Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Lehatka na plazi cez noc

Autor Alf 
Alf
Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 00:16
Pozor! Ak ste boli zvyknuti ponechat si na plazi nejake to lehatko, zabudnite na to.
Sestra si na plazi nechala cca 4 lehatka. Ma tri decka a toho vlacenia hraciek mala po krk. Rozhodla sa teda 4 neforemne lehatka nechat na plazi.
3 dni OK, na stvrty den boli prec. Co sa stalo?

Vsimajte si napisy pri plazi, zakazujuce ponechavat na plazi veci.
Komunalna sluzba plaze sem-tam cisti, v ramci coho zoberu lehatka a hodia pri smetny kos. Tam ostavaju cca 2 hodiny, potom su odvazane s odpadom.
Zarazilo ma len to, ze na plazi pravidelne nechala lehatka a uteraky chorvatska rodina-cca 20 ludi a ziadny odvoz sa nekonal.

O to vsak neslo. Ako nam povedal jeden mladik, niekedy lehatka neodvezie komunal!
Sestra mala asi smolu, ze mala deti. Lehatka jej ziadny komunal nezobral, vsimla by si.
Ono sa maju veci tak, ze lehatka likviduju prave predajcovia lehatok, v snahe donutit vas kupit nove. Je jedno od koho, ved raz okradnuti turisti kupia od jedneho, inokedy od druheho. ALe matka s troma deckami na sutroch lezat nebude, takze ak nechce pocuvat vreskot deciek, lehatka kupi.

A pikoska na zaver: upozornil som rodinku z Brna, aby si tam veci nenechala. Rano tam veci nemala. Byval som na Kamenej ( Tucepi ) a ani by ma nenapadlo, ze by dvaja chalani, ktori nadranom okolo 02:00-03:00 prisli slapadlom ( slapacie plavidlo, ci ako tomu kto hovori ) na plaz, niekam odbehli a zase so slapadlom odisli, ze by to mohli byt "likvidatori" lehatok.

Teda i takto sa zvysuje HDP Chorvatska.

Napriek tomu mam tuto krajinu a jej ludi rad.
Re: Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 08:54
No jo,já mám sice "jenom dvě děti",ale na pláž taháme také spoustu věcí-lehátka,naf.člun,slunečník,ale nikdy mě nenapadlo nechat věci na pláži přes noc.Pokud si to tam někdo nechá,musí počítat s tím,že mu je někdo uklidí.smoking smiley
Re: Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 09:48
Tak to je praxe v ČR, ale v HR jsme si nechávali karimatky a ostatní věci na pláži a nikdy se nám nic neztratilo, maximálně nám něco odfoukla bura.
Světlana
Re: Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 11:13
S úklidem lehátek a ručníku naprosto souhlasím. Není nic horšího než když si ráno zajdete na liduprázdnou pláž a nemáte si kam dát deku, protože všude jsou zatížené lehátka a deky kameny. (zkušenost s Pisaku) a nedejbože když si dovolíte lehátko odsunout. Kolem 11 dopoledne čeští turisté ve většině případu teprve se začnou trousit na pláž a hádat se, že máte deku na místě, kde určitě měli deku oni je katastrofa. Takže já jsem pro, jenom ať to večer posbírají a uvolní pláže od dek a lehátek. Doporučení pro maminu s dětmi. V Tescu a hypernově se prodávají takové malinké skládací vozíčky(spíše kolečka s gumou), když máte víc věcí, naskládáte, stáhnete gumou a můžete pohodlně věci vést. vozíček se dá složit i do tašky. Nebo lehátko na kolečkách, které když se složí slouží jako pohodlný vozík na věci. Určitě se najde řešení i pro maminy aby nemusely smýkat 4 igelitky a lehátka. A chorvaté ať dál sbírají deky, JÁ SOUHLASÍM.
Alf
Re: Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 16:42
Ahoj Svetlana,
v Pisaku sa ani nedivim, ponuka apartmanov rastie, velkost plaze ostava.
S tymi "zavazadli" je to presne tak, ako hovoris. Sadol som auta a just som nenakupil v Tucepi, ale v Makarskej. A lehatka si davali na pozemok, kde sme byvali my.

S vozikom je to tazko: 3x nafukovacka ( nafukovaci matrac ), 2x kolesa pre decka, striekacie pistole, okuliare, snorchle, plutvy.....tam ti moc vozik nepomoze:-) Ale dik za radu, iste bola dobre mienena.

Suhlasim so zbieranim. ALE BEZ PARDONU A VZDYCKY. Nie tomu ano, tomu nie. A nech to robi komunalny servis a nie zlodeji zo stankov, ktori sa na vas vecer pekne usmievaju. Cus bus.
Re: Lehatka na plazi cez noc
16. 08. 2007 18:05
Pokud si necháš něco přes noc na pláži,tak musíš počítat s tím,že se může stát to,co Alfovo sestře.
Já jedu do Pisaku příští neděli a jak píše svojí zkušenost Světlana,že je tam ráno prázdná pláž,ale plná zatěžkaných dek,tak to budu řešit zkrátka tak,že si vyberu místo,něčí deku dám o kus dál a hotovo!!
Takové způsoby nemám rád,aby si tam dal někdo deku ráno v 7 hodin,když se jde třeba vyčůrat a pak přijde v poledne jako mistr světa.
Chápu,že někdo než aby se s takovými lidmi dohadoval,raději rezignuje.Já ne.
Kdo přijde na pláž jako první,má právo si vybrat "svůj"flek a netolerovat někomu takový zlozvyk.yawning smiley
Re: Lehatka na plazi cez noc
17. 08. 2007 16:50
souhlasím s Jaredem, letos jsme v Ivan Dolacu také zažili tento zlozvyk, dvě paničky zřejmě pánů podnikatelů ze Slovenska, měly na pláži po celou dobu našeho pobytu umístněné karimatky uprostřed pláže, ale kdyby jen dvě pro sebe ale hned 5ks pro zbytek rodin, která chodila vždy až odpoledne tak na hodinu se smočit, no vrchol arogance a hulvátství. Tak když nebylo kde, karimatky jsme jim seskládali na hromádku grinning smiley...no druhý den ráno je tam měli zase (asi je tam v noci nastěhovali). nemám slov no dovolenou jsme si tím pokazit nenechali



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hopetr (17. 08. 2007 16:52).
Re: Lehatka na plazi cez noc
17. 08. 2007 18:00
to hopetr:
byli jsme tam loni,takhle kdyby to udělala každá rodina na hlavní pláži v Ivan Dolac,která zrovna velká není,tak kdepa by jsme byli.
Je to jenom o slušnosti a respektu.
A udělali jste to dobře s těma jejich karimatkama,to asi koukali paničky,kdo si to dovolil.thumbs up smiley
Ptr
Re: Lehatka na plazi cez noc
19. 08. 2007 08:29
My to isté tento rok v ID,akurát na FKK pláži.Česká rodinka tam mala ešte aj stan,aby zabrali čo najviac miesta.A tvárili sa,ako by im patril celý Hvar.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ptr (19. 08. 2007 08:30).
Re: Lehatka na plazi cez noc
24. 08. 2007 21:07
Letos jsem prvně zažil úklid v Čaklje. Ráno, když jsem vylezl ven, tak byla pláž krásně prázdná.
Fandím tomu, že uklízejí. Jezdíváme až koncem srpna a sem tam jsou tam k vidění i věci, které tam někdo evidentně nechal před nějakým časem.

Je teda fakt, že i domácí se tomu trochu divili, tak ten úklid asi není nic běžného.
Alf
Re: Lehatka na plazi cez noc
27. 08. 2007 03:08
To hopetr: tak to by nasr...aj mna. Ak si niekto da tu namahu a rano vstane, tak OK, ostan si na plazi, nie dojst az na obed.

Ono je to totiz aj o tom, ze kto chce chrapat, chrape, kto chce k moru, ide.

Nechavat cez noc radsej nie. No a ak si tam rano nedas lehatko ty, da si ho tam niekto iny. Na "masovkach" je to proste o tom, uchmatnut si dobre miesto.
Re: Lehatka na plazi cez noc
10. 09. 2007 13:04
Absolutně souhlasím s úklidem pláží.V každém případě to je v lidech.Byl jsem letos s rodinou v Primoštenu a ačkoliv jsou tam velké pláže , tak si nikdo nedovolil tam něco nechat přes noc. Možná to bylo tím , že každý nalezl své místo v kteroukoliv hodinu.Možná to byla obyčejná slušnost .
Re: Lehatka na plazi cez noc
11. 09. 2007 15:14
Jeden superzazitek letos z Gradacu. Kolem 11:00 se nase manzelky odebraly s malyma 'piskotama' na apartmany, ty vetsi jsme si vzali na nafukovacky a odplavali jsme snorchlovat na skaliska smerem k Bristu. Na plazi pod Lagunou po nas zustali jen 2 lehatka a mezi nimi natazena osuska, rucniky a plavaci kruh. Jake bylo nase prekvapeni, kdyz jsme se po cca 1,5hodce vratili a nase lehatka byly srazeny pres sebe o 'patro' vys a osuska zmuchlana na lehatkach. Na jejich puvodnich mistech se sqele vyjimal zabodnuty slunecnik, 4ks cizich lehatek, tasky plne veci zabalenych v alobalu, apod. Nevericne jsme kroutili hlavou.

Jako majitele techto novych veci na puvodne 'nasem' miste se ukazala skupinka asi 6 duchodcu z CR, posleze jsem pochopil proc na nas ta banda tak civela kdyz jsme priplavali s detma na nafukovackach primo do mista kde oni s ovoboditelskym vyrazem ve tvari sedeli na brehu a svlazovali si chodidla, jeden z nich ukusoval neco couhajiciho z alobalu, asi rizek.

Evidentne nas pak 'nenapadne' pozorovali co ze jako ted bude. Nemeli jsme vsak naladu se s timto zvirecim druhem postradajicim alespon kousek slusnosti k tomu, aby rekli alespon pardon, mysleli jsme si ze tu nikdo neni, se poustet do jakehokoli konfliktu. A tak jsme si sbalili veci a sli s detma do chladku pred polednim smazenistem.

Jo holt cesky duchodce se o sebe umi postarat. smiling bouncing smiley

--
TomKa
ty
Re: Lehatka na plazi cez noc
13. 09. 2007 07:22
my jsme v brele na konci srpna byli ochuzeni o tři karimatky,jestli to někdo potřeboval,at mu slouží jestli ne tak je...v kerumu jsme pořidili nové.
Re: Lehatka na plazi cez noc
31. 01. 2008 20:37
V Duče jsme na pláži nechávali nafukovací bazének pro kluka. Ostatní nafukovací herberk jsme nechávali na terase domu a vše v pohodě !!! Žádná ztráta thumbs up
Anonymní návštěvník
Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 02. 2008 01:01
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil podgoranin (18. 02. 2008 16:35).
Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 02. 2008 11:30
Naprostý souhlas, ale myslíš, že se v moři "ekologicky rozloží"? Buď zasviní moře nebo zasviní nějakou pláž v Dalmácii nebo Itálii. To není ideální přístup, nemyslíš?
Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 02. 2008 11:34
Trochu offtopic, ale principiálně stejné: Na ostrov Prvić (ten dalmatský, ne kvarnerský) přijíždí každý rok starý pár z Rakouska. Přitáhnou si gumák, přijedou na něm na nádhernou malou plážičku a baba terorizuje ostatní, kdo by se na ní chtěli uvelebit, že je teď její a ať si člověk jde jinam. Jelikož tam člověk jde relaxovat a ne se hádat, radši se sbalí a jde jinam, kde má klid. Po chvíli za mnou na skály k pláži o velikosti 1m2 přišel německy mluvící pár a pán se mě slušně zeptal, zda není problém, když tam budou. Tak ho ta rakouská baba zblbla!!!angry smiley
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
08. 02. 2008 06:42
podgoranin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechny karimatky ponechané přes noc na pláži v
> Podgore házím do moře.

Lepší je karimatky naházet do koše nebo do kontejneru, je to čistší způsob likvidace a navíc nedojde ke ztrátě majetku, ale jen do doby, než přijedou popeláři. smiling smiley
Re: Lehatka na plazi cez noc
26. 02. 2008 15:48

Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 03. 2008 21:00
Hezky to mají před Podgorkou rozparcelované smiling smiley
Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 03. 2008 22:27
Myslím že už pocit že tam je narváno a musíš si nechať lehátka aby si mal miesto cez deň ..No neviem neviem..
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
01. 03. 2008 23:08
Myslím, že by bylo vhodné, aby všichni majitelé apartmánů a hotelů měli v nabídce tolik lehátek, kolik mají klientů. Zvláště pak na kamínkových plážích. Asi my z fora budem muset vytvořit nějakou odborovou organizaci "Za lepší plážové podmínky na Jadranu."
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
02. 03. 2008 08:25
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hezky to mají před Podgorkou rozparcelované smiling smiley

V loni jsem se do Podgory na jeden den podíval a u pláží byly cedule s nápisem o nenechávání lehátek přes noc na pláži. Toto upozornění asi nějaký význam má, protože např. na pláží za přístavem moc lehátek zatížených kameny nebylo. Od kdy, tyto cedule tam jsou, nevím. Předtím jsem v Podgoře byl v roce 2003 a cedule tu nebyly a všude byly položené karimatky přes noc.
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
02. 03. 2008 23:15
Klidně mi dejte plno červených, stejně se na Vás nezlobím a mám Vás ráda, a stejně si to myslím a napíšu to,a to, že ceny jdou za apartmány opravdu každoročně dost nahoru/ mnohem víc než inflace/, a mimo klimatizaci - kterou většinou si musíme doplatit, nejsou nabídnuty žádné služby navíc. Já vím, je tam v tom Chorvatsku krásně, jsme tam skoro jako doma, ale....odpady se většinou vypouštějí do moře - jak dlouho to bude ještě únosné?, ručníky, podušky,slunečník atd. si vozím.
No, Vám se líbí ten obrázek od Torcidy? Nebylo by lepší tam na pláži na několika úhledných hromadách mít lehátka, jedno si ráno vzít, a přijít na pláž jen s ručníkem? I kdyby to lehátko je stálo 1 000,- Kč. a bylo na 2 sezony, tak při 10týdnech jedné sezony by je to stálo 50,- Kč týdně na osobu,vlastně klidně bych si na týden za to lehátko 2 Eura zaplatila . Renáta Červená, dřívější příjmení Zelená



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (02. 03. 2008 23:26).
Re: Lehatka na plazi cez noc
04. 03. 2008 18:37
Absolutní souhlas. Pro odpůrce tuniských písečných pláží - lehátko za 30 kaček na osobu za den, ti. vlastně zdarma, zdarma slunečník, slunečníky napíchané v dostatečné vzdálenosti od sebe, z toho vyplývá, že nikdo, opravdu nikdo, se neválí na zemi v písku ,ale každý na lehátku pod svým slunečníkem, takže nikdo, opravdu nikdo neleží 5 cm vedle mě. V Chorvatsku jsem vedle sebe měla nafukovací lehátko, v momentě kdy ho dcerka vzala do vody, měla jsem na sebe nalípnutý cizí ručník i s uřvaným turistou. Ovšem to chorvatstké moře, to je nádhera. Služby jsou ovšem nulové, servis pro turisty žádný a nebo neskutečně předražený.
Re: Lehatka na plazi cez noc
04. 03. 2008 19:13
Oproti Tunisku je v celé Evropě předražené prakticky vše. Chorvatsko se nedá s Tuniskem z hlediska cen srovnávat. Je to jiný světadíl, jiná ekonomika. Pokud bude Chorvatsko skutečně předražené, budou zdejší pláže a hotely poloprázdné. Opak je pravdou. V tržní ekonomice "předražené" znamená, že ceny jsou vyšší, než jsou zákazníci ochotni zaplatit. Neklesající zájem o Chorvatsko ovšem říká něco jiného. S tím nemusí všichni souhlasit. Takže pojďme srovnávat: Je v Řecku a Španělsku, což jsou země s Chorvatskem srovnatelné levněji? Není. Restaurace, výlety, vstupy - vše dražší, než v Chorvatsku. Ve Španělsku jsou možná levnější některé druhy potravin v obchodech.

Kdyby v Chorvatsku všude na pláže narvali lehátka, tak by se tam vešla třetina lidí, co tam je teď. To je realita. Pak by bylo Chorvatsko jen pro horních deset tisíc. A ta lehátka by nebyla za padesát korun. Chorvatsko má oproti Tunisku nepoměrně menší plochu pláží na jednoho turistu i koupajícícho se domorodce.

Válet se v písku je něco ohavného? Pokud jedu na písečnou pláž, chci si ten písek užít. Na lehátku se můžu válet kdekoli na světě u bazénu.

A v Chorvatsku jsou nulové služby a žádný servis pro turisty?
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
04. 03. 2008 21:58
V písku u moře bych se ráda válela třeba i teď, a opravdu nepotřebuji pod sebou ani ten ručník, ale ty kameny, kamínky,šutry a šutříčky, tak to už je pak ouvej, ouvej, a to nejsem žádná princezna na hrášku.
A vůbec - když já musím v práci neustále něco vylepšovat, ať se snaží i druzí.
A ty Globíku, nevím jak vypadáš, ale myslíš, že na podušcenebo dece zabereš méně místa než na lehátku?
Sama sobě se směji té mé otázce - propočet obsahu a objemu osob na pláži.....no, asi je to tak, že my někteří už skoro všechno víme- nebo si to myslíme- a máme chuť si říct něco jen tak, ale není to od tématu, protože nás spojuje láska k Chorvatsku..... No a právě té naší lásky někdy ti domorodci zneužívají, a myslí si, že když milujeme, tak už nic dalšího nepotřebujeme.....a stejně přijedeme.......
avatar Re: Lehatka na plazi cez noc
05. 03. 2008 09:27
Nejezdím do hotelů a ani s cestovkou,tak nemohu srovnávat výše popsané např. Tunis.Jezdím do HR od roku 2000 každý rok do kempů.Chtěl jsem zkusit něco jiného,poohlédnout se jinde.Padlo oko na Itálii.Bohužel musím teď souhlasit s Globíkem.Chorvatsko co se týká kempů je skoro za polovic.Za stejný kemp v HR dám do 20 EU za dvě osoby,kdežto v IT je to skoro 40 EU. Teď aspoň již vím,proč je v době celostátních prázdnin HR plné Italů.

MirekŠi
Re: Lehatka na plazi cez noc
06. 03. 2008 12:55
Rero,

když není zbytí, tak jsou lidi na sebe namačkáni jako sardinky. Tedy mají ručníky, karimatky, molitanová lehátka,... jedno vedle druhého. Když jsou na plážích (např.v Řecku) plastová lehátka se slunečníky organizovaně rozmístěné (ráno před příchodem lidí nebo permanentně), jsou mezi nimi značné mezery. Proto se domnívám, že na takovouto pláž se na ty lehátka vejde třetina lidí než na nejnarvanější pláž v Chorvatsku v nejvyšší sezoně. Byť jsem nepřítel lehátek, v tomto případě bych si radši vybral to organizované lehátko s rozestupy. Jenže kam se pak vejde ten zbytek lidí?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.