Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Karta první pomoci - Slovensko

Autor Rosmarine 
Re: Karta první pomoci - Slovensko
19. 07. 2009 23:43
Kartu jsme nevezli a policajty jsme nepotkali. Pokud by po nás něco takového chtěli, tak bychom jim odříkali , že nejsme občané SR a auto na jich území registrované není, tudíž se na nás jejich požadavky nevztahují. Pokud se jim to nelíbí, ať sepíší protokol a předvolají nás. V těchto případech vyhrává jistota, odměřenost a znalost věci.
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
06. 03. 2010 08:14
Karty první pomoci budou i v Čechách:
lékárnička

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Anonymní uživatel
Re: Karta první pomoci - Slovensko
06. 03. 2010 10:33
Taky jsem to dnes slyšel. Nu což, začnu hledat v autě, kde vlastně lékárničku mám. Jinak si myslím, že u Octavie je lékárna z roku 2000 a ve Volvu bude z r. 2004. No a potom začnu pátrat, jaká vlastně je jejich platnost. Myslím, že jsou zcela jistě propadlé životnosti nebo jak bych to nazval. Nu co naděláš. Život jde mílovými kroky vpřed. Lékárnička asi nestíhá !!!!!!!!!smileys with beer
Jo a potom projdu ještě vesty. Tam je asi také nějaká niance.hot smiley
Když jsem byl schopen jezdit přes tři roky s propadlým ŘP, tak že by vše ostatní bylo OK ? Tomu ani já nevěřím.thumbs up smiley
Re: Karta první pomoci - Slovensko
12. 03. 2010 11:37
Včera jsem kupoval v lékárně- doplňující náplň do autolékárničky-stála 172kč.
Náplň obsahuje komponenty k dovybavení obsahu stávajících autolékárniček dle nové vyhlášky č.283/2009 Sb.MD,které jsou povinnou výbavou od 1.1.2011.
Je v tom hliníková folie,resuscitační maska,nůžky 15cm,leták první pomoci,škrtidlo,a 6x obvaz.
Anonymní uživatel
Re: Karta první pomoci - Slovensko
12. 03. 2010 17:04
No jo, budu mít lékárničku a co dál. Nejsem natolik schopný abych poskytoval první pomoc. Ano vytáhl jsem paní z hořícího auta - ale co s ní dál to jsem nevěděl. Kdyby tam nebyli jiní lidé, asi by byl konec. A neméně důležitá věc. Nejsem si zcela jist, že bych ustál pohled na pomláceného člověka plného různých zranění a krve. Možná bych to mněl za sebou dříve než on. Viděl jsem u dopravních nehod lidi kteří na tom jsou stejně jako já. Někteří to nesou ještě hůř. Prostě je to tak. Tři zachraňovali a sedm nás tam čumělo. Dělal jsem jinou činnost, jako zajišťoval dopravu, volal policii, dokonce i baterkou jsem jednou večer dával znamení pilotovi vrtulníku. Ale upřimně, jenom proto abych nemusel řešit nehodu přímo. Byl jsem moc vděčný že tam jsou Ti ostatní.
A to myslím zcela upřimně a vážně. Proto ani žádné smajlíky.
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
12. 03. 2010 17:18
... Václave přesně ... většina lidí by lékárničku nedokázala použít ... spíš jde o to dokázat pomoci člověku z havarovaného vozu ( pokud je to možné a není potřeba vyprošťovací nářadí ... a přivolat pomoc, či se pokusit umělé dýchání ... stahovadlo nad krvácející ránu udělám z čehokoliv ... asi je důležitější dostat člověka ven, než začně auto hořet ( i za cenu rizika, že se se pohne se zlomeninou vč. páteře ) znám případ, kdy uhořel člověk jen proto, že nešlo otevřít auto a měl " jen zlomenou nohu " ... ale nechtěl, aby mu lidi co stáli kolem jeho auta rozbili okna ... až to blaflo, už si nikdo pomoci netroufl ... proto bych viděl důležitější než lékárničku ... středně velký hasičák ... použitelný ... thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 03. 2010 17:19).
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
12. 03. 2010 17:56
Hasičák je základ,taky ho vozím.
Re: Karta první pomoci - Slovensko
21. 03. 2010 12:14
Je to kravina, obsah lékárničky je upraven vyhláškou ministerstva dopravy ČR číslo 341/2002, pro občana ČR nejsou slovenské vyhlášky ani sdělení slovenského ministerstva zdravotnictví ohledně obsahu lékárničky závazné, u nás je povinnost mít kartu první pomoci podle noverly vyhlášky až od 1.1.2011, podle příslušné vídeňské úmluvy se na občany EU vztahuje v těchto věcech národní legislativa, žádné pokuty slovenským policistům nepla´útte a trvejte aby byla věc předána k přestupkovému řízení slovenským orgánům, až Vás někdo ze slovenska obešle s nějakou výzvou, nemusíte se na žádný úřad dostavit, protože tento úřad není ze zákona místně příslušný řešit Váš přestupek. Toť vše.
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
21. 03. 2010 13:31
NÚ, když si dáš tu práci a pročteš celé vlákno, tak zjistíš, že to už je dávno známé a nikdo to neřeší.smiling smiley
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
18. 07. 2014 11:23
V roce 2014 končí doba použitelnosti lékarniček podle "nového" zákona. Budete měnit celou lékarničku nebo jen "prošlé" obvazy a podobné "pomůcky"? To si zase někdo namastí kapsu.
Nebude někdo vybírat "staré" lékarničky (většina jich určitě nebyla ještě otevřená) a nebude je posílat do Sudánu nebo snad jen na Ukrajinu?
Re: Karta první pomoci - Slovensko
18. 07. 2014 13:20
Teď jsem se na ni díval - ZBĚŽNĚ - "rozumím tomu jak koza petrželi smiling smiley", nicméně, když jsem před nějakým časem v době boomu lékarniček kupoval (nebo na pumpě dostal novou), tak jsem ji z toho nevzhledného pouzdra přebaloval do originálního pouzdra, co má opel. Z toho jsem měl vyndat ty původní, nejen, že byly v lepší kondici vyzuelně....smiling smiley i obsahově... smiling smiley
Nicméně mám to tam a nějak - i když mě budete pranýřovat - rezignuji na to se po tom dále pídit. Zatím to po mě nikdo při prohlídce lekárnu vidět nechtěl. A úplně z principu se mi nechce zase někomu "mastit" kapsu. My těch reklamních lékaren domam máme snad 4ks na 3 auta.... Co stím? Zase si mám koupit další tři? .....

Píšu to laksně, jak to cítím, chápu doby expirace atp. ale .... povinnost "zákona", ale mám tam to ale.....

Třeba HS služba mění samozřejmě dané kusy, nikoli celé batohy výbav....jen pro dokreslení...
avatar Re: Karta první pomoci - Slovensko
18. 07. 2014 13:54
Není třeba měnit celou lékárničku, ale je třeba mít tam vše co předepisuje vyhláška a vše s platnou expirací. Pokud je již materiál propadlý tak je to podobné jako s potravinami. Nemusí uškodit, jen by se neměly používat. A když vezmu cenu toho co je v lékárničce a porovnám s cenou 3 krabiček cigaret, tak se mám sam a svoji rodinu rád, že do toho pravidelně investuji a materiál obměňuji.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Karta první pomoci - Slovensko
18. 07. 2014 14:11
Při koupi si dejte v obchodě bacha, mají většinou lékárny s životností do r.2015. Datum samozřejmě přelepený cenovkou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.