl být za ten cucek na zacatek Rijeky 5 hkn. Stejnou cestu planuji 21.8. Pojedu na noc (3 lete dite).
Nema nekdo cerstvou zkusenost na fronty mezi SLO a HK (RUPA) v sobotu dopoledne?
Nevim jestli ty dve stovky stoji za to motad se po buzetu...
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 15:56
Odjíždím do Rabacu dnes v noci z Jihlavy, přes Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Lublaňa a sjedu v Kozině a pojedu na A7 na Matulji, pak tunelem Učka a do Labinu. Snad bude tahle cesta v pohodě, jedu ji poprvý.
fch
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 20:01
Šťastnou cestu a pak napiš, co nás čeká!
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 22:19
>karyon Cesta do Rabacu spravna a pohodova .....v HR se plati 5 kun za dalnici od hranice...a pak za tunel Učka 30 (?) (to je nazev pohori skrz ktere tunel vede)...www.bina-istra.hr (ja nekdy v sobotu - abych se vyhnul hustemu provozu z Postojny do HR hranice (Rupa), sjedu po slovinske dalnici až do Koziny, a teprve pak jedu na Rijeku...(Rupu)...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (17. 07. 2009 22:21).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 22:24
Jirko a co ta cesta přes Buzet ?
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
17. 07. 2009 22:27
Jestli pres Buzet tak po slov. dalnici až dolu ke Kopru, tam nad Koprem (mesto je videt dole pod tebou) odbočit na HR, takovych 12 km dolu pres prechod Dragonja do Istrie na Buzet...( pres mestečko Buje...) podivej se na www.praha.cz - mapa - satelit - hibrid - a sjed nad Istrii z vyšky...Ovšem, tuto cestu pres Istrii bys mel brat jako vylet...je do delši, o neco mene zataček než pres Črni Kal...Ja bych to jel na Rupu (pres Kozinu nebo Postojnu...)...Do zapadni Istrie určite pres Dragonju..



Upraveno 3krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (17. 07. 2009 22:48).
Musím souhlasit s Jirkou protože jsem trasu přes KOZINU absolvoval a bylo to super. Najednou bylo kuk a byl jsem ve Rijece. Provoz - asi dvě auta a já. Vždyť říkám - pohoda.smileys with beer
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
12. 06. 2011 18:26
Myslite ze je tedy lepsi jet pres Kozinu na Rijeku, pres tunel Ucka, Rabac nez pres Buzet silnickama pred tunel Ucka a do Rabacu? Zase by se usetrilo neco za poplatky v HR confused smiley
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
12. 06. 2011 20:18
unlocking napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslite ze je tedy lepsi jet pres Kozinu na
> Rijeku, pres tunel Ucka, Rabac nez pres Buzet
> silnickama pred tunel Ucka a do Rabacu? Zase by se
> usetrilo neco za poplatky v HR confused smiley


Nebylo by lepší zustat doma. To ušetříš nejvíc.thumbs up smiley
avatar Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
13. 06. 2011 08:12
Souhlas v jednom tématu kolik stojí palivo kde stojí co a to. hodně nováčků je línejch hledat na netu a foru jak píšeš Ajaxi sedět doma a šetřit thumbs up smiley Vymejšleji se tady trasy které nemají hlavu ani patu kvuli 5EUR ? osvěčené trasi jsou popsány v jiném vlákně .Když poletíš vrtulnikem tak nebudeš platit mýtné a ušetříš.To mužeš za chvilku řešit zda zmrzlina je levnější mimo pláž aby jsi ušetřil Taky makam celej rok na dovolenou rukama nejsem žádnej podnikatel ,ale neřešim zda nafta stojí tady 35 a v Austrii 35,60 to bych nejel nikam prostě řešim zda dojedu rychle a nejméně unavenej k moři (nejsem plážovej povaleč jezdim s rodinkou na vylety lodí,na vodního skůtra jdu (tam smlouvám cenu) ale náklady na cestě neřešim když to nejsou tisícesmiling smiley
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
13. 06. 2011 18:24
To je dobra rada no, spis by me zajimalo kdo tou cestou pres Buzet jel, zda tam neni rozsekana cesta nebo jak to tam vypada... nejde mi o 40KN ale ze je to asi i bliz... podivej se do mapy a pak kritizuj co to je za nesmyslnou cestu... prijde mi i celkem logicka pokud ma silnice dobrej povrch a neni tak pro jedno auto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil unlocking (13. 06. 2011 18:27).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
14. 06. 2011 08:28
ahoj,
prosim o radu. Existuje v rakousku nonstop benzinka mezi Hatemi a Hollabrunnem, kde se da koupit rakouska dalnicni znamka? Koukal jsem na [www.oeamtc.at] a bohuzel mi to zadnou neukazalo....
diky
avatar Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
14. 06. 2011 09:30
Ve vesnici Guntersdorf od Znojma na Vídeň po levé straně je benzinka, která má napsanou na velké tabuli provozní dobu od 0 do 24 hodin.
Kupuji tam vždy rakouskou dalniční známku. Ale ne v nočních hodinách, takže vlastně nevím, jestli provozní doba platí.
Jinak si myslím, že další benzinka s nočním provozem je v Gollersorfu a rozhodně stále otevřená je benzinka už na dálnici vedle Stokerau.
avatar Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
14. 06. 2011 09:54
Ve Stockerau už je pozdě, to už jedeš 20 km po placeném úseku. Před Hollabrunnem je benzínka BP a kousek za Hollabrunnem je Shell. Ta bude non-stop, ale je tak 5 km za začátkem placeného úseku.
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
14. 06. 2011 12:30
Shell v Goellersdorfu,cca 12 km po začátku placeného úseku, za Hollabrunnem má otvírací dobu 6:00-22:00 !!! viz tady : http://selector.shellstationen.at/default.asp?ort=GOELLERSDORF&suche_ort=1



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Přema (14. 06. 2011 12:40).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
14. 06. 2011 14:42
to unlocking: Aj mne sa táto trasa zdá ako najlogickejšia. Išiel som ju minulý rok, v pohode. Podobná trasa tej, keby si odbočil v Postojnej, avšak oveľa menej frekventovaná, žiadne zácpy okolo Rijeky a pred tunelom Učka. V Rabaci som bol viac krát rôznymi trasami (1. Postojna-Rijeka-Učka-Labin, 2. Postojna-Rijeka-Opatia po pobreží-Labin, 3. Zagreb-Rijeka-Učka-Labin, 4. Črni Kal-Buzet-tesne pred Učkou na Labin). Pre mňa bola najlepšia práve ta 4. cez Buzet; najhoršia 2. po pobreží.
P.S.: Poplatky neriešim, ale je to o to príjemnejšie keď na najlepšej trase nemusím ísť cez platený tunel smiling smiley. Cez Buzet sú na pár miestach cesty užšie a kľukatejšie, ale radšej to ako čakať v horúčavách v kolóne. V Sezóne som sa pri zjazde z A7 do Rijeky vždy dostal do stojacej kolóny aút, dtto pred tunelom Učka od Rijeky. Raz stáli autá od Učky až po svetelnú križovatku v Matulji pri Rijeke.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PomBrm (14. 06. 2011 14:56).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
18. 06. 2011 11:36
Jel jsem tu trasu, je dobrá.
ALe ne v pátek ani o víkendu, kdy se vrací němci a italové.
Vidím to na nočním jízdu v týdnu, pak super.
Jinak je tam výrazná úspora v dálniční známce slovinska, kdo se stihne vrátit ve lhůtě 7dnů a jede opravdu na krátko. (proto asi na istrii smiling smiley uspoří se za chorvata.
Ovšem co se týká km a hodin, tak to vychází úplně stejně jako přes zágřeb...
Měl jsem možnost to zkusit dolů přes zágřeb, už jsem v rámci slovinské známky kalkuloval s cestou zpět přes postojnou...lju...
Dolů na krk 6.50 hod. což mi přijde super, zpátky vlivem provozu a kolon cca 9 hodin s přestávkou. Což mi příjde tragédie.

Jinak někteří němci jsou paka. Někteří maďaři taky. (Venku). Chorvati budiž, ale největší hovada jsou češi na česká D1. To je fakt sílá. Náš národ, který není zvyklý jezdit je bezohledný a v tomto směru "debilní". ..... mrzí mě to, že to tak píšu.
(zrcátka, rychllost, zrcátka, rychlost, odstup, brzdy.... atp)
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
27. 06. 2011 18:05
Já už dvakrát a letos potřetí pojedu trasu Kozina, Rijeka, Učka a pak směr Labin a Rabac. Nikdy sem neměl problém ani v Rijece, ani na pobřeží, ani v tunelu a to jezdím z pátka na sobotu. Všem šťastnou cestu ;-)
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
28. 06. 2011 19:33
Zítra večer vyrážím do Rabcu, zkusím cestu přes Buzet tak jsem zvědav co to bude za polňačku spinning smiley sticking its tongue out
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
29. 06. 2011 09:02
Dekle já vyrážím ze soboty na neděli do Rabacu, tak se tam třeba srazíme na pláži :-) Já jedu přes Kozinu, ten Buzet mi příjde jako polňačka :-)
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
29. 06. 2011 15:24
Kozinu už mám vyzkoušenou, tak to chce změnu smiling smiley

V SZ máš moje číslo, můžeš poslat SMS a dáme zmrzlinu smoking smiley
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
29. 06. 2011 16:57
Jasan, když vyjde čas dáme zmrzku. Ale frčím jenom do středy, kvůli svátkům a chci toho stihnout moc, loď na celej den, výlet jeden a taky nějaký to koupání. Takže uvidím :-)
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
10. 07. 2011 09:39
Cesta přes Buzet do/z Rabacu v pohodě (ani ne 1,5hod z Rabacu na dálnici ve SLO)
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
12. 07. 2011 09:54
Já jel klasika na Kozinu a taky pohoda. Akorát kráwy na slovinských hranicích mi začaly prolízat auto a jestli nepřevážím drogy, alkohol atd. Až když sem otevřel kufr auta a vypadaly lehátka atd. tak policajtka říká: "vy turisti? tak jeďte". To se mi stalo poprvý.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (12. 07. 2011 09:54).
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
12. 07. 2011 14:03
Jeste bych zvazil tu cestu pres Rakousko...ja jezdim trasu, kterou jsem popsal v tomto vlakne a jiz ji rada lidi potvrdila jako pohodovou...je to s peknou cestou napříč Alpami....do useku Ljublana - Postojna to je stejny, pak by ses oddelil na jih smer Rijeka...
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
16. 07. 2011 06:14
Letos jedu po dlouhé době do Crikvenice ( trasa Ostrava - Brno- Wien - Graz - Maribor - Ljublana - Postojna - Rieka )a když jsem si spočítal kolik kudy zaplatím, tak je opravdu levnější koupit Slo. známku a jet přes celé Slo. , než objíždět dálnici u Mariboru a jet přes Zagreb.
A chci se zeptat kde se dá v pohodě v noci koupit známka na Slo dálnici?
Dík
avatar Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
16. 07. 2011 06:21
Nevím,kde,ale určitě se to vyplatí,jezdil jsem tak na Istrii do Rovinje....
Re: Cesta na Istrii (Rabac) přes Znojmo,Wien, Graz, Ljubljana
18. 07. 2011 16:05
fosfor: zdravím Ostravu, taky jsem z tohoto města. Naprosto stejnou cestu jsem volil cca 14 dní zpět, nicméně po váhání jsem si slovinskou dálniční známku koupil už tady v Ově, i když po cestě jsem zjistil, že není problém si ji koupit, je před každým a proto Tebe vlastně nutně hned před prvním vjezdem do mýtné brány, akorát tam můžeš na chvilku zůstat viset, protože takových lidí může být 20-30, otázka se to vyplatí, když při koupi v Ově známku přeplatíš o 180,- Kč což nen zrovna kdo ví jaká cena a máš to nalepeno a jedeš pohoda, klídek a tabáček :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 119
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.